Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Mint Z-gazda, megerősítem: 60e vagy 6 év, és ajánlott minden második vezérléscserénél a vízpumpát is beújítani (vagy, ha biztosra akar menni az ember, azt is 60000-enként).

nekem a Z16XEP-ben 70E nél el kezdet ereszteni a vízpumpa, úgyhogy én is ajánlom a 60E-s cserét

Igaz nekem másfajta, meg nem is a vezérműszij hajtja.

Link to comment
Megosztás:

igen, a szervízfüzetben is az áll asszem , hogy 90Ekm, vagy 6 év (ebben nem vagyok biztos, mert nekem más a motortípusom) a vezérlésfelújítás periódusa a te autód esetén. mondjuk 60E-nél szokták ettől függetlenül cserélni.

Ja ha már itt tartunk, akkor neked mint új autó tulajnak ajánlom a táblarendszeremet.

Én is akkor kezdtem el fejleszteni mikor megvettem a legutóbbi verdát.

Szerintem hasznos lesz, letöltheted itt lent az aláírásomban ( a --------------- alatt)

ÜDV és BKK

Mindenképpen kicseréltetem a szíjat, meg amit kell, akkor leszek nyugodt. :) Freeze! Köszi a táblázatot. Nagyon hasznosnak tűnik. Ja, ez a bizonyos AGR szelep a tapasztalatok szerint hány ezer km után kezdi megadni magát? Úgy kb? Egyre jobban tetszik ez az autó :huh:

Link to comment
Megosztás:

Mindenképpen kicseréltetem a szíjat, meg amit kell, akkor leszek nyugodt. :) Freeze! Köszi a táblázatot. Nagyon hasznosnak tűnik. Ja, ez a bizonyos AGR szelep a tapasztalatok szerint hány ezer km után kezdi megadni magát? Úgy kb? Egyre jobban tetszik ez az autó :huh:

Az enyémben szűk 140ekm van, vélhetően gyári az AGR-em (elmondás meg szervízfüzet alapján) és most kezdem észrevenni, hogy kezd lekoszolódni.

Link to comment
Megosztás:

Először is üdv a csapatban Vin! :)

Múltkor beszéltünk az izzókról és ajánlottátok ezt az emelt fényerejű verziót. Úgy hozta a sors, hogy tegnap előtt kiégett a jobb szeme a járgánynak. :D

Tudnátok ajánlani valami konkrét izzópárt webshopból ami nagyon jól világít, tartós és nem égeti ki a szemét a többieknek? :huh:

A sötétített fényszórópárt is megveszem hozzá ha ez számít valamit mint kritérium.

Link to comment
Megosztás:

A sötétített fényszórópárt is megveszem hozzá ha ez számít valamit mint kritérium.

Az meg milyen? Tudtommal az Astrának mindkét lámpája egyforma, annyi a különbség, hogy a foncsor körüli dísz az egyiken fekete a másikon króm. Az üveget nem sötétítik, max a tuningfóliások. Javítsatok ha tévedek.

Link to comment
Megosztás:

Az enyémben szűk 140ekm van, vélhetően gyári az AGR-em (elmondás meg szervízfüzet alapján) és most kezdem észrevenni, hogy kezd lekoszolódni.

Akkor 27ekm-nél, valószínű nem kell még ezzel a problémával foglalkoznom :huh:

Harti! Kösz az üdvözlést. Szevasztok! :)

Link to comment
Megosztás:

Először is üdv a csapatban Vin! :lol:

Múltkor beszéltünk az izzókról és ajánlottátok ezt az emelt fényerejű verziót. Úgy hozta a sors, hogy tegnap előtt kiégett a jobb szeme a járgánynak. :lol:

Tudnátok ajánlani valami konkrét izzópárt webshopból ami nagyon jól világít, tartós és nem égeti ki a szemét a többieknek? ;)

A sötétített fényszórópárt is megveszem hozzá ha ez számít valamit mint kritérium.

Én GE izzót használok, ez olyan egészséges középút.

Webshopokban is árulják.

Ez nem +80% illetve hasonlók, de az élettartama sem rövidített, mint a full csúcsra húzottaké.

Nekem bejött.

Vakerán is árulják, ott talán olcsóbb is, bár itt sem vészes.

Link to comment
Megosztás:

Már kezdett elegem lenni, abból hogy a bal első ajtó kivételével (na jó az is egy picit) minden ajtó nyikorog, súrlódik, szoruló hangot ad. Gondoltam megkenem a zsanérokat, meg azt a biztonsági nyelvet és jó lesz, de nem lett az. Továbbra is nyikorog minden, mintha be sem lenne zsírozva? Van valami ötlet, hogy mit csinálhattam rosszul vagy van valami speckó hely, esetleg anyag amivel a G astra ajtaját zsírozni kell? A legrosszabb a helyzet a hátsó ajtóknál, de az elsők hangján sem ártana javítani. (Állítólag az előző tulaj majdnem mindig egyedül utazott).

Link to comment
Megosztás:

Már kezdett elegem lenni, abból hogy a bal első ajtó kivételével (na jó az is egy picit) minden ajtó nyikorog, súrlódik, szoruló hangot ad. Gondoltam megkenem a zsanérokat, meg azt a biztonsági nyelvet és jó lesz, de nem lett az. Továbbra is nyikorog minden, mintha be sem lenne zsírozva? Van valami ötlet, hogy mit csinálhattam rosszul vagy van valami speckó hely, esetleg anyag amivel a G astra ajtaját zsírozni kell? A legrosszabb a helyzet a hátsó ajtóknál, de az elsők hangján sem ártana javítani. (Állítólag az előző tulaj majdnem mindig egyedül utazott).

Örülök, hogy itt is elolvashattam... :lol:

mi neked a biztonsági nyelv? ugye nem magára a zárra gondoltál..? az ütközőt/határolót kell kenéstechnikailag ilyenkor megtámadni...ugyanis azon gördülnie kellene az elemeknek és nem csúszniam, de ha már régen volt használva, akkor a gördülő elemek korrodálnak és inkább csúsznak, ezért a hang...azokra kenj/fújj vmi kenőanyagot...(ami a zsanérok között van, mint határoló elem) ;)

Link to comment
Megosztás:

Örülök, hogy itt is elolvashattam... :lol:

mi neked a biztonsági nyelv? ugye nem magára a zárra gondoltál..? az ütközőt/határolót kell kenéstechnikailag ilyenkor megtámadni...ugyanis azon gördülnie kellene az elemeknek és nem csúszniam, de ha már régen volt használva, akkor a gördülő elemek korrodálnak és inkább csúsznak, ezért a hang...azokra kenj/fújj vmi kenőanyagot...(ami a zsanérok között van, mint határoló elem) ;)

Nyert, a biztonsági nyelv= határoló. Ma is tanultam valami új szakkifejezést. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Uhu -tól szeretném kérdezni hogy ha jol tudom ö opelnél szervizben dolgozik

Szóval csak annyi érdekelne hogy ezek a szervizek egyforma árakkal dolgoznak e???

Gondolok itt pl arra hogy a munka dij nálatok is 8500Ft egy éves szerviz esetében?

Vagy mondjuk egy olaj szürö 2500Ft????

Csak azért érdekelne mert a szerviz ahova terveztem hogy megyek teljesen más számokat mond mint mondjuk 1 héttel ezelött.

Link to comment
Megosztás:

Ezt mondom, az üvege ennek sem sötétített, csak a belső dísz nem króm, hanem fekete.

Akkor bocsesz! ;)

Láttál már ilyet élőben? Kicsit félek tőle mert ez a kép ilyen illusztrációszerű, lehet élőben teljesen más, nem tudom...

Zöld 3 ajtós-ba lesz, remélem menni fog hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Akkor bocsesz! ;)

Láttál már ilyet élőben? Kicsit félek tőle mert ez a kép ilyen illusztrációszerű, lehet élőben teljesen más, nem tudom...

Zöld 3 ajtós-ba lesz, remélem menni fog hozzá.

Ez látszólag egy tök egyszerü és inteligens njoy lámpatest, legalábbis nekem annak tűnik,és ha igy van, akkor majd annyi rohangál belőle mint a simából.

Egyébként én inkább ezt választanám, bár ár függő nyilván.

Link to comment
Megosztás:

Láttál már ilyet élőben? Kicsit félek tőle mert ez a kép ilyen illusztrációszerű, lehet élőben teljesen más, nem tudom...

Ahogy I_S kolléga írja. Nekem konkrétan nem jön be, mert szerintem a belső fekete "dísz" nem szépen van megcsinálva.

Ez látszólag egy tök egyszerü és inteligens njoy lámpateszt, legalábbis nekem annak tűnik,és ha igy van, akkor majd annyi rohangál belőle mint a simából.

Egyébként én inkább ezt választanám, bár ár függő nyilván.

Ez pár ár? Ha igen lehidalok.

Link to comment
Megosztás:

Ez látszólag egy tök egyszerü és inteligens njoy lámpateszt, legalábbis nekem annak tűnik,és ha igy van, akkor majd annyi rohangál belőle mint a simából.

Egyébként én inkább ezt választanám, bár ár függő nyilván.

Ha ez egy pár ára akkor tényleg megfontolandó, de ha jól látom ebbe nem a gyári kialakítású izzó való?

Direkt emiatt nem szeretnék angel eye-t venni mert írták a srácok, hogy azokba minimum egy xenon szett kell és annyit azért nem szeretnék költeni rá.

Link to comment
Megosztás:

H a párra vonatkozna, akkor már bent figyelne az autómban, csak nem a sötét, hanem a chrome foncsoros.

Ezek projectoros lámpák (mármint a tompított, a refi az ugyanaz mint az alap tudtommal), elvileg xenonnal az igazi, de én mentem olyan MV6-al amiben ilyenek voltak nem xenonnal, szóval szerintem ha sikerül jól elkapni a beállítást, akkor ugyanolyan mint a gyári (attól xenon nélkül jobb nem lesz az tuti).

Mondjuk omihoz 13eFt/db ugyanez a kialakítás ;)

Link to comment
Megosztás:

Mivel 3 autósbolt, köztük egy opel bolt sem tudta megmondani, hogy az x18xe1 motorhoz milyen NGK gyertya passzol, így megkérdezném itt ;)

Gyakorlatilag engem nem nagyon érdekel, hogy a boltok számítógépe mit hoz ki, mert ha egyedül maradok akkor sem hiszem el, hogy az 1.8-as motorhoz ugyanolyan hőértékű gyertya kell mint az 1.2 meg 1.4-hez.

Szóval aki tud mondjuk pontos számot a két pólusú NGK-hoz, az ne kíméljen.

Link to comment
Megosztás:

H a párra vonatkozna, akkor már bent figyelne az autómban, csak nem a sötét, hanem a chrome foncsoros.

Ezek projectoros lámpák (mármint a tompított, a refi az ugyanaz mint az alap tudtommal), elvileg xenonnal az igazi, de én mentem olyan MV6-al amiben ilyenek voltak nem xenonnal, szóval szerintem ha sikerül jól elkapni a beállítást, akkor ugyanolyan mint a gyári (attól xenon nélkül jobb nem lesz az tuti).

Mondjuk omihoz 13eFt/db ugyanez a kialakítás ;)

Azt hiszem az lesz inkább, hogy megvárom az ápr. 11-et és a tuningshow 2009-en körbenézek, hátha látok valahol pár szettet élőben és úgy könnyebb dönteni, így illusztrált képről már nem vagyok biztos abban, hogy mit is szeretnék valójában. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Uhu -tól szeretném kérdezni hogy ha jol tudom ö opelnél szervizben dolgozik

Szóval csak annyi érdekelne hogy ezek a szervizek egyforma árakkal dolgoznak e???

Gondolok itt pl arra hogy a munka dij nálatok is 8500Ft egy éves szerviz esetében?

Vagy mondjuk egy olaj szürö 2500Ft????

Csak azért érdekelne mert a szerviz ahova terveztem hogy megyek teljesen más számokat mond mint mondjuk 1 héttel ezelött.

A pénzügyi helyzet fokozódik ;) Gyengülő forint, és kész a magyarázat :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.