Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Megnéz(et)ted már a vezérmű tengely rögzítő csavarokat?

Ja ja. Én is egy pár hete csináltam. Még az enyém hagyján, bár azon is húztam. A tesómén volt ahol majd egy fél kört tekertem! Az is jóval csendesebb lett.

Igaz nem tudtam olyan kis nyomatékkulcsot szerezni, úgyhogy csak érzésből csináltam, de a semminél ez is jobb.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Igen megnézettem még régebben és nem volt vele gond.

Még akkor nézettem meg amikor itt a fórumon ez téma volt.

Esetleg más tipp?

Egyik kollégám még a vízpumpát említette hogy lehet hogy azzal lesznek gondok.

Igen az is lehet,bár az szerintem mindig hallatszik.Nálam legalább is

folyamatosan hangja volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni.

Z 1.4 XEP. 44.000km

Reggelente indítás után 2-3 percig ciripelő hangot ad ezt kb egy hete produkálja.

Fagyállóm le lett cserélve még októberben és tartja is a szintet.

Szembe állok az autóval és a motor bal oldalátol jön a hang de az biztos hogy nem a szijtól.

Szerintetek minek az előjele lehet ez??

Köszönöm a segítséget.

Nekem 40.000 van benne. Amíg nem cseréltem olajat (10w40-ről Valvoline 5w30-ra) alapjáraton és 1-ben indítás után nekem folytonos, ütemes kopogó (dizel) hangot hallottam a kocsi bal oldalánál (ha szemben állunk vele). Azóta halkabban megy, nagyon ritka ez a kopogó hang.... Az olajcsere nálam bejött. A ciripelés nem tudom, hogy lehet-e ettől, de a rossz olaj sok mindent tud okozni.

Link to comment
Megosztás:

Hali srácok!

A kocsimat eddig minden évben vittem éves átvizsgálásra márkaszervízbe (Gödöllőre, mert ott vettem). Az idei átvizsgálás is közeleg. Eddig majdnem mindig az általános szervízcsomag volt kiválasztva (olaj, olajszűrő, benzinszűrő, légszűrő, pollenszűrő, gyertya, fékmérés, átvizsgálás).

Érdekelne, hogy van-e értelme évente (kb 12ezer km-enként) gyertyát cserélni? Vagy elég lenne olajat olajszűrőt és légszűrőt cserélni? 9. évében van amugy a kocsi és tavaly cseréltek gyertyát. És kicsit aggódom, mert úgy láttam rozsdásodik a hátsó kipufogó dob.

Link to comment
Megosztás:

felesleges volt mindent cserélni, ezeknek 99% ban sosincs baja, csak ha sokszázezer van benne.

99% ban elég csak a láncot csrélni.

Nem baj, így nyugodtan alszom :D Már -már hiányzik a turbó hangja a kocsiból :) Tudod, tört a tengely, attól nyúlt meg a lánc, ki tudja a többi mit kapott 145-nél autópályán... jobb a békesség, mint megint szétszedni egy év múlva...

Link to comment
Megosztás:

Hali srácok!

A kocsimat eddig minden évben vittem éves átvizsgálásra márkaszervízbe (Gödöllőre, mert ott vettem). Az idei átvizsgálás is közeleg. Eddig majdnem mindig az általános szervízcsomag volt kiválasztva (olaj, olajszűrő, benzinszűrő, légszűrő, pollenszűrő, gyertya, fékmérés, átvizsgálás).

Érdekelne, hogy van-e értelme évente (kb 12ezer km-enként) gyertyát cserélni? Vagy elég lenne olajat olajszűrőt és légszűrőt cserélni? 9. évében van amugy a kocsi és tavaly cseréltek gyertyát. És kicsit aggódom, mert úgy láttam rozsdásodik a hátsó kipufogó dob.

Ha gyári gyertyát tesznek bele (márpedig márkaszervizben azt szoktak), azt elég 30ezrenként cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Hali srácok!

A kocsimat eddig minden évben vittem éves átvizsgálásra márkaszervízbe (Gödöllőre, mert ott vettem). Az idei átvizsgálás is közeleg. Eddig majdnem mindig az általános szervízcsomag volt kiválasztva (olaj, olajszűrő, benzinszűrő, légszűrő, pollenszűrő, gyertya, fékmérés, átvizsgálás).

Érdekelne, hogy van-e értelme évente (kb 12ezer km-enként) gyertyát cserélni? Vagy elég lenne olajat olajszűrőt és légszűrőt cserélni? 9. évében van amugy a kocsi és tavaly cseréltek gyertyát. És kicsit aggódom, mert úgy láttam rozsdásodik a hátsó kipufogó dob.

Érdemes lenne a szervízkönyvben megnézni, hogy mikor mit kell cserélni. Ez a 12 ezrenként gyertya csere sima lenyúlás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismerősnek kb. 6-7 éves, 80e-et futott Z14XEP-je van, nemrég ledöglött autópályán, egyelőre nem tudni pontosan mi a gond, de én arra gyanakszom, hogy a kipufogó oldali vezérműtengely csavarokkal kapcsolatos problémába futott bele.

Nekem is Z14XEP, csak 2,5 éves, illetve 61e km-t futott motorom van, nézessem meg, esetleg van itt valaki aki vetne rá egy pillantást, meghúzná a kérdéses csavarokat?

Köszi,

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismerősnek kb. 6-7 éves, 80e-et futott Z14XEP-je van, nemrég ledöglött autópályán, egyelőre nem tudni pontosan mi a gond, de én arra gyanakszom, hogy a kipufogó oldali vezérműtengely csavarokkal kapcsolatos problémába futott bele.

Nekem is Z14XEP, csak 2,5 éves, illetve 61e km-t futott motorom van, nézessem meg, esetleg van itt valaki aki vetne rá egy pillantást, meghúzná a kérdéses csavarokat?

Köszi,

Zoli

Ha hirtelen elment az erő a motorból, kigyulladt a karácsonyfa a műszerfalon és csattogó hang jött a motor felől, akkor vezérműtengely törés. Ha 2005-ös a gép, akkor elvileg kapnia kellett mostanában visszahívó levelet. Azzal együtt vitesse be egy márkaszervizbe. Ha nem, akkor is Opel szervizbe csináltassa, és hivatkozzon a visszahívásra, 98%, hogy ingyen fogják csinálni neki.

Ha kell a visszahívó levél másolata, szívesen átküldöm mailben.

A fórumon azt tapasztaltuk, hogy nem évjárat függő a laza csavar. Mindenképpen néz(es)d meg!

Link to comment
Megosztás:

Ha kell a visszahívó levél másolata, szívesen átküldöm mailben.

Igen, kérlek küldd át.

A fórumon azt tapasztaltuk, hogy nem évjárat függő a laza csavar. Mindenképpen néz(es)d meg!

Hívtam a Maxabo-t (eddig csak pozitív tapasztalatom van velük), rendszám alapján utánajártak, elmondásuk szerint nem érintett a kocsim. Azért ha tudtok egy szerelőt aki hajlandó megnézni, megköszönném a kontaktot!

Link to comment
Megosztás:

Igen, kérlek küldd át.

Hívtam a Maxabo-t (eddig csak pozitív tapasztalatom van velük), rendszám alapján utánajártak, elmondásuk szerint nem érintett a kocsim. Azért ha tudtok egy szerelőt aki hajlandó megnézni, megköszönném a kontaktot!

Megy a PÜ.

Persze, hogy nem érintett, mert csak a 2005-ös autókat hívták vissza. Emiatt ők ingyen nem fogják megnézni neked. Attól még lehet érdemes kifizetni, hogy nézze meg valaki, bár sokan magunknak néztük meg itt a fórumon :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a vezéműláncos Astrán mikor kell a vezérműláncot kicserélni? Z12XE a motorszáma, ugye jól tudom, hogy ez láncos?

Illetve egy ilyen lánccsere körülbelül milyen összegbe kerül?

Köszönöm

nem kell rajta cserélni max félmillió kilométer után

Link to comment
Megosztás:

azért cserélnek H astrába (z14xep) 110ekm-nél ,már többen cseréltek annyinál.de van olyan is aki 200ekm-nél még nem kellet cserélni

a lánc csere használat függő

Nekem a szervizbe azt mondták, hogy ha nem történik valami gebasz a kocsival, akkor az a lánc örök életű.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a szervizbe azt mondták, hogy ha nem történik valami gebasz a kocsival, akkor az a lánc örök életű.

Ha-ha. Nálam már 50 ezernél volt hangja a láncnak, most van benne 75 ezer, de idén ki fogjuk cserélni mert ronda hangja van. Pedig aztán rendesen kímélve van a gép. Erről ennyit.

Link to comment
Megosztás:

Ha-ha. Nálam már 50 ezernél volt hangja a láncnak, most van benne 75 ezer, de idén ki fogjuk cserélni mert ronda hangja van. Pedig aztán rendesen kímélve van a gép. Erről ennyit.

Mert biztos gebasz van a kocsiddal :D

Enyémben van 132ezer, és nem fogom kicseréltetni, mert semmi hangja nincs. Erre se mondhatnám, hogy nagyon meg van terhelve. Kinek mi jutott.

Én gépemen igazából még nem túl sok cucc volt cserélve, még a féktárcsák és betétek is az eredetiek.

Igaz már sok olyan hibáról hallottam Astra G-vel kapcsolatban, ami az enyémen nem jött elő közel 9 év alatt. Lehet jókor vettem jó helyen :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.