Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

De az első link azt hiszem az ami kellene. legalábbis 32 pólusú a csatija. csak furcsa, hogy se a GM szám, se a Siemens 5WK utáni rész nem az mint nekem. vagy ezzel ne törődjek??

Általában nem a kijelző szokott meghibásodni, hanem a szalagkábel. Az enyém is ilyen sajnos.

Link to comment
Megosztás:

Az említett felnivel tuti nem lesz gond ha nincsen ültetve az autó, egyik gumimérettel sem.

A gyári gumiméret váltója 205/50 R16, a /55-ös ugyan nagyobb átmérőben, viszont ezzel abszolút pontos lesz a gyárilag kicsit siető sebességmérőd.

Meg ugyan szubjektív, de sztem a 205/55 kicsit ballonos. Tudom, mert nekem is az van (még) és nem nagyon tetszik. :D De legalább kényelmes.

Műszaki vizsgán nem lesz probléma ezzel a felnivel?Nem ér ki a sárvédő peremén túlra,de majdnem egy szintben van vele elől.Nincsen ezenkívül sem ültetve az autó,se semmi.A felni nem opel gyári alu,hanem passz.ET38 7,5x16

Link to comment
Megosztás:

Nekem is hiányosan mutatja a számokat és a bötüket :D

Van rá megoldás, a Coupé fórumon van egy erdélyi tag, ő mondta hogy náluk Temesváron van valaki aki ezt tudja javítani, az ottani opelesek közül már többen is dolgoztattak vele. 30€-ért csinál meg egy kijelzőt és postán is lehet neki küldeni. Itt egy példa az előtte-utána állapotra:

Javítás előtt:

191954-20110310-jI7qt4.jpg

Miután elkészült:

191955-20110310-1ldthx.jpg

Link to comment
Megosztás:

Van rá megoldás, a Coupé fórumon van egy erdélyi tag, ő mondta hogy náluk Temesváron van valaki aki ezt tudja javítani, az ottani opelesek közül már többen is dolgoztattak vele. 30€-ért csinál meg egy kijelzőt és postán is lehet neki küldeni. Itt egy példa az előtte-utána állapotra:

http://pics.coldline.hu/pics/191955-20110310-1ldthx.jpg

hát el tudnék egy ilyet viselni az autómban...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy nagy problémával fordulnék hozzátok.Nekem egy opel astra g 1.4 16 v autom van és az a probléma vele hogy indulás után 1 2 km mulva az autó megáll és nem megy 1 henger de ha felmelegszik akkor jol müködik az autó.Nagyon sok szerelönél és szakszervizben voltam már de senki nem tudott segiteni kicserélték a trafosort a 4 gyertyát agr szelepet és még mindig ugyan az a helyzet.A számitogép az irja ki hogy az 1 es hengerben gyújtáskimaradás van.Ha valaki tud légyszi segitsetek hogy mi lehet a probléma elöre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Van rá megoldás, a Coupé fórumon van egy erdélyi tag, ő mondta hogy náluk Temesváron van valaki aki ezt tudja javítani, az ottani opelesek közül már többen is dolgoztattak vele. 30€-ért csinál meg egy kijelzőt és postán is lehet neki küldeni. Itt egy példa az előtte-utána állapotra:

Bár ennyire nem vészes az állapot, 3-4 sor hiányzik csak, de érdekelne a srác elérhetősége. Szeretem, ha rendben van az autó... :D

A második kijelző angol nyelvű. Lehet változtatni a nyelven? Hogyan?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Bizonyos jelek alapján megfordult bennem az üzemanyagszűrő cseréjének gondolata. Itt valaki már írta, hogy nem egy túl nagy valami kb 10-15perc, csak vigyázni kell a tartó fülekkel. Na most a papírokat bújva azért azt látom, hogy nem annyira egyszerű az ügy. Tényleg a hátsó ülés alatt kell ezt keresni, s ott végezni el a cserét vagy csak vmit félre értelmeztem? (Astra G, x20xev)

Link to comment
Megosztás:

hát el tudnék egy ilyet viselni az autómban...

Nekem most lett megcsináltatva a kijelzőm itt BP-n, apósomtól elkérem az elérhetőséget, aztán megírom itt, hátha jól jön még 1-2 embernek. Nekem nem volt ennyire rossz a szitu csak 2-3 oszlop "esett ki", de azt meg tudták csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Bizonyos jelek alapján megfordult bennem az üzemanyagszűrő cseréjének gondolata. Itt valaki már írta, hogy nem egy túl nagy valami kb 10-15perc, csak vigyázni kell a tartó fülekkel. Na most a papírokat bújva azért azt látom, hogy nem annyira egyszerű az ügy. Tényleg a hátsó ülés alatt kell ezt keresni, s ott végezni el a cserét vagy csak vmit félre értelmeztem? (Astra G, x20xev)

A kocsi alján van a bal hátsó kerék előtt.

Link to comment
Megosztás:

Bár ennyire nem vészes az állapot, 3-4 sor hiányzik csak, de érdekelne a srác elérhetősége. (...)

A második kijelző angol nyelvű. Lehet változtatni a nyelven? Hogyan?

Hopp, elfelejtettem mondani hogy válaszolt a tag, de elég kacifántos megoldást javasolt aminek az volt a lényege hogy a kijelződ legkevesebb 5 kézen menne keresztül mire eljutna ahhoz aki javítja (meg értelemszerűen ugyanannyin visszafelé is), és őszintén szólva én ezt nem mertem bevállalni ha nem haragszol... túl nagy a felelősség ha valakinél valami baja lesz a kijelződnek, kit veszel elő ha azt sem tudod épp kinél van?

A nyelvbeállításról: tudtommal Tech2-vel át lehet állítani...

Link to comment
Megosztás:

Hali srácok!

A bal hátsó ajtóm mintha nem záródna rendesen. Betudom csukni, nem is nyílik ki, nem is ázik be, bár ma a mosás után 1-2 csepp mégis befigyelt, de szelel erősen. És kívülről annyira eláll, hogy majdnem a kisujjam betudom dugni az ajtó mellett. Hol lehet valamit állítani, hogy jobb legyen? Eddig jó volt, kb. 2 hónapja lett ilyen, és most már egyre jobban zavar.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Bizonyos jelek alapján megfordult bennem az üzemanyagszűrő cseréjének gondolata. Itt valaki már írta, hogy nem egy túl nagy valami kb 10-15perc, csak vigyázni kell a tartó fülekkel. Na most a papírokat bújva azért azt látom, hogy nem annyira egyszerű az ügy. Tényleg a hátsó ülés alatt kell ezt keresni, s ott végezni el a cserét vagy csak vmit félre értelmeztem? (Astra G, x20xev)

Ha jól emlékszem, akkor a bal hátsó kerék előtt van.

Egyszer cseréltettem, elvileg célszerszám kell hozzá, meg a rendszerből a nyomást leengedni. Opel szervizben felemelték, csavarhúzóval srác kipattintotta a fület, majd az újat be, és kész. Sztem 5 percig sem tartott. Legközelebb megcsinálom otthon.

Azért csináltattam mühelyben, mert pont útba esett, és szűrő árában feltették, a közeli Opelesek pedig ugyanaz a tulaj 1800Ft-ot kértek volna. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2007-es Astra Classic II 1.4 Twinportom (Optima) van. Tudnátok-e mondani Csepelen vagy környékén megbízható, jó szerelőt (nem márkaszerviz), aki jól ért a típus általános szervizeléséhez? Köszönöm.

Helló!!

Szigetszentmiklóson a Miklós autószerviz.

Én is oda viszem a gépet,ha baj van.

Telszámot is tudok,ha kell. <_<

Link to comment
Megosztás:

Helló!!

Szigetszentmiklóson a Miklós autószerviz.

Én is oda viszem a gépet,ha baj van.

Telszámot is tudok,ha kell. <_<

Azt megköszönném, a motoromat is Sz.miklósra hordom. Hol található ez a Miklós szerviz, van-e ott valami konkrét személy akit keresni kell, elfogadható áron dolgoznak-e, valamint kimondottan Opelek szervizelésével foglalkoznak, vagy úgy általában mindennel? Köszi, várom a telszámot is.

Link to comment
Megosztás:

Azt megköszönném, a motoromat is Sz.miklósra hordom. Hol található ez a Miklós szerviz, van-e ott valami konkrét személy akit keresni kell, elfogadható áron dolgoznak-e, valamint kimondottan Opelek szervizelésével foglalkoznak, vagy úgy általában mindennel? Köszi, várom a telszámot is.

A miklósi lidl mellett van. Nem csak opeleket javítanak,de megbizhatóak.

A keresendő személy Tóth Laci 06308531110.

Ócsóbb,ha megnézeted a gépet,és Te viszed az anyagot,mert ők bolti áron adják az alkatrészt. <_< :angry:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Érdeklődnék,hogy a '99-es évjáratú Astra caravanban a kuplung az bovdenes? Mert nagyon kemény.

Hogyan lehetne ezen segíteni?

Engem nem annyira zavar,de mivel az asszony használja Őt annál inkább.

Előre is köszi!!! :angry: <_<

nem, hidraulikus.

ha kemény akkor kuplung csere. a szerkezeted döglődik....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.