Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

A nívópálcán a min és max jelölés között 1 liter van...

Köszönöm!

Ezek szerint 0,6l -t fogyasztott.

Az előző tulaj szétba**hata a motort, mert cserélve lett (bontottra).

1) Kiegyenlítő tartályban a hűtővíz kissé olajos.

2) Indításkor a motor fémes hangot ad (hidrotőkék csattognak?)

3) autópályán 130-cal gáz elvételekor csörgő, kerregő hang (lánc?)

szóval szerintetek generál?

köszönöm a választ!

mibe fog ez kerülni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra G 2001, Z12XE motor generálja szerintetek mennyibe fájhat?

1200km alatt több, mint a fele olaj elfogyott.....

? körülbelül menyi olajat jelent deciben, literben ez a fogyás?

köszönöm.:

D

Ne szaladj annyira előre,ez még messze van a fele olajtól! :)

Most lett olaj cserélve?Lehet akkor a felöntés után lejjebb ment a szint mikor

mindenhova eljutott az olaj.

Egyébként észre vettél valamit az autón?Mert a nagy fogyásnak valahol látszódni kellene!

Kékesen vagy feketén füstöl a kipufogó?Olajtócsa nincs a kocsi alatt?

A hűtöviz nem olajos?A motoron látszik olajfolyásnyom?

Link to comment
Megosztás:

Ne szaladj annyira előre,ez még messze van a fele olajtól! :)

Most lett olaj cserélve?Lehet akkor a felöntés után lejjebb ment a szint mikor

mindenhova eljutott az olaj.

Egyébként észre vettél valamit az autón?Mert a nagy fogyásnak valahol látszódni kellene!

Kékesen vagy feketén füstöl a kipufogó?Olajtócsa nincs a kocsi alatt?

A hűtöviz nem olajos?A motoron látszik olajfolyásnyom?

1) 1200km -el ezelőtt volt olajcsere, akkor a max érték fölött volt a pálcán, most a fele alatt egyel

2) a hűtővíz kissé olajos, bár azóta olt hengerfej tömítés csere

3) meleg (+90C ) motornál nincs olajnyomás, bár két üveg "kleen floo" olajadalék belement

Link to comment
Megosztás:

Ja igen, természetesen hidegen füstöl mint állat.....

Ajajj! :)

Sajnos én nem tudom pontosan megmondani mennyi egy motorfelújítása

Z12XE-nél,de lehet (ha nagyon sokat mondanak a szerelők)érdemes lenne

megnézni mennyi egy bontott motor!Bár az meg zsákbamacska! :D Áááá, sz.ar helyzet!

Link to comment
Megosztás:

Meg kell próbálni vadászni egy töröttet, hát ha abba még nincs széthajtva.

Egy olyan tulajtól, aki 3000 fölé sosem forgatta, kímélte, ezért letolták az útról. :)

Link to comment
Megosztás:

1) 1200km -el ezelőtt volt olajcsere, akkor a max érték fölött volt a pálcán, most a fele alatt egyel

2) a hűtővíz kissé olajos, bár azóta olt hengerfej tömítés csere

3) meleg (+90C ) motornál nincs olajnyomás, bár két üveg "kleen floo" olajadalék belement

a tisztességes motorjavítás vége mindig 300 és 400 ezer között van.... ez függ az alkatrészek minőségétől ....

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Ha jól emlékszem, amikor ezt kitárgyaltuk, nem a motorszám, hanem az alvázszám alapján azonosítottuk a veszélyeztetett gépeket. Ami kijött: minden Z14XEP motor érintett lehet, a törések főleg a 2005-2007 közötti autóknál jöttek elő, de szervizelés során találtak már laza leszorító csavarokat fiatalabb 1.4 Twinport motoroknál is. A visszahívás első hulláma a 2005-ös gépekre korlátozódott...

Ha gondolod, visszakereshető az alvázszám tartomány, ha jól hagy ki az agyam, talán Uhuhu egyik hozzászólásában van benne.

íme a levél, amit a törés után jó fél évvel kaptam:

Z14XEP visszahívó levél

Azért kérdeztem, mert hátha azóta + autók kerültek a listára! :)

Amúgy tavaly mikor az enyimet megnéztem, azon is volt laza csavar, de feltűnően egy nagyon az volt. (2007/12)

Link to comment
Megosztás:

Üdv Kedves Cartársak!

Friss Astra tulajdonos vagyok, tanácsot kérek!

Autómat márkakereskedésből vettem, teljes szervíz elvégezve...

Vásárlás után azonban gond adódott a töltésemmel, az autó áram nélkül maradt....a generátorral volt gond, amit gariban kicseréltek....tegnap óta kijelzőn megjelenik az InSP felirat! Ez adódhat abból hogy "árammentes" volt a gép, vagy valós problémát, szervízlátogatást jelez?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Kedves Cartársak!

Friss Astra tulajdonos vagyok, tanácsot kérek!

Autómat márkakereskedésből vettem, teljes szervíz elvégezve...

Vásárlás után azonban gond adódott a töltésemmel, az autó áram nélkül maradt....a generátorral volt gond, amit gariban kicseréltek....tegnap óta kijelzőn megjelenik az InSP felirat! Ez adódhat abból hogy "árammentes" volt a gép, vagy valós problémát, szervízlátogatást jelez?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Elvileg 30e km-ként vagy évente ki fogja írni, és valóban szervizlátogatásra szólít fel, de magad is kitörölheted ezt a jelzést ha gyújtás nélkül benyomod a napi kilométerszámláló nullázógombját, nyomva tartod, közben ráadod a gyújtást, és még tovább nyomod ráadott gyújtás mellett legalább 2 másodpercig. Így egy évig nyugtod lesz :)

Link to comment
Megosztás:

Elvileg 30e km-ként vagy évente ki fogja írni, és valóban szervizlátogatásra szólít fel, de magad is kitörölheted ezt a jelzést ha gyújtás nélkül benyomod a napi kilométerszámláló nullázógombját, nyomva tartod, közben ráadod a gyújtást, és még tovább nyomod ráadott gyújtás mellett legalább 2 másodpercig. Így egy évig nyugtod lesz :)

asszem így ki is kapcsolja ,és nem lesz vele több baj..

Link to comment
Megosztás:

na tegnap megcsinálták az "30.000" km szervizt. átnézésnél találtak hibát. ki is cserélték, bal külső kormányösszekötő gömbfejet. elvittem futóműállításra. és mi történt??? hát nekem sem tudták beállítani normálisan, egyensfutás rendben, de a kormány nem áll középen. felhívtam őket, elnézést kértek és azt mondták vigyem be holnap 1300-ra, orvosolják a problémát. remélem most jó lesz. főleg mert 3x nem lenne pofám odavinni mert kedvezményes áron csinálták. (5000Ft)

Link to comment
Megosztás:

na tegnap megcsinálták az "30.000" km szervizt. átnézésnél találtak hibát. ki is cserélték, bal külső kormányösszekötő gömbfejet. elvittem futóműállításra. és mi történt??? hát nekem sem tudták beállítani normálisan, egyensfutás rendben, de a kormány nem áll középen. felhívtam őket, elnézést kértek és azt mondták vigyem be holnap 1300-ra, orvosolják a problémát. remélem most jó lesz. főleg mert 3x nem lenne pofám odavinni mert kedvezményes áron csinálták. (5000Ft)

Ha kedvezményes az ár, akkor már nem is kell jól megcsinálni? :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.