Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

El se hiszem működik az autóm :rolleyes:

és egy csepp olaj se fogyott (1200km óta)

lehetett hogy az EGR miatt csipegette?

Szia! Álltalában pont fordítva van a sok elégett olaj kormolja be az EGR-t. Lehet, hogy a régi olajad már el volt használódva és ezért ette a gép jobban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vinném az autót 2. szervizére, de a pénz stűke miatt fater azon van hogy csak pecsét kell a melót meg csináljuk meg sajátkezűleg. Az autóban 4000km van, meg egy 0560-as hibakód. Ez rendszer feszültség ellátás zavar. Egy havert bebikáztam nemrég és azóta van ez a hibakód. Ennek mi a megoldása? Eltűnik pár indítás után vagy maradandó?

Másik kérdésem: ez az első nagyszervize az autónak, mit kell ilyenkor átnézni cserélni? Az egyik oldalán a szervízfüzetnek azt írják hogy motorolaj csere, tavaly kapta meg az első maradandó olaját castrol 5w30-at. Ezer kilométer után kellene cserélni? Azt mondták a szervízben hogy ezen kívül még sokmindent kellene cserélni. Olvasva a szervízkönyvet távirányító elem csere, pollenszűrő csere, szervókormány olajszintjánek ellenőrzése, utántöltése (de milyet és hol találom meg a tartályát?), motorolaj és szűrő évente, kézifék utánállítás, gumiharangok szemrevételezése, fék és tengelykapcsoló folyadék csere (opel gt: dot 3) a tengelykapcsolóban lenne olaj? az nem egy száraz szerkezet?)

Valamit kihagytam?

Ezeket találtam a szervízfüzetben mint számomra kérdéses dolgokat.

Tudnátok segíteni ebben?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vinném az autót 2. szervizére, de a pénz stűke miatt fater azon van hogy csak pecsét kell a melót meg csináljuk meg sajátkezűleg. Az autóban 4000km van, meg egy 0560-as hibakód. Ez rendszer feszültség ellátás zavar. Egy havert bebikáztam nemrég és azóta van ez a hibakód. Ennek mi a megoldása? Eltűnik pár indítás után vagy maradandó?

Másik kérdésem: ez az első nagyszervize az autónak, mit kell ilyenkor átnézni cserélni? Az egyik oldalán a szervízfüzetnek azt írják hogy motorolaj csere, tavaly kapta meg az első maradandó olaját castrol 5w30-at. Ezer kilométer után kellene cserélni? Azt mondták a szervízben hogy ezen kívül még sokmindent kellene cserélni. Olvasva a szervízkönyvet távirányító elem csere, pollenszűrő csere, szervókormány olajszintjánek ellenőrzése, utántöltése (de milyet és hol találom meg a tartályát?), motorolaj és szűrő évente, kézifék utánállítás, gumiharangok szemrevételezése, fék és tengelykapcsoló folyadék csere (opel gt: dot 3) a tengelykapcsolóban lenne olaj? az nem egy száraz szerkezet?)

Valamit kihagytam?

Ezeket találtam a szervízfüzetben mint számomra kérdéses dolgokat.

Tudnátok segíteni ebben?

biztos nem akarod inkább szervizbe vinni...? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

nem bántásból ám, csak én pl nem állnék neki otthon fékolajat meg szervóolajat cserélni/töltögetni (nyilván van akinek megvan a tudása/eszköze/helye hozzá, nekem nincs)

pl nem esne jól ha azért csattannék az új autómmal mert nem rendesen légtelenítettem a fékrendszert... ennyi

Link to comment
Megosztás:

nem bántásból ám, csak én pl nem állnék neki otthon fékolajat meg szervóolajat cserélni/töltögetni (nyilván van akinek megvan a tudása/eszköze/helye hozzá, nekem nincs)

pl nem esne jól ha azért csattannék az új autómmal mert nem rendesen légtelenítettem a fékrendszert... ennyi

Mondjuk fékolajat tölteni nem nagy kunszt, ha csak utántöltésről van szó...

Márpedig bőven elég utántölteni a rendszert uhuhu szerint. Nekem szerdán csinálták, végig ott voltam a kocsi mellett és néztem (más miatt is mentem, de ha már ott voltam, megcsinálták ezt is)! Kell hozzá 0,5L fékfolyadék, a tartályból egy fecskendő meg egy slag segítségével kivonni a fél litert és egy tölcsér segítségével feltölteni a tartályt, persze vigyázni vele, csak óvatosan. Ennyi. 5perc.

Ha a teljes csere (1L) mellett dönt valaki mégis, akkor persze inkább szerelővel végeztesse el, utána légteleníteni is kell.

A kérdések alapján a srác annyira laikusnak tűnik, hogy abba semmiképpen nem javalom, hogy belefogjon otthon. :rolleyes:

Amúgy ha jól értem akkor 4000km van a kocsiban és eltelt a 2év.

A km miatt semmiképpen nem indokolt a csere, a 2 év miatt meg lehet ejteni, de szvsz felesleges még elvégezni.

Nekem dot4 GM fékfoly. volt 1800ft.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.