Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa tuning


uhuhu

Recommended Posts

Ez a turbós B Corsa azé' már súlyos!Lehet azzal egyáltalán normálisan elindulni?Bár így végiggondolva azzal a V6-tal sem lehet 1Xű.

Viszont a második linken lévő moci számomra ismeretlen.Mi az?

Dark-al arra jutottunk 2,5V6 az is. Szerintem Omega MV6 lehetett, valaha

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Akkor itt most hosszasan bolevel...:

kezdetkent megtanultam vezetni... bla bla... majd sikerult egy 1.2es B corsahoz jutnom amibe beleraktam 120.000 Kmt hiba nelkul... Es kozben vegig arrol almodtam hogy egyszer lesz egy GSI corsam..

Aztan lett egy C corsam igaz csak 1.4 Elegance.. szep jo stb.. de hat a teljesitmeny csak 90 paci... aztna jott a net.. sok olvasas nezegetes es majd 2 ev utan lett szerencsem annyi penzhez amennyibol a dbilas/lexmaul cuccokat megvehettem.. Az aruk horror, elismerem, de hat ugye 2+ ev garancia meg az a sok szep grafikon es igeret es az hogy nemet cegek szep angolsaggal reszletesen 1 nap alatt valaszolnak.. szoval elcsabitott belevagtam.

indulasnak stage1 szivocso es ugye valamit a kipuff oldalom is kellene. Mivel sokat vezsetek hosszu utakon is, ezert az elfogadhatatlan lett volna hogy hangoskodjon a kocsim mondjuk 140nel a palyan. Es akkor mondtak hogy komoly kipuff kell ami a motorhoz van hangolva ... maradt a Lexmaul, mert ugye Remus horror*5 arban van.. de akkor mar legyen kozep es hatso dob csere.. ja es hogy tuti legyen a buli akkor ugye legbeomlo es legszuro csere is kell azert hogy hideg de tiszta levegot konnyen vegye az auto, es a szivocso tuti jol, minden lehetoseget kihozzon (a szivocsohoz a chipeles alap...) itt mar sejtheto hogy nem szazezres nagysagrendeknel jarunk... szoval ha lud legyen kover tegyunk bele egy kisebb tengelyt. Ez valoban csak akkor amit a gyari rugok es szelepek elvisznek...

Na hat ez belekerult a kocsiba.

Hangja gyonyoru alapban eszre sem veheto hogy van itt valami. Padlogaznal csodas szivohang, ami szvsz vetekszik a lefujoszelep futyulesevel.

Ero szepen megjott. sokan csodalkoznak hogy mit megy egy 1.4es szivomotor, foleg ugy hogy orszaguton 7et fogyaszt (varosban 8at) Tobb szaki is mondta mar hogy azert ezek a friccek tudnak valamit... Most pedig arulom a dolgok egy reszet mert az uj vasba nem jo minden... (ami jo az megy at egybol)

Tomoren ennyi. ha valaki szamadatokra kivancsi akkor annak igazabol anyit mondhatok hogy az alap 1.8GSI corsaval vagyok partiban...Eloszor en sem hittem...azt hittem amasik ferrevaltott..de aztan a Bosch Meropad Pad is igazolta allitasom..

Sajnos a fekekre es a futomure alaposan nem jutott... Akartam tarcsafeket hatra is meg nagyobbat elore, de hat ahhoz a C Corsan komplett hatso hid csere kell ... az meg sokszazezer es ki tudja milyen amit a bontobol hozol.. Igy olcsobb volt egy alapbol Tarcsafekes corsa beszerzese... na most ezt csinalom...C GSI.. kb 1 honap es kesz lesz.. az alkatreszek a polcon, kocsi a garazsban..

Az eszkozok ugyan azok + meg egy ket okossag, a mar bevat gyaroktol.

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem mi sokat fogunk cseverészni... :-)

Az vagyok vallalom...

Ja es a nagy banatom az 1.4el az volt hogy nem tudtam hozza rendes leomlot csinalni. kint nem csinalt senki, itthon meg meg sem probaltam, mert ezekben az uj eco motorokban fent van a kati a leomloben... nem ugy mint a B corsan vagy az astrakon. Ezek utan a komputer tobb helyen mer, es hat a kati kivetel nem muxik. leomlot pedig senki nem tud hozza csinalni itthon katival egyutt... az 1.8hoz van :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Ugye ebben a komuterizalt vilagban mar az atmeno cso nem biztos hogy a legjobb megoldas... Ha annyira belenyulsz a motorba hogy kiveszel katit kozepdobot meg mindent kibelezel, akkor

1 hangos lesz a geped.

2 a gyari ECUt dobhatod a fancba es kell egy MOTEC vagy valami komoly hozza...

szoval persze ugy lehet ######at csinalni de az mar rally/verseny kategoria. penzben is.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

mondjuk az eladás bennem is megfogalmazódott....

egyenlőre csak azt nézegetem, hogy mi hol mennyi.. :(

ha mondjuk 400-500e ből megoldható egy nagyobb moci, főleg beszerelve akkor szerintem még ok....

efelett meg tök fölös költenem rá,

mert annyiért majdnem gsi corsát kapok.... vagy astra coupét...

Link to comment
Megosztás:

Hát szerintem a 4-5 kilóból kb. megoldható a fölújított motor beszerelése, de akkor az "csak" egy gyári erőművész 1.8-as.

és ez igy all-in-one tartalmaz mindent? vagy váltó, féltengely, kisf@szom az még plusszba? mert ugy sok lenne :(

a papirmunka ebben az összegben bennevan? :D

fószer, tiéd papiros lesz? :D

Link to comment
Megosztás:

és ez igy all-in-one tartalmaz mindent? vagy váltó, féltengely, kisf@szom az még plusszba? mert ugy sok lenne :D

a papirmunka ebben az összegben bennevan? :D

fószer, tiéd papiros lesz? :D

Ja-ja, váltó meg pütypürütty még pluszba jön, bár az 5 kilóba azért ez-az még belefér a beépítés mellé.

Papírmunka? Nem rajzolva lesz! :(

A forgalmiban nem lesz semmi változás....

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Sziasztok!

Guru, neked külön is! Gratula a Corsa-hoz, mondtam múltkor is, hogy szerintem nem bánod meg, hogy megvetted.

Udv!

Csak Gugu nem Guru 8) .

Remelem is hogy jo vasart csinaltam, de a regire egy telefonhivas jott meg csak (1.4 Elegance C Corsa). Ennyire pang a piac, vagy az en autom nem kell csak senkinek sem?

Az uj ha minden igaz lassan elkeszul. Horror hogz mennyi ideig tart. Ezt mar en sem gondoltam. De most mar csak jo legyen.

Szombatra talan meglesz. Ahogy beszeltuk egy laza gyorsra a vendegem vagy ha mar bejarattam.

Gusztav

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Udv!

Csak Gugu nem Guru 8) .

Remelem is hogy jo vasart csinaltam, de a regire egy telefonhivas jott meg csak (1.4 Elegance C Corsa). Ennyire pang a piac, vagy az en autom nem kell csak senkinek sem?

Az uj ha minden igaz lassan elkeszul. Horror hogz mennyi ideig tart. Ezt mar en sem gondoltam. De most mar csak jo legyen.

Szombatra talan meglesz. Ahogy beszeltuk egy laza gyorsra a vendegem vagy ha mar bejarattam.

Gusztav

Szia Gugu!

Bocs a Guru-ért, elnéztem. :) Mindenképpen beneveznék a "laza gyors"-ra! :blink:

Nos, milyen lett a gép? Hány paci, meg ilyenek? Padra rátetted már?

Tavasszal asszem én is belefogok a Corsa "rendbetételére", de mindenképpen akarom látni a Te tapasztalataidat! Írj valamit légyszi a gép végső állagáról, szerintem sok más emberkét is érdekel a dolog!

Oszi

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.