Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa tuning


uhuhu

Recommended Posts

Ma már semmi sincs ingyen <_< -_-

Mondhattam volna azt is, hogy ezt Te nem tudod megcsinálni, mert kell hozzá egy speciális eljárás, ami nekem itt rendelkezésemre áll, és nem mondhatom el, hogy mi is ez pontosan. Viszont 10e ftért szívesen megcsinálom.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Mondhattam volna azt is, hogy ezt Te nem tudod megcsinálni, mert kell hozzá egy speciális eljárás, ami nekem itt rendelkezésemre áll, és nem mondhatom el, hogy mi is ez pontosan. Viszont 10e ftért szívesen megcsinálom.... :rolleyes:

Végülis teljesen igazad van <_< Na jó, jár az ötös -_-

Link to comment
Megosztás:

Tyűűű srácok ezt meg csinálom én is :rolleyes: Pont van festékem !!! Nem kell le szedni az első lökhárítót!

2 csavar fogja a lámpát. 1 felül, 1 szemből.

Szét szedésnél azt hiszem valami sziló szerű anyaggal is meg kell harcolni, lehet hogy körbe van ragasztva. Még nem néztem igazán.

Van egy keret, ami nem vesz részt a fénycsóva képzésben. Azt festheted bármilyenre...kedved szerint.

Ez nekem magas! Ha szét szedem, akkor fogom látni azt a "keretet"??

Ha jól látom nem csak a búra mögötti rész van le fújva, hanem az egész műanyag.

Link to comment
Megosztás:

Gergő, semmivel nem jobb a hűtő hatásfoka, ha ekkora lökös van előtte, vagy ha egyáltalán nincs is rajta.

A gyárban ki vannak ezek a dolgok találva, elhiheted.

Erre egy konkrét példa, igaz nem Opel, de saját tapasztalat.

BMW E36, elég nagy a hűtője és a rés a lökösben annak kb. az 1/4-e. Teljes lökössel semmi probléma, de ha csak kivágsz valamit a lökösből, már problémák lehetnek a melegedéssel, mert a levegő feltorlódik és más utat választ, ahol kisebb ellenállása.

Ugyanez vonatkozik az intercoolerekre is. Van erről egy jó árba, amit egy könyvben láttam, ott le volt vezetve, hogy miért jobb, ha egy hűtő előtt nem "tölcsér" van, ami első ránézésre rávezeti a levegőt a hűtőre, hanem egy szűkítés, ami a hűtő felé tágul.

A másik példa erre a Calibra és több egyéb Opel is.

Opel_Calibra-1990_04.jpg

Mint jól látszik, a két kis beömlő felülete a hűtő felületének kb. az 1/4-e és mégsincs egy Calibrának sem melegedési problémája, akármilyen motor van benne, akár klímával, akár anélkül.

De mondhatok akár A Corsát is. Nekem két éve, amikor még a helyén volt a hűtő a kocsiban, és nem volt kivágva semmi, akkor az 1.4-es hűtővel teljesen problémamentesen közlekedtem a C20XE-vel, mindennemű lökhárítón, frontlemezen való alakítás nélkül. Pedig A Corsánál még csak nem is egy szintben van a légbeömlő és a hűtő, hanem a hűtő jóval feljebb van. Ott is ki volt már ez találva.

Tehát ez a magyarázatod nem érvényes a lökös miatt. <_<

B Corsára szerintem nincs szebb, mint a gyári GSI lökös és ez vonatkozik az A Corsára, az E Kadettra, az F Astrára is. De még az A Vectrákra sincs szebb, mint a gyári Vectra 2000 lökös, amin szintén elég kicsi a kivágás, pedig a turbóson is ugyanolyan van.

Ez az én privát véleményem. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Mint jól látszik, a két kis beömlő felülete a hűtő felületének kb. az 1/4-e és mégsincs egy Calibrának sem melegedési problémája...

Hát, a V6-oknak nyáron, dugóban araszolva, klímával azért van. Nem forrnak fel, de folyamatosan megy a hűtőventillátor. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hát, a V6-oknak nyáron, dugóban araszolva, klímával azért van. Nem forrnak fel, de folyamatosan megy a hűtőventillátor. <_<

Mondjuk araszolás közben nem sok jelentőssége van az aerodinamikának.

Az viszont kérdés, hogy pl. leszedett lökössel kevésbé melegedne e dugóban? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk araszolás közben nem sok jelentőssége van az aerodinamikának.

Az viszont kérdés, hogy pl. leszedett lökössel kevésbé melegedne e dugóban? :rolleyes:

Szerintem nem sokkal, mármint érezhetően nem lenne változás. Hiszen az elötted lévő autó fel fogja a szeleket, vagy esetleg ha gyök 2-vel mész, akkor a menet szelet.

Link to comment
Megosztás:

Hát, a V6-oknak nyáron, dugóban araszolva, klímával azért van. Nem forrnak fel, de folyamatosan megy a hűtőventillátor. :rolleyes:

Ha nincs menetszél, akkor minden autó melegszik és csak a ventillátornak köszönhetően nem forr fel... <_<

Link to comment
Megosztás:

B Corsára szerintem nincs szebb, mint a gyári GSI lökös és ez vonatkozik az A Corsára, az E Kadettra, az F Astrára is. De még az A Vectrákra sincs szebb, mint a gyári Vectra 2000 lökös, amin szintén elég kicsi a kivágás, pedig a turbóson is ugyanolyan van.

Ez az én privát véleményem. <_<

Biza'. -_- :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Kedves Demó,

danke sör a felhomályosítást levegő beáramlás szempontjából. Egyre jobban gondolkozok valami szolídabb első és hátsó lökhárítón, illetve tuti hogy cserélve lesz a szárny gyári b corsára. további ötleteket várok de nem hiszem hogy a gyárit raknám fel inkább valami szolídabbat ami RS type de akkó se gyári.

amúgy izlésficamok és ... kinek mi?

és amit mindíg meg kell tenni: LEGYETEK ROSSZAK!!!

mindenkinek minden jót G. alias Gergő.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Demó,

danke sör a felhomályosítást levegő beáramlás szempontjából. Egyre jobban gondolkozok valami szolídabb első és hátsó lökhárítón, illetve tuti hogy cserélve lesz a szárny gyári b corsára. további ötleteket várok de nem hiszem hogy a gyárit raknám fel inkább valami szolídabbat ami RS type de akkó se gyári.

amúgy izlésficamok és ... kinek mi?

és amit mindíg meg kell tenni: LEGYETEK ROSSZAK!!!

mindenkinek minden jót G. alias Gergő.

Most akkor te érted, hogy mit magyarázol?

Link to comment
Megosztás:

Háát, a tuti gyári és csak azért sem gyári között azért lényeges különbség van. :D Szerintem.

Látom megtaláltál odaát. :)

Még tanakodik, hogy gyári vagy ne gyári legyen, de már elbizonytalandott, úgyhogy jól csináljuk az áttérítést a jóra, vagyis a gyárira :rolleyes: <_< -_-

Link to comment
Megosztás:

Háát, a tuti gyári és csak azért sem gyári között azért lényeges különbség van. B) Szerintem.

Látom megtaláltál odaát. B)

Ja meg szép is :D télleg grat :D

Még tanakodik, hogy gyári vagy ne gyári legyen, de már elbizonytalandott, úgyhogy jól csináljuk az áttérítést a jóra, vagyis a gyárira :rolleyes: <_< -_-

ne térítsetek azt sose bírtam :D de fingom nincs hogy mi lenne a legjobb kinézet. tetszenek a gyárik is ha minden gyári, de ezen az autón lassan már semmi nem gyári, szal szerintem valami szolidabb nem gyári talán belefér, és akkor ti sem mondjátok (jogosan) hogy bojler, és én is jól érzem magam mert nem gyári. :) amúgy általában saját magam örömére csinálok mindent nem mások miatt. (úgylátszik öregszem mivel mások véleményét is kezdem figyelembe venni) :D

minden jót G.

Link to comment
Megosztás:

Ja meg szép is B) télleg grat :rolleyes:

ne térítsetek azt sose bírtam :) de fingom nincs hogy mi lenne a legjobb kinézet. tetszenek a gyárik is ha minden gyári, de ezen az autón lassan már semmi nem gyári, szal szerintem valami szolidabb nem gyári talán belefér, és akkor ti sem mondjátok (jogosan) hogy bojler, és én is jól érzem magam mert nem gyári. <_< amúgy általában saját magam örömére csinálok mindent nem mások miatt. (úgylátszik öregszem mivel mások véleményét is kezdem figyelembe venni) -_-

minden jót G.

Sztem is azt kell csinálni ami elsősorban saját magadnak tetsuik. Akármit csinál az ember mindig lesz olyan akinek tetszik/nemtetszik a dolog.

Nehéz dolgok ezek :D

Link to comment
Megosztás:

Látom azért megérte beszólnom még az elején. Talán lesz belőled valami Gergő <_< :rolleyes:

Ja talán de elég sok embernek beletört a bicskája abba hogy belőlem embert faragjon -_- :D :)

Jól érzem magam olyan bunkó parasztnak amilyen vok B)

aki ismer az tudja milyen vok aki nem az meg vagy elfogad olyannak vagy nem ez van

ha tudok segítek mindenkinek ha nem tudok akkor meg okoskodok B)

amúgy lehet télleg korral jár kezdem én is észrevenni magamon hogy egyre inkább hallgatok másokra is nem csak a saját marhaságom és kitalációm után megyek.

Szal tuningal kapcsolatban 180 fokos fordulat itt látható:

LE A BOJLERRAL

:D

mindenkinek minden jót üdv G.

Link to comment
Megosztás:

Ja talán de elég sok embernek beletört a bicskája abba hogy belőlem embert faragjon :rolleyes: <_< -_-

Jól érzem magam olyan bunkó parasztnak amilyen vok :D

aki ismer az tudja milyen vok aki nem az meg vagy elfogad olyannak vagy nem ez van

ha tudok segítek mindenkinek ha nem tudok akkor meg okoskodok :)

amúgy lehet télleg korral jár kezdem én is észrevenni magamon hogy egyre inkább hallgatok másokra is nem csak a saját marhaságom és kitalációm után megyek.

Szal tuningal kapcsolatban 180 fokos fordulat itt látható:

LE A BOJLERRAL

B)

mindenkinek minden jót üdv G.

OSCARS%20Ceremony%20champagne.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.