Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa tuning


uhuhu

Recommended Posts

  • 6 months later...

Sziasztok.

Új vagyok itt és lenne egy kérdésem, hátha ti tudtok útmutatót adni.

Haveromnak van egy A corsája 1.2 (Berlina) Ami lassan motor cserés lesz. Viszont, ha csere akkor miért ne C20XE?

Ezzel lenne kapcsolatos a kérdésem, hogy mennyire kompatibilis az autó a motorral? Csavar -csavar, vagy váltó, karosszéria, egyéb hajtás átalakítását igényli? Nem idegen tőlem az e fajta átalakítás de nem Opelben utazom, ezért nem ismerem a márka jellegzetességeit, technikai megoldásait. A srácnak nincs rá sok pénze, így tudni kéne, hogy bele vágjunk-e?

Válaszaitokat előre is köszi : Mörszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Új vagyok itt és lenne egy kérdésem, hátha ti tudtok útmutatót adni.

Haveromnak van egy A corsája 1.2 (Berlina) Ami lassan motor cserés lesz. Viszont, ha csere akkor miért ne C20XE?

Ezzel lenne kapcsolatos a kérdésem, hogy mennyire kompatibilis az autó a motorral? Csavar -csavar, vagy váltó, karosszéria, egyéb hajtás átalakítását igényli? Nem idegen tőlem az e fajta átalakítás de nem Opelben utazom, ezért nem ismerem a márka jellegzetességeit, technikai megoldásait. A srácnak nincs rá sok pénze, így tudni kéne, hogy bele vágjunk-e?

Válaszaitokat előre is köszi : Mörszi

Ha nincs rá sok pénze akkor felejtse el. :rolleyes: C20XE legalább 200-300 ft normálisan átalakítva ebben a motor ára is benne van. Ráadásul szerintem még alábecsültem az összeget.

Amúgy beépíthető de kellenek egyedi átalakítások.

- Legalább 256os GSI fékek

- futómű

- kipuff

- Komplett motor mindennel, computer, váltó stb...

- Egyedileg gyártatott féltengelyek

- egyedi kerékagyak kerékcsapágy csuklók

- motortartóbak

- Új tank ha nem injektoros ráadásul nagynyomású AC

- stb.

Link to comment
Megosztás:

Értem.

A nincs sok pénze relatív, van 100-150. Úgy nézem, motort lehet 100 körül kapni, ez nagyon jó ár.

Viszont ha a jelen 5-gang váltóra rá megy a motor, szinte mindent megúszik egy ideig. természetes, hogy a jövőben szükség lesz erősebb futóműre, váltóra, de az autó kis súja szerintem nem igényli azonnal ezeket a beavatkozásokat. Persze ez a srác lábától is függ. És a motor-váltó kompatibilitástól.

A kipuff, tank, A/C megoldott azzal nem kell számolnunk.

Link to comment
Megosztás:

Értem.

A nincs sok pénze relatív, van 100-150. Úgy nézem, motort lehet 100 körül kapni, ez nagyon jó ár.

Viszont ha a jelen 5-gang váltóra rá megy a motor, szinte mindent megúszik egy ideig. természetes, hogy a jövőben szükség lesz erősebb futóműre, váltóra, de az autó kis súja szerintem nem igényli azonnal ezeket a beavatkozásokat. Persze ez a srác lábától is függ. És a motor-váltó kompatibilitástól.

A kipuff, tank, A/C megoldott azzal nem kell számolnunk.

Nem megy rá a váltó mert a c20xe nagyblokk ahhoz már F20 váltó kell. 150ből felejtő. :rolleyes: jelenleg kb F13 váltó lehet a kocsin.

Link to comment
Megosztás:

Oké, értem. Köszi a gyors választ, nagy segítség volt. Így tényleg bukó ez a project.

Esetleg tudsz javasolni egy erősebb (Kisblokkos) mocit? Mondjuk 1.6+webber?

Vagy még az 1.6 is nagyblokk.

c14se 82le c16se 101le <kisblokk c20ne 115le <nagy de 40 ezer kompletten kb. X18xe C18XE <nagy 125LE de nem preferálom a 16v XE motorokat. Szvsz c20ne tegyetek be 170nm elég jót lép olcsó megbízható. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hallgatunk rád, köszi.

150-200ból már berakható egy C20NE+F16 váltó, csak kell féltengely meg kerékagy meg kerékcsapágy. Meg egy darab egyedi motortartó. Demó -t keresd itt a fórumon ő van képben egyedül magyarországon ezekkel az alkatrészekkel kapcsolatban és jó áron is adja. Én tőle szereztem be mindent az átalakításhoz. Bártan ajánlom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Én csak lelkes olvasó vagyok de most szeretném a segítségeteket kérni.Egy 2000-es évjáratú B combóm van és a motorja megadta magát.Isuzu 1.7D.

Ha már cserélni kell inkább tennék bele vagy egy 1.5TD corsa,vagy egy 1.7TD astra isuzu motort,mivel sajnos a sima szívódízel nagyon gyenge főleg hogy szállítani használom.

Kérdésem hogy az astra illetve a corsa motor miben tér el egymástól.Főként a felfogatási pontokra gondolok,illetve tudtok-e ajánlani valakit aki képben van a dolgot illetően?

Üdv_peti

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok.Én csak lelkes olvasó vagyok de most szeretném a segítségeteket kérni.Egy 2000-es évjáratú B combóm van és a motorja megadta magát.Isuzu 1.7D.

Ha már cserélni kell inkább tennék bele vagy egy 1.5TD corsa,vagy egy 1.7TD astra isuzu motort,mivel sajnos a sima szívódízel nagyon gyenge főleg hogy szállítani használom.

Kérdésem hogy az astra illetve a corsa motor miben tér el egymástól.Főként a felfogatási pontokra gondolok,illetve tudtok-e ajánlani valakit aki képben van a dolgot illetően?

Üdv_peti

Sziasztok.Én csak lelkes olvasó vagyok de most szeretném a segítségeteket kérni.Egy 2000-es évjáratú B combóm van és a motorja megadta magát.Isuzu 1.7D.

Ha már cserélni kell inkább tennék bele vagy egy 1.5TD corsa,vagy egy 1.7TD astra isuzu motort,mivel sajnos a sima szívódízel nagyon gyenge főleg hogy szállítani használom.

Kérdésem hogy az astra illetve a corsa motor miben tér el egymástól.Főként a felfogatási pontokra gondolok,illetve tudtok-e ajánlani valakit aki képben van a dolgot illetően?

Üdv_peti

Szia.

Felfogatási ponton nincs összehasonlítási tapasztalatom, de a két motorblokkban már igen. Most káromkodva tudnám neked ecsetelni, mennyivel jobb az isuzu 1.5D mint az y17dt... a régi sokkal jobban gyorsult, húzott mint az állat.. ez meg.. phö.. ráadásul majdnem két hete áll az udvaron szétszedve ismeretlen okok miatt. Már cseréltek ECU-t ez vezérli az adagolót.. 100ezerért.. még mindíg nem jó.. Én nagy reményekkel vettem meg a c corsát a motorja miatt, de már bánom. Jól néz ki azt ennyi.. ha megy megy.. ha megáll, akkor nem viccel. Az 1.5D nem tudtam megölni. Egyszer mikor úgy döntöttem kivégzem, akkor megsajnáltam már és olajat cseréltem.. de 68.000 Km-t mentem vele két olaj csere közt, gépháztető nyitás nélkül, úgy hogy volt benne akkor 300000Km.. a c-ben most lesz, ha lesz 200000.. de elég érzékeny dolgai vannak.. Magam ellen beszélek, de sajnos van egy vw polo pdti is itthon és zongorázni tudnám a különbségeket a két autó közt a vw javára. Pedig csak 3 hengeres... Azt tanácsolom ha már szögelitek más blokkal, akkor valami régebbi 2000-es dieselt toljatok bele.. az majd viszi a kasztnit, meg széthajtani sem tudod... én legalább is ezt tenném... a c corsába meg rakatnék egy vw T-4-es blokkot :P

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Felfogatási ponton nincs összehasonlítási tapasztalatom, de a két motorblokkban már igen. Most káromkodva tudnám neked ecsetelni, mennyivel jobb az isuzu 1.5D mint az y17dt... a régi sokkal jobban gyorsult, húzott mint az állat.. ez meg.. phö.. ráadásul majdnem két hete áll az udvaron szétszedve ismeretlen okok miatt. Már cseréltek ECU-t ez vezérli az adagolót.. 100ezerért.. még mindíg nem jó.. Én nagy reményekkel vettem meg a c corsát a motorja miatt, de már bánom. Jól néz ki azt ennyi.. ha megy megy.. ha megáll, akkor nem viccel. Az 1.5D nem tudtam megölni. Egyszer mikor úgy döntöttem kivégzem, akkor megsajnáltam már és olajat cseréltem.. de 68.000 Km-t mentem vele két olaj csere közt, gépháztető nyitás nélkül, úgy hogy volt benne akkor 300000Km.. a c-ben most lesz, ha lesz 200000.. de elég érzékeny dolgai vannak.. Magam ellen beszélek, de sajnos van egy vw polo pdti is itthon és zongorázni tudnám a különbségeket a két autó közt a vw javára. Pedig csak 3 hengeres... Azt tanácsolom ha már szögelitek más blokkal, akkor valami régebbi 2000-es dieselt toljatok bele.. az majd viszi a kasztnit, meg széthajtani sem tudod... én legalább is ezt tenném... a c corsába meg rakatnék egy vw T-4-es blokkot :P

...az kemény lehetett...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Én csak lelkes olvasó vagyok de most szeretném a segítségeteket kérni.Egy 2000-es évjáratú B combóm van és a motorja megadta magát.Isuzu 1.7D.

Ha már cserélni kell inkább tennék bele vagy egy 1.5TD corsa,vagy egy 1.7TD astra isuzu motort,mivel sajnos a sima szívódízel nagyon gyenge főleg hogy szállítani használom.

Kérdésem hogy az astra illetve a corsa motor miben tér el egymástól.Főként a felfogatási pontokra gondolok,illetve tudtok-e ajánlani valakit aki képben van a dolgot illetően?

Üdv_peti

a motor szinte teljesen úgy néz ki emlékezeteim szerint a sima szívó 1,7 isuzué mint a TD-jé csak turbós:) szóval sztem azt bele tudod könnyedén pakolni.

Link to comment
Megosztás:

  • 8 months later...

Fogyasztás növekedés lesz, mivel jobb lesz a hangja, jobban fogod pörgetni, ezért többet fog enni. Ha ugyan úgy használod, viszont semilyen hatással nem lesz a fogyasztásra. Sportdobból meg olyat veszel amilyet szeretnél. Én mindig azt szoktam mondani hogy Paragit kell venni, ha nem teljesítmény a cél. Van tipusspecifikus belőle, nem drága és van hozzá műbizonylat. :)

Szerk.: Paragi PAR114 és PAR115, ezek a tipusai. Ahogy láttam 13890. Kerek végű 80as. De ezenkívül felrakhatsz egyéb univerzális dobokat is, csak egy 5let volt. :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ! :) A műbizonylat kell minden esetben, ugye? Rendőr kérheti valamint a műszakira is kell, ugye?

Mi a különbség a két változat között?

http://tuningbolt.hu/termekleiras/BACKLINK/1/TID/74523/AID/147/FID/15/TERMEK/sportkipufogo_dob

http://tuningbolt.hu/termekleiras/BACKLINK/1/TID/74525/AID/147/FID/15/TERMEK/sportkipufogo_dob

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ! :) A műbizonylat kell minden esetben, ugye? Rendőr kérheti valamint a műszakira is kell, ugye?

Mi a különbség a két változat között?

http://tuningbolt.hu...ortkipufogo_dob

http://tuningbolt.hu...ortkipufogo_dob

Elvileg kérheti a rendőr, szerintem műszakin tökmindegy hogy van-e vagy nincs, Én ott úgytudom hogy a sportdobra alapból fújnak. Viszont szerintem megnyugtató a tudat, hogy van.

Ez egy jó kérdés, Én is láttam ilyen oldalt, ahol van elég nagy árkülönbség a fekete és az ezüst változat között. Passzolom a kérdést. A Webshopot kérdezd meg szerintem, ők biztos el tudják majd magyarázni. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.