Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Ez csak dátumozni tud sajna. Nameg kellene bele egy rendes SD kari, mert erre a 2GB-osra csak 3*3percet rögzít, azt viszont folyamatosan. Meg tud full HD-t is, de a kis kártya miatt visszavettem 720p-re. Gyújtás ráadásakor automatice indul, illetve kézzel bármikor indítható felvétel.

Amúgy ez 6 Mátyás volt Ebayen, a gps-es jóval több lett volna.

A bíróságot ismerve filmszalagon kéne rögzíteni, kb csak azt fogadja el...

Szép város Veszprém :)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Gyááhááhá :'(

Amúgymeg figyellek :D

Volt is a múlthéten egy érdekes reggeli történés: a Skodás bácsi a szembelévő 206-os sávjából akart bekanyarodni, úgy negyedik nekifutásra sikerült is. Aztán meg a Yarisos "értelmes szülő" akciózott, mikor én már indexeltem és indultam el. Azért remélem olyat nem fogok lencsevégre kapni, mint az oroszok :D

Naponta járok erre. És én is kamerával :)

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

Na, adatok? Ez tud gps-t is? (csak mert bizti, bíró, stb csak az olyat fogadja el)

Még az olyat se feltétlenül.

Bíróság előtt bizonyítékként csak olyan típusú kamera felvételét fogadják el, amit korábban igazságügyi műszaki szakértő bevizsgált és hitelesnek tartott. A pontos GPS ehhez nem elég, még az is kell hogy a kamera ne a szokásos AVI, WMV vagy hasonló formátumokban rögzítsen, hanem egy egyedi, saját, más programmal nem szerkeszthető formátumba, mert a sima AVI videóra csak annyit mond az ellenérdekelt fél ügyvédje hogy tehetséges filmes vagy hogy ilyen videókat össze tudsz hozni... és ezzel már bukott is a felvétel mint bizonyíték.

(Amennyire tudom egy bankrablásnál sem elég ha csak a kamera felvétele van meg bizonyítékként, ugyanezen okból: még ha kétségtelenül hasonlít is rám, mondhatom hogy az ott nem én vagyok, csak valaki rászerkesztette a képemet a videóra)

Az itthon kapható kamerák közül egyebek közt a Smarty néhány típusa hiteles ebből a szempontból, de ezek már nem a tízezer forintos kamerák: még a legolcsóbb közülük is ~65e Ft...

Link to comment
Megosztás:

Ahol szakmai gyakon voltam 3 éve, ott a mai napig kazettás diktafonokat szerelnek össze, mert a bíróság, csak azt fogadja el hivatalos hanganyagként a jegyzőkönyvezéshez.
Pedig egy jó magnóval, meg keverővel az ABC-ből összerakom a Himnuszt, hangsúlyozva... Dehát ez van.

Mindenesetre sok fura dolgot látok útközben, ha másra nem, azt megörökítani jó lesz :) Meg kiegészítem majd a riszató mozgásérzékelőjével, így ha piszkálják a kocsit, indul majd a felvétel.

Még az olyat se feltétlenül.
Bíróság előtt bizonyítékként csak olyan típusú kamera felvételét fogadják el, amit korábban igazságügyi műszaki szakértő bevizsgált és hitelesnek tartott. A pontos GPS ehhez nem elég, még az is kell hogy a kamera ne a szokásos AVI, WMV vagy hasonló formátumokban rögzítsen, hanem egy egyedi, saját, más programmal nem szerkeszthető formátumba, mert a sima AVI videóra csak annyit mond az ellenérdekelt fél ügyvédje hogy tehetséges filmes vagy hogy ilyen videókat össze tudsz hozni... és ezzel már bukott is a felvétel mint bizonyíték.

(Amennyire tudom egy bankrablásnál sem elég ha csak a kamera felvétele van meg bizonyítékként, ugyanezen okból: még ha kétségtelenül hasonlít is rám, mondhatom hogy az ott nem én vagyok, csak valaki rászerkesztette a képemet a videóra)

Az itthon kapható kamerák közül egyebek közt a Smarty néhány típusa hiteles ebből a szempontból, de ezek már nem a tízezer forintos kamerák: még a legolcsóbb közülük is ~65e Ft...

Link to comment
Megosztás:

A minap nekiláttam hogy beapplikáljam a világítós kapaszkodókat, de olyan problémába ütköztem amire nem számítottam volna:

Ez az enyém (A1):

F_nyk_p0025_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nekiláttam,és körbevágtam a kárpitot a müanyag alapján amibe a lámpa bepattan, de gyanúsan kicsi volt a lemezben a lik, természetesen nem is fért bele. Mondom ilyen nincs, lekaptam gyorsan bátyáméról (A2), hogy benézzek alá:

F_nyk_p0026_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az hagyján hogy ki van neki vágva a kárpitban a hely, de hogy konkrétan ezért képesek voltak neki egy másik lemezt lesajtolni, azért az besz@rás.

Link to comment
Megosztás:

Háhá, sok sikert. :D

Használtat tuti nem találsz, mind elszakad, meg jellemzően odacsukják. Utángyártottba nem tudom hogy van e.

MOD: cromaxban árulnak: https://cromax.hu/290000000-utasterbelsoter/291480000-csomagter-alkatreszei/291480454-kalaptarto-alkatreszei/144078-kalaptarto-tartogumi-opel-vectra-a-1988-1995

Módosítva : wookie
Link to comment
Megosztás:

Nekem is kis lyuk van a kapaszkodó mögött :(

Idővel majd nekem is ledezve lesz. De egyelőre örülök ha simán világít. A cégtől úgyis folyamatos az izzó utánpótlás. Na nem mintha sűrűn kellene izzót cseréljek. A hátsó helyzetjelzőm pl még mindig a gyári.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Háhá, sok sikert. :D

Használtat tuti nem találsz, mind elszakad, meg jellemzően odacsukják. Utángyártottba nem tudom hogy van e.

MOD: cromaxban árulnak: https://cromax.hu/290000000-utasterbelsoter/291480000-csomagter-alkatreszei/291480454-kalaptarto-alkatreszei/144078-kalaptarto-tartogumi-opel-vectra-a-1988-1995

Ki iss cseréltem, teljesen rendben van. köszöntem.

Link to comment
Megosztás:

Végre rászántam magam, és megrendeltem egy új szárat a gyári Hirschmann antennához. Mikor megvettük az autót, kb ez volt az egyetlen extra benne a tetőablakon kívül.

Gyakorlatilag mostmár minden működik az autón. :D

https://youtu.be/15UXUP6jrXM

F_nyk_p0063_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

F_nyk_p0065_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A dobozon lévő leírás szerint egyszerűen bele kell lógatni a fogaslécet bekapcsolt állapotban, majd egyszerűen kikapcsolni a rádiót, és behúzza. Ezt sikerült is abszolválni, mikor már a régi beleszakadt darabot eltávolítottam, amiről azt hittem hogy korábban megtettem. :D

Most majd még az erősítőnek kell holnap egy darab kábelt forrasszak, mert a vezérlőszála eddig az antenna csatijába volt bedugva.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon csecse, bár ennek sosem értettem hogy mi haszna van :D

Végre rászántam magam, és megrendeltem egy új szárat a gyári Hirschmann antennához. Mikor megvettük az autót, kb ez volt az egyetlen extra benne a tetőablakon kívül.

Gyakorlatilag mostmár minden működik az autón. :D

https://youtu.be/15UXUP6jrXM

A dobozon lévő leírás szerint egyszerűen bele kell lógatni a fogaslécet bekapcsolt állapotban, majd egyszerűen kikapcsolni a rádiót, és behúzza. Ezt sikerült is abszolválni, mikor már a régi beleszakadt darabot eltávolítottam, amiről azt hittem hogy korábban megtettem. :D

Most majd még az erősítőnek kell holnap egy darab kábelt forrasszak, mert a vezérlőszála eddig az antenna csatijába volt bedugva.

Link to comment
Megosztás:

Kb ugyanannyi, mint a villanyablaknak. Nem kő vele backódni. :D

Na meg, a motorom megvolt. Ha veszek egy sima antennát, 3-4e ft. És nem is biztos hogy jó. Egy univerzális is ott van. Ez meg volt 6 plusz posta, és tudom hogy ezzel jó a vétel. (meg a kis hülyegyerekek nem tudják letörni) Akkor már inkább erre adok ki pénzt.

Link to comment
Megosztás:

Naja, bar sose ereztem szukseget az antennatologatasnak, nem csap bele a villam :P

Foleghogy egy jo vastag aceldrotot toltam a belsejebe, mert rogton azutan hogy adtad eltort a tovenel. Ezt torje le barki is :D

Mondjuk ha van keznel motor, az mas teszta.

Kb ugyanannyi, mint a villanyablaknak. Nem kő vele backódni. :D

Na meg, a motorom megvolt. Ha veszek egy sima antennát, 3-4e ft. És nem is biztos hogy jó. Egy univerzális is ott van. Ez meg volt 6 plusz posta, és tudom hogy ezzel jó a vétel. (meg a kis hülyegyerekek nem tudják letörni) Akkor már inkább erre adok ki pénzt.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok Cartársak!

Ezer éve nem jártam erre, de most gondoltam megteszem! :) Régen nagyon sokat jártam ide, a tudásom jó részét általatok szedtem össze a kis Vekimhez. Sajnos múlt héten lezárult a Vekis korszakom, továbbgurult a kis szekér egy új tulajjal! :( Sajnálom, mert nagyon hálás kis járgány volt, soha nem hagyott ott sehol sem. Az biztos, hogy jó szívvel ajánlani fogom aki egy olcsó de gazdaságos autóra vágyik! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Cartársak!

Ezer éve nem jártam erre, de most gondoltam megteszem! :) Régen nagyon sokat jártam ide, a tudásom jó részét általatok szedtem össze a kis Vekimhez. Sajnos múlt héten lezárult a Vekis korszakom, továbbgurult a kis szekér egy új tulajjal! :( Sajnálom, mert nagyon hálás kis járgány volt, soha nem hagyott ott sehol sem. Az biztos, hogy jó szívvel ajánlani fogom aki egy olcsó de gazdaságos autóra vágyik! :)

Én is sajnálom az enyémet,hogy eladtam.Azóta le is gyalázták rendesen.Vennék egy szépet és jót de nincs.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.