Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Sziasztok! Mennyire bonyolult dolog egy 95-ös A Vectra automata váltóját manuálisra át építeni? Forintban esetleg kb?

Úgy érted az autót magát átépíteni automata váltósról kézire? Mert az viszonylag egyszerű: váltót és annak vezérlőjét meg a kábelköteget kidobni, szerezni kézi váltót, váltókart, kulisszát, valamint pedálsort, ezeket berakni helyette és kész is. Azt hiszem a tűzfalon megvan a helye a kéziváltós pedálsornak is, viszont az automata váltó vezérlőjét és kábelkötegét mindenképpen szedd ki, mert anélkül folyamatosan hibát fog jelezni a computer, ha nem találja a váltót.

Fordítva (kéziről automatára) sokkal nehezebb a művelet, de azért szvsz ha még nem csináltál ilyet akkor inkább ne állj neki magad, vidd szerelőhöz.

Link to comment
Megosztás:

Vhogy meglehet nézni ??? Szakadásvizsgálattal vagy vmivel??

Lebontod a kárpitot, ott hozzáférsz a kábelek zármotor felőli végéhez, a kp-zár vezérlőnél meg a szin alapján ott a másik vége. Multiméterrel, próbalámpával lehet tesztelni a vezetéket. Ha meg már ki van bontva a zármotor, egyből lehet tesztelni azt is, gondolom impulzussal működik, és kétvezetékes.

Link to comment
Megosztás:

Lebontod a kárpitot, ott hozzáférsz a kábelek zármotor felőli végéhez, a kp-zár vezérlőnél meg a szin alapján ott a másik vége. Multiméterrel, próbalámpával lehet tesztelni a vezetéket. Ha meg már ki van bontva a zármotor, egyből lehet tesztelni azt is, gondolom impulzussal működik, és kétvezetékes.

Ezekhez a méregetésshez még nem értek. Próbalámpával, vagy multiméterrel hogy??? Impulzust hogyan tudok neki adni és mit fog csinálni ha jó???

Link to comment
Megosztás:

Ezekhez a méregetésshez még nem értek. Próbalámpával, vagy multiméterrel hogy??? Impulzust hogyan tudok neki adni és mit fog csinálni ha jó???

Az impulzus az amikor csak egy pillanatra érinted oda a 12V-ot a zármotor lábaihoz. Ha csak két vezetékes akkor azzal valószínű működik, és polaritás fordításal nyit-zár. Elméletileg ez rá is van írva a motorra, hogy pölö max. 0.5 sec. Ugye akkor maximum fél másodpercre kaphat áramot, ennyi idő alatt ki is nyit, illetve be is zár. A vezetékszakadást meg úgy nézhetsz, hogy megkeresed az adott vezeték két végét, jelen esetben ugye egyik vége a zármotonál van a másik meg a kp-zár vezérlőnél (valószínű mindegyik szál más színű, így könnyű beazonosítani), a multiméteren van ilyen funkció, amikor az összeérintett mérőcsúcsoknál sípol a műszer, ugye a vezeték két végére a két csúcsot, ha sípol akkor nincs szakadás, ha nem akkor van. Nem árt egy segítő aki közben nyitogatja az ajtót, ( vagy rögzíted a műszert, és te nyitogatsz)így kiderül, ha az átvezetőben van a hiba. Próbalámpát készithetsz pölö egy 9V-os elemből meg egy bármilyen 12Vos izzóból, ugye a vizsgálandó vezeték lesz az egyik szál, ha az izzó világítt nincs szakadás, ha nem akkor van. Ajtót közben itt is lehet csukogatni.

Link to comment
Megosztás:

Átmérőbeni külömbség. Úgytudom az 1.6osé 40-45ös, a kétezresé pedig 50es. Szal, NEM lehet feltenni:)

Köszi, szóval nem lehetne összerakni átmérőbeni különbség miatt. De! Azt megoldom én, csak,hogy visszafogja-e nagyon a kiáramlást az 1.6os dobja? Igazából ez a lényeg nekem,mert most egy dupla végű sportdob van fent, de olyanokat durrog, hogy lehet visszacserélném a gyárira, viszont nekem nincsen csak 1.6os végdobom..

Link to comment
Megosztás:

Köszi, szóval nem lehetne összerakni átmérőbeni különbség miatt. De! Azt megoldom én, csak,hogy visszafogja-e nagyon a kiáramlást az 1.6os dobja? Igazából ez a lényeg nekem,mert most egy dupla végű sportdob van fent, de olyanokat durrog, hogy lehet visszacserélném a gyárira, viszont nekem nincsen csak 1.6os végdobom..

Igazából szerintem elenyésző amit az visszafog... Pl nálam 60as rendszer, de 50es dob. Nem fogsz semmit se észrevenni...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.