Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

3M Scotchtape kültéri kétoldalas ragasztó.

A téli autómon a pótféklámpa, a Coupén meg az első rendszámtábla van azzal felragasztva. Még egyik sem esett le sose.

Köszi szépen a tippet! :D

Esetleg ha még van valakinek azt is szívesen fogadom! :)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, a neten leltem rá. :)

Kár... :D

Ezt eddig nem mondtad. :D

A belső műanyaghoz van nekem felcsavarozva a 2 lába. :D

Az úgy már teljesen más!

Amúgy elgondolkodtató az ötlet, de ugyanakkor ha hátra egy magasabb ember ül annak a feje nem éri el?? Most lehet hogy hülyeséget kérdeztem, mondjuk még nem is próbáltam, de lehet megnézem..

Link to comment
Megosztás:

Azért kérdezem mert van egy ismerősöm akinek az apja mozdonyvezető s megmutatnám neki a képet hogy ez mennyire lehetséges!!??

Annyit mondott a vasutas haver, hogy szerinte valami vicces ember bezsírozta a síneket és ott biztos emelkedő van, ill. lehetett ott még valami lassú jel.

Ezért a szerencsétlen tehervonat mozdonya picit elkapart. :)

Link to comment
Megosztás:

Amúgy elgondolkodtató az ötlet, de ugyanakkor ha hátra egy magasabb ember ül annak a feje nem éri el?? Most lehet hogy hülyeséget kérdeztem, mondjuk még nem is próbáltam, de lehet megnézem..

Én még nem vertem le a fejemmel, bár eddig nem sokat ültem hátul.

Amúgy is középen van, ott nem igazán jó ülni.

De az olasz kirándulásnál egyik komám feje se ért hozzá. :)

Szerintem nincs útban.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Egy régi 2 literes "A" Vectrám van, még a nyolc szelepes (C20NE). Nincs benne átalakítóm és nem is rendszeresen keverem a benzint és etanolt, csak amikor olyan kút közelében járok (nálunk nincs ilyen a városban). Egy ideíg betartottam a 60/40-et aztán valamiért átálltam a fele-fele keverékre, magam sem tudom miért... A lényeg, hogy ugyanúgy ment vele a kocsi. Az összes tünet az volt, hogy alapjáraton egy kicsit rázkódott. Most mentem vele 280 Km-ert egy nap és a vége fele jelentkezett egy újabb tünet:

Ránt kettőt az autó a következő fordulatok közelében gyorsításkor:

- 1300 rpm

- 1800 rpm

. 2400 rpm

Utána simán kipörgöt majdnem tiltásíg, tehát mondjuk ezek a fordulatok, ez a kigyorsítás másodikban történt és mindegyiknél rángat kettőt a kocsi, majd kihúzatom 100 Km/h-íg ugyancsak kettes fokozatban és semmi.

Járt-e így valaki? Az etanol miatt van, vagy a városi legenda életbe lépett, hogy valami szutyok került a rendszerbe amit az etanol mart le és a szűrőm, vagy a benzinpumpám szorul cserére? Esetleg van valami fajsúly beli különbség a két folyadék között és lehet, hogy a keverék a tankban már rosszabb az 50-50%-nál?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy régi 2 literes "A" Vectrám van, még a nyolc szelepes (C20NE). Nincs benne átalakítóm és nem is rendszeresen keverem a benzint és etanolt, csak amikor olyan kút közelében járok (nálunk nincs ilyen a városban). Egy ideíg betartottam a 60/40-et aztán valamiért átálltam a fele-fele keverékre, magam sem tudom miért... A lényeg, hogy ugyanúgy ment vele a kocsi. Az összes tünet az volt, hogy alapjáraton egy kicsit rázkódott. Most mentem vele 280 Km-ert egy nap és a vége fele jelentkezett egy újabb tünet:

Ránt kettőt az autó a következő fordulatok közelében gyorsításkor:

- 1300 rpm

- 1800 rpm

. 2400 rpm

Utána simán kipörgöt majdnem tiltásíg, tehát mondjuk ezek a fordulatok, ez a kigyorsítás másodikban történt és mindegyiknél rángat kettőt a kocsi, majd kihúzatom 100 Km/h-íg ugyancsak kettes fokozatban és semmi.

Járt-e így valaki? Az etanol miatt van, vagy a városi legenda életbe lépett, hogy valami szutyok került a rendszerbe amit az etanol mart le és a szűrőm, vagy a benzinpumpám szorul cserére? Esetleg van valami fajsúly beli különbség a két folyadék között és lehet, hogy a keverék a tankban már rosszabb az 50-50%-nál?

Etanolozáskor egy idő után cserélni kell a szűrőt pont azért amit leírtál.

Link to comment
Megosztás:

Etanolozáskor egy idő után cserélni kell a szűrőt pont azért amit leírtál.

Hát nem nyert a szűrő csere. Igaz nem mozdultam ki vele az udvarról, de nem is kellett, mert össze vissza puffog, dadog a motor kb 1800-2000-íg, utána semmi baj. Voltam szerelőnél, azt mondta amíg nem járom ki belőle az etanolt, nem foglalkozik vele. Szóval most várok, hogy fogyjon ki a keverék. Én csak arra gondolok, hogy van valami különbség a két üzemanyag fajsúlyában és ahogy fogy a keverék, egyre több benne az etanol. Ezért egyre rosszabbul viselkedik a motor vele. Ki kellene járni a vegyes üzemanyagot és utána tiszta benyát tenni bele, az már elég nagy szűrés lenne a hibalehetőségek között.

Link to comment
Megosztás:

Hát nem nyert a szűrő csere. Igaz nem mozdultam ki vele az udvarról, de nem is kellett, mert össze vissza puffog, dadog a motor kb 1800-2000-íg, utána semmi baj. Voltam szerelőnél, azt mondta amíg nem járom ki belőle az etanolt, nem foglalkozik vele. Szóval most várok, hogy fogyjon ki a keverék. Én csak arra gondolok, hogy van valami különbség a két üzemanyag fajsúlyában és ahogy fogy a keverék, egyre több benne az etanol. Ezért egyre rosszabbul viselkedik a motor vele. Ki kellene járni a vegyes üzemanyagot és utána tiszta benyát tenni bele, az már elég nagy szűrés lenne a hibalehetőségek között.

Miért nem engeded le az üzemanyagot kannába és tankolsz sima benzint? :)

A folytószelep potmétere nem lehet ludas esetleg? Vagy a légtömegmérő?

Link to comment
Megosztás:

Hát nem nyert a szűrő csere. Igaz nem mozdultam ki vele az udvarról, de nem is kellett, mert össze vissza puffog, dadog a motor kb 1800-2000-íg, utána semmi baj. Voltam szerelőnél, azt mondta amíg nem járom ki belőle az etanolt, nem foglalkozik vele. Szóval most várok, hogy fogyjon ki a keverék. Én csak arra gondolok, hogy van valami különbség a két üzemanyag fajsúlyában és ahogy fogy a keverék, egyre több benne az etanol. Ezért egyre rosszabbul viselkedik a motor vele. Ki kellene járni a vegyes üzemanyagot és utána tiszta benyát tenni bele, az már elég nagy szűrés lenne a hibalehetőségek között.

Tökéletesen keveredik a kettő, kábé két éve járok vegyes üzemben télen -nyáron gond nélkül, valami más okozza a bajt. De ha le akarod engedni akkor vagy megbontod a csövet a szűrőnél és a pumpával kinyomatod a üanyagot, vagy a tankról lehúzod a vékonyabb (2cm-es szellőző) csövet, és onnan le lehet szívni. A tankbeömlőn nincs értelme próbálkozni a tankba van egy tüske ami nem engedi ledugni a csövet.

Link to comment
Megosztás:

Miért nem engeded le az üzemanyagot kannába és tankolsz sima benzint? :)

A folytószelep potmétere nem lehet ludas esetleg? Vagy a légtömegmérő?

Nem nagyon van időm rá most hétközben, mert én vagyok délután a kisfiammal, úgyhogy kicsit még járogatok vele, hadd fogyjon. Elméletileg hétvégén csontra ki tudnám üríteni.

Nagyon sokminden lehet ludas: pl, a gyújtáshoz nem nyúltam legalább 40.000 Km óta, a benzinpumpát szerintem még sosem cserélték, vagy ha igen, akkor bontóból vettek bele eredetit. Persze lehetnek a szenzorok is.

Gondolkodjatok már egy kicsit a tünetek alapján mi lehet? Szerintem akár a gyertyák is lehetnek. Az egész úgy jelentkezett, hogy egy közel 300 Km-es út két harmadán nem volt semmi baja. Aztán elkezdett alacsony fordulaton rángatni, de az sem volt folyamatos, csak a korábban leírt fordulatok környékén 2-3 rángás. És most a kiegyenlítetlen alapjárat és röfögős, nehezen életre kelő gázadás kb 2000-íg.

A benzinpumpát (tápszivattyú, üzemanyagszivattyú, ki hogy nevezi) valamennyire kizárnám, mert pl a 3000-es fordulatot egyenletesen tartja, valamint a 2000-es kritikus határ után már szépen fel is pörög további gázadásra. Csak a gyújtás körül kellene nézelődni nem? Mondjuk tökmindegy, mert úgysincs időm megcsinálni.

illetve eszembe jutott mégegy jel: fröcsköl a víz a kipufogón, amikor alapjáraton egy-egy nagyobb durranás hallatszik. Persze nem a kipufogásba robban bele az üzemanyag, csak mint már említettem, kiegyenlítetlen az alapjárat és ezáltal van néhány hangosabb, erőteljesebb kipufogás. Ez is rendszertelen. Eddíg én soha nem vettem észre ennyire fröcskölő vízmennyiséget.

Link to comment
Megosztás:

Hát nem nyert a szűrő csere. Igaz nem mozdultam ki vele az udvarról, de nem is kellett, mert össze vissza puffog, dadog a motor kb 1800-2000-íg, utána semmi baj. Voltam szerelőnél, azt mondta amíg nem járom ki belőle az etanolt, nem foglalkozik vele. Szóval most várok, hogy fogyjon ki a keverék. Én csak arra gondolok, hogy van valami különbség a két üzemanyag fajsúlyában és ahogy fogy a keverék, egyre több benne az etanol. Ezért egyre rosszabbul viselkedik a motor vele. Ki kellene járni a vegyes üzemanyagot és utána tiszta benyát tenni bele, az már elég nagy szűrés lenne a hibalehetőségek között.

Gyertyát próbáltad cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Gyertyát próbáltad cserélni?

Nem próbáltam, de lehet, hogy ma kiveszem őket és megnézem, hogy milyen állapotban vannak, meg mekkora a hézag. A gyújtásra ráfér egy alaposabb felújítás, bár nem tudom mennyit bírnak az alkatrészei. Én kb 40ezer Km-el ezelőtt vetem az autót, akkor csak gyertya lett cserélve, más semmi a gyújtás körből. Azóta nem kellett hozzányúlni.

Link to comment
Megosztás:

Kiszedtem belőle az etanolos benyát és sima 95-öst öntöttem bele. Meg ugye, megvolt a szűrő csere is. Hidegen problémamentes, melegen rángat. Holnap megy a szervízbe a drágám. Hidegen húz is, nem rángat, gyorsúl is, melegen meg alíg megy a kritikus 1500-2000 fordulat tartományban.

Link to comment
Megosztás:

Kiszedtem belőle az etanolos benyát és sima 95-öst öntöttem bele. Meg ugye, megvolt a szűrő csere is. Hidegen problémamentes, melegen rángat. Holnap megy a szervízbe a drágám. Hidegen húz is, nem rángat, gyorsúl is, melegen meg alíg megy a kritikus 1500-2000 fordulat tartományban.

Msanyesz már tett rá említést:

Nem lenne rossz egy olyan diagnosztikás készülékkel/programmal megnézni ahol a fojtószelep potméterét lehet monitorozni/ellenőrizni.

Én is így vettem észre a zajos jelből, hogy nem okés valami. Ahol ki volt kopva az "ellenálláspálya" ott hülye jelet küldött és olyan volt mint az EKG (a sima vonal helyett). Nálunk ezért rángatott bizonyos gázpedálállásnál (fordulatnál).

Nem szív falsot véletlenül valahol?

Link to comment
Megosztás:

Kiszedtem belőle az etanolos benyát és sima 95-öst öntöttem bele. Meg ugye, megvolt a szűrő csere is. Hidegen problémamentes, melegen rángat. Holnap megy a szervízbe a drágám. Hidegen húz is, nem rángat, gyorsúl is, melegen meg alíg megy a kritikus 1500-2000 fordulat tartományban.

Nekem is volt ilyen. Gyertyán semmit nem lehetett észrevenni. Többszöri kiszedés után meg szó szerint kettétört a gyertya. Lett bele 4új bosch, és azóta szupi! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Msanyesz már tett rá említést:

Nem lenne rossz egy olyan diagnosztikás készülékkel/programmal megnézni ahol a fojtószelep potméterét lehet monitorozni/ellenőrizni.

Én is így vettem észre a zajos jelből, hogy nem okés valami. Ahol ki volt kopva az "ellenálláspálya" ott hülye jelet küldött és olyan volt mint az EKG (a sima vonal helyett). Nálunk ezért rángatott bizonyos gázpedálállásnál (fordulatnál).

Nem szív falsot véletlenül valahol?

Hát igen... elég tág a hibalehetőségek sora, gyakorlatilag a benzinpumpától kezdve a kipufogásíg bármi szóba jöhet. Tényleg az a "legrosszabb", hogy az utóbbi 4 évben, amióta nálam van ezen a soron semmit nem javítottam. Tehát nem nyúltam a pumpához, a komplett gyújtáshoz (kivéve vásárláskor, akkor kapott egy szett új bosch gyertyát), a lambda szondához, a levegő áramlás különböző alkatrészeihez. Bár ahogy így belegondolok még semmihez nem nyúltam csak külső egységekhez, meg az olaj tömítésekhez. Eddíg az összes többi dolog ami a motor közelében van, problémamentes... volt.

Reggel 8-ra viszem a vasat a doktorbácsikhoz, remélem nem kínlódnak vele sokat. Elméletileg megvan mindenük, mert elég nagy szervíz és minden munkát megcsinálnak. Sosem hallottam rájuk panaszt. Meghát 4 éve oda járok...

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt ilyen. Gyertyán semmit nem lehetett észrevenni. Többszöri kiszedés után meg szó szerint kettétört a gyertya. Lett bele 4új bosch, és azóta szupi! :lol:

Én is gondoltam, hogy megpróbálom azt, de ha nem jön be, akkor úgyis a szervízbe jutok vele. Megaztán így halad az ügy akkor is ha dolgozok. Inkább a profikra bízom... Sajnos nem érek rá bütykölgetni rajta.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.