Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Szia! Miből jöttél rá,hogy a lambdaszonda a ludas? kilehet mérni,hogy müködik-e?ha igen hogy? Mennyit zabált az autód 100-on pl városba?

Kimérni legegyszerűbben multiméterrel lehet, de az analóg műszer mégjobb! 1V-os méréshatárban 0,2-0,8V-os, periodikusan változó jeleket kell mérned alapjáraton. A precíz vizsgálathoz szkóp kell!

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Kimérni legegyszerűbben multiméterrel lehet, de az analóg műszer mégjobb! 1V-os méréshatárban 0,2-0,8V-os, periodikusan változó jeleket kell mérned alapjáraton. A precíz vizsgálathoz szkóp kell!

Köszi a választ! De ezt nem igazán értem! Leírnád egy picit részletesebben?(multiméterem van) Tehát beindítom az autót, alapjáraton járatom, de hogy mérjek rá? huzzam szét a lambdaszonda stekkerét? és arra mérjek rá? bocsi buta kérdésért, de még ilyet nem csináltam, és nekem is elég sokat fogyazt az autó.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ! De ezt nem igazán értem! Leírnád egy picit részletesebben?(multiméterem van) Tehát beindítom az autót, alapjáraton járatom, de hogy mérjek rá? huzzam szét a lambdaszonda stekkerét? és arra mérjek rá? bocsi buta kérdésért, de még ilyet nem csináltam, és nekem is elég sokat fogyazt az autó.

Valahol óvatosan vágd meg a szonda vezetékének a szigetelését, oda a multiméter piros vége, a fekete meg testre! Multit állítsd 1-2V-os méréshatárba, kocsi beindít, és alapjáraton szépen ugrálni kell a műszernek. Ha gázt adsz, akkor határozottan kell változnia a mért értéknek.

Itt egy videó, hogy kb mit kell mutatnia:

Link to comment
Megosztás:

Szép üres :)

de az már nem széles sávú lambda és működik ?

Nincs valakinek egész véletlenül egy vectra vagy calibra Board computer műszerfal kerete ???

Őőő, de, de a mérőelem minden szondában ugyanaz, szóval bármit be lehet tenni, kivév a legújabb planár szondákat. Azok teljesen másak. Nagyapám temprájában pl hármas golf szonda van.

Szia! Miből jöttél rá,hogy a lambdaszonda a ludas? kilehet mérni,hogy müködik-e?ha igen hogy? Mennyit zabált az autód 100-on pl városba?

Rátettem szkópra és egyből látszott hogy nem csinál semmit. Több mint 10 litert evett, ami egy 1.6-os motortól PICIKÉT sok. :)

Multiméterrel meg annyi, hogy fekete kábel test, piros meg a lambda vezetékére. Át is lehet döfni, de az igényesebb megoldás a csatlakozónál bedugni egy vékony kis drótot, és arra csatlakozni.

Viszont rendes méréshez tényleg szkóp kell, mert ott látszik a jel tisztasága, valamint az is, ha a szonda már lassabb a kelleténél. Multival tényleg csak annyit lehet megnézni hogy egyáltalán működik e.

Link to comment
Megosztás:

Ma fogtam magam és szétborítottam a váltórudazatot, mert kicsit untam már hogy sokszor csak reccsenve veszi be a sebességeket. (váltoolaj nemrég lett cserélve, akkor is sokat finomodott a váltó)

Szétkopva nem volt hálistennek, bár minimális játéka azért van, de még mindig a hibahatáron bőven belül van. Ellenben megkenve kb utoljára a gyárban volt. Az utóbbi években párszor ugyan kapott wd40-es kezelést, de mint tudjuk az csak tüneti kezelés. Minden mozgó alkatrészt újrazsíroztam, amit lehetett szét is szedtem (az összes faudi fejet) kipucoltam. Sajnos a sebességek kapcsolásáért felelős himbát (ez mozog ha előre-hátra húzzuk a váltókart) nem tudtam kiimádkozni a helyéről, ki kellett volna venni az egész váltótató konzolt, ahhoz meg semmi humorom nem volt. (egyébként jól gondolom hogy az a csap a tetején a rugós lemezkével felfelé ki kellene jöjjön, és nincs örökre vasalva a cucc?)

A váltókarnál is kapott bőven kenőanyagot, bár azt is ki kellett volna pucolni, szétszedni, de ugye ahhoz a fél műszerfalat ki kell műteni, arra meg szintén nem volt időm.

Hát gyerekek, mintha új váltót kapott volna. Pöckölgetős easytronic lett belőle. :D Úgy veszi a sebességeket mint a vaj.

Szóval ajámlom mindenkinek akinek még nem kell felujítani a rudazatot, hogy mindenképp ejtsen meg egy pucolást/újrazsírzást, mert hold és föld a különbség. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem írtad mekkora motor van az autódban. Ha mondjuk egy 2000-es motorhoz berakod az 1.3-as Swift katalizátorát, az bizony eléggé lefojtja... műszakin szvsz nem nézik milyen gyártmányú katalizátor van az autó alatt ha teljesíti a zöldkártyaértékeket.

szia! 2000-res motor van az autóban, és bizony 1.3-az Swift katalizátor. Műszaki miatt kéne rátenni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő a helyzet: Szeretném a szivargyújtót állandó áram alá helyezni, hogy transzmittert használhassak kényelmesen, de ugyanakkor az eredeti funkciója is megmaradjon. Hogyan kéne átkötni (illetve honnan húzzak neki direkt áramot), hogy az ne okozzon más galibát? Esetleg meghagyhatom-e az eredeti kötést is? Utóbbit azért kérdezem, mert egy biztosítékon van a műszerfal visszejelző égőivel (olaj, fordulatszám, kézifék lámpái).

Link to comment
Megosztás:

Tegnap edzésre menet egy hülye barom állat majdnem ropira törte alattam az autót...

Két sáv, az egyik megy le az alagútba, a másik meg fölfelé. Én megyek a külsőben látom ez ott szerencsétlenkedik nem tudja merre akar menni (pedig müncheni volt). Mikor már úgy nézett ki hogy végül marad a belső sávban, és kb 1-2 méterre volt az elválasztó betonpillértől, meggondolta magát, hogy mégis alul megy, úgy váltott sávot, hogy mikor odaértem az ő autója gyakorlatilag keresztben "állt" az én sávomban. Satufék, duda ezerrel, meg rántottam félre az autót. Kiderült hogy a 236-os fékkel igenis lehet blokkolni a 195-ös 15-ös gumikat....

A két autó közé nem tettem volna be a kezemet. Már hallani véltem az üvegszilánkok recsegését, és a lemez tompa ropogását.

Ja, mindezt olyan 70-es tempónál....

Persze a mögöttem jövő se nagyon tudott mit kezdeni a helyzettel, az is majdnem belémdurrant. dolgozó lány nagy szerencse volt hogy nem történt semmi.

Link to comment
Megosztás:

...

A két autó közé nem tettem volna be a kezemet. Már hallani véltem az üvegszilánkok recsegését, és a lemez tompa ropogását.

Ja, mindezt olyan 70-es tempónál....

Persze a mögöttem jövő se nagyon tudott mit kezdeni a helyzettel, az is majdnem belémdurrant. dolgozó lány nagy szerencse volt hogy nem történt semmi.

Az ilyenek ellen kéne olyan Knight Rideresen, lökhárítóból kiemelkedő sorozatlövő gépfegyver, lehetne irtani a barmát.

OFF

Kicsit ide tartozóan felállítottam az általános közlekedési feketelistámat. Gyalogos, bicajos, motoros, autós élményeimre hagyatkozva a következő típusok vezetőit, a következő helyzetekbe soroltam:

Hétvégi vezető:

-veszélyeztetett típusok: Suzuki Swift 1.0, Ignis, Daewo Matiz, Tico, Chevrolet Spark, Aveo, Renault Thalia

-ismertetőjele: a megengedett sebességnél rendre 10-40%-al lassabban megy, hogy spóroljon, meghogy nehogy megbűntessék - balesetveszély a normálisan haladók számára!, parkolás esetén gátlástalanul rádnyitja az ajtót, indokolatlan satufék és sávváltás, általános rutin és gyakorlatlanság

-főbb előfordulása: hosszúhétvégék, nemzeti ünnepek, bevásárlóközpontok környéke

Nyugger:

-gyanakvásra indokot adó márkák: Polski Fiat, Trabant, Wartburg, Skoda 120, Daewoo Matiz, Suzuki Swift, Schwalbe Simson, Csepel falubike

-bárhol bármire képesek, minden helyzetben kerülendők!

-jellemző élőhelye: vidék, de bárhol felbukkanhat

HMCS

-Suzuki Swift 1.0-1.3, WagonR, Ignis, Opel Astra F 1.4 8v, Lada 1200-1500, Simson, robogók

-felismerhetőségüket javítja: sport jellegű kipufogó, rosszul beállított gagyixenon, "duc-duc" zene, porig alázott kinézetű kotlófészek járművek

-a nem létező teljesítményt vakmerőséggel pótolják, mindent átható versenyszellem (raccing fííling), hiányzó mögöttes műszaki tartalom pl.:vason futó fékek, rihes-kopott gumik, motorban itt-ott olajmaradvány, atomra elszegényedett keverék. Állandó "megelőzleklegyorsullakkurvaanyád" hozzáállás. Teljesítményosztály (teljesítménynövelő díszekkel korrigálva): 4-65LE. Szériagépekkel általában foghatóak

-Jellemző helyei: lakótelepek sufnigarázsai, bevásárlóközpontok parkolói, diszkók-kocsmák, körforgalmak. Aki ismeri a Vác-Szendehely-Rétság útvonalat, az biztosan találkozott már ott felfelé a belső sávban üveghangon gyorsulni próbáló egyeddel.

Veszélyesek még ezek permutációi: pl hétvégi nyugger, stb

Múlthét szerdán forgalomszámláltam Veszprémben (Kórház utca, Mártírok út, Mcdönci), és bárminemű előítélet vagy felsőbbrendűségi érzés nélkül mondom, hogy az ott látott balf@szságok 90%-át a fent említett márkák követték el.

Remélem senkit nem sértettem meg ezzel az agymenésemmel. Tényleg nem célom a fikázás, meg a lenézés, nekünk is volt Suzukink, én is Simsonozom, sokaknak csak ezek a lehetőségek adottak, ezért is egy életen át gürcöltek.

De minden említett járgánnyal lehet biztonságosan, körültekintően, és dinamikusan, haladósan menni. Semmi egyebet nem várnék el az utakon lévőktől, csak ennyit :)

Link to comment
Megosztás:

Mondják sokan hogy a vezetési stílus nem márkafüggő. Nem a fenét.

Sajnos nálunk az autó státuszszimbólum, valamint az emberek nagy része csóró, így sajnos igencsak összefüggésben van a két dolog.

Amit írsz az kb tényleg így van.

Ezért jó télen vezetni, mert akkor legalább eltűnnek az idényvezetők.

Itt münchenben pl negyedére esett vissza a forgalom, ahogy leesett az első hó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Alapjáraton nem jár egyenletesen az autóm, alapjárati motort ki takarítva, injektorokat kicseréltem, torkot kitakarítottam, stb. de nem jó. Kivettem a gyertyákat, (gyújtókábeleket cseréltem) 1-2-hengerben szépen ki van égve, 3-as koszos kormos, 1-es kormos benzines vagy olajos nem tudom pontosan de inkább benzines. Mitől van ez? elosztó lehet? kompresszíót mértem ha jól emlékszem 12bár egyforma mind a 4-hengerben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Szelepszár szimering kizárva, mert 1-hónapja cseréltem. Érdekes, mikor levettem a hengerfejet a 4.-ik henger dugója nem volt száraz ki égve mint a többi (teteje) benzines, vagy olajos volt. Ennél a hengernél most is olajos vagy benzines a gyertya. Olaj lehúzógyűrű lehet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Szelepszár szimering kizárva, mert 1-hónapja cseréltem. Érdekes, mikor levettem a hengerfejet a 4.-ik henger dugója nem volt száraz ki égve mint a többi (teteje) benzines, vagy olajos volt. Ennél a hengernél most is olajos vagy benzines a gyertya. Olaj lehúzógyűrű lehet?

Én csinálnék vagy csináltatnék egy részveszteség mérést.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.