Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Amúgy a kereskedésre visszatérve, anyumék ismerik is a tulajt, anno ők beszéltek le arról hogy megnézzek ott egy verdát, mert hogy a fószer nem a jó üzleteiről híres.. <_< Legalábbis nekem tuti nem lett volna jó, neki gondolom igen! :angry: :P

Még azt sem zárnám ki hogy a kocsi elejével is van valami bibi, azért is nincs előről lefényképezve... :P

A karcolásra visszatérve hát gondolom szidhattad a le és felmenőket rendesen! :P Én biztos hülyét kapnék ha valahol meghúznám a kocsit, még ha csak kicsit is..

Az még nem kerül pénzbe, ha megnézi az ember, és ha elég rafkós vagy, akkor a legjobbat hozod ki a dologból.

Minden panaszom, és gondom ellenére, a jelenlegi cirkálóra is azt mondom, hogy nem tudott eltitkolni semmit a kereskedő. Illetve azóta is mosolygok az arcán amikor rájött, hogy nem úgy történt a vétel, hogy bementem az utcáról és megtetszett, hanem már eleve ezért a kocsiért mentem és úgy irányítottam a dolgokat, hogy az jó legyen. :P Na persze ettől még meg volt a nyeresége...

A karcolást majd megpróbálom bepolíroztatni, vagy veszek karc eltüntető stiftet, jobb híján... (amúgy sem ez az egyetlen).

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Az még nem kerül pénzbe, ha megnézi az ember, és ha elég rafkós vagy, akkor a legjobbat hozod ki a dologból.

Minden panaszom, és gondom ellenére, a jelenlegi cirkálóra is azt mondom, hogy nem tudott eltitkolni semmit a kereskedő. Illetve azóta is mosolygok az arcán amikor rájött, hogy nem úgy történt a vétel, hogy bementem az utcáról és megtetszett, hanem már eleve ezért a kocsiért mentem és úgy irányítottam a dolgokat, hogy az jó legyen. :P Na persze ettől még meg volt a nyeresége...

A karcolást majd megpróbálom bepolíroztatni, vagy veszek karc eltüntető stiftet, jobb híján... (amúgy sem ez az egyetlen).

Ebben teljesen igazad van hogy nem kerül pénzbe ha megnézi az ember, csak az az igazság hogy már messziről látszódott hogy vannak annak a kocsinak bajai. <_< . Először úgy voltam vele hogy megnézem hogy érdemes-e egyáltalán pénzt belefektetni, de aztán letettem erről, főleg hogy időközben Fehérváron megtaláltam a jelenlegi autómat! :P

A kereskedővel kapcsolatban pedig minden elismerésem hogy át tudtad rázni.. :angry: Manapság inkább arról lehet hallani hogy a kereskedők verik át az embereket, bár azt is megértem hogy valamiből élni is kell, csak szerintem nem mindegy hogy milyen áron... :P

Link to comment
Megosztás:

Ebben teljesen igazad van hogy nem kerül pénzbe ha megnézi az ember, csak az az igazság hogy már messziről látszódott hogy vannak annak a kocsinak bajai. :angry: . Először úgy voltam vele hogy megnézem hogy érdemes-e egyáltalán pénzt belefektetni, de aztán letettem erről, főleg hogy időközben Fehérváron megtaláltam a jelenlegi autómat! :P

A kereskedővel kapcsolatban pedig minden elismerésem hogy át tudtad rázni.. :P Manapság inkább arról lehet hallani hogy a kereskedők verik át az embereket, bár azt is megértem hogy valamiből élni is kell, csak szerintem nem mindegy hogy milyen áron... :P

Köszönöm az elismerő szavakat :P

A helyzet az, hogy magam is voltam autó díler néhány évig, így tapasztalat és ismeretségi kör egyaránt segítségemre volt.

Az, hogy mennyire kozmetikázol fel egy roncsot, csak a lelkiismereteden múlik. Napjainkban sajnos hiánycikk a lelkiismeret, bár ismerek korrekt kereskedőt. Igaz neki nem is fut 'annyira' a szekér.

Másik oldalról a vásárlókkal sem egyszerű. Manapság mindenki autószerelő, karosszérialakatos, fényező, kereskedő...

Ránézésből tudják, hogy egy roncsot árulsz, és neki különben sincs ennyi pénze, ráadásul nem is ilyenre vágyna, ezért beszól egy 50%-os alkut. Aztán persze megsértődik, ha elküldöd klíma nélküli éghajlatra <_<

Link to comment
Megosztás:

94-95-ös évjáratba raktak X20XEV motor mellé AF-20 sport automata váltót, ami 5 sebességes. Ezt a váltót inkább B vectrába találjuk meg.

Már ne is haragudj de honnan veszel ekkora sületlenséget?

Itt is megnézheted hogy AF-20-as váltó csak 4sebességesben létezett és csak egyféle áttétellel, még B Vectrában is. Végáttétel ugyan volt kétféle, de B Vectrába abból is csak a rövidebbik került, A Vectrában volt a hosszabbik is a kétliteres motorokhoz, az összes többihez csak a rövidebbik.

Olyan hogy sportautomata olyan nincsen, az Opel összes automata váltóján van egy üzemmódkapcsoló amit sport és téli fokozatba is lehet kapcsolni, de ez nem sokat számít. Sportfokozatban mindössze annyi hogy tovább engedi forogni a motort minden fokozatban, tehát magasabb fordulatszámnál vált el, a téli üzemmód pedig annyit jelent hogy harmadikban indul az autó.

Link to comment
Megosztás:

Már ne is haragudj de honnan veszel ekkora sületlenséget?

Itt is megnézheted hogy AF-20-as váltó csak 4sebességesben létezett és csak egyféle áttétellel, még B Vectrában is. Végáttétel ugyan volt kétféle, de B Vectrába abból is csak a rövidebbik került, A Vectrában volt a hosszabbik is a kétliteres motorokhoz, az összes többihez csak a rövidebbik.

Olyan hogy sportautomata olyan nincsen, az Opel összes automata váltóján van egy üzemmódkapcsoló amit sport és téli fokozatba is lehet kapcsolni, de ez nem sokat számít. Sportfokozatban mindössze annyi hogy tovább engedi forogni a motort minden fokozatban, tehát magasabb fordulatszámnál vált el, a téli üzemmód pedig annyit jelent hogy harmadikban indul az autó.

Google! Ha megtalálom újra akkor bemásolom!

Link to comment
Megosztás:

Szép és a lényeg szerethető típus extrákkal meg nélkülük is. A fehér egy időbe "lenézett" szín volt most meg a legújabb sport mercik, porschék (új)kedvelt színe lett ! Az a kis háromszög piktogramm a tieden is egy felszereltségi szintet jelez. De remélem itt az oldalon se nagyképűségből írják, írjuk hogy hű mennyi extra van benne én se azért kérdeztem... Amúgy volt nekem egy 89-es c20ne motoros vekim ezelőtt GLS felsz.-ű. Érdekessége az volt hogy gyárilag fújható keményíthetők voltak a hátsó teleszkópjai na azóta olyannal nem találkoztam más vectráknál... <_<

A donorunk volt ilyen, de mire hozzánk került már csak a csövezés volt meg, más nem :angry:

Link to comment
Megosztás:

Jó tanács: Képpel ne idézz mert a modik morcosak lesznek! :P ;) ;)

Más: A háromszöget már nekem is mondta egyik ismerősöm, de nemigazán tudtam utánajárni hogy tényleg pontosan milyen felszereltséget is jelez... (Még a végén hiányzik valami a felszereltségből).

A színnel kapcsolatban, nos az tény mert én is látom már hogy baromira kényes egy szín. :D Főleg hogy akkor te tudod is hogy mit jelent a dunaújvárosi levegő=vasmű=vasércpor a levegőben. Na ez a fehér autók halála.. :P Az enyémen is látszódnak már ilyen nyomok.. <_< :angry:

Ugyanakkor pedig szerintem nagyon mutatósak is. Ezért is szeretném az ablakokat lesötétíttetni, mert akkor szerintem még mutatósabb lesz az autó! :P

Na és persze (Öcsibácsi tanácsára is ;) ;)) de jövő hónapban kidobom az első ülésekről azokat a trikókat és kapnak helyette sokkal szebb üléshuzatot! :P

Egyik ismerősömnek van ilyen "gyémántos" jubileumi Diamant kiadása.

'93-ban pl. ezek közül a felszereltségek közül lehetett választani 4 és 5 ajtóst (persze plusz a feláras extrák, a V6 meg a Turbo): GL, GLS, GT, CD, CD Diamant.

'94-ben GL, ECO, GLS, CD/Diamant, GT/16V

'95-ben GL, Selection, Sport, CDX,

Link to comment
Megosztás:

Google! Ha megtalálom újra akkor bemásolom!

Szerintem maximálisan igaza van Tgabikának!

Amúgy sógor F18as váltója megmakacsolta magát :angry:

Beállt a mosóba, majd amikor el akart indulni akkor már olyan mintha beragadt volna 4.ben vagy 5.ben. Nem volt sem üres sem más sebesség.

Nagy nehezen hazavergődött (még jó hogy este 10 volt). Bepozicionáltam még este a váltót, de semmi javulás. Vagyis annyi, hogy van két sebesség az 1 és 2 helyén, egy magassabb ami idáig volt, meg egy alacsonyabb fokozat. Ez mitől lehet vajon? <_<

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezek szerint az én autóm is ilyen jubileumi kiadás? :P :P Most lehet hogy fura de ezzel tényleg nem vagyok képben hogy miért is az?? A CD-vel nagyjából tisztában voltam, bár az is érdekes ahogy a forgalmiban szerepel, mert hogy a forgalmiban gondolom Vectra A CD-t akartak írni ehelyett Vectra C sikeredett, nem tudom hogy hogyan! Sajnos az átíratást nem én intéztem így nem tudtam a fejükre koppintani.. :angry: <_< Szóval forgalmi szerint nekem C Vectrám van 1994-ből! :P :D Na ez ám a haladás! Ilyenje senkinek nincsen, ez egyedi darab! :P

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezek szerint az én autóm is ilyen jubileumi kiadás? :P :P Most lehet hogy fura de ezzel tényleg nem vagyok képben hogy miért is az?? A CD-vel nagyjából tisztában voltam, bár az is érdekes ahogy a forgalmiban szerepel, mert hogy a forgalmiban gondolom Vectra A CD-t akartak írni ehelyett Vectra C sikeredett, nem tudom hogy hogyan! Sajnos az átíratást nem én intéztem így nem tudtam a fejükre koppintani.. :angry: <_< Szóval forgalmi szerint nekem C Vectrám van 1994-ből! :P :D Na ez ám a haladás! Ilyenje senkinek nincsen, ez egyedi darab! :P

Majd ha eladod és megakarják venni, akkor néznek, ilyen "xar" a C vectra xD meg ez nem is ennek a forgalmija :É

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezek szerint az én autóm is ilyen jubileumi kiadás? :( :) Most lehet hogy fura de ezzel tényleg nem vagyok képben hogy miért is az?? A CD-vel nagyjából tisztában voltam, bár az is érdekes ahogy a forgalmiban szerepel, mert hogy a forgalmiban gondolom Vectra A CD-t akartak írni ehelyett Vectra C sikeredett, nem tudom hogy hogyan! Sajnos az átíratást nem én intéztem így nem tudtam a fejükre koppintani.. :D B) Szóval forgalmi szerint nekem C Vectrám van 1994-ből! :D :D Na ez ám a haladás! Ilyenje senkinek nincsen, ez egyedi darab! :)

Tévedsz Cartárs! Vagyis már nem :) Nekem is C Vekim volt pár nappal ezelőttig :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezek szerint az én autóm is ilyen jubileumi kiadás? :( :) Most lehet hogy fura de ezzel tényleg nem vagyok képben hogy miért is az?? A CD-vel nagyjából tisztában voltam, bár az is érdekes ahogy a forgalmiban szerepel, mert hogy a forgalmiban gondolom Vectra A CD-t akartak írni ehelyett Vectra C sikeredett, nem tudom hogy hogyan! Sajnos az átíratást nem én intéztem így nem tudtam a fejükre koppintani.. :D B) Szóval forgalmi szerint nekem C Vectrám van 1994-ből! :D :D Na ez ám a haladás! Ilyenje senkinek nincsen, ez egyedi darab! :)

Hát így jobban átgondolva a dolgot, lehet hogy nincs képben a cimbim ezzel a jubileumi dologgal. Mással is így volt: váltig állította, hogy nincs kopogásérzékelő at X20XEV-ben :) pedig van :)

Szóval, ha találkozom vele akkor rákérdezek.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy anno az A Vectrával (is) érdekesen legózott az opel már ami a felszereltségi szinteket jelöli. Voltak ugye a gyári felszereltésgi szintek katalógus meg évjárat plussz motor kivitel függvénye szerint meg hogy milyen piacra küldték az autókat stb.. Egy ismerősömnek volt egy 91-es évjáratú 2.0i gyári CD felszereltségű változata, ami ugye kb. közveltenül a csúcs V2000 alá pozicionálták. Az övében ez volt(gyárilag) : metál fény, ABS, szervó, világos plüss belső gerinctámasszal, kétszinű műszerfal, hátul fenn olvasólámpa, megvilágított piperetükrök, hátul fejtámlák, elektromos fűthető tükrök, és el. lámpamagasság állítás. De elektromos ablakok, naptető, BC és klíma nem. Legfurább hogy zöld hővédő üvegezés nem volt rajta, ami anno az én 89-es GLS-ben meg igen. Persze pl. a klímáért ma is szép pénzeket kérnek el ami 2011-ben nekem kicsit fura. B)

Link to comment
Megosztás:

Ha őszinte akarok lenni, azt kell mondjam, én már annyira nem is vagyok rá kíváncsi :)

A vezérléssel még nem volt gondom (ezt majd a kormányművem lekopogja helyettem), de lehet kipróbálom azt is. :)

Én is követem az eseményeket, hogy végül mit cserélsz B)

Na! Megvolt a vezérlés csere. Nem volt egyszerű! Megrendeltem az alkatrészeket még a múlt héten és már úgy mentem a szerelőhöz, hogy tele a csomagtartó.

Volt ott minden: Olaj (ENEOS 10W40), olajszűrő (MAHLE), levegőszűrő (CHAMPION), üzemanyagszűrő (MAHLE), vezérműszíj (CONTINENTAL), feszítőgörgő (INA), vízpumpa (GMB), termosztát tömítés (ELRING). Asszem ennyi.

Délelőtt 11-kor csörög a szerelő, hogy van egy kis gond, mert nem jó a vízpumpa mert az autómban a vízpumpa feszít és nem a feszítőgörgő. Így gyakorlatilag a komplett vezérlést vihettem vissza és rendeltünk meg az újat a másik fajtából. Ekkor már csak vezérműszíj (GATES) és vízpumpa (GRAF) kellett. Kaptam vissza egy kis pénzt is legalább. :D

Aztán irány vissza szerelőhöz. Ott összerakták és most örülök. :)

Kitaláltam még kíváncsiságképp, hogy mérjünk már egy kompressziót is ha ennyire benne vagyunk.

1. henger 12 Bar, 2. henger 12 Bar, 3. henger 12 Bar és a 4. henger 11 Bar.

Szerintetek érdemes a 4 henger miatt szétszedni a motort? ENEOS olajról van valakinek valami véleménye? A haversrác nagyon istenítette.

Ja! És az egészet megúsztam 30-ból. :(

Link to comment
Megosztás:

Na! Megvolt a vezérlés csere. Nem volt egyszerű! Megrendeltem az alkatrészeket még a múlt héten és már úgy mentem a szerelőhöz, hogy tele a csomagtartó.

Volt ott minden: Olaj (ENEOS 10W40), olajszűrő (MAHLE), levegőszűrő (CHAMPION), üzemanyagszűrő (MAHLE), vezérműszíj (CONTINENTAL), feszítőgörgő (INA), vízpumpa (GMB), termosztát tömítés (ELRING). Asszem ennyi.

Délelőtt 11-kor csörög a szerelő, hogy van egy kis gond, mert nem jó a vízpumpa mert az autómban a vízpumpa feszít és nem a feszítőgörgő. Így gyakorlatilag a komplett vezérlést vihettem vissza és rendeltünk meg az újat a másik fajtából. Ekkor már csak vezérműszíj (GATES) és vízpumpa (GRAF) kellett. Kaptam vissza egy kis pénzt is legalább. B)

Aztán irány vissza szerelőhöz. Ott összerakták és most örülök. :D

Kitaláltam még kíváncsiságképp, hogy mérjünk már egy kompressziót is ha ennyire benne vagyunk.

1. henger 12 Bar, 2. henger 12 Bar, 3. henger 12 Bar és a 4. henger 11 Bar.

Szerintetek érdemes a 4 henger miatt szétszedni a motort? ENEOS olajról van valakinek valami véleménye? A haversrác nagyon istenítette.

Ja! És az egészet megúsztam 30-ból. :)

Hogy a francba úsztad meg 30ból szereléssel együtt :|???

Link to comment
Megosztás:

Délelőtt 11-kor csörög a szerelő, hogy van egy kis gond, mert nem jó a vízpumpa mert az autómban a vízpumpa feszít és nem a feszítőgörgő.

Ezzel 1szer én is megjártam c20ne-nél hogy milyen fajta vezérlés.. Van/vagy volt program ami tévesen hozta/hozza hogy kell-e plussz görgő vagy sem. Még motorszám azonosítás után is. A régi 111 fogas A1-esé, az "új" típusú pedig a hosszabb 146 fogas szíj az A2-es c20ne-é.

Aminek fenn kerek a vezérlésburkolata na ott vízpumpa feszít, tehát szerintem az összes A1-es c20ne egészen 92 xy hónapig a váltásig, onnantól pedig a burkolat is változott lekerekítettről "kocka" fazonúra.

Link to comment
Megosztás:

Ezzel 1szer én is megjártam c20ne-nél hogy milyen fajta vezérlés.. Van/vagy volt program ami tévesen hozta/hozza hogy kell-e plussz görgő vagy sem. Még motorszám azonosítás után is. A régi 111 fogas A1-esé, az "új" típusú pedig a hosszabb 146 fogas szíj az A2-es c20ne-é.

Aminek fenn kerek a vezérlésburkolata na ott vízpumpa feszít, tehát szerintem az összes A1-es c20ne egészen 92 xy hónapig a váltásig, onnantól pedig a burkolat is változott lekerekítettről "kocka" fazonúra.

Pontosan így van! Szerencsére volt raktáron azonnal cucc így nem kellett holnapig várnom!

Link to comment
Megosztás:

Na! Megvolt a vezérlés csere. Nem volt egyszerű! Megrendeltem az alkatrészeket még a múlt héten és már úgy mentem a szerelőhöz, hogy tele a csomagtartó.

Volt ott minden: Olaj (ENEOS 10W40), olajszűrő (MAHLE), levegőszűrő (CHAMPION), üzemanyagszűrő (MAHLE), vezérműszíj (CONTINENTAL), feszítőgörgő (INA), vízpumpa (GMB), termosztát tömítés (ELRING). Asszem ennyi.

Délelőtt 11-kor csörög a szerelő, hogy van egy kis gond, mert nem jó a vízpumpa mert az autómban a vízpumpa feszít és nem a feszítőgörgő. Így gyakorlatilag a komplett vezérlést vihettem vissza és rendeltünk meg az újat a másik fajtából. Ekkor már csak vezérműszíj (GATES) és vízpumpa (GRAF) kellett. Kaptam vissza egy kis pénzt is legalább. B)

Aztán irány vissza szerelőhöz. Ott összerakták és most örülök. :D

Kitaláltam még kíváncsiságképp, hogy mérjünk már egy kompressziót is ha ennyire benne vagyunk.

1. henger 12 Bar, 2. henger 12 Bar, 3. henger 12 Bar és a 4. henger 11 Bar.

Szerintetek érdemes a 4 henger miatt szétszedni a motort? ENEOS olajról van valakinek valami véleménye? A haversrác nagyon istenítette.

Ja! És az egészet megúsztam 30-ból. :)

Egyértelműen nem :( Természetes, hogy a 4 a leggyengébb mindig, mert ez van legmesszebb a hűtőtől, így itt van a "legmelegebb" a 4 henger közül.

Amúgy szép kis kálvária, de szeretem amikor happyend a vége :)

Link to comment
Megosztás:

Ezzel 1szer én is megjártam c20ne-nél hogy milyen fajta vezérlés.. Van/vagy volt program ami tévesen hozta/hozza hogy kell-e plussz görgő vagy sem. Még motorszám azonosítás után is. A régi 111 fogas A1-esé, az "új" típusú pedig a hosszabb 146 fogas szíj az A2-es c20ne-é.

Aminek fenn kerek a vezérlésburkolata na ott vízpumpa feszít, tehát szerintem az összes A1-es c20ne egészen 92 xy hónapig a váltásig, onnantól pedig a burkolat is változott lekerekítettről "kocka" fazonúra.

Opeléknél szeptemberben van "újév" B)

Link to comment
Megosztás:

Egyértelműen nem B) Természetes, hogy a 4 a leggyengébb mindig, mert ez van legmesszebb a hűtőtől, így itt van a "legmelegebb" a 4 henger közül.

Amúgy szép kis kálvária, de szeretem amikor happyend a vége :D

Nem a hütőtől van messze, hanem a vízpumpától :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.