Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kori

Recommended Posts

üdv mindenki

olvastam a nagykönyvben,hogy a "704" és a "768" végződésü hajtómű olajokat nem szabad keverni.

Hogy miért azt nem írja és nem is tudom.

Viszont érdekelne ,ha a váltóba olajat cserélek /és csak a leeresztő csavaron keresztül engedtzem le az olajat/ (mert nem szerettem volna vesződni a tömítés cserével) és marad benne egy kevéske olaj ( mert igaz megdöntöttem a kocsit hátra meg előre is hogy ami csak tud csepegjen ki ,de szerintem maradhat benne olaj ) az okozhat-e bármi problemát?

kösz a válaszokat!!

Link to comment
Megosztás:

még nem néztem ezeket, de biztos leeresztő csavar van benne? nem szintező?

mert az elsőkerekeseknél tipikusan szintező csavar van valahol féltengely magasságban.

ott csak a dekni levételével lehet leereszteni az olajat. nekem pl ott gumitömítés van,

és vissza lehetett többször is rakni :D

Link to comment
Megosztás:

nos lecseréltem a váltóbol az olajat mivel egy kicsit zajongott nem nagyon csak az én fülemet b@szta a párom nem is hallotta!

Az hagyán hogy úgy nézett ki a leengedett olaj mint egy harmadrangu sötét török kávé ( hiszen 200e Km után mit várhatnánk ),viszont nem volt benne egy egész líternyi olaj !!!!!!!!!!!

!!mázli !! ahoz képest csak most kezdett el szólnin a váltó és nem volt a mágnesen túl sok fémsorja.

De csere után megszünt a zaj + könnyebb váltani is :D !

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...

Hello! Kérdésem lenne, az autómat váltóban az olaj szintet hogyan lehet megnézni?Az odáig oké, hogy van egy csavar, amit ki kell csavarni, és melegen az olajnak a csavarig kell érjen...de! Merre van ez a csavar, a váltó jobb vagy a bal oldalán? Meg ha kell után tölteni azt is itt kell megereszteni? Másik,hogy CSAK aknából lehet ezeket a műveleteket elvégezni?

-Más!

Ha berakom R-be (hidegen) nem kezd el "kúszni" az autó, legalábbis mindig.De nem mindig csinálja, meg néha "fulladozik" is R-be,de csak amikor berakom és lelépek a fékről, de ha bemelegszik akkor nagyjából fain. Olaj cserét kellene eszközölni?Talán az olaj viszkozitása nem megfelelő? (sosem volt automatám) de nagyon jó!

Köszi, ßye All! B)

Link to comment
Megosztás:

Az olajszint ellenörző a jobb oldalán van a váltónak. Meleg járó motornál kell ellenőrizni a szintet. Egy L alakú imbuszkulcsot bedugsz és látszik rajta a szint. A szintnek a csavarlyuktól kb 9 mm-re kell lennie. A kulcson lévő olajnak szép pirosnak kell lennie, és nem lehet égett szaga. A szintet is ennél a csavarlyuknál kell feltölteni.

Link to comment
Megosztás:

Az olajszint ellenörző a jobb oldalán van a váltónak. Meleg járó motornál kell ellenőrizni a szintet. Egy L alakú imbuszkulcsot bedugsz és látszik rajta a szint. A szintnek a csavarlyuktól kb 9 mm-re kell lennie. A kulcson lévő olajnak szép pirosnak kell lennie, és nem lehet égett szaga. A szintet is ennél a csavarlyuknál kell feltölteni.

Oké, köszike!Holnap megnézem, értelmezésem szerint a rövidebb felét dugjam be a lyukon, ha csak 9mm re kell lennie az olajnak B) Lehet hülye vagyok, de inkább kérdezek.Létezik, hogy a váltóban papír szűrő lenne?Mert hallottam valami ilyesmit, hogy papír szűrője van. Nah köszike, ßye

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom milyen a szűrője, de cserélhető.Ehhez le kell szedni a nagyobbik olajteknőt.

Oké köszike, holnap mindent megnézek, szerintem folyik egy kicsit a váltó olajam(nem biztos) ma vettem észre. Lehet utána húzni, vagy egyből tömítés csere és itt is kell nyomaték kulcs...na mindegy hagyom valami mesteremberre ha kell javítani...köszi mindent, de azt nem tudom, honnan nézzük a jobb oldalt? B) De biztos megtalálom...vagyis remélem...Köszi még egyszer!!ßye B)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Hello!

Fékszalagról nem hallottam. :rolleyes:

De létezik az hogy az automata váltónak az olajszűrője ugyanúgy néz ki mint a motoré? ;) Vagy a motorét találtam ma meg...kicsi és szürke...

lehet hogy most baromi nagy hülyeséget kérdeztem de a váltóhoz közelebb van mint a motorhoz... ;)

ez ott volt ahol a olaj ellenőrző csavar van attól visszább a sebesség állító kuliszáltól felfele a mélyedésben... :lol: Remélem érhetően leírtam, ha nem ez van :lol:

Köszi, ßye

De a nehéz váltás ahogy hallottam olaj hiány miatt és valami tengely(ami a váltóban van) kopottsága miatt is lehet. Ötlet volt, nem értek hozzá, csak amit innen hallottam, olvastam, beszélgetések alapján mondom :lol:

ßye

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Fékszalagról nem hallottam. :rolleyes:

De létezik az hogy az automata váltónak az olajszűrője ugyanúgy néz ki mint a motoré? ;) Vagy a motorét találtam ma meg...kicsi és szürke...

lehet hogy most baromi nagy hülyeséget kérdeztem de a váltóhoz közelebb van mint a motorhoz... ;)

ez ott volt ahol a olaj ellenőrző csavar van attól visszább a sebesség állító kuliszáltól felfele a mélyedésben... :lol: Remélem érhetően leírtam, ha nem ez van :lol:

Köszi, ßye

De a nehéz váltás ahogy hallottam olaj hiány miatt és valami tengely(ami a váltóban van) kopottsága miatt is lehet. Ötlet volt, nem értek hozzá, csak amit innen hallottam, olvastam, beszélgetések alapján mondom :lol:

ßye

Úgy tudom a váltó szűrője a nagyobbik olajteknő leszedése után váli elérhetővé. A motorolaj szűrője a motor bal oldalán van a motortaró mögött, ahonnan két cső megy fel a hengersorok közé (amik az olajhűtő csövei)

Link to comment
Megosztás:

Úgy tudom a váltó szűrője a nagyobbik olajteknő leszedése után váli elérhetővé. A motorolaj szűrője a motor bal oldalán van a motortaró mögött, ahonnan két cső megy fel a hengersorok közé (amik az olajhűtő csövei)

Értem köszike, de ez középen van a motor és a váltó között, ha minden igaz... :rolleyes: Nah de mindegy, inkább elviszem szakihoz...köszike ;)

Ez már meghaladja a tudományom...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

A 2.5 v6-ban és a 2.5 td-ben ugyanaz a váltó van?

Manuális.

Köszi.

Elvileg ugyanaz a váltó, minkettő r25ös. De a harang rajta tuti más, mivel a benzines az Opel fejlesztés, míg a dízel az bmw. Ezért is más a típuskódjuk...

Ezen kívül sztem a kuplung sem stimmel.h

De ez csak tipp, dízel Omit még nem borítottam szét. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Elvileg ugyanaz a váltó, minkettő r25ös. De a harang rajta tuti más, mivel a benzines az Opel fejlesztés, míg a dízel az bmw. Ezért is más a típuskódjuk...

Ezen kívül sztem a kuplung sem stimmel.h

De ez csak tipp, dízel Omit még nem borítottam szét. :rolleyes:

Nekem pont a kuplung lett volna a lényeg, mert az enyém már rohadtul zörög.

Tudtam volna szerezni olcsón egy dízel omegát és abban jó a kuplung.

Köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Nekem pont a kuplung lett volna a lényeg, mert az enyém már rohadtul zörög.

Tudtam volna szerezni olcsón egy dízel omegát és abban jó a kuplung.

Köszönöm a válaszokat.

Sztem ne molyolj a használt kuplunggal, csúnya dolgokat tud okozni ha sérült. Igaz hogy az új az elég húzós, viszont garantált hogy nem hullik szét, ami csúnya dolgokat is tud okozni. Láttam már levált kinyomólapokat kiállni a váltó oldalából!

Link to comment
Megosztás:

Sztem ne molyolj a használt kuplunggal, csúnya dolgokat tud okozni ha sérült. Igaz hogy az új az elég húzós, viszont garantált hogy nem hullik szét, ami csúnya dolgokat is tud okozni. Láttam már levált kinyomólapokat kiállni a váltó oldalából!

Igazad van, közben már meggondoltam és veszek újat.

Erröl lett volna szó.

http://www.hasznaltauto.hu/2187282_opel_omega_1998

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.