Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kori

Recommended Posts

Hali.

Ja , az elöttem szolónak. Az enyémben kereken 5 liter fért bele Úgy hogy a hütöjéből is ki lett engedve. Tudomásom szerint járó motornál kell feltölteni . mert ha leengeded kifolyik a hütöből is . De amikor fölfele töltöd csak a váltó lessz tele de a hütő nem, az üresmarad. A lényeg ha leengeded min 4.5 liternek bele kell mennni. Ha pontos az infom . Hali

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv Mindenkinel!

Bocs h nemvagyok túlzottan aktív a fórumban.

Mentségemre szójon , GUMIS vok és meló az most szakadásig!

este 9 ,10 körül járok haza aszt kedve m az semmi .

A lényeg ,95ös B-Omi aut 2,5 Diesel , olaj csere a váltóban ill a motorban. A probléma megjelent!!

Emelekedőn felfelé ha nyomok egy gázt , hogy felmenjen nem vissza hanem még feljebb kapcsol eggyet illetve sztem nem eggyet hanem mintha csak egy felet váltana. rpm 2500 visszaesik Kb 2000-re. És ot váltogat fel és vissza. Valamint 80 után ha nem nyomok nagyobb gázt nemkapcsol fel a legnagyobb fokozatba és úgyis marad. Csak akkor kapcsol a legutolsóba ha nagy gázzal megyek, ez sztem nemjó így!!!

MI a franc van ilyenkor ?

Essek pánikba?

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

1 kérdés...

Mitől lehet az, hogy 2,0-s manuál váltó nehezen veszi a sebességeket. De csak bizonyos sebességtartomány/fokozat.

Persze ez alatt nem azt értem, hogy nem tudom 1be rakni 100nál.

Hanem pl kanyarnál pontosan kell megválasztani a fokozatot, különben kicsit(talán nem is kicsit!?) erőltetni kell a váltót.

Lehet hogy normális, de sztem nem oké így.

Recsegni nem recseg váltás közben, szal nemhiszem hogy szinkrongyűrűs...

Meg mivel manuálváltó, nemtudom mennyi értelme van egy olajcserének.

Ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2 hete vettem 1 2000-es opel omega b karavánt.az autó 96-os,4 sebességes automata váltóval szerelt.A problémám az hogy nem tom van e a váltónak nívópálcája,és nemtom hol kell olajat betölteni.A szerelő ismerősömön látszik hogy gőze nincs az egészről.A váltó néha kiugrik sebességből,le kell lassítanom"nagyon"hogy,tudja mit is kéne csinálnia,és ismét betegye vmilyen sebességbe.Létezik hogy nincs nívópálca,és az olajteknője fölött lévő csavar a betöltő,és a nivóellenőrző 1szerre?

Válaszotok előrre is köszönöm. mellow.gif mellow.gif

Link to comment
Megosztás:

A gond az hogy csak néha csinálja,hirtelen fék gáznál.egyébként semmi gond.az olajteknők tömítéseinél folyik az olaj,és ezért is érdekel hogy tudok szintet ellenőrizni.2 szerelőnél voltam,és 1 hét alatt nem tudtak rájönni mi alapján kellene tömítést keresni hozzá.Autósboltban sem dobott semmit a rendszer.SEGÍTSETEK!!!

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Ha Pécs környéki vagy, akkor menj el Jakab Gyulához, ott kapsz tömítést. De én mióta kicseréltem csak jobban folyik. Szintellenőrzés: mész kb 20 km-t, járó motornál alámászol, kicsvarod a váltó jobb oldalán a csavart, és addig kell lennie az olajnak. Ha nem látsz bele, akkor egy L alakú imbuszkulcsot beledugsz és máris látod mennyi olaj van benne. Utántölteni Dextron III-as olajat kell.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Hali.

Autómata olaj szint ellenörzés.

Az olaj cseréről már sokat olvastam. Meg a szintellenőrzér folyamatárol is.

1 : Ott vagyok az autó alatt.

2: Kitekerem a csavart.

3: Nem olyan a szemem mint az éticsigáé/ :huh: csak vicc volt/

Hogyan tovább ? Ha kicsit kicsurog akkor jó, ha nem akkor kevés?

Lehet hülye a kérdés de mindig csak addig jutottunk el , hogy kitekere a csavart az oldalán, és ott.

Ha valaki ellenörzött már olaj szintet, az hogy tudta megálapítani , hogy mennyi van benne?

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Kérdésem lenne, hogy indulás után, amíg hideg a motor-váltó, addig makrancos, és nehezen veszi a sebességeket az 5ös kézi váltó.

Kis járatás után ez csökken, illetve annyira módosul, hogy nem mindig kapcsolható a váltó finoman, vagyis a sebességnek-fordulatszámnak megfelelő fokozatba sem lehet finoman berakni, kell egy kis erőltetés.

Nem csak egy-két fokozatnál fordul ez elő... Melegen kb minden fokozatnál azonos az akadás.

Lehet ez szinkron probléma, vagy kuplung? Váltóolajnak lehet-e köze ehhez? Cserélve még biztos nem volt, és bár 200e km van az autóban, manuális váltónál elvileg nem lehetne ez probléma.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Kérdésem lenne, hogy indulás után, amíg hideg a motor-váltó, addig makrancos, és nehezen veszi a sebességeket az 5ös kézi váltó.

Kis járatás után ez csökken, illetve annyira módosul, hogy nem mindig kapcsolható a váltó finoman, vagyis a sebességnek-fordulatszámnak megfelelő fokozatba sem lehet finoman berakni, kell egy kis erőltetés.

Nem csak egy-két fokozatnál fordul ez elő... Melegen kb minden fokozatnál azonos az akadás.

Lehet ez szinkron probléma, vagy kuplung? Váltóolajnak lehet-e köze ehhez? Cserélve még biztos nem volt, és bár 200e km van az autóban, manuális váltónál elvileg nem lehetne ez probléma.

nálunk hasonló a probléma, hidegben úgy kell beeröltetni a fokozatba :) ahogy melegszik szépen lassan elmúlik, most meg mintha kezdene csúszni a kuplung :) a miénkben 220 ezer van már...

Y26SE motoros omegához mennyi lehet a kuplung ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Most olyan kérdésem lenne:96-os Omega caravánom van.Elkezdett nyikorogni a fűtőventim,ha jól tippelek vhol a magnó mögött van,hol vannak a kárpitban a csavarok hol kell szétbombázni hogy meg tudjam nézni a csapágyát,v legalább befújni vmi spray-vel?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Most olyan kérdésem lenne:96-os Omega caravánom van.Elkezdett nyikorogni a fűtőventim,ha jól tippelek vhol a magnó mögött van,hol vannak a kárpitban a csavarok hol kell szétbombázni hogy meg tudjam nézni a csapágyát,v legalább befújni vmi spray-vel?

Nem a magnó mögött, hanem a kesztyűtartó mögött van a ventillátor.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Valaki itt a forumban emlitett valami fékszalagot a difiben vagy valahol. Az pontossan hol van , éls mit csinál? Előre is köszi. Ja és ha nem jó , mi a hibajelensége. Üdv

Én említettem, de semmi pontosat nem tudok róla, én is egy műszaki szakkönyvben olvastam róla, és hibajelenségleírásnál volt leírva mik atünetei a halódó fékszalagoknak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.