Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kori

Recommended Posts

Fékszalag kopott, szalagszervodugattyú szorul: Nincs indulás D, 2, 1-ben csak R-ben.

Fékszalag szervodugattyú szorul, túl alacsony az olajszint vagy olajnyomás: Hirtelen indítás csak nagyobb motorfordulatszám esetén.

Fékszalag túlszűkre van állítva, választókar rudazat beállítása rossz: N-ben megy a kocsi.

Fékszalag túllazán van van beállítva, olajnyomás túlalacsony: Kickdown-visszakapcsolás alatt nagy sebesség esetén nagy fordulatszámmal forgó motor.

Ezek amik a fékszalaghoz tartoznak. A forrás amúgy Opel Rekord szerelési kézikönyve. Tehát közel sem biztos, hogy az Omi váltójában van fékszalag, mert az Omi könyv semmit nem ír az aut váltóról.

Link to comment
Megosztás:

hali!

tudja valaki ,hogy automata 2.5v6 omiban reggel amikor frissen indul az ember akkor mennyi idő után kell felváltani a váltónak.

csak azért kérdezem ,mert nekem kell egy olyan 20-25 másodperc.

ez o.k.?

a választ köszi.

Hello!

Ha jól tudom, addig nem vált csak magasabb fordulaton, míg a katalizátor nem melegszik fel egy bizonyos hőfokra. Hogy ne pörgessem szét hidegen a motort, olyan max. 1500-as fordulaton megyek kb. 100-200métert és utána már vált rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Az enyém is várat a fölkapcsolással. Nem nagyon értem egyébként mert télen nyáron vár ugyan annyit a váltással hidegen. De egyszer volt rá példa , hogy fél perc után váltott egyböl , és nem kellet pörgetni. Tehát nálam beteg valami csak nem tudom mi. Azt tudom , hogy a katalizátorom ful szar.

Nem indulok el vele rögtön reggelente . Kicsit melegitem a mocit meg az utasteret is.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Az enyém is várat a fölkapcsolással. Nem nagyon értem egyébként mert télen nyáron vár ugyan annyit a váltással hidegen. De egyszer volt rá példa , hogy fél perc után váltott egyböl , és nem kellet pörgetni. Tehát nálam beteg valami csak nem tudom mi. Azt tudom , hogy a katalizátorom ful szar.

Nem indulok el vele rögtön reggelente . Kicsit melegitem a mocit meg az utasteret is.

Melegíteni nem szabad állítólag, nem lesz jó a kenése a motornak. Én melegíteni max ugy szoktam hogy beinditom, lehuzom az ablakokról a jeget, kiállok a kertből, járatom egy picit 2000-es fordulat körül(addig felrakom a fejegységet, bekötöm magam, rágyujtok) aztán indulok el, és utánna teljesen jól vált

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Automata váltóval kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni.

Van egy '88-as E Kadettom, amiben egy X30XE szív dobog. Az omega amiből a motor kikerült egy '94-es MV6-os, automata váltós volt. Jelenleg a Kadettban egy manuális F16-tal van összerakva a moci, de kipróbálnám, hogy egy AF20, vagy AF22-es váltóval össze lehetne-e hangolni a mocit!?

Ha valaki úgy érzi, hogy keni-vágja az automata váltókat, és szívesen okítana engem, akkor kérem tegye meg! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Automata váltóval kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni.

Van egy '88-as E Kadettom, amiben egy X30XE szív dobog. Az omega amiből a motor kikerült egy '94-es MV6-os, automata váltós volt. Jelenleg a Kadettban egy manuális F16-tal van összerakva a moci, de kipróbálnám, hogy egy AF20, vagy AF22-es váltóval össze lehetne-e hangolni a mocit!?

Ha valaki úgy érzi, hogy keni-vágja az automata váltókat, és szívesen okítana engem, akkor kérem tegye meg! :D

Kicsit OFF

Te se lehetsz egy normális ember... Cseppkádéba 210 paci? :D:D

Már a jó értelemben, ha érted... :)

Utcai forgalomban van, vagy csak hobby-verseny?

Van fent neten valami róla? kép, videó, ilyesmi?

ON

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Kicsit OFF

Te se lehetsz egy normális ember... Cseppkádéba 210 paci? :D:D

Már a jó értelemben, ha érted... :D

Utcai forgalomban van, vagy csak hobby-verseny?

Van fent neten valami róla? kép, videó, ilyesmi?

ON

Gábor

Kicsit olyan KPM-esre sikerültek a kérdések!

muszáj válaszolnom?

http://img.carstyling.hu/usercars/00/00/92/39/18.jpg

Nem lehetne inkább, hogy az én kérdésemre kapok választ? :)

Link to comment
Megosztás:

Kicsit olyan KPM-esre sikerültek a kérdések!

muszáj válaszolnom?

http://img.carstyling.hu/usercars/00/00/92/39/18.jpg

Nem lehetne inkább, hogy az én kérdésemre kapok választ? :)

HUU bameg gratula, ezt összehozni !! :D

te raktad össze vagy úgy rakattad össsze valakikkel ?

a váltót vagy a kuplungot nem kezdte ki a moci?

mégegyszer gratula,és tényleg rakhatnál fel több képat róla :-)

Link to comment
Megosztás:

Automatában ugyan nem vagyok otthon... de ha már így errefelé jársz... :D

Szal nem akarnál nekem a szívósorhoz gyűjtődobozt kreálni üvegszálból? :D

Most az enyémhez is csináltam üvegszálas gyüjtődobozt, de mivel vettem egy Vectra szívosort, valószínűleg felszabadul az üvegszálas doboz. Majd szólok, és kipróbálhatod, de nekem igazából nem volt jó ez a megoldás. Jobb, mnt a csatornacső (a képen), de az A Vectra szívósórral megint más lesz. Jó lenne végre kihozni belőle a 210 pacit. :)

Link to comment
Megosztás:

HUU bameg gratula, ezt összehozni !! :)

te raktad össze vagy úgy rakattad össsze valakikkel ?

a váltót vagy a kuplungot nem kezdte ki a moci?

mégegyszer gratula,és tényleg rakhatnál fel több képat róla :-)

A Kemsey Jani barátommal (Mantás) találtuk ki ezt a projektet a Blitz Weekend 2-n, aztán meg is csináltuk. A Blitz W. III-on már kint volt, de a pályán nem domborított szépen. Épp hogy megverte a 20 XE GSI-ket 1-2 autó hosszal.

A váltót különös módon még nem fogazta le, ebből is csak az erőhiány vehető ki. A kuplung, és lentkerék Calibra Turbóé.

Az autó jelenleg átépítés alatt áll, majd ha elkészül akkor rakok fel képeket is!

Link to comment
Megosztás:

Most az enyémhez is csináltam üvegszálas gyüjtődobozt, de mivel vettem egy Vectra szívosort, valószínűleg felszabadul az üvegszálas doboz. Majd szólok, és kipróbálhatod, de nekem igazából nem volt jó ez a megoldás. Jobb, mnt a csatornacső (a képen), de az A Vectra szívósórral megint más lesz. Jó lenne végre kihozni belőle a 210 pacit. :D

Nekem a négypillangós sor végére kellene, ami egy bejövő kb 10cm átmérőjű csőből osztani le a 4db 45-ös torokba

a levegőt. Ha tudnál nekem egy szép példányt csinálni, annak nagyon örülnék :)

Hely viszonylag kicsi, úgyhogy enyhén ovális doboz kellene, vagy kicsit kocekás. :D

Lurdyra nem jössz ki valamikor? Mert akkor részleteket majd ott letárgyaljuk :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem a négypillangós sor végére kellene, ami egy bejövő kb 10cm átmérőjű csőből osztani le a 4db 45-ös torokba

a levegőt. Ha tudnál nekem egy szép példányt csinálni, annak nagyon örülnék :)

Hely viszonylag kicsi, úgyhogy enyhén ovális doboz kellene, vagy kicsit kocekás. :D

Lurdyra nem jössz ki valamikor? Mert akkor részleteket majd ott letárgyaljuk :D

Mivel jövő szombaton úgyis mozizunk a Ringen, szerintem nem megyek Lurdyba. De 03.15.-én kimegyek a talira! :D

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenki!

van valakinek fogalma arrról hogy hány líter olaj megy bele egy 95-ös X20SE manuális váltóba?

És a difibe? nem sper !

Azt már tudom hogy hol lehet feltölteni,de vajon hol lehet leengedni a difiböl az olajat?

a legalsó csavarral már próbálkoztam ,de ott nem lehet leengedni

valaki esetleg tudja a választ?

Link to comment
Megosztás:

A váltóba kb 1.2 liter kell, de a difit nem tudom, sem azt hol kell leereszteni. De ha az alsó csavar helyén nem jött olaj, akkor biztos le kell szedni az olajdeknit.

ha jól láttam a difin nincs dekni, vagy tévedek? :D

Vettem egy progit abba az van írva hogy feltöltő mennyiség 8.4lityi akkor ammi? Esetleg a szervízprogi szar?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.