Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kori

Recommended Posts

Csak hogy okuljatok !

Levettük a váltót ! Mint kiderült, a nyelestengely csapágy kezdett el lötyögni ! Olyan minimális hogy ihaj, Ahoz azért elég volt hogy alapjáraton, annyira elkezdjen lengeni a citrommal együtt , hogy eltörje azt az erös acélos anyagot.

Egyszerüen fogalmazva, egy kis csapágy kopás miatt , volt a galiba ! Érdekes módon, az olaj még csak nemis szivárgott a váltóbol !

Nem kell ehez váltós , 100-ezrekért, csak némi kerativitás, meg jó sok izomerö , Kibbb... nehéz az a rohatt váltó !! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ááhh, nem olvastál vissza eléggé :lol: Még különb itt a fórumon... élőben vhogy - állítólag :D - más, sokkal kezelhetőbb :lol: Pláne ha az ember fizeti a sört neki.. tényleg Omegatd, márciusban mit csinálsz, lehet hazaugrom :) :D

Mi az, hogy nem vagyok kezelhető? Élőben még durvább vagyok, főleg, ha feldühítenek. Sört? Az kevés lesz, kell, hozzá a mézes ISS. Márciusban remélhetőleg lesz valami tali - ha más nem az évadnyitó - szeretettel várunk...

Link to comment
Megosztás:

Csak hogy okuljatok !

Levettük a váltót ! Mint kiderült, a nyelestengely csapágy kezdett el lötyögni ! Olyan minimális hogy ihaj, Ahoz azért elég volt hogy alapjáraton, annyira elkezdjen lengeni a citrommal együtt , hogy eltörje azt az erös acélos anyagot.

Egyszerüen fogalmazva, egy kis csapágy kopás miatt , volt a galiba ! Érdekes módon, az olaj még csak nemis szivárgott a váltóbol !

Nem kell ehez váltós , 100-ezrekért, csak némi kerativitás, meg jó sok izomerö , Kibbb... nehéz az a rohatt váltó !! :lol:

Gyanús, ez akkor is. Kis kotyogástól ez szvsz nem lehet. Legyen szerencséd...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Van az AR35 ben illetve inkabb az elektronikaban valami hoerzekelos dolog?

-8 -10 fok kornyeken tobb nap allas utan mar 2x tapasztaltam, hogy beinditas utan fel percig nem hagyja kivenni P bol. Azt a kibisztosito szart nem engedi

felhuzni, kattan valami rele a kormany alatt es a helyen marad a pecek. Aztan ketyeg helyben egy fel percet, ma -11 ben volt talan egy perc is es egyszercsak

egy ujjal jon es minden mukodik frankon.

Tud errol valaki valamit?

Link to comment
Megosztás:

Van az AR35 ben illetve inkabb az elektronikaban valami hoerzekelos dolog?

-8 -10 fok kornyeken tobb nap allas utan mar 2x tapasztaltam, hogy beinditas utan fel percig nem hagyja kivenni P bol. Azt a kibisztosito szart nem engedi

felhuzni, kattan valami rele a kormany alatt es a helyen marad a pecek. Aztan ketyeg helyben egy fel percet, ma -11 ben volt talan egy perc is es egyszercsak

egy ujjal jon es minden mukodik frankon.

Tud errol valaki valamit?

Meg is valaszolom a kerdest: nincs.

Valoszinuleg befagy a szolenoid, nem tudja mozgatni a kibiztositot(ami csak akkor engedne kivenni P bol ha nyomom a feket). Aztan persze igy hogy egy tel alatt 2x fordul csak elo nem sokat

fogok tudni csinalni vele.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Gyanús, ez akkor is. Kis kotyogástól ez szvsz nem lehet. Legyen szerencséd...

Nincs,,, ezis eltört ! :)

Sok más is lehet még ott a tettes. A turbina csapágya is kovályoghat, maga a turbina is lehet a bűnös,abból van tartalék ami tutira jó. meg van egy váltóm is talonban, majd meg nézzük.

Folytatódik a nyomozás ! Kedden neki esünk, újra. Nem hiszem el h nem találom meg az okát.

Az eredményről majd referálok.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

futóműállítás óta tempósabb haladásnál ha ráfékezek akkor balra ránt a kormány.előtte nem volt ilyen.ez mitől lehet?

lehet köze a fútómű állításhoz? lézeresen voltam a fehér úton ficsornál. gondolom nincs, de azért megkérdezem hátha tudtok valami okosat.

köszi

Bal oldalon keresd a hibát. V kormánygömbfej, v trapéz szilent !

Amikor rálépsz a fékre a kerék hátrafelé mozdul, és emiatt balra mutat ! Ezért indul el balra a kocsi . És a kormányt is balra huzza.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek !

olvasgattam a fórumot és látom elég sok infó van itt :) nekem is segítségre és a tapasztalatotokra lenne szükségem .

Történetem a következő .: vettem egy v6 os 3 literes omegát láthatólag jó állapotban kb 2,5 éve ám hamar kiderült hogy a váltó miatt szabadulhattak meg tőle . megszervizeltük a váltót jó is lett de hamar elkezdett újra leromlani ezalatt azt értem hogy elkezdett csúszni és a végén már csak D fokozatban téli üzemben tudott elindulni. A hátramenettel viszont semmi gond nincs az rendesen müxik. Most vettem egy használt váltót és az enyémet szétszedtük hogy lássuk mi baj történhetett . A múltkori szerelésnél kicserélt lamellák újra elégtek és fémig koptak a 6 ból mindössze 2 maradt meg. Hát nem is bírtam megállni hogy megnézzük az beszerzett váltót mielőtt feltesszük szétszedtük ezt is. Ennek a belseje viszont majdhogynem tökéletes volt mindössze a műanyag hézagológyűrűt cseréltem benne . A lamellák szinte újszerűek benne . Meg is örültem nagyon hogy ilyet sikerült kifognom. Gyors fel is szereltem a váltót de a végeredmény lehangoló volt . Ugyanazok a tünetek maradtak mint előtte a másik váltóval előrefelé nem megy semmilyen állásban viszont hátrafelé tökéletesen működik. Na most állt meg a tudományom .hogy hova tovább ?

Én arra gondoltam elképzelhető , hogy a konverterkuplung (citrom)lehet a hibás mert azt nem cseréltem az a régi maradt vagy elektromos hibája lehet? Ebben szeretném a segítségeteket kérni ,előre is köszönöm !

Link to comment
Megosztás:

Nincs,,, ezis eltört ! :)

Sok más is lehet még ott a tettes. A turbina csapágya is kovályoghat, maga a turbina is lehet a bűnös,abból van tartalék ami tutira jó. meg van egy váltóm is talonban, majd meg nézzük.

Folytatódik a nyomozás ! Kedden neki esünk, újra. Nem hiszem el h nem találom meg az okát.

Az eredményről majd referálok.

Írd meg, most már engem is nagyon érdekel. Nem lehet, hogy a váltóban szorul valami?

Link to comment
Megosztás:

Bal oldalon keresd a hibát. V kormánygömbfej, v trapéz szilent !

Amikor rálépsz a fékre a kerék hátrafelé mozdul, és emiatt balra mutat ! Ezért indul el balra a kocsi . És a kormányt is balra huzza.

Amit írtál az ok, de a köcsög futóművesnek illett volna észrevennie és szólnia. Én visszavinném neki...

Link to comment
Megosztás:

Hja. Alap, hogy lógó futóművön nem állítunk (nagyon nem is lehet, mivel ha kitekered a kormányt, már el is mászott).

Ezt már brezsy autóján is megcsinálták. Csodálkozott, hogy miért eszi a gumit az autó, mikor beállíttatta a futóművet. A lengőkar szilentek el voltak szakadva. Nem értem miért nem lehet ezt állítás előtt megnézni. De ez itt már nagyon OFF.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek !

olvasgattam a fórumot és látom elég sok infó van itt :lol: nekem is segítségre és a tapasztalatotokra lenne szükségem .

Történetem a következő .: vettem egy v6 os 3 literes omegát láthatólag jó állapotban kb 2,5 éve ám hamar kiderült hogy a váltó miatt szabadulhattak meg tőle . megszervizeltük a váltót jó is lett de hamar elkezdett újra leromlani ezalatt azt értem hogy elkezdett csúszni és a végén már csak D fokozatban téli üzemben tudott elindulni. A hátramenettel viszont semmi gond nincs az rendesen müxik. Most vettem egy használt váltót és az enyémet szétszedtük hogy lássuk mi baj történhetett . A múltkori szerelésnél kicserélt lamellák újra elégtek és fémig koptak a 6 ból mindössze 2 maradt meg. Hát nem is bírtam megállni hogy megnézzük az beszerzett váltót mielőtt feltesszük szétszedtük ezt is. Ennek a belseje viszont majdhogynem tökéletes volt mindössze a műanyag hézagológyűrűt cseréltem benne . A lamellák szinte újszerűek benne . Meg is örültem nagyon hogy ilyet sikerült kifognom. Gyors fel is szereltem a váltót de a végeredmény lehangoló volt . Ugyanazok a tünetek maradtak mint előtte a másik váltóval előrefelé nem megy semmilyen állásban viszont hátrafelé tökéletesen működik. Na most állt meg a tudományom .hogy hova tovább ?

Én arra gondoltam elképzelhető , hogy a konverterkuplung (citrom)lehet a hibás mert azt nem cseréltem az a régi maradt vagy elektromos hibája lehet? Ebben szeretném a segítségeteket kérni ,előre is köszönöm !

Ehhez semmi okost nem tudok hozzászólni. Igaz nem tudom, ti mennyire értetek az automata váltókhoz, de én biztos nem állnék neki felújítani az enyémet. Nem véletlen, hogy a szakszervizek is inkább szakműhelyekhez fordulnak. Elég egy tömítést rosszul berakni, máris elmegy az üzemi nyomás, és akkor kezdhetsz mindent elölről.

Link to comment
Megosztás:

Ehhez semmi okost nem tudok hozzászólni. Igaz nem tudom, ti mennyire értetek az automata váltókhoz, de én biztos nem állnék neki felújítani az enyémet. Nem véletlen, hogy a szakszervizek is inkább szakműhelyekhez fordulnak. Elég egy tömítést rosszul berakni, máris elmegy az üzemi nyomás, és akkor kezdhetsz mindent elölről.

Tömítést!? Én egyszer egy váltóból egy 0,125-ös hézagológyűrűt kihagytam, illetve rossz oldalra raktam, és onnan kezdve nem volt szinkron (nem picit, hanem ABSZOLÚT! B) ). :D

Közel 2 hétig szívtam, mire meglett a ludas... :lol:

Utána viszont vaj puhaságú lett a szinkron.

Mindez egy 4 gangos kézi váltó volt, automatának neki se állnék.

Link to comment
Megosztás:

Tömítést!? Én egyszer egy váltóból egy 0,125-ös hézagológyűrűt kihagytam, illetve rossz oldalra raktam, és onnan kezdve nem volt szinkron (nem picit, hanem ABSZOLÚT! :D ). :D

Közel 2 hétig szívtam, mire meglett a ludas... :lol:

Utána viszont vaj puhaságú lett a szinkron.

Mindez egy 4 gangos kézi váltó volt, automatának neki se állnék.

Ok ezeken már túl lennék. pl a legtöbb automata váltóban ez a műanyag hézagoló gyűrű ami kb átlag 2 mm es már bent sincs hanem az olajteknő alján ficereg B) és az autó müködik tőle még ha nem is tökéletesen . Hát rossz oldalra rakás az már megint más dolog :D azért most ezzel én nem számolok . A tömítések pedig gyáriak benne és hibátlanok.Véleményem szerint az előző váltóm biztosan elromlott (kopott) de ez valami más hibájából ami ugye a váltócsere után is megmaradt. ezért gondoltam a citromra vagy valami elektromos hibára ,de persze akármi lehet ezért is kérdeztem meg itt ahol van egykét profi hozzáértő esetleg olyan aki hasonlóan járt már.

Üdv és a választ köszönöm !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szeretnék Segítséget kérni abban hogy vettem egy 1998 as évjáratú omegát 2500 ccm motor, dízel ,kombi ugy hogy a automata váltó le lett égetve! vettem bele egy másik automata váltót egy idős embertől mert ő manuálisra csináltatta a omegáját az a váltó tökjó olajat raktunk bele ellenőriztük de közbe az adagolónál folyik a gázolaj nagyon és D-e be induláskor nehezen megy. viszont 1-esbe rakom akkor elindul azzonal lehet azért mert a gázolajat kinyomja az adagolo és nem jut elég a motorba ezér nehezen indul el D-be?????, 50-60 km sebbeségnél megy szépen az auto! szerelők ránézésre mondták meg hogy az adagolóból folyik és tudnátok abban segíteni hogy hol lehetne olcsón fel újítani vagy cserélni! mert már a váltóra közel 130.000Ft költöttem :lol: tökjó! vannak még aprób hibái pl: jobb oldali ablak nem müködik az összes többi igen!, duda sem szól , biztositékot néztük azok jók! ez a második autom nem nagyon értek sajnos a kocsikhoz és nagyon hállás lennék ha tudnátok nekem segiteni! és nemtudom hogy nagybaj-e hogy 1 esbe indulok vele aztán rakom 2-3 és D-be ha igy használom lesz valami következménye??

válaszokat előre is köszönöm!!!!

Módosítva : Petike-21
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szeretnék Segítséget kérni abban hogy vettem egy 1998 as évjáratú omegát 2500 ccm motor, dízel ,kombi ugy hogy a automata váltó le lett égetve! vettem bele egy másik automata váltót egy idős embertől mert ő manuálisra csináltatta a omegáját az a váltó tökjó olajat raktunk bele ellenőriztük de közbe az adagolónál folyik a gázolaj nagyon és D-e be induláskor nehezen megy. viszont 1-esbe rakom akkor elindul azzonal lehet azért mert a gázolajat kinyomja az adagolo és nem jut elég a motorba ezér nehezen indul el D-be?????, 50-60 km sebbeségnél megy szépen az auto! szerelők ránézésre mondták meg hogy az adagolóból folyik és tudnátok abban segíteni hogy hol lehetne olcsón fel újítani vagy cserélni! mert már a váltóra közel 130.000Ft költöttem :lol: tökjó! vannak még aprób hibái pl: jobb oldali ablak nem müködik az összes többi igen!, duda sem szól , biztositékot néztük azok jók! ez a második autom nem nagyon értek sajnos a kocsikhoz és nagyon hállás lennék ha tudnátok nekem segiteni! és nemtudom hogy nagybaj-e hogy 1 esbe indulok vele aztán rakom 2-3 és D-be ha igy használom lesz valami következménye??

válaszokat előre is köszönöm!!!!

Keresd eme szervízt! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szeretnék Segítséget kérni abban hogy vettem egy 1998 as évjáratú omegát 2500 ccm motor, dízel ,kombi ugy hogy a automata váltó le lett égetve! vettem bele egy másik automata váltót egy idős embertől mert ő manuálisra csináltatta a omegáját az a váltó tökjó olajat raktunk bele ellenőriztük de közbe az adagolónál folyik a gázolaj nagyon és D-e be induláskor nehezen megy. viszont 1-esbe rakom akkor elindul azzonal lehet azért mert a gázolajat kinyomja az adagolo és nem jut elég a motorba ezér nehezen indul el D-be?????, 50-60 km sebbeségnél megy szépen az auto! szerelők ránézésre mondták meg hogy az adagolóból folyik és tudnátok abban segíteni hogy hol lehetne olcsón fel újítani vagy cserélni! mert már a váltóra közel 130.000Ft költöttem :lol: tökjó! vannak még aprób hibái pl: jobb oldali ablak nem müködik az összes többi igen!, duda sem szól , biztositékot néztük azok jók! ez a második autom nem nagyon értek sajnos a kocsikhoz és nagyon hállás lennék ha tudnátok nekem segiteni! és nemtudom hogy nagybaj-e hogy 1 esbe indulok vele aztán rakom 2-3 és D-be ha igy használom lesz valami következménye??

válaszokat előre is köszönöm!!!!

A nehéz elindulásnak szerintem nincs köze a gázolajfolyáshoz,inkább a váltó van vészüzemben,ilyenkor direkt fokozatban van,hogy védje saját magát.Nem világit a műszerfalon egy kis fogaskerék ikon?

Link to comment
Megosztás:

A nehéz elindulásnak szerintem nincs köze a gázolajfolyáshoz,inkább a váltó van vészüzemben,ilyenkor direkt fokozatban van,hogy védje saját magát.Nem világit a műszerfalon egy kis fogaskerék ikon?

Tuti, hogy az a helyzet. Kulonben D ben is 1 esben indul. Nem lehetne kulonbseg kiveve veszuzemet, amikor a D a 4 est jelenti. Nezd meg a felulrol masodik sor belrol elso (azt hiszem) biztositekot eloszoris!

Link to comment
Megosztás:

A nehéz elindulásnak szerintem nincs köze a gázolajfolyáshoz,inkább a váltó van vészüzemben,ilyenkor direkt fokozatban van,hogy védje saját magát.Nem világit a műszerfalon egy kis fogaskerék ikon?

szia inditáskor anyit ir ki hogy check (ellenörzés) aztán pár másodperc elteltével el tünik!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.