Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kori

Recommended Posts

A nem váltásnak semmi köze hozzá,csupán az olajcseréhez szóltam hozzá....

Sajnos az autómata váltó egy külön "állat faj" nehéz idomítani :D

Sajna magyarban kevés az olyan szaki aki tudja,hogy miújság van ilyenkor....de a legtöbb azt mondja javítható,200 ezer ;)

Az átépítés megoldható 2 nap kényelmesen ha minden kütyü megvan hozzá.

Link to comment
Megosztás:

:D Lehet hogy manuális lesz belőle... :D Nem tudom, mert még nincsen senki aki feltolná aknára a kicsi kocsim...egy szerelő azt mondta nekem nézzem meg az olajat, azt ha az jó, vigyem be a fáy utcába, nem olcsó de megcsinálják, de lehet jobban járok,ha hozok egy másik autót kintről és abból átdobálom a cuccokat. De a manuálra való átérést macerásnak mondta, de olcsóbb. Jelenlegi szituáció, hogy N be felpörget motor 2000RPM-re és be D be fordulat csökken majd vissza áll, de az autó meg sem moccan. A kardánt nem hajtja meg, mert megnéztem, be rakom S be és kis idő után kiveszi, és leállít majd ujra beíndit és engedi, de a téli fokozattal is ugyan ezt csinálja. De alapjáraton is lehet hallani hogy be akar váltani, de nem sikerül neki.

Más, ha ugydöntök váltás manuálra, akkor mikel hozzá? Kell egy váltó, ami R25 ha minden igaz, majd vezérlés vagy valami? Ha kiszerelem az automatát, akkor cuppra felmegy a manuális? :D

A hétvégét igazán kibírhatta volna... a kapcsolóval szerintem nekem nem nagyon van gond, inkább a konverter vagy a tengely hiba lesz. (szerintem) vagy mágnesszelep, de azt viszont irnia kellene a computernek. Mivel nem ír egy deka hibát sem, ezért mechanikus lesz. Vagy lehet, hogy a turbina halt meg, és nincsen olaj nyomás. Azt viszont lehet mérni, de arra kellene szólni a compnak.

Meg a hardy tárcsát akarom megnézni hátha az esett szét. De ha az esett volna szét, akkor fel kellene váltogatnia nem? Mert akkor csak annyi hogy nem megy a kardán de a váltás megtörténne...vagy nem? :D

Érdekes, de tényleg egy külön álatfaj... ;) Köszi mindenkinek, pacsek :D :P

Link to comment
Megosztás:

Man. kardán(ez hosszabb mint az automatáé),váltó(r25),kuplungszerkezet,k. tárcsa,kéttömegü lendkerék,fékpedál,kuplungpedál felső kuplung munkahengerrel,nyelestengelyt támasztócsapágy a főtengely végébe(csapágy külső átm. 32mm,belső átm. 15mm).Semmiféle vezeték vagy vezérléscserét nem igényelt.

Link to comment
Megosztás:

Man. kardán(ez hosszabb mint az automatáé),váltó(r25),kuplungszerkezet,k. tárcsa,kéttömegü lendkerék,fékpedál,kuplungpedál felső kuplung munkahengerrel,nyelestengelyt támasztócsapágy a főtengely végébe(csapágy külső átm. 32mm,belső átm. 15mm).Semmiféle vezeték vagy vezérléscserét nem igényelt.

Most keresgélek hozzá manuálist, és automatát. Van mind a kettő, de lehet automatát szerválok hozzá... ;) nekem egyszerűbb...

Meg az ár nem mindegy...hétfőn konzultálok a fáy-s javítókkal, hogy mit mondanak... azt ha tré veszek egy váltót és felrakatom... :P

(kicsit tanácstalan vagyok, mert sosem kellet szervizeltetni egyik automata váltós autót használó ismerősömnek sem a kocsiját)

Köszike, és ha nem automatát választok akkor lehet hozok egy donort kintről azt majd lesz valami...

Köszi :D :D

Link to comment
Megosztás:

Most keresgélek hozzá manuálist, és automatát. Van mind a kettő, de lehet automatát szerválok hozzá... ;) nekem egyszerűbb...

Meg az ár nem mindegy...hétfőn konzultálok a fáy-s javítókkal, hogy mit mondanak... azt ha tré veszek egy váltót és felrakatom... :P

(kicsit tanácstalan vagyok, mert sosem kellet szervizeltetni egyik automata váltós autót használó ismerősömnek sem a kocsiját)

Köszike, és ha nem automatát választok akkor lehet hozok egy donort kintről azt majd lesz valami...

Köszi :D :D

Na én ezért vettem és kerestem alapból manuális váltós gépet.

Királyság ez az autómata váltó én nem tagadom, de csak akkor ha 0km-es korától én hajtom a verdát és amit kell szervízt legyen kötelező vagy preventív elvégeztetek rajta....más után lutri számomra a dolog. És azért lehet vele cumizni sajnos ahogy hallom.

Link to comment
Megosztás:

én az omegámat a X-ker,mázsa térre hordom a dns opel szervízbe.tipp topp.nem tudok rosszat mondani rájuk ez idáig.remélem ez meg is marad.nem drágák és opel szervíz,nem leszedős fajta.ezer meg ezer omegát vsináltak.régen a piacon vannak már.nézd meg.annyit megér

Link to comment
Megosztás:

én az omegámat a X-ker,mázsa térre hordom a dns opel szervízbe.tipp topp.nem tudok rosszat mondani rájuk ez idáig.remélem ez meg is marad.nem drágák és opel szervíz,nem leszedős fajta.ezer meg ezer omegát vsináltak.régen a piacon vannak már.nézd meg.annyit megér

Köszike!!!Beszéltem velük nagyon korrektek, bár ami nekem így telefonon nem volt szimpi, hogy mindenáron elektromos hibára gyanakszanak, és "mindenféle képen rá kell rakni tech2-re" és az majd megmondja mi a baj. De ez nem a Dienes Laci volt,hanem a automata javítójuk.

Sok emberrel beszéltem az elmúlt időben, sok variációt hallottam. Lényeg, hogy 200.000Ft alatt egyik sem nagyon állt meg.

Egyik a fékszalag szakadásra gyanakszik, de lehet, hogy landler lammellái égtek meg, de lehet az olajpumpa tört el. Mivel automata, látatlanba senki nem mer semmi biztosat mondani, na most egy váltó levétel, és hiba feltárás 30.000-50.000Ft közé esik, de ha ott csináltatod meg, akkor benne van az árban. Egy váltó felújítás 200.000 - 320.000Ft ig van, de ha nagy a hiba lehet több is! Itt kezdtem komolyan gondolkodni a manuálisra való átnyelgelésre. Itt is merültek fel kérdések és gondok.

Kell cserélni pedálsort...a tőcsavarok amire felfogtják a pedált, és a valamilyen kuplung munkahengert, meg a többi bowden meg minden ilyen apróságot...annak a helye csavarjai meg vannak vajon a kasznin, vagy barkácsolni kell? Meg a kulissza a manuális váltósnak a kulissza kivágása van akkor mint az automatának? Mert ha minden megvan, és a helyek is stimelnek és nem kell barkácsolni akkor a szerelőm beválalja, igaz mondta ilyet még nem nagyon kértek tőle, de lehetségesnek tartja, hogy mi pénzbe fog kerülni azt már nem tudja, mert lehet 2nap ,de lehet 2hét is a szo...ásal együtt.

MOR16V: nekem cakkumpakk kellene minden a váltóstul meg amiket leírtam, ha meg van, és ha megvan és még a felfogatások is stimmelnek, akkor megalkudunk!

Köszi, mindenkinek!Na pacsek! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most nézegetek automata váltókat, és felmerült a kérdés bennem, hogy nekem vajon milyen van benne...az oké hogy AR25, de hogy BD, vagy BF vagy ZD, meg ilyenek vannak, és van különbség köztük képekről. Ha akarok venni egy újat, ami 1100€+160€ a kiszállítás, akkor vajon milyet kell rendelnem?Vagy hol találom meg a típus azonosítóját?Láttam képeket a kis táblácskáról, de hogy az hól van a váltón... nem tudom :lol:

Köszi, pacsek :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most nézegetek automata váltókat, és felmerült a kérdés bennem, hogy nekem vajon milyen van benne...az oké hogy AR25, de hogy BD, vagy BF vagy ZD, meg ilyenek vannak, és van különbség köztük képekről. Ha akarok venni egy újat, ami 1100€+160€ a kiszállítás, akkor vajon milyet kell rendelnem?Vagy hol találom meg a típus azonosítóját?Láttam képeket a kis táblácskáról, de hogy az hól van a váltón... nem tudom :lol:

Köszi, pacsek :lol:

Nekem egy 2001-es omegából (2.5 V6)van autómata váltóm eladó...... Angliából jöttünk vele haza és garantáltan müködik....70000huf.....

Link to comment
Megosztás:

Nekem egy 2001-es omegából (2.5 V6)van autómata váltóm eladó...... Angliából jöttünk vele haza és garantáltan müködik....70000huf.....

Nekem 96'-os a kocsim, szerintem nem stimmel a váltó.De volt 2001 ből, 2.5 V6?Nem csak 2.2 meg 2.6? Nem tudom, tipp.... :) de ha egyezik a te váltód és garanciát is vállalsz érte, akkor meg bizniszezhetjük. Bár felrakatni csak itt tudom, és elelrontani nem tudják, de ha nem vállalsz rá garanciát így, csak úgy ha te rakod fel, megoldható az is (szerintem). :lol:

Köszi Pacsek :lol:

Link to comment
Megosztás:

hol találom meg a típus azonosítóját?Láttam képeket a kis táblácskáról, de hogy az hól van a váltón... nem tudom :lol:

Köszi, pacsek :lol:

váltó bal(multikapcsoló felöli) oldalán van a tábla.Kuplungpedálon rajta kell lenni a felső munkahengernek.Átszerelés nem olyan rettenetes mint amilyennek gondolod.Egyedül másfél nap alatt csináltan meg az enyémet.Segitség csak a váltó leemeléséhez kell,mert nehéz mint a dög.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 96'-os a kocsim, szerintem nem stimmel a váltó.De volt 2001 ből, 2.5 V6?Nem csak 2.2 meg 2.6? Nem tudom, tipp.... :) de ha egyezik a te váltód és garanciát is vállalsz érte, akkor meg bizniszezhetjük. Bár felrakatni csak itt tudom, és elelrontani nem tudják, de ha nem vállalsz rá garanciát így, csak úgy ha te rakod fel, megoldható az is (szerintem). :lol:

Köszi Pacsek :lol:

van 2001-es ez egy Vauxhall omega.Ha azonos a váltó akkor beszerelhetjük nálam.ha érdekel 06305557739 akor majd hívj.

Link to comment
Megosztás:

MOR16V: nekem cakkumpakk kellene minden a váltóstul meg amiket leírtam, ha meg van, és ha megvan és még a felfogatások is stimmelnek, akkor megalkudunk!

Köszi, mindenkinek!Na pacsek! :lol:

Az átépítés nem nagy kunszt, van mindenem ami kell hozzá,én például 2.5 V6 automata vectrából csináltam 1.6 8v-s manuálist. :lol: Ha nem talász automatát és érdekel a manuális akkor szólj, megbeszéljük.

Link to comment
Megosztás:

váltó bal(multikapcsoló felöli) oldalán van a tábla.Kuplungpedálon rajta kell lenni a felső munkahengernek.Átszerelés nem olyan rettenetes mint amilyennek gondolod.Egyedül másfél nap alatt csináltan meg az enyémet.Segitség csak a váltó leemeléséhez kell,mert nehéz mint a dög.

Értem, de egy kicsit hihetetlen, hogy minden cuppra stimmeljen...mert ezt automatára építették és a manuális kaszni szerintem!, más, de örülnék, ha nem lenne más, mert átakarom építeni, mert úgy megtartanám, de ha megjavíttatom az automatát akkor eladásra megy, és veszek egy másikat, vagy nem tudom. Szerintem átépítés lesz.

MOR16V: megbeszéljük,mert igénybe venném a szolgálatodat, és ha még aktuális lesz, de még nagyon át kell rágnom, és gondolnom, de megy a privi ha teljesen aktuális lesz, és meg tudunk egyezni akkor minden oké, esetleg az átépítésben is tudnál segíteni?

Attila01: ennek utána járok, hogy s mint van, de felrakjuk a váltót és stimmel is eladásra menne a kocsi.Felírtam számodat, csörgök, ha mégsem építjük át, és stimmelne a váltó.

Köszi, mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Hát én csak annyit mondanék, hogy én vauxhall vectra 2.5 v6 automatából építettem balkormányos opel vectra 2.0 16V-t. Ez cakk pakk 3 hónópa volt, de csak néha néha faragtam rajta egy kicsit, és volt 2 barátom, mind erő, mind szakértelem segítségébe. Egyik se autószerelő. Utána elvittük állapotfelmérésre a vasat. Egyetlen dologba kötöttek bele, az angol lámpák világítási profiljába....AZÓTA MEGY!!!

Szóval nehogymár egy váltó szívasson meg...

Link to comment
Megosztás:

MOR16V: megbeszéljük,mert igénybe venném a szolgálatodat, és ha még aktuális lesz, de még nagyon át kell rágnom, és gondolnom, de megy a privi ha teljesen aktuális lesz, és meg tudunk egyezni akkor minden oké, esetleg az átépítésben is tudnál segíteni?

rendben, majd szólsz. Átalakításban is tudok esetleg segíteni, mondjuk remélem nem akkor szeretnéd mikor térdig ér a hó és lefagynak a kezeink :lol: Vagy le kell stipistopizni a váltó és akkor majd kitalálunk valamit.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Nem rég vásároltam egy 3.0 MV6-os Omegát és tegnap megállt az automata váltója. Eddig tökéletesen működött. Most egyesből sehová nem kapcsol. Betettem téli fokozatba, bedobta 3-ba úgy jöttem vele haza lassan nehogy valami gond legyen. Arra gondoltam kevés benne az olaj. Ma utántöltés, semmi változás. Na akkor cseréljünk benne olajat. 2 olajteknő le. olajszűrő leszerel kimos. Mikor a kis teknőre került a sor láss csodát találtam benne pár műanyag darabot. Összeillesztettem és keresésbe kezdtem mi lehet ez. van egy EPC programom ebben benne van minden opel robbantott ábrája. Kiderült ez a műanyag karika 3 kis füllel, a nyomótárcsa az olajszivattyúnál. Próbáltam utána kérdezni boltokban meg a szervizben is de nem találtam sehol. Talán tudnak majd rendelni ünnepek után. Gondoltam egyet és irány az esztergályos haver és láss csodát fúrás, faragás, marás és már meg is csinálta. Most már csak az van hátra, hogy holnap leszedjen a váltót, szétszerel és kicserél benne. Remélem csak ennyi baja van. Valószínűleg ez tartja meg az olajnyomást amivel kapcsolni tud a váltó.

Ha van valakinek valami hozzászólása a problémához akkor szívesen veszem azt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.