Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

C14NZ leáll,nem indul, majd csak hidegen leáll hibáról infó


Recommended Posts

Ennek kapcsán lenne egy kérdésem: F astrába mekkora az akksi (gyárilag)? Most az enyémben 45Ah-s van, kicsinek gondolom.

Az enyémben még a gyári akkumulátor van (2002-es) és az is 45Ah-ás.

Link to comment
Megosztás:

Glutamin!

Ha ECU-t cserélsz (pl. bontóból, vatera, racing-bazár, duen, expressz, stb...) előtte tájékozódj, hogy a Te motorodhoz (motorkód+évjárat+felszereltség+stb...) milyen vezérlő egységek passzolnak. Egyszer láttam egy weblapot, amelyen össze voltak gyűjtve az ECU-k kód alapján és ki volt listázva, hogy milyen motorokhoz használhatóak. (Az ECU-n van egy kódszám és ez alapján lehet beazonosítani.)

Ha valakinek megvan ennek az oldalnak a címe szerintem segít és belinkeli.

Nézd meg a sajátodén milyen szám van, mikor kiszeded.

Bontónál esetleg meg lehet bótolni, hogy csak kipróbálás után veszed meg, mert potyára azért nem kell egy ECU.

Link to comment
Megosztás:

Glutamin!

Ha ECU-t cserélsz (pl. bontóból, vatera, racing-bazár, duen, expressz, stb...) előtte tájékozódj, hogy a Te motorodhoz (motorkód+évjárat+felszereltség+stb...) milyen vezérlő egységek passzolnak. Egyszer láttam egy weblapot, amelyen össze voltak gyűjtve az ECU-k kód alapján és ki volt listázva, hogy milyen motorokhoz használhatóak. (Az ECU-n van egy kódszám és ez alapján lehet beazonosítani.)

Ha valakinek megvan ennek az oldalnak a címe szerintem segít és belinkeli.

Nézd meg a sajátodén milyen szám van, mikor kiszeded.

Bontónál esetleg meg lehet bótolni, hogy csak kipróbálás után veszed meg, mert potyára azért nem kell egy ECU.

Itt megvannak a kódok: ECU kódok

Itt meg egy másik link: ECU kódok

Nem teljesen áll párban a kettő, de a listák alapján az Astra F c14nz-hez Multec vezérlő kell szerintem. A további jelöléseket nem tudom mit takarnak. Nem hiszem, hogy a c14nz motorhoz lenne 9 féle ECU.

Majd eset megnézem, hogy az enyém melyik.

Link to comment
Megosztás:

Itt megvannak a kódok: ECU kódok

Itt meg egy másik link: ECU kódok

Nem teljesen áll párban a kettő, de a listák alapján az Astra F c14nz-hez Multec vezérlő kell szerintem. A további jelöléseket nem tudom mit takarnak. Nem hiszem, hogy a c14nz motorhoz lenne 9 féle ECU.

Majd eset megnézem, hogy az enyém melyik.

Sztem ez nem az. Én innen szoktam puskázni.

Link to comment
Megosztás:

- gyertyák - szikra teszt alapján kizárnám

- gyertyakábelek - szikra teszt alapján kizárnám

- gyújtáselosztó - szikra teszt alapján kizárnám

és milyen szikrateszt? :D

Attól hogy látod szaladgálni a szikrát kivett gyertyánál, nem biztos hogy a kompresszió nem

fújja el a gyenge szikrát :) így a fent említett alkatrészek szerény véleményem szerint még

nem zárhatók ki. Mértél pl gyertyakábel ellenállást? megnézted sötétben, hogy nincsenek-e

kóbor szikrácskák a kábel környékén?

Link to comment
Megosztás:

és milyen szikrateszt? :D

Attól hogy látod szaladgálni a szikrát kivett gyertyánál, nem biztos hogy a kompresszió nem

fújja el a gyenge szikrát :) így a fent említett alkatrészek szerény véleményem szerint még

nem zárhatók ki. Mértél pl gyertyakábel ellenállást? megnézted sötétben, hogy nincsenek-e

kóbor szikrácskák a kábel környékén?

A szikratesztet úgy csináltam, hogy amikor megállt a motor, gyertyapipa/gyújtótrafó főkábele levesz, tartalék gyertya be, majd motorhoz érintem miközben a segítőm indítózik. Na ilyenkor nem volt szikra. Vagy ha volt, akkor már indult is a motor. Mivel a szikra nem jött, ezért gondoltam, hogy a hiba oka valahol korábban helyezkedik el a rendszerben, tehát, nem a gyertyakábelek, gyújtáselosztó lesz a hibás.

- nem tudom, hogy a kompresszió mennyire változhat hideg, meleg motornál. Passz.

- a teszteket sötétben csináltam. Bár kóbor szikrára külön nem figyeltem, de nem tűnt fel, hogy máshol is szikrázna. A kábelek kimérése elvileg az autovillamosságis dolga lett volna. Szerinte nem volt gond velük. Szerintem meg meg sem nézte őket.

A héten még kicsit játszok a LED-es dologgal (ezzel ellenőrizni tudom pár lektromos alkatrész áramellátását lehalt motornál), aztán megy most majd egy Opel márkaszervizbe a változatosság kedvéért. (nekik elvileg minden felszerelésük megvan. Max a szakmai tudásuk kérdéses.)

Kérdés: egy márkaszerviz elvileg garanciát vállal a munkájára valamilyen szinten. Ez mit takar? Odaviszem hozzájuk az autót ezzel a problémával. Kicserélik mondjuk a pótkereket, mert szerintük az okozza. Én kifizetem, hazaviszem, kipróbálom az autót, de továbbra is fennáll a hiba. Ilyenkor a pótkerék cseréjének költségét akkor buktam? Vagy visszacserélik és a díját beszámítják a következő alkatrész cseréjébe/javításába?

Link to comment
Megosztás:

és milyen szikrateszt? :D

Attól hogy látod szaladgálni a szikrát kivett gyertyánál, nem biztos hogy a kompresszió nem

fújja el a gyenge szikrát :D így a fent említett alkatrészek szerény véleményem szerint még

nem zárhatók ki. Mértél pl gyertyakábel ellenállást? megnézted sötétben, hogy nincsenek-e

kóbor szikrácskák a kábel környékén?

C14NZ-nél aztán tényleg nagyon durva kompressziók vannak... :D

Mostanában ilyennel mászkálok és fura, mintha motorfék sem lenne, persze ennek más okai is lehetnek, pl. a hengerfej környékén... :) :D

Link to comment
Megosztás:

Az tény, hogy a gyújtógyertya máshogy viselkedik nyomás alatt, mint légköri nyomáson. Előfordulhat olyan állapot, hogy kiszerelt gyertyánál ad szikrát, ua. az a gyertya beszerelve már nem. Tehát Opel16v arra akart rávilágítani, hogy a próbagyertyád nem biztos hogy valós eredményt mutat.

Ennek ellenére Glutamin szerintem nem ez lesz a baja a Tiednek.

Kérdésedre:

Mivel a hibajelenség csak néha jön elő, ezért ...

Az Opel szervízben pedig kényes kérdés ez, mert a gari arra az alkatrészre és a cseréjére vonatkozik, amit ténylegesen kicseréltek. Aztán hogy ez nem fedi azt a hibát amivel odamentél, az már egy más kérdés. (Erre valszeg fel is fogják hívni a ifgyelmedet.)

Én nem kommentálom ezt, pedig tudnám. Sajnos ez van.

Link to comment
Megosztás:

C14NZ-nél aztán tényleg nagyon durva kompressziók vannak... :D

Mostanában ilyennel mászkálok és fura, mintha motorfék sem lenne, persze ennek más okai is lehetnek, pl. a hengerfej környékén... :) :D

Nem tudom, nálam van motorfék. Nem olyan mintha betonfalnak mennék, de az utasok elég jól bólintanak, ha 90-nél visszateszem 3-ba. :D

Link to comment
Megosztás:

C14NZ-nél aztán tényleg nagyon durva kompressziók vannak... :D

Mostanában ilyennel mászkálok és fura, mintha motorfék sem lenne, persze ennek más okai is lehetnek, pl. a hengerfej környékén... :) :D

Menj egy pár kört 2T waresszal, szabadonfutóra állítva. :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem pedig egyértelmű volt a gyertyatesztem. Amikor a tartalék gyertya szikrázott, akkor indult a motor, amikor nem szikrázott, akkor nem indult a motor. Vagyis a légköri nyomáson lévő tartalék gyertya ugyanúgy szikrázott vagy nem szikrázott mint a motorba beszerelt társai.

A szervizben igazából én a diagnosztikáért/hibafeltárásért akarok fizetni. Ez számomra az a szolgáltatás, ami miatt odavinném az autót. És a garanciát is kb. erre értelmezném. Az más kérdés, hogy a cserélt alkatrészre is valamint a csere műveletre is jár garancia. A hibás alkatrész cseréje gyári leírásból egy szervizesnek rutinfeladat kell, hogy legyen.

Magyarul engem a hibafeltárás érdekelne, mert ott vannak nagy kérdőjelek. Elő lehet kapni a TECH2-t, digitális oszcilloszkópot, kutyafülét és méregetni a paramétereket. És amint megvan hitelt érdemlően bizonyítva a hiba én már boldogan fizetem is a javítási költséget. (ami várhatóan nem lesz olcsó, az autó értékéhez mérve meg inkább horror kategória)

(Az a szomorú, hogy 350e ft-ból vehetnék egy hasonló korú, futásteljesítményű és még jobban felszerelt Astrát is. De az ugye szintén elromolhat)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem pedig egyértelmű volt a gyertyatesztem. Amikor a tartalék gyertya szikrázott, akkor indult a motor, amikor nem szikrázott, akkor nem indult a motor. Vagyis a légköri nyomáson lévő tartalék gyertya ugyanúgy szikrázott vagy nem szikrázott mint a motorba beszerelt társai.

A szervizben igazából én a diagnosztikáért/hibafeltárásért akarok fizetni. Ez számomra az a szolgáltatás, ami miatt odavinném az autót. És a garanciát is kb. erre értelmezném. Az más kérdés, hogy a cserélt alkatrészre is valamint a csere műveletre is jár garancia. A hibás alkatrész cseréje gyári leírásból egy szervizesnek rutinfeladat kell, hogy legyen.

Magyarul engem a hibafeltárás érdekelne, mert ott vannak nagy kérdőjelek. Elő lehet kapni a TECH2-t, digitális oszcilloszkópot, kutyafülét és méregetni a paramétereket. És amint megvan hitelt érdemlően bizonyítva a hiba én már boldogan fizetem is a javítási költséget.

Így van, ahogy mondod!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem pedig egyértelmű volt a gyertyatesztem. Amikor a tartalék gyertya szikrázott, akkor indult a motor, amikor nem szikrázott, akkor nem indult a motor. Vagyis a légköri nyomáson lévő tartalék gyertya ugyanúgy szikrázott vagy nem szikrázott mint a motorba beszerelt társai.

A szervizben igazából én a diagnosztikáért/hibafeltárásért akarok fizetni. Ez számomra az a szolgáltatás, ami miatt odavinném az autót. És a garanciát is kb. erre értelmezném. Az más kérdés, hogy a cserélt alkatrészre is valamint a csere műveletre is jár garancia. A hibás alkatrész cseréje gyári leírásból egy szervizesnek rutinfeladat kell, hogy legyen.

Magyarul engem a hibafeltárás érdekelne, mert ott vannak nagy kérdőjelek. Elő lehet kapni a TECH2-t, digitális oszcilloszkópot, kutyafülét és méregetni a paramétereket. És amint megvan hitelt érdemlően bizonyítva a hiba én már boldogan fizetem is a javítási költséget. (ami várhatóan nem lesz olcsó, az autó értékéhez mérve meg inkább horror kategória)

(Az a szomorú, hogy 350e ft-ból vehetnék egy hasonló korú, futásteljesítményű és még jobban felszerelt Astrát is. De az ugye szintén elromolhat)

Azért sztem mielőtt nekiugrasz ennek a márkaszervizesdinek, csak ki kéne próbálni egy másik ECU-val, ill. szétszedni a Te ECU-dat, és megnézni a panelt repedezett forrasztások szempontjából.

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenkinek!

Végig olvastam a témát...

Nekem is ilyesmi promlémáim vannak, eddig cseréltem AC pumpát zsír újat tettek bele egy darabig nem jelentkezett a probléma, viszont javult a "menetteljesítmény" könnyedebb volt az autó jobban harapot a gázadásra. :D

Aztán újra előjöttek a problémák most már kattogot az AC relé, meg nem rángatott annyira leállásnál így azt is kicseréltem zsír újra gyári alkatrészre... Egy darabig szintúgy semmi gond nem volt. Pár órával a csere után jött egy leállás egyből újra indult az autó most a csere után olyan 40 kilóméterrel megint jött a probléma kigyullad a sárgalámpa leáll újraindul rángat egy kicsit. Aztán be se akart indulni vissza tettem a régi relét, mint ha soha nem lett volna gondja...

Valakinek valami ötlete nem lenne?

Leállásnál érezni, hogy mint ha kifogyna a benzin úgy rángat...

Egy ismerősömnek peugeot 206-nál ugyan ilyen baj volt ott gyújtótrafót cseréltek, de nem rángatott az autó nekik...

Remélem tudtok valamit segíteni

(egyébként Astra F '95 C14NZ)

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenkinek!

Végig olvastam a témát...

Nekem is ilyesmi promlémáim vannak, eddig cseréltem AC pumpát zsír újat tettek bele egy darabig nem jelentkezett a probléma, viszont javult a "menetteljesítmény" könnyedebb volt az autó jobban harapot a gázadásra. :)

Aztán újra előjöttek a problémák most már kattogot az AC relé, meg nem rángatott annyira leállásnál így azt is kicseréltem zsír újra gyári alkatrészre... Egy darabig szintúgy semmi gond nem volt. Pár órával a csere után jött egy leállás egyből újra indult az autó most a csere után olyan 40 kilóméterrel megint jött a probléma kigyullad a sárgalámpa leáll újraindul rángat egy kicsit. Aztán be se akart indulni vissza tettem a régi relét, mint ha soha nem lett volna gondja...

Valakinek valami ötlete nem lenne?

Leállásnál érezni, hogy mint ha kifogyna a benzin úgy rángat...

Egy ismerősömnek peugeot 206-nál ugyan ilyen baj volt ott gyújtótrafót cseréltek, de nem rángatott az autó nekik...

Remélem tudtok valamit segíteni

(egyébként Astra F '95 C14NZ)

Véletlenül a szintjelző nem vot piszkálva mostanában? :D Benzinszűrő volt cserélve?

Link to comment
Megosztás:

Véletlenül a szintjelző nem vot piszkálva mostanában? :D Benzinszűrő volt cserélve?

Nem volt legalábbis én nem piszkáltam :)

Benzinszűrőt leszedtem de elmúlt 2 évbe tuti cserélve lett (május óta van nálam az autó)

Tegnap este nagyon leáll olyannyira, hogy alig akart újra indult kicseréltem a régi relére semmi gond nem volt... Az nem probléma, ha a relé melegedik nagyon?

Tudom nagy áram folyhat át rajta mert 30 Amper van ráírva...

Link to comment
Megosztás:

Nem volt legalábbis én nem piszkáltam :D

Benzinszűrőt leszedtem de elmúlt 2 évbe tuti cserélve lett (május óta van nálam az autó)

Tegnap este nagyon leáll olyannyira, hogy alig akart újra indult kicseréltem a régi relére semmi gond nem volt... Az nem probléma, ha a relé melegedik nagyon?

Tudom nagy áram folyhat át rajta mert 30 Amper van ráírva...

Nem egészséges nagyon melegednie. Nincs véletlenül riasztó vagy rejtett kapcsoló a kocsiban, ami az AC áramkörét szakítja meg?

Link to comment
Megosztás:

Nem egészséges nagyon melegednie. Nincs véletlenül riasztó vagy rejtett kapcsoló a kocsiban, ami az AC áramkörét szakítja meg?

egyikről se tudok... :D holnapi nap illetve szombati napon átnézem az elektromos rendszert...

(nem lehet, hogy a csoki(a foglalat) a rosz?)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.