Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

nyárit évi 12-15k km téli 5-8k

Én a mostani Yokohama A520-ban csalódtam pozitívan <_<

Mentem vele március óta 8500km-t és semmi sem látszik rajta :wacko: Pedig minden teszt azt írta, hogy tapad mint a fene, de gyorsan kopik. Hát én azt hittem a "gyorsan" az gyorsabb lesz, de nem :( Így teljesen korrekt a dolog ;)

Link to comment
Megosztás:

Bakker hülyét írtam az előző commentben :wacko:

Asszonykámnak ilyen gumája van:

Pirelli Winter 160

http://www.avtomaster-spb.ru/shared/temp/watermarks/1475.jpg

Hát akkor nem egy gumánk van! De attól még egy márka! ;) S szinte ugyanaz! <_<

6-7 év-nél tovább nem tanácsolják az okosok használni a gumit, mert ennyi idő alatt "öregszik" el.

Nah erről csak annyit, hogy Párom Polskiján a 16éves Uniroyalok, még a mai napig "bírják" (de közúton már veszélyes lenne).

Az öregedés alatt azt értik, hogy keménnyé válik a keverék és ezáltal veszít a tapadásból. Tényleg érezhető keményedés a 6 éves Yokoimnál is, már nem tud annyit mint újkorában.

Én jövőre adom el a 3 éves Nokianokat (téli), utána meg veszek majd újat ősszel. A profilmélység még jó lesz bőven, a futófelület is jó (tökéletes futómű), így tuti el fog menni majd.

6-7 év?? ;) Ez számomra tök hihetetlen! Mondjuk ha azt nézem hogy igyekszem visszafogottan vezetni, nem "vadállat szerűen", akkor talán lehetséges is! :(

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor nem egy gumánk van! De attól még egy márka! ;) S szinte ugyanaz! <_<

6-7 év?? ;) Ez számomra tök hihetetlen! Mondjuk ha azt nézem hogy igyekszem visszafogottan vezetni, nem "vadállat szerűen", akkor talán lehetséges is! :wacko:

Pedig nem hihetetlen :(

Profil még lesz a gumin, csak már elkeményedik és onnantól kezdve már a kopás is leredukálódik.

Sógornőmre rásóztak egy 10 éves téligumi szettet. Büszkén mutatja, hogy milyen sok minta van rajta még... mondtam neki, hogy ezzel momentán pont átb@szták...

2 év alatt semmit sem kopott, pedig Quattro Audi :o

Link to comment
Megosztás:

Éjjel nem tudtam aludni <_<

Ilyenkor jár az agyam mint a motolla :(

Agyaltam az "ABS kontra NO ABS"-en. Kitaláltam, hogy úgyis taknyos az idő odakint, így kikapom reggel a 14es biztit és indulhat a teszt ;)

Megtörtént ;) Sajnos a korai ABS "bekapcsolás" oka a bal hátsó kerekem blokkolása.

Jöhet a hibafeltárás :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Éjjel nem tudtam aludni <_<

Ilyenkor jár az agyam mint a motolla ;)

Agyaltam az "ABS kontra NO ABS"-en. Kitaláltam, hogy úgyis taknyos az idő odakint, így kikapom reggel a 14es biztit és indulhat a teszt ;)

Megtörtént :o Sajnos a korai ABS "bekapcsolás" oka a bal hátsó kerekem blokkolása.

Jöhet a hibafeltárás :wacko:

Én sem tudtam aludni az éjjel! :( Töltök le egy filmet és még 2 perc van hátra aztán kapcsolom ki a gépet. Szóval! A hátsó fékmunkahengered rossz. Jézus80-nak is úgyemlékszem ez volt a baja még tavasszal vagy mikor. Kicserélték és azóta jó!

Link to comment
Megosztás:

Én sem tudtam aludni az éjjel! <_< Töltök le egy filmet és még 2 perc van hátra aztán kapcsolom ki a gépet. Szóval! A hátsó fékmunkahengered rossz. Jézus80-nak is úgyemlékszem ez volt a baja még tavasszal vagy mikor. Kicserélték és azóta jó!

Sanszos. Majd írok, hogy mi a szitu.

Köszke a tippet :wacko:

Link to comment
Megosztás:

És ha hirtelen megkell állnom akkor inkább menjek neki???

Elvileg ha satuznál is nekimennél, mivel az ABS csak akkor működik, ha csúszik a kereked! Ha csúszik akkor meg nincs ugye tapadás!

Lehet, hogy ha nem működött volna az a majdnem nem lett volna ott, és most a keresek rovatban hirdetnél lökös után!

Az ősz folyamán erre egyre inkább számíts! <_<

Link to comment
Megosztás:

Elvileg ha satuznál is nekimennél, mivel az ABS csak akkor működik, ha csúszik a kereked! Ha csúszik akkor meg nincs ugye tapadás!

Lehet, hogy ha nem működött volna az a majdnem nem lett volna ott, és most a keresek rovatban hirdetnél lökös után!

Az ősz folyamán erre egyre inkább számíts! <_<

Nem minden esetben!

Pl. a mostani fékszitumban, jobb ABS nélkül. Ez mai tapasztalat.

Valamiért besatuzik a bal hátsó előbb mint a jobb (ahogy írtátok is, valszeg munkahenger gond jobb oldalon). De az ABS nem tudja, hogy így veszít a fékhatásból a teljes rendszer, mert úgymond "hozzáállítja" a fékerőt a jobb oldali kerékhez (ami gyengébb mint a bal). Szóval jelenállás szerint NEKEM (!!!) jobb ABS nélkül. Valszeg más lesz a téma, ha megcsinálom a jobb oldalt. Mivel ha tengelyenként együtt fognak majd a kerekek, akkor nem lesz szűk keresztmetszet.

Ha csúszik, attól még van tapadás, de irányítani már nem tudod. Ez tagadhatatlan előny az ABS javára (de féktávon, már nem minden esetben hatásos az ABS)

Mindez az én szubjektív véleményem :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Nem minden esetben!

Pl. a mostani fékszitumban, jobb ABS nélkül. Ez mai tapasztalat.

Valamiért besatuzik a bal hátsó előbb mint a jobb (ahogy írtátok is, valszeg munkahenger gond jobb oldalon). De az ABS nem tudja, hogy így veszít a fékhatásból a teljes rendszer, mert úgymond "hozzáállítja" a fékerőt a jobb oldali kerékhez (ami gyengébb mint a bal). Szóval jelenállás szerint NEKEM (!!!) jobb ABS nélkül. Valszeg más lesz a téma, ha megcsinálom a jobb oldalt. Mivel ha tengelyenként együtt fognak majd a kerekek, akkor nem lesz szűk keresztmetszet.

Ha csúszik, attól még van tapadás, de irányítani már nem tudod. Ez tagadhatatlan előny az ABS javára (de féktávon, már nem minden esetben hatásos az ABS)

Mindez az én szubjektív véleményem <_<

Mindekinek más szimpatikus és megszokott :wacko: Nekem most nincs ABS és héha hiányolom. Mert arra pont nagyon jó, hogy kicsit elkezd kattogni, akkor tudhatja az ember : az út felülete valamiért csúszos. Én az ABS meglétét megszoktam, nekem az ABS nélküliség szokatlan, blokkolásokat nehezen tudom náha utánkövetni :(

Amúgy egy B Vekiben már okosabb az ABS elvileg.

Link to comment
Megosztás:

Mindekinek más szimpatikus és megszokott <_< Nekem most nincs ABS és héha hiányolom. Mert arra pont nagyon jó, hogy kicsit elkezd kattogni, akkor tudhatja az ember : az út felülete valamiért csúszos. Én az ABS meglétét megszoktam, nekem az ABS nélküliség szokatlan, blokkolásokat nehezen tudom náha utánkövetni :wacko:

Amúgy egy B Vekiben már okosabb az ABS elvileg.

Igen, teljesen igazad van.

Én a zsiguli/Nagypolski vonalon kezdtem a pályafutásom, ott meg csak én voltam az "ABS". Ezt szoktam meg.

Amikor átültem a Vekibe, sokáig tartott leszokni a "fékkel megindítom kanyar előtt a seggét" dologról :( De amúgy hátsókerekessel teljesen más az élet ;)

Jó dolog ez az ABS egyébként akkor, ha okosabb és jól működik minden féknyereg. Kíváncsi lennék egy B Vekire. ;)

Link to comment
Megosztás:

...

Ha csúszik, attól még van tapadás, de irányítani már nem tudod. Ez tagadhatatlan előny az ABS javára (de féktávon, már nem minden esetben hatásos az ABS)

Mindez az én szubjektív véleményem <_<

Nem feltétlenül szubjektív, mert az ABS igazi előnye inkább télen, jégen, annyira csúszós úton jön jobban elő, amikor már többet ér az irányíthatóság, mint az "abszolút" csúszás. Amíg viszonylag jó idő van és a gumi könnyen megtapad, lehet, hogy többet ér, ha kicsit "radíroz", de fékez a gumi, mintha az ABS ezt megakadályozná, de amint azért kezd csúszni az autó, mert pl. felfutott egy jeges felületre, onnantól már az ABS nélkül elég nehéz azt is jól megoldani, hogy legalább kormányozható maradjon az autó.

Link to comment
Megosztás:

Abs télen azért elég veszélyes szerintem. Volt úgy hogy kivettem a biztit, mert egyszerűen az utcánkba is hiába nyomtam a féket, 2házzal odébb álltam meg, mert az abs folyamat visszakrákogott, és nem bírtam megállni vele.

Ez itta baj és bármikor történhet olyan hogy megkellene minnél előbb állni :/

Link to comment
Megosztás:

Abs télen azért elég veszélyes szerintem. Volt úgy hogy kivettem a biztit, mert egyszerűen az utcánkba is hiába nyomtam a féket, 2házzal odébb álltam meg, mert az abs folyamat visszakrákogott, és nem bírtam megállni vele.

Pedig pont télen van jelentősége.

Ahogy Stefan is írta előtted, száraz, jól tapadó útfelületen valószínűleg előbb megállsz ABS nélkül, de ha már csúszós az út, akkor kell az a blokkolásgátló hogy legalább irányítható maradjon az autó csúszás közben. Amúgy meg a hosszabb fékútra ilyen körülmények között számítani kell, és nagyobb féktávot kell venni illetve óvatosabban kell vezetni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.