Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

Van egy corsa b a családban, amin sokkal jobb a fék érzete, mint a vectrán. Majdnem, hogy a fékhatása is jobbnak tűnik, pedig mindkettőn újak a tárcsák-betétek-dobok-pofák. Az érdekelne, hogy nem-e lehetne felrakni a vekire a corsa fékrásegítőt?

Két opelben ültem eddig, amiben jó volt a fék érzete, és fogott is rendesen, az egy b corsa volt, meg egy b omega. :)

Igazából nem hiszem hogy a corsának nagyon más lenne a rásegítője mint a vectrának. Ellenben pl ugyanaz a fék van rajta, és azt kis kasznit sokkal könyebben megfogja mint a vectrát.

Ha nem vagy elégedett a fékkel, akkor tenni kell fel 256-osokat előre, meg 22-es ffh-t.

(van eladó :P)

hello, csináltam képet a hátsó lengökar és ahátsó nyulvány hegesztésénél és nyulványánál korrodált ez tényleg olyan vészes lakatos munka? mert a szerelö azt mondta szét kell vágni és ujra hegeszteni a dolgokat....? köszi

http://kepfeltoltes.hu/view/131114/2013-11-14-006_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/131114/2013-11-14-007_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Te, hát ez nem a lengőkar, hanem a lengőkar bekötési pontja.

Egészen pontosan a váznyúlvány/hossztartó. Sajnos tipikus rohadási pont a vectráknál. Lehet kapni komplett újat de aranyáron.

Link to comment
Megosztás:

Két opelben ültem eddig, amiben jó volt a fék érzete, és fogott is rendesen, az egy b corsa volt, meg egy b omega. :)

Igazából nem hiszem hogy a corsának nagyon más lenne a rásegítője mint a vectrának. Ellenben pl ugyanaz a fék van rajta, és azt kis kasznit sokkal könyebben megfogja mint a vectrát.

Ha nem vagy elégedett a fékkel, akkor tenni kell fel 256-osokat előre, meg 22-es ffh-t.

(van eladó :P)

Nekem belső hűtésű, 256os van elöl a vectran. Corsan pedig teli tárcsa, 236os. Ezért nem értem :S A fékkel meg vagyok elégedve, egyedül a fékérzet, ami nem tetszik. Viszont a corsa sokkal jobb érzetre, ezért kérdeztem, hogy valamivel másabb lehet- e a rásegítője.? Mondjuk a főfékhengerem lehet csak 20,64es, nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

A tárcsás és dobos hátsóhíd között van különbség? Arra gondolok, hogy kerékagyat ha muszáj cserélni, akkor a tárcsás az gondolom újabb fajta préselt, ami nem jó az enyémbe. A nyerget a fékalaplap tartja?

Nemsokára esedékes a szilentcsere, ha lehet akkor olyan hídba teszem, amit később tudok tárcsásítani :D

Link to comment
Megosztás:

A tárcsás és dobos hátsóhíd között van különbség? Arra gondolok, hogy kerékagyat ha muszáj cserélni, akkor a tárcsás az gondolom újabb fajta préselt, ami nem jó az enyémbe. A nyerget a fékalaplap tartja?

Nemsokára esedékes a szilentcsere, ha lehet akkor olyan hídba teszem, amit később tudok tárcsásítani :D

Ugyanaz a híd. 91-ig vagy kettőig szerelhető csapágyas a tárcsás agy, (ez van nekem) itt maga a féktárcsa az agy egyben, abban van a csapágy is, és a kerékcsavarok menete, darabja olyan 15e ft, a későbbieknél már a préselt csapágy van, ott a tárcsa külön van, ahhoz viszont a kerékagy kerül vagy 17 ezerbe oldalanként, szóval mindenhogyan k*rva drága...

A nyerget igen, a fékalaplap tartja. Amúgy a facé blogol nektek az ember? :D

http://napivuki.blog.hu/2013/09/20/van_itt_meg_valaki

Fék az oldal közepétől.

IMG_5705.JPG

Ja igen, még annyi, hogy a kétféle csapágynak nem ugyanaz a fékalaplapja, szóval nem lehet házasítani a kettőt.

(a szerelhetőnek 261 a tárcsája, a préseltnek 260)

Link to comment
Megosztás:

Nekem belső hűtésű, 256os van elöl a vectran. Corsan pedig teli tárcsa, 236os. Ezért nem értem :S A fékkel meg vagyok elégedve, egyedül a fékérzet, ami nem tetszik. Viszont a corsa sokkal jobb érzetre, ezért kérdeztem, hogy valamivel másabb lehet- e a rásegítője.? Mondjuk a főfékhengerem lehet csak 20,64es, nem tudom.

Az "érzetet" befolyásolhatja a fékolaj és/vagy a fékbetét minősége ill. állapota is.

A másik pedig a súlykülönbség. A B Corsa nincs 900 kg, az én Vekim meg 1230 :)

Link to comment
Megosztás:

Ahha :D

Mivel foggalmamsincs még hogy milyen féket sikerül szereznem ezért inkább továbbrais vadászok a nagyobb furatú hídra, mert arra bármelyik felmegy! Fórumtársak alkatrészei előnyben :D

Olvasom én a blogot, csak olyan ritkán frissül, hogy elfelejtem néha az előzményeket is :P (ne vedd a szívedre ;) )

Ugyanaz a híd. 91-ig vagy kettőig szerelhető csapágyas a tárcsás agy, (ez van nekem) itt maga a féktárcsa az agy egyben, abban van a csapágy is, és a kerékcsavarok menete, darabja olyan 15e ft, a későbbieknél már a préselt csapágy van, ott a tárcsa külön van, ahhoz viszont a kerékagy kerül vagy 17 ezerbe oldalanként, szóval mindenhogyan k*rva drága...

A nyerget igen, a fékalaplap tartja. Amúgy a facé blogol nektek az ember? :D

http://napivuki.blog.hu/2013/09/20/van_itt_meg_valaki

Fék az oldal közepétől.

Ja igen, még annyi, hogy a kétféle csapágynak nem ugyanaz a fékalaplapja, szóval nem lehet házasítani a kettőt.

(a szerelhetőnek 261 a tárcsája, a préseltnek 260)

Link to comment
Megosztás:

Ahha :D

Mivel foggalmamsincs még hogy milyen féket sikerül szereznem ezért inkább továbbrais vadászok a nagyobb furatú hídra, mert arra bármelyik felmegy! Fórumtársak alkatrészei előnyben :D

Olvasom én a blogot, csak olyan ritkán frissül, hogy elfelejtem néha az előzményeket is :P (ne vedd a szívedre ;) )

:P Van két hidam is. AMúgy nekem a régebbinél tök8 a furat, mert nem lóg bele, csak a csavarok fogják. Az újnál már nem.

De amúgy nagyon egyszerű. Megnézed a kerékagy közepét. Ha egy "luk" van benne, akkor az újabbik, ahhoz kell nagyobb híd, ha egy domború kupak van rajta, akkor a régebbi.

Link to comment
Megosztás:

Na de a fékprojekt még távolabb van, viszont ha lebombázom most a kocsi hátulját, és cserélek szilentet, majd később valahonnét beesik egy újabb agyas hátsó szett patent állapotban bagóért, akkor ugye a megszívás esete forog fent :D
Ezért lamentálok most a hídcserén :D

:P Van két hidam is. AMúgy nekem a régebbinél tök8 a furat, mert nem lóg bele, csak a csavarok fogják. Az újnál már nem.

De amúgy nagyon egyszerű. Megnézed a kerékagy közepét. Ha egy "luk" van benne, akkor az újabbik, ahhoz kell nagyobb híd, ha egy domború kupak van rajta, akkor a régebbi.

Link to comment
Megosztás:

No kérem, itt a megoldás a nagyfék-abs-es főfékhenger problémára:

Wegapower kartács segítségével bontóztam én is egy fékcső elosztót:

a1_2014_1_24_kpl7j7ix3x.jpg

Kemény 1000JMF volt az ára, egy jobbkormányos G astra Kombiból származik. Ha nem mondja hogy van ilyen, akkor szerintem még mindig szopnék az abs-es főfékhengerrel, így viszont holnap már fel is kerül a cucc.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

valahogy lehet házilag szilentet cserélni az első hátsó lengőkarokon?vissza olvastam és hasznos volt a leírás a szilent visszarakása nehézkes? és az első kormányösszekötő rudat kell cserélni mert nekem még a gyári van benne csak a csukló volt cserélve a végén.

és valami tippetek van mitől kopog a futómű ? és ha átmegyek valami úthibán kicsit beszitál a kerék érzésre.

a lengőkarba hány szilent van? első és hátsó szilent és ennyi?

köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szilent cserét én is végeztem házilag. oldalanként 2 szilent van elől. Nincs "gyári szerszámkészletem", de +oldottam a cserét, 1 karosszériás segítségével( csápos emelő, nagy satu, szerszámok és tapasztalat). Én csináltam mindent, Ő csak súgott, mert közben faragott 1 kocsit. Ha jól emlékszem, úgy ment a dolog, h kerék le, alsó talpas gömbfej kicsavaroz "gólyalábból"(nekem még szegecselve volt a lengőkarhoz), kanyarstabilizátor gömbfeje kicsavaroz, lengőkar csavarok kiteker. Nagyon keményen neki kellett feszülnöm, paráztam, h valami törik-szakad. "Mentorom" nyugtatott, adjak neki, nem fogom a kocsit lerántani az emelőröl. Talán fél méteres csővel toldottam + a kulcsot és nagy pattanással +indultak a csavarok. Első szilent gumiját kivágtam, a maradék fémgyűrűt vasfürésszel elvágtam és vésövel kiütöttem a lengőkarból. Hátsó szilent satuban kipréselve talán dugókulcs alkalmazásával. szilentek besajtolása már prés segitségével történt. Érdemes bezsírozni besajtolás elött. Lengőkart élmény volt vissza szerelni, csavarokat természetesen jól be kentem zsirral. Talpas és a stab.gömbfej is zsírosan ment a helyére.

Hátsó szilent cserében még nem volt részem, októberi műszakin sem mondták, h "ezt cserélni kéne". Viszont azt a jelenséget én is tapasztalom, h pl. csatornafedélen áthajtva mintha arrébb ugrana kocsi. Vagy mintha rossz lenne a teló és emiatt "pattanna" a kerék. Kedvenc feleségem Corsikája pedig simán veszi az akadályokat.Lengéscsillapító csere után sem javult a helyzet. Nem csúcskategóriás, de új lett beszerelve. Éngem is érdekel a válasz. Emberek, mi okozhatja ezt a jelenséget?

Előre is köszönöm a tippeket.

Bocsánat a sok vakerért

Link to comment
Megosztás:

Nálam szombaton lesz hátsó szilent+gátló csere, majd beszámolok.
Az enyémben hozzáadódik még azis, hogy lóg kicsit a hátsó csapágy. Udvarba ki/be állva érezni és látni is hogy rázza a seggét, mint egy 120-as Skoda :D
Tudom ottvan az adokveszek, de ha esetleg akad valakinek fölös 60mmes furatú hátsóhídja akkor feltétlen írjon :P

Sziasztok!

Szilent cserét én is végeztem házilag. oldalanként 2 szilent van elől. Nincs "gyári szerszámkészletem", de +oldottam a cserét, 1 karosszériás segítségével( csápos emelő, nagy satu, szerszámok és tapasztalat). Én csináltam mindent, Ő csak súgott, mert közben faragott 1 kocsit. Ha jól emlékszem, úgy ment a dolog, h kerék le, alsó talpas gömbfej kicsavaroz "gólyalábból"(nekem még szegecselve volt a lengőkarhoz), kanyarstabilizátor gömbfeje kicsavaroz, lengőkar csavarok kiteker. Nagyon keményen neki kellett feszülnöm, paráztam, h valami törik-szakad. "Mentorom" nyugtatott, adjak neki, nem fogom a kocsit lerántani az emelőröl. Talán fél méteres csővel toldottam + a kulcsot és nagy pattanással +indultak a csavarok. Első szilent gumiját kivágtam, a maradék fémgyűrűt vasfürésszel elvágtam és vésövel kiütöttem a lengőkarból. Hátsó szilent satuban kipréselve talán dugókulcs alkalmazásával. szilentek besajtolása már prés segitségével történt. Érdemes bezsírozni besajtolás elött. Lengőkart élmény volt vissza szerelni, csavarokat természetesen jól be kentem zsirral. Talpas és a stab.gömbfej is zsírosan ment a helyére.

Hátsó szilent cserében még nem volt részem, októberi műszakin sem mondták, h "ezt cserélni kéne". Viszont azt a jelenséget én is tapasztalom, h pl. csatornafedélen áthajtva mintha arrébb ugrana kocsi. Vagy mintha rossz lenne a teló és emiatt "pattanna" a kerék. Kedvenc feleségem Corsikája pedig simán veszi az akadályokat.Lengéscsillapító csere után sem javult a helyzet. Nem csúcskategóriás, de új lett beszerelve. Éngem is érdekel a válasz. Emberek, mi okozhatja ezt a jelenséget?

Előre is köszönöm a tippeket.

Bocsánat a sok vakerért

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A lengőkarban 2féle szilent van. Autósboltban biztos segítenek abban, h mi kell a tütübe. A hátsó szilenttet satuban préseltük be a helyére. Az elsőnél alkalmaztunk valami keretes csapágyprést, vagy mit. Ebbe az eszközbe nagy alkatrész is befér, autószerelő biztos tudja, miről beszélek. Amúgy bármivel sajtolhatod, megfelelő alátét természetesen kell.Én soha nem csináltam ilyent elötte, ezért kértem tanácsot és segítséget a karosszériás ismerőstől(fizetős segiccség vót).

A lényeg, h megoldható. Első nekifutásra nem egyszerű, de ha magad szereled legalább tudod, h miben ülsz. Minden rezdülését észreveszed a sárkányjárgánynak, összennősz vele és egy idő után szeretni is fogod. Ha beleolvasol a régebbi írásokba, tanácsokba, láthatod, h kialakult több autó-tulaj "szerelem. Ez már-már perverzió...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.