Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

Na de épp ezaz, hogy az egybetárcsás, meg a külön tárcsásnál minden más, még a féktartó lemez is, megnéztem ecaton. Szerintem az egybe tárcsás tárcsa nem stimmel az újabbikkal. De ki kellene próbálni/lemérni. Ellenben mondjuk ha a régi fajta fék, összehozható a dobos aggyal meg az újabb faja tárcsával, az nekem marha jó hír, mert az újabbik tárcsa csak 6-7e/ db, a régebbi meg 17től indul... nagyon nem mindegy. (ellenben a régihez meg a csapágy kerül 3000be, és még szét is szedhető /lehet pucolni, újrakenni stb/)

Hogyé adod?

Épp ezt mondtam. Új híd, régi féktartó, új agy, új tárcsa. Csak a féktartó lemezt kellett köszörülni.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Jut eszembe, tegnap összeraktam a hátsóféket. Megint legóztam kicsit.

A Hening féle módszert alkalmaztam. Régi fajta alaplemezhez a dobfékes kerékagy, és az újfajta tárcsa.
Minden passzol, az egyedüli, hogy a dobfékes agynak kisebb a pereme, és mivel a tárcsa vastagabb mint a dob, így a felninek egy pár milivel kevesebb helye marad, de ez csak annyiban nyilvánul meg, hogy gyárilag kilóg a felniből az agy, így meg pont síkban van vele.

Szóval aki tárcsásítani akar, elég az alaplemezt a nyereggel beszerezni.

Link to comment
Megosztás:

Jut eszembe, tegnap összeraktam a hátsóféket. Megint legóztam kicsit.

A Hening féle módszert alkalmaztam. Régi fajta alaplemezhez a dobfékes kerékagy, és az újfajta tárcsa.

Minden passzol, az egyedüli, hogy a dobfékes agynak kisebb a pereme, és mivel a tárcsa vastagabb mint a dob, így a felninek egy pár milivel kevesebb helye marad, de ez csak annyiban nyilvánul meg, hogy gyárilag kilóg a felniből az agy, így meg pont síkban van vele.

Szóval aki tárcsásítani akar, elég az alaplemezt a nyereggel beszerezni.

Én is tegnap cseréltem az egyik hátsó kerékcsapágyat, és csak dobos volt polcon. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

Volna egy olyan problémám, 1,7td A vectrával, hogy fékezéskor a fékpedál finoman visszarúg olyan mintha szakaszosan fékezne, az autóban nincs ABS . Mi lehet a baja fékrásegítő? esetleg üthet a tárcsa? vagy egyszerűen levegős a fék?

Másik problémám, ha megemelem az autót és megmozgatom a kereket, akkor nagyon lóg, de ha saját lábán van nem lóg ez így rendben van? mert ha bele megyek egy kátyúba hallani hogy koppan a kormányon is érezni. A talpas kormánygömbfej nem lóg, és a toronycsapágyra gondolok, esetleg az ottani gumiágyra van ott ami ki tud kopni a csapágyon kívül ott felül gondolom? Ha a lábán áll az autó, motor-térből ránézek a toronycsapágyra kb. fél-centis hézagot látok a csapágy és a kaszni közt, ez így rendben van???ha megemelem az autót a hézag eltűnik de lóg is rendesen.

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Volna egy olyan problémám, 1,7td A vectrával, hogy fékezéskor a fékpedál finoman visszarúg olyan mintha szakaszosan fékezne, az autóban nincs ABS . Mi lehet a baja fékrásegítő? esetleg üthet a tárcsa? vagy egyszerűen levegős a fék?

Másik problémám, ha megemelem az autót és megmozgatom a kereket, akkor nagyon lóg, de ha saját lábán van nem lóg ez így rendben van? mert ha bele megyek egy kátyúba hallani hogy koppan a kormányon is érezni. A talpas kormánygömbfej nem lóg, és a toronycsapágyra gondolok, esetleg az ottani gumiágyra van ott ami ki tud kopni a csapágyon kívül ott felül gondolom? Ha a lábán áll az autó, motor-térből ránézek a toronycsapágyra kb. fél-centis hézagot látok a csapágy és a kaszni közt, ez így rendben van???ha megemelem az autót a hézag eltűnik de lóg is rendesen.

Előre is köszönöm a segítséget.

Piros rész: De ki ám!! Nálam úgy elkopott,hogy a felső rugótányér furata ovális lett! A toronycsapágy kívülről egybe volt,csak belül elporladtak a golyók. :icon1:

Zöld rész: Komplett futómű felújítás/csere után nekem is lett hézag! Én is meglepődtem,kérdeztem is itt a srácokat hogy normális e,de igen, annak úgy kell állnia.

Módosítva : opelnils
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Valaki itt írta talán hogy jók a tapasztalatai a ROADHOUSE tárcsákkal! Hozzá milyen betéteket ajánlatok? LPR,REMSA,ROADHOUSE mehet? Vagy inkább a jobbakból?

Nekem is jó tapasztalataim vannak ezzel a márkával. Vetekszik a "drágább" márkákkal.

Link to comment
Megosztás:

95-ös A2, ezek szerint nem lehet állítani :( Tudnátok nekem pontos csapágyméretet mondani? mert az a tapasztalatom, hogy csapágyboltban olcsóbb a csapágy mint autós-boltban, viszont a csapágyboltba pontos mérettel kell menni.

Nem szétszedhető, csak egyben tudod megvenni, kerékagy stb, egy egység az egész. Marad az autósbolt vagy bontó.

Esetleg bontóban veszel a1-es tengelycsonkot kerékaggyal, abba a csapágy már 3000ft-tól kapható/oldal. (a ruivilleben koyo van, mint a gyári is) (persze ha abs-ed van, ez a lehetőség kiesik)

Link to comment
Megosztás:

ez férfinemiszerv ezek nem normálisak, mire volt ez jó nekik,hogy nem lehet csapágyat cserélni...... marad a bontó. Nem tudjátok, hogy az 1.6 f astra hátsó kerékagy megegyezik az 1.7 vectrával? azért kérdezem, mert van egy ismerösöm aki astrákat bont és jó áron..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.