Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

Sziasztok. Tud nekem valaki valamilyen jogszabályt arra hogy a kerekek milyen szélesek lehetnek egy autón? A minap egy rosszindulatú rendőr bele kötött a hátsó kerékbe. Szerintetek is szabálytalan?

http://kephost.hu/image-6870_4D981073.jpg

http://kephost.hu/image-43A1_4D981073.jpg

http://kephost.hu/image-D602_4D981073.jpg

Egy kicsit kint van. Széles a gumid :/ kaptál helyszíni bírságot?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Tud nekem valaki valamilyen jogszabályt arra hogy a kerekek milyen szélesek lehetnek egy autón? A minap egy rosszindulatú rendőr bele kötött a hátsó kerékbe. Szerintetek is szabálytalan?

http://kephost.hu/image-6870_4D981073.jpg

http://kephost.hu/image-43A1_4D981073.jpg

http://kephost.hu/image-D602_4D981073.jpg

Szép autó! :P Amúgy mennyit kellett perkálnod, mert gondolom nem engedett csak úgy el?? <_< A gumi amúgy nem veri a kocsi oldalát tele sárral?? Most lehet hogy hülyeséget kérdeztem, de érdekelne, mert azért szerintem kicsit kiáll?? :angry:

Link to comment
Megosztás:

M.o-n ami nem gyári az szabálytalan...

ha bele van írva a forgalmiba akkor nem az...

Ehhez annyit még hozzáfűnék, hogy a jogszabályokkal gyakran a rendőr sincs tisztában.

Példa: 5 éves jogosítvánnyal két személlyel motoroztam ('nagy' motor). Igazoltatás. A közeg úgy vélte, hogy a jogosítványommal nem szállíthatok személyt. Vitába szálltam vele (okos dolog <_<), mivel akkor még pontosan tudtam a kategóriákra vonatkozó előírásokat.

A tekintély csorbulását elkerülendő, néhány perc után a biztos úr a társához fordult megerősítésért, aki megvonta a vállát és jelezte, hogy ő nem tudja alátámasztani társa állítását, ezért inkább engedjen el!

Még valamit odaszólt, csak hogy övé legyen az utolsó szó, de végül elengedett...

Ebből kiindulva, akit érint, az inkább járjon után az "egyedi" megoldásokra vonatkozó előírásoknak, hogy szükség esetén tudjon mire hivatkozni...

Példabeszédek könyve xxx.fejezet :angry:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Tud nekem valaki valamilyen jogszabályt arra hogy a kerekek milyen szélesek lehetnek egy autón? A minap egy rosszindulatú rendőr bele kötött a hátsó kerékbe. Szerintetek is szabálytalan?

http://kephost.hu/image-6870_4D981073.jpg

http://kephost.hu/image-43A1_4D981073.jpg

http://kephost.hu/image-D602_4D981073.jpg

Szélességre nincsen szabály, viszont nem lóghat ki a kasztni alól, és a te kerekeddel éppen ez volt a baja. Amennyire tudom ez a konfig ami neked van jelen formában szabálytalan, de ez (és még szélesebb) felni is lehet fent szabályosan, ha kiszélesíted hozzá a sárvédőt. Lényeg hogy ne lógjon ki a karosszéria síkjából.

Link to comment
Megosztás:

Egy kicsit kint van. Széles a gumid :/ kaptál helyszíni bírságot?

Szép autó! :P Amúgy mennyit kellett perkálnod, mert gondolom nem engedett csak úgy el?? <_< A gumi amúgy nem veri a kocsi oldalát tele sárral?? Most lehet hogy hülyeséget kérdeztem, de érdekelne, mert azért szerintem kicsit kiáll?? :angry:

Szélességre nincsen szabály, viszont nem lóghat ki a kasztni alól, és a te kerekeddel éppen ez volt a baja. Amennyire tudom ez a konfig ami neked van jelen formában szabálytalan, de ez (és még szélesebb) felni is lehet fent szabályosan, ha kiszélesíted hozzá a sárvédőt. Lényeg hogy ne lógjon ki a karosszéria síkjából.

Kaptam 16000HUF helyszíni bírságot, de nem ezért hanem mert nem égett az egyik ködlámpa. Azt még nem tudom hogy mennyire keni össze magát egy eső után ugyanis még csak tegnap óta van fenn az autón.

Egyébként pont ezt akartam kérdezni, hogy ha csináltatok egy sárvédőperem szélesítést az mennyire oldja meg a problémát?

Link to comment
Megosztás:

Kaptam 16000HUF helyszíni bírságot, de nem ezért hanem mert nem égett az egyik ködlámpa. Azt még nem tudom hogy mennyire keni össze magát egy eső után ugyanis még csak tegnap óta van fenn az autón.

Egyébként pont ezt akartam kérdezni, hogy ha csináltatok egy sárvédőperem szélesítést az mennyire oldja meg a problémát?

Ködlámpa miatt megbüntettek??? :| Pedig nem is kötelező hogy legyen.

Nincs annyira kint a gumid, megoldja a problémát

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Tud nekem valaki valamilyen jogszabályt arra hogy a kerekek milyen szélesek lehetnek egy autón? A minap egy rosszindulatú rendőr bele kötött a hátsó kerékbe. Szerintetek is szabálytalan?

...

A gyári felnid ET49, ez pedig (szabálytalanul) sokkal kisebb, saccra ET25-30 körüli. Szerintem sajna jogos <_< Ha gondolod lefényképezhetem az én gyáriaimat (195/60R15 ET49)

Egy kicsit kint van. Széles a gumid :/ kaptál helyszíni bírságot?

Nem a gumi széles, hanem a felni ET-je kicsi.

Link to comment
Megosztás:

Szép autó! :P Amúgy mennyit kellett perkálnod, mert gondolom nem engedett csak úgy el?? <_< A gumi amúgy nem veri a kocsi oldalát tele sárral?? Most lehet hogy hülyeséget kérdeztem, de érdekelne, mert azért szerintem kicsit kiáll?? :angry:

Sajna gyári konfig is összeveri elöl is meg hátul is. Ezért jó a gyári sárfogó gumi (ha lenne :P ).

Link to comment
Megosztás:

Sajna gyári konfig is összeveri elöl is meg hátul is. Ezért jó a gyári sárfogó gumi (ha lenne <_< ).

Az enyémen hála istennek van. :angry: Nekem ezek szerint ezért nemigazán veri össze! Ha már itt tartunk ilyen sárfogó gumit hol tudok venni, olcsón?? Mert a hátsókról kezd lekopni az opel embléma.. :P Vagy probáljam meg átfesteni, bár nem tudom hogy hogyan néz az ki, egyáltalán megfogja-e

Link to comment
Megosztás:

Az enyémen hála istennek van. B) Nekem ezek szerint ezért nemigazán veri össze! Ha már itt tartunk ilyen sárfogó gumit hol tudok venni, olcsón?? Mert a hátsókról kezd lekopni az opel embléma.. :( Vagy probáljam meg átfesteni, bár nem tudom hogy hogyan néz az ki, egyáltalán megfogja-e

Nyomtass ki egy opel logót a kívánt méretben, vágd ki ügyesen és már kész is a sablonod :D Utána meg már gyerekjáték a fújás :)

Link to comment
Megosztás:

Az enyémen hála istennek van. B) Nekem ezek szerint ezért nemigazán veri össze! Ha már itt tartunk ilyen sárfogó gumit hol tudok venni, olcsón?? Mert a hátsókról kezd lekopni az opel embléma.. :D Vagy probáljam meg átfesteni, bár nem tudom hogy hogyan néz az ki, egyáltalán megfogja-e

Veresd ki "diszkógyönggyel"! :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok alkatrész beazonosítás ügyében kérném a segítségeteket, mert autómra hoz több fajtát is de jelenleg nem megoldható a benn lévő alkatrész(ek) kivétele, szemre meg nem lehet ezt megmondani... !

Ezekről lenne szó: 1. féltengely csukló külső (kerékoldali) gumiharang melyik fajta kell? (szettbe érdekelne, és itt hoz cikkszámok szerint 2 félét is mindkettőt írva az enyémhez)

2. Első futómű stabilizátor gumi szilent hány mm-es kell az enyémbe ? Ez az alkatrész megegyezhet amúgy stabi pálca mm átmérő számával, úgy értem ha egyik pl. 24-es akkor a másik is ?

Amúgy 90-es tehát L-es, c20ne motoros autó. Ha esetleg számít akkor gyári GT kivitel és ABS-es. Nagyon köszönöm !

Link to comment
Megosztás:

Még novemberben eltört a "bal oldali első stabilizátor kar" (hivatalosan így hívja a webshop). Elfáradt, leszakadt a menet.

Most a csere előtt felkerült a 15"-os alu és vég nélkül kopog az első futómű. Egyenes útun, állandó fordulaton kopog, kanyarban recseg.

Szerencsés volt a múlt hetem...

A stab.kar után cserélve lett a baloldali rúdfej is, majd a szükséges futóműállítás után a kopogás megszűnt! :D

Egy füst alatt a centírozást is megcsináltattam, hogy ne kelljen kétszer járnom.

Futómű feszes, oda nem illő zajoktól mentes. Még olyan jelenségek is elmúltak, ami a megvétel óta fennáltak, és nem is igazán zavart B)

Mindez: stab.rúd.: 3000 (2 db - egyik még az utastérben van)

rúdfej: 2500

munkadíj 2000

futómű vizsgálata, korrigálás: 4000

4 alu centírozása: 3000 (igaz a gumikat a kukába kéne tenni nem a kocsira, de idén már nem)

Total: 14 500 HUF - ennyit megért! most megint szeretem... remélem sokáig!

Link to comment
Megosztás:

Szerencsés volt a múlt hetem...

A stab.kar után cserélve lett a baloldali rúdfej is, majd a szükséges futóműállítás után a kopogás megszűnt! :)

Egy füst alatt a centírozást is megcsináltattam, hogy ne kelljen kétszer járnom.

Futómű feszes, oda nem illő zajoktól mentes. Még olyan jelenségek is elmúltak, ami a megvétel óta fennáltak, és nem is igazán zavart :)

Mindez: stab.rúd.: 3000 (2 db - egyik még az utastérben van)

rúdfej: 2500

munkadíj 2000

futómű vizsgálata, korrigálás: 4000

4 alu centírozása: 3000 (igaz a gumikat a kukába kéne tenni nem a kocsira, de idén már nem)

Total: 14 500 HUF - ennyit megért! most megint szeretem... remélem sokáig!

Nah, látod! :( Nem olyan rossz ez a verda, csak kicsit törödni kell vele.. :) Időnként besokall az ember (ezzel én is vagyok így) de utána megint szeretem ugyanúgy.. :D B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vectra A hátsó hidat szeretnék cserélni. Kérdésem az lenne, hogy szükségem lesz valamilyen spéci szerszámra? Gondolok itt rugóösszehúzóra vagy valami másra. Ja és van valaki aki már csinált ilyet? Mert jó lenne ha elmondaná, hogy mire is ügyeljek mi(k) a buktatók?

Előre is köszönök mindent!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vectra A hátsó hidat szeretnék cserélni. Kérdésem az lenne, hogy szükségem lesz valamilyen spéci szerszámra? Gondolok itt rugóösszehúzóra vagy valami másra. Ja és van valaki aki már csinált ilyet? Mert jó lenne ha elmondaná, hogy mire is ügyeljek mi(k) a buktatók?

Előre is köszönök mindent!

Üdv!

Célszerszámra nincs szükséged. Maximum a fékcsövek okozhatnak némi galibát, de az sem vészes. Rugóösszehúzó sem kell, mert ki lehet venni a rugót ha lekötötted a gátlókat.

Vázlatosan a műtét menete: Gátlók le--> rugók ki--> fékcsövek szét--> hídcsavarok ki-->híd le. Vissza ugyanígy.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Célszerszámra nincs szükséged. Maximum a fékcsövek okozhatnak némi galibát, de az sem vészes. Rugóösszehúzó sem kell, mert ki lehet venni a rugót ha lekötötted a gátlókat.

Vázlatosan a műtét menete: Gátlók le--> rugók ki--> fékcsövek szét--> hídcsavarok ki-->híd le. Vissza ugyanígy.

Kössz a gyors választ!

Így már picit nyugodtabban vágok neki.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.