Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Sikeresen le lett lemezelve az EGR szelep, néha be be villan a lámpa, de amúgy minden ok. Egy vastagabb bakelit lett közé iktatva.

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a gyári szerviz füzet szó szerint ezt írja:

Fogasszíj csere: 120.000km-ként. Ez a vezérműszíj akar lenni igaz?? Tudtommal 60.000km-ként kell cserélni igaz ez??? Szerelő mondta nekem, hogy 60ezrenként mindig cserélni kell. Akkor hogy is van ez?? Illetve vezérműszíjjal minden esetben szokták cserélni a víz pumpát is igaz???

2003 ig a szijcsere az 60.000 km / 4 év.

vizpumpát szükség szerint, de ha utángyártottat tettél bele akkor igen, illik.

ha gyárit akkor az általában kibir 2 szijat.

Link to comment
Megosztás:

-Olaj cserét gyárilag 15.000km-ként írja, én évente vagy 10.000km-ként cserélem. Szerelő ismerősöm 4ezer Ft-ért tud hozni mindig Castrol 10W 40est. Évek óta ezzel járunk vele. Nem 5W 40est szoktak az 1.4 16V Astrákba tenni? Mivel olcsón tudja szerezni mindig ezt tesszük bele.

-Mi a különbség az 5W 40 és a 10W 40 között?

-Szervó kormány olajat milyen időközönként kell cserélni??

-Hűtőfolyadékot 5évente írja.

-Fékolajat 2évente

-Motor légszűrő csere, utastér levegőszűrő csere: 2évente vagy 2

olajcserénként

-Üzemanyag szűrő cseréje: 2évente vagy 2 olajcserénként

Köszönöm a válaszokat!!!

egyszerüen elmesélve: 10 es olaj vastagabb, az 5ww-s vékonyabb.

az X es motorokba jó a 10W-s, de nem rossz az 5w-s sem. ( majd jön Mantec, és elmagyarázza jobban :D )

a hütővizet nem kell cserélni ha gyári fagyálló van benne

a többit leirtad.

szervoolajat nem kell cserélni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lassan kezd elkopni az ablaktörlőm, még a gyári van rajta SWF felirattal. A szalonban a gyárira mondtak 8000 Ft-ot az utángyártottra még nem tudtak válaszolni. Ez a gyári törlője neki, vagy van kimondottan GM-es? Én az eddigi tapasztalatok alapján meg vagyok vele elégedve, de amit hozzám hoztak kisebb javításokra autókat azokon nagyon sok bosoko márkájút láttam. Erről van tapasztalatotok? Milyet érdemes venni és mennyiért?

Link to comment
Megosztás:

Hát erre én is kíváncsi lennék. :D

De sosem tuningolnék, akkorát kell venni, hogy nem kelljen.

Hát azért mindig van feljebb, de én sok év szívós szívás, és később sok év turbós mégnagyobbszívás után azt mondom, hogy értékelhető, ár érték arányú teljesítménynövekedést csak turbós motornál lehet elérni...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

új vaok még itt,1 kis segítséget szeretnék kérni,látom több szaki is van itt! :D

ha 1es fokozaton megy a fűtőventilátorom hallok vmi ciripelő hangot.

lehet-e vmi wd40 es módon orvosolni?:Dnagyon szét kell szedni?

előre is thx!

kissé bontani kell hozzá de nem vészes..

kesztyűtartó ki a többit fogod látni :)

a ciripelés lehet valami retek.. de én inkább csapágyra gondolnák

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.