Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

a világ tévedése a sedan kasztni :) (kivéve coupe,és cabrio )

Akkor a hetvenes évek közepéig (amikor a Golf I mint első nagy példányszámban gyártott hatchback megjelent) az egész világ tévedésben élt? :huh:

Nevezz konzervatívnak, de nekem a 4ajtós sokkal jobban tetszik. Olyan autóformája van. És a jelek szerint nem vagyok egyedül vele, a magyar autóvásárló közönség nagy többsége ilyen, ezt az is mutatja hogy nálunk nagyobb példányszámban keltek el olyan szörnyűségek is mint a Renault Thalia, miközben a Cliot meg alig vették, míg Európa boldogabbik felén ez éppen fordítva volt.

Amúgy majd' 20 évvel ezelőtt, éppen a Golf/Jetta kapcsán volt egy ilyen teszt jellegű eszmefuttatás a lépcsőshátú vs. csapotthátú témában egy autós újságban. A végkövetkeztetés az lett (pro és kontra) hogy a négyajtósban jobban elfér a cucc egy családi nyaraláskor, míg a ferdehátúba be tudod tuszkolni az új mosógépedet a Media Marktban. De mivel alapesetben nyaralni gyakrabban mész mint ahányszor mosógépet veszel, így jobban jársz a négyajtóssal, a háztartási gépet meg olyan helyen kell venni ahol házhoz is szállítják.

Link to comment
Megosztás:

A H csomagtere kicsi. Ha veszek még valaha kocsit, az kombi (karaván) lesz....

Héten BP-en voltam, az 1 heti cucc, + ami suliba kellett és csomagtartó csurig.

:icon13:

Én is.

egyik kedvencem esnégyavant(sic!). már csak 18.2 hiányzik hozzá...

Link to comment
Megosztás:

nekem ilyen kellene, színben is tökéletes. :)

:icon13:

A G és H astra csomagtere amúgy nem pont ugyanakkora? (380 liter) Amúgy lehet pakolni a hátsó ülésre is, ha maximum ketten vagytok ha meg sok a cucc addig ráraksz egy tetőboxot... :) Szeretem és értékelem a kombikat, de nekem nem kell (ill. kéne) annyira sokszor ötszáz liternyi csomagtér, hogy feltétlen szükséges legyen... Nyilván újonnan vagy több lehetőség közül én is azt választanám családinak vagy pakolósnak, de ha használt kocsikat nézek és csak annyi a hibája az egyszem kiszemelt példánynak, hogy nincsen rajta puttony, én megkötném ezt a kompromisszumot:)!

Link to comment
Megosztás:

Akkor a hetvenes évek közepéig (amikor a Golf I mint első nagy példányszámban gyártott hatchback megjelent) az egész világ tévedésben élt? :huh:

Nevezz konzervatívnak, de nekem a 4ajtós sokkal jobban tetszik. Olyan autóformája van. És a jelek szerint nem vagyok egyedül vele, a magyar autóvásárló közönség nagy többsége ilyen, ezt az is mutatja hogy nálunk nagyobb példányszámban keltek el olyan szörnyűségek is mint a Renault Thalia, miközben a Cliot meg alig vették, míg Európa boldogabbik felén ez éppen fordítva volt.

Amúgy majd' 20 évvel ezelőtt, éppen a Golf/Jetta kapcsán volt egy ilyen teszt jellegű eszmefuttatás a lépcsőshátú vs. csapotthátú témában egy autós újságban. A végkövetkeztetés az lett (pro és kontra) hogy a négyajtósban jobban elfér a cucc egy családi nyaraláskor, míg a ferdehátúba be tudod tuszkolni az új mosógépedet a Media Marktban. De mivel alapesetben nyaralni gyakrabban mész mint ahányszor mosógépet veszel, így jobban jársz a négyajtóssal, a háztartási gépet meg olyan helyen kell venni ahol házhoz is szállítják.

Ez szerintem teljesen ízlés, és felhasználás kérdése. Soha nem lesz, és nem is kell, hogy egyetértés legyen abban a kérdésben, hogy melyik a jobb, mindenkinek más számít. Általában nekem is a szedánok tetszettek jobban kinézetre (a G Astra mondjuk ebben pont kivétel), mégis azt mondom, hogy ha most újra autót kéne vennem, az is 5 ajtós lenne (esetleg kombi). Én ezt találtam praktikusabbnak, annyit nem cuccolok, hogy kombi kelljen, viszont jópárszor tuszkoltam már bele olyan méretű tárgyakat amik egy 4 ajtósba soha nem fértek volna el, pedig nem veszek havonta mosógépet. Ez teljesen olyan kérdés, hogy kinek mi felel meg az igényeihez, és mi tetszik, úgysem lesz egyetértés :)

Link to comment
Megosztás:

Mivel én pakolni szoktam nagy terjedelmű cuccokat,ezért nem jön be....

Norbinak sedan van... És látom azt a harcot amit lemüvel vele,mert útvonal terv kell hozzá hogy berakjon

Nem vagyunk egyformák :)

Nekem nem lenne jó. :),úgy is mondhatñám hogy nem praktikus.

A célomat elértem :)

Lett valami mozgás a topicba :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem még nincs autóm,de én is 5 ajtós párti vagyok.soha nem vennék 4 ajtós autót.Ha csak egyszer kétszer bele tudok olyan dolgot rakni egy évben hogy nem kellett fuvarost fogadnom(vidéken lakom nincs ingyen kiszállitás 20km-en belül semmi nagyobb város)már megérte mert hasznos volt az autó :) Orvosoknak való,irodistáknak akik max a diplomata táskát berakják kis lukon a nagy csomagtérbe.A g astra sedánba meg kifejezetten csúf számomra.

Link to comment
Megosztás:

Nekem még nincs autóm,de én is 5 ajtós párti vagyok.soha nem vennék 4 ajtós autót.Ha csak egyszer kétszer bele tudok olyan dolgot rakni egy évben hogy nem kellett fuvarost fogadnom(vidéken lakom nincs ingyen kiszállitás 20km-en belül semmi nagyobb város)már megérte mert hasznos volt az autó :) Orvosoknak való,irodistáknak akik max a diplomata táskát berakják kis lukon a nagy csomagtérbe.A g astra sedánba meg kifejezetten csúf számomra.

Szépnek annyira nem szép, de nagy a G caravan.

De az insignia sportstuorer az széép is. :smartass:

Link to comment
Megosztás:

Akkor a hetvenes évek közepéig (amikor a Golf I mint első nagy példányszámban gyártott hatchback megjelent) az egész világ tévedésben élt? :huh:

Nevezz konzervatívnak, de nekem a 4ajtós sokkal jobban tetszik. Olyan autóformája van. És a jelek szerint nem vagyok egyedül vele, a magyar autóvásárló közönség nagy többsége ilyen, ezt az is mutatja hogy nálunk nagyobb példányszámban keltek el olyan szörnyűségek is mint a Renault Thalia, miközben a Cliot meg alig vették, míg Európa boldogabbik felén ez éppen fordítva volt.

Amúgy majd' 20 évvel ezelőtt, éppen a Golf/Jetta kapcsán volt egy ilyen teszt jellegű eszmefuttatás a lépcsőshátú vs. csapotthátú témában egy autós újságban. A végkövetkeztetés az lett (pro és kontra) hogy a négyajtósban jobban elfér a cucc egy családi nyaraláskor, míg a ferdehátúba be tudod tuszkolni az új mosógépedet a Media Marktban. De mivel alapesetben nyaralni gyakrabban mész mint ahányszor mosógépet veszel, így jobban jársz a négyajtóssal, a háztartási gépet meg olyan helyen kell venni ahol házhoz is szállítják.

Szerintem is az igazi autóforma a négyajtós sedan. Nekem is az van. Néha útban vannak a zsanérok, de megbocsájtom neki. Ha meg nagy dolgokat akarok hurcolni, ott az utánfutó
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy a gyári Dunlop sp sport 2020 gumi az csendes futású vagy búgós?Egy kicsit szól hátul,és nem tudom,hogy a gumi szar vagy a csapágy.A bal hátsón a pótkerék van ami majdnem új,olyan mintha onnan jönne.A többi 3 kopott.2005-ös gumik.Hétvégén felrakom a másik kocsiról az alufelniket,aztán fülelek.Nem szeretnék kerékagycsapágy cserével kezdeni:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy a gyári Dunlop sp sport 2020 gumi az csendes futású vagy búgós?Egy kicsit szól hátul,és nem tudom,hogy a gumi szar vagy a csapágy.A bal hátsón a pótkerék van ami majdnem új,olyan mintha onnan jönne.A többi 3 kopott.2005-ös gumik.Hétvégén felrakom a másik kocsiról az alufelniket,aztán fülelek.Nem szeretnék kerékagycsapágy cserével kezdeni:)

Eléggé hangos, igen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.