Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Ma beültem egy K Astrába próbaképpen. Nem rossz autó, ami meglepő, hogy semmivel nem nagyobb a G-nél a belseje. Formára nekem tetszik, bár erős a mezőny, mert manapság számomra sok tetszetős formájú autót gyártanak. Elfogadnám, de a kiállított autó 6,5 milliós ára kissé... Nem az én világom. :)

Link to comment
Megosztás:

22 hours ago, Janó32 írta:

Pont ez az amiért ódzkodok ettől az egésztől. Nekem kora-tavasz óta már csepeg is, kb átlag havi 1-2dl-t kell után tölteni (nekem is a szaggal kezdődött, majd kiderült hogy a hűtő oldalán lévő műanyag alól könnyezik). Félek tőle, hogy pont most, az ünnepi rokonlátogatásba adja be teljesen a kulcsot több száz km-re otthonunktól, ezért nézegettetem tegnap egy autósboltban (fagyállóért mentem) a Prevent féle mókát. Ellenben pont ezen időszakban (karácsony), nem igazán van "felesleges" 30-35-40 ezrem egy hűtő cserére (bár a szerelő pár hete olajcserekor azt mondta, ez eldurranni nem fog, max a lyuk lesz nagyobb és jobban fog csöpögni és majd akkor fogom hozni ha már unom h két naponta az egész kiegyenlítő lefogy)... 

Nekem a termosztát cserével megszűnt ez a probléma:a tömítésnél szivárgott

A vízhőfok sem hűl vissza már,85 foknál nem megy lejjebb:icon13:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

29 minutes ago, gezoli írta:

Nekem is! Egyenlőre nem foglalkozom vele. Hetente ellenőrzöm a kiegyenlítőtartályban a szintet.

És nekem is! :D

Két évig meggyógyult magától minden télen. Idén folyamatosan folyik az orra, de veszélytelen még, úgyhogy együttélek a dologgal. Reggelre egy kb. 7 cm-es folt van alatta mindig.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 12/10/2015 at 3:20 PM, Janó32 said:

Örülök hogy bevált a dolog! 

Mint jeleztem előzetesen, tudtommal az X16XEL nem zárható le úgy mint pl a Z16XE. Neked vagy le kell programozni, vagy egy EGR cheater-t kell venni (pl ebay-ről) és ezzel átverni a rendszert...

OP-COM-mal lehetseges ? Rendeltem egyet, persze kina

 

On 12/10/2015 at 10:20 PM, Stofl said:

:hiya:Én voltam legutóbb! 2004-es EGR nélküli Z14XE szoftvert kell rámásolni Tech2 segítségével, előtte pedig átírni op-commal az alvázszámot ennek megfelelően, majd az új szoftver után visszaírni azt. 

https://picasaweb.google.com/106631535768501005420/150227_EGRLezaras

Huh, nem biztos, hogy szivesen lebombaznam az eredeti szoftware-t csak ezert, kulfoldi forumon azt javasoljak furjak ra egy 5mm-es lyukat attol megnyugszik az ecu...
az Z14XE szoftware-et honnan szerezted ? Es ha torrentrol huztad le, akkor azota kuld spam-ot a gepsarkany ?  :D

Link to comment
Megosztás:

5 minutes ago, mspike írta:

OP-COM-mal lehetseges ? Rendeltem egyet, persze kina

 

Huh, nem biztos, hogy szivesen lebombaznam az eredeti szoftware-t csak ezert, kulfoldi forumon azt javasoljak furjak ra egy 5mm-es lyukat attol megnyugszik az ecu...
az Z14XE szoftware-et honnan szerezted ? Es ha torrentrol huztad le, akkor azota kuld spam-ot a gepsarkany ?  :D

Azért ez nem olyan egyszerű, hogy csak letöltöd az  https://ncore.cc/torrents.php -ról

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, mspike írta:

OP-COM-mal lehetseges ? Rendeltem egyet, persze kina

 

Huh, nem biztos, hogy szivesen lebombaznam az eredeti szoftware-t csak ezert, kulfoldi forumon azt javasoljak furjak ra egy 5mm-es lyukat attol megnyugszik az ecu...
az Z14XE szoftware-et honnan szerezted ? Es ha torrentrol huztad le, akkor azota kuld spam-ot a gepsarkany ?  :D

Én tuti nem csesztetném az ECU-t, persze ez az én véleményem. Az OP-COM hasznos lesz majd máskor is, én inkább a cheater megoldás felé tapogatóznék. 

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Janó32 írta:

Én tuti nem csesztetném az ECU-t, persze ez az én véleményem. Az OP-COM hasznos lesz majd máskor is, én inkább a cheater megoldás felé tapogatóznék. 

Tapogatózzunk! Van valaki aki már látott házi barkácsból olyat ami működött? Vagy valakit aki már látott valakit akinek működött... :confused:

Link to comment
Megosztás:

19 hours ago, nemeth_laca írta:

És nekem is! :D

Két évig meggyógyult magától minden télen. Idén folyamatosan folyik az orra, de veszélytelen még, úgyhogy együttélek a dologgal. Reggelre egy kb. 7 cm-es folt van alatta mindig.

Akkor beszállok én is. :D

Nekem is fogy, fingom sincs honnan. Nem látok szivárgást, tócsát cseppet sehol...

3E km-en töltök utána 2-3 decit...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 hours ago, Janó32 írta:

Én tuti nem csesztetném az ECU-t, persze ez az én véleményem. Az OP-COM hasznos lesz majd máskor is, én inkább a cheater megoldás felé tapogatóznék. 

Nekem a cheater megoldában az nem tetszik, hogy szét kell bontani a kábelkorbácsot, és oda is forrasztani két drótot a chetaterből. Így már nem "visszalakítható"...

Az a szépség, hogy pl a VW a dízelbotrány nyomán gyárilag akar csítelni :D

http://www.autopro.hu/gyartok/igy-veri-at-a-VW-sajat-csalo-rendszeret/17123/

Ehhez képest az EGR cheater már elegens megoldás :)

Link to comment
Megosztás:

13 hours ago, SargaRigo123 írta:

Tapogatózzunk! Van valaki aki már látott házi barkácsból olyat ami működött? Vagy valakit aki már látott valakit akinek működött... :confused:

Balu a kapitány kollégának X14XE motorral működik a cheater...

Így kell hekkelni a kábelkorbácsot...

 

EMU_2EN_(Z14XE,Z16XE).jpg

 

Link to comment
Megosztás:

20 hours ago, Janó32 said:

Én tuti nem csesztetném az ECU-t, persze ez az én véleményem. Az OP-COM hasznos lesz majd máskor is, én inkább a cheater megoldás felé tapogatóznék. 

Na ezzel teljesen egyet ertek, bar telefonon, oran, mikron siman hackolok firmware-t az auton inkabb kihagynam :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

19 hours ago, SargaRigo123 said:

Tapogatózzunk! Van valaki aki már látott házi barkácsból olyat ami működött? Vagy valakit aki már látott valakit akinek működött... :confused:

En attol tartok, hogy nem lehet ez olyan 1xu, amit lattam az a map drotjaira is ramegy es mindent jol atver, a furcsa szamomra az, hogy az utazasi ido kb. 10-20%-aban jon csak elo a hiba... legalabbis nekem...

Link to comment
Megosztás:

2 minutes ago, SargaRigo123 said:

Gondolom azért, mert abban a 20%-ban akarna környezetet óvni. Addig meg nem érdekli.

Szerintem gyakrabban megprobalja azert... napi 2x50 kilometert megyek es csak minden 2. -3. napon jon elo a hiba... olyan mintha nem ellenorizne mindig, vagy azt tudom meg elkepzelni, hogy csak igen jelentos visszacsatolasnal kepes merni a dolgot... esetleg csak amikor nem nyomom a gazt... mert altalaban dugoban jon elo...

Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, outsider írta:

Akkor beszállok én is. :D

Nekem is fogy, fingom sincs honnan. Nem látok szivárgást, tócsát cseppet sehol...

3E km-en töltök utána 2-3 decit...

Kezd valami össznépi bulihoz hasonlítani ez a hűtőfolyadék-fogyás... Csak nem még egy típushiba? :icon13:

Szaga nincs? Hosszabb út (vagy ha már bemelegedett kellően) után nekem anno lehetett érezni, pláne a garázsban, akkor nem kellett a hűtőmaszk környékén szaglászni sem, megtöltötte a légteret az édeskés illat... Eleinte szag, aztán a padlón egy-két csepp, most már 8-10 óra alatt egy tenyérnyi folt összejön...  

6 hours ago, outsider írta:

Akkor beszállok én is. :D

Nekem is fogy, fingom sincs honnan. Nem látok szivárgást, tócsát cseppet sehol...

3E km-en töltök utána 2-3 decit...

A Z14XE vagy a Z16XE lefalazással könnyen gyógyítható (khm, átverhető), ha a  szelep nem ragad, akkor nálunk ugyebár nincs gubanc. Az X16XEL-el küzd a kolléga, annál kell más (tartósabb megoldás), ezért gondoltam a cheater-re mintsem a hibátlan ECU-t "bántlmazni"... 

 

Link to comment
Megosztás:

Hűtővíz fogyáshoz egy tipp: pár hónapja nálam is volt ilyen probléma, hogy a kiegyenlítő tartályban egyre kevesebb folyadék volt. 1-2deci fogyott havonta. Aztán meglett a probléma...azt hittem, hogy vízpumpa, de kiderült, hogy a pumpának semmi baja, viszont van egy műanyag csonk amire ugye rámegy a vízcső. Na ez a műanyag csonk szépen elért az évek alatt és eltört. Érdemes ellenőrizni, sajnos típushiba, később már ha jól tudom nem műanyagból készült.

 

Erre gondolok:

https://cromax.hu/vizcsocsonk_vizpumahoz_opel_53453?kereso_marka=---&kereso_modell=0

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.