Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Az esőérzékelő reléjét kell ide csatlakoztatnod ha már unod folyton az intervallumot állítgatni az ablaktörlődön. De ne örülj korán, ettől még nem lesz esőérzékelős az autód, kell hozzá a szenzor is a belső tükör talpába, meg egy intervallum nélküli ablaktörlőkar.

Ablaktorlokar ua, csak a sima ablaktorlo rele nincs benne az erzekelosben.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az esőérzékelő reléjét kell ide csatlakoztatnod ha már unod folyton az intervallumot állítgatni az ablaktörlődön. De ne örülj korán, ettől még nem lesz esőérzékelős az autód, kell hozzá a szenzor is a belső tükör talpába, meg egy intervallum nélküli ablaktörlőkar.

Valaki ezt már nem oldotta meg? Jó lenne. :)

Mert az esőérzékelő az ablakon nem lehet valami nagy kunsz, valami optikai érzékelő lehet benne....

Link to comment
Megosztás:

Reggel mentem volna dolgozni,erre se kép se hang.Megmakkant az akksi.Tegnap még semmi baja sem volt.Még jó hogy volt egy tartalék kocsi a másik garázsban :) Vettem egy Banner powerbullt.Az akksiboltos szerint ez a Delphi a gyári lehetett ami benne volt.A matrica levolt róla szaggatva,úgyhogy azt sem tudtam hány Amperes.Az oldalán van egy matrica hogy Astra td,Omega td,meg Vectra td.Meg vannak egyéb márákák is.Na de ez nem dízel.Megmértem 11 voltot írt ki a műszer.

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem,hogy lemerítette.Nincs benne semmi fogyasztó ami álló helyzetben működik.Ha tényleg 9 éves volt,akkor csoda hogy eddig is bírta.Megmértem járó motornál is akkor 14 voltot írt a műszer.Úgyis viszem elektromos emberhet beköttetni a ködlámpákat,majd ráméretek a generátorra.

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem,hogy lemerítette.Nincs benne semmi fogyasztó ami álló helyzetben működik.Ha tényleg 9 éves volt,akkor csoda hogy eddig is bírta.Megmértem járó motornál is akkor 14 voltot írt a műszer.

Úgyis viszem elektromos emberhet beköttetni a ködlámpákat,majd ráméretek a generátorra.

Nemis olyanra gondolok, ami tervezetten üzemel álló helyzetben. Pl. csomagtérvilágítás egy tipikus ilyen dolog, ha meghibásodik a kapcsolója, de lehet még ez-az.

Arra már rámértél, 14V az jó. Inkább azt méresd meg, mennyi a készenléti fogyasztás!

Módosítva : potyo
Link to comment
Megosztás:

Nemis olyanra gondolok, ami tervezetten üzemel álló helyzetben. Pl. csomagtérvilágítás egy tipikus ilyen dolog, ha meghibásodik a kapcsolója, de lehet még ez-az.

Arra már rámértél, 14V az jó. Inkább azt méresd meg, mennyi a készenléti fogyasztás!

1 óra után lekapcsolja

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap este vettem észre hogy ha felkapcsolom a tompítottat akkor kikapcsol a kesztyűtartó világítás,

ha lekapcsolom akkor pedig visszajön, ez most direkt van így vagy valami gubanc lehet? :D

Előre is bocsi az amatőr kérdésért de ilyet még nem láttam :blink:

Link to comment
Megosztás:

Hali.Nem rakatott fel mostanában vonóhorgot valaki a gépére?Szerelés ára érdekelne igazából,mennyi idő és mondjuk egyszerű horoggal mi a vége?

Ha a mérgelődést el akarod kerülni akkor a bosal horgot javaslom.ezek pontosan illeszkednek a kocsihoz.

25E a horog bosal

15E beszerelés

8E az új forgalmi :D

Módosítva : astra 1
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha a mérgelődést el akarod kerülni akkor a bosal horgot javaslom.ezek pontosan illeszkednek a kocsihoz.

25E a horog bosal

15E beszerelés

8E az új forgalmi :D

Igazítsatok ki, de emlékeim szerint újra is kell műszakiztatni a kocsit. Műszaki vizsga nélkül nem írják be a forgalmiba. Ezért vonóhorgot akkor célszerű felrakatni amikor egyébként is lejár a műszaki.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Akkor még egy amatőr kérdés:

Hogy lehet felkapcsolni az utastér világítást?

A múltkor megbüntetett egy rendőr, és csak úgy tudtam megoldani, hogy lássak, hogy résnyire kinyitottam az ajtót...

De úgy meg bejött egy csomó szúnyog :D

Ki se szálltál mikor megbüntetett a rendőr? Én mindig kiszállok,ha megállít:)

Link to comment
Megosztás:

Igazítsatok ki, de emlékeim szerint újra is kell műszakiztatni a kocsit. Műszaki vizsga nélkül nem írják be a forgalmiba. Ezért vonóhorgot akkor célszerű felrakatni amikor egyébként is lejár a műszaki.

Én is vizsga előtt rakattam fel.A vizsgaállomáson fel is rakták.Carmaxtól rendeltem.Nem panaszkodott a szaki,hogy szar volt feltenni.

Link to comment
Megosztás:

Hali.Nem rakatott fel mostanában vonóhorgot valaki a gépére?Szerelés ára érdekelne igazából,mennyi idő és mondjuk egyszerű horoggal mi a vége?

Én a legutóbbi műszaki előtt csináltam. Vizsgán nézik a horgot, majd a kiállított vizsgalappal kell menni az okmányirodába, ahol 8.000 Ft-ért megkapod az új forgalmit amiben már be vannak jegyezve a vontatásra vonatkozó adatok.

Bosal Horgot vettem, ezt ajánlom mert tényleg az a legminőségibb elérhető vonóhorog. (BárdiAutó 25.000 Ft némi kedvezménnyel) A Gyári visszajelzőt én magam kötöttem be. (Ha kell a leírása szívesen odaadom, keress a merenyi85@citromail.hu-n)

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy a szerbeknél szokásos eljárást követte. :icon1:

Ott ha kiszállsz a kocsiból, akkor támadásnak veszik és egyből a kocsihoz vagy a földre nyomnak.

Nyáron át kellett mennem Szerbián.Még egyszer be nem teszem a kerekemet oda az biztos!

Az egy minimum 40 évvel elmaradott ország, ahol ott húzzák le a külföldit pénzel ahol és amikor csak akarják.Azóta itthon egy árva szót sem szólok az utakra, mert ott olyan szarok.Autópályán 120-nál kátyukat kerülgetni elég xar.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.