Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Minden kocsit szidnak.Tegnap voltam a Cromaxban.Fél órát beszélgetem a sráccal.Minden kocsit szidott. Insigniát, Twinportokat,Ford Ecobosstot :)

Én az ilyen embereket egy 20 éves bömösben, vagy egy hasonló korú szétberhelt boyracer hondában tudom elképzelni, ami hat színben pompázik, egy vasalódeszkával a csomagtartón, mert hogy azok "nagggyon jo ótók". :D

Módosítva : nemeth_laca
Link to comment
Megosztás:

Minden kocsit szidnak.Tegnap voltam a Cromaxban.Fél órát beszélgetem a sráccal.Minden kocsit szidott. Insigniát, Twinportokat,Ford Ecobosstot :)

Érdekelne hogy mi a baja a Twinportokkal?

Nekem az van és minden rendben van vele.Nem eszi az olajat, jól is megy...Ha lenne a csomagtartóban +200L hely, meg gyári fedélzeti számítógép, tempomat,hátsó könyöklő, akkor nem is akarnám eladni. :)

Így viszont elfogom.....

Link to comment
Megosztás:

Érdekelne hogy mi a baja a Twinportokkal?

Nekem az van és minden rendben van vele.Nem eszi az olajat, jól is megy...Ha lenne a csomagtartóban +200L hely, meg gyári fedélzeti számítógép, tempomat,hátsó könyöklő, akkor nem is akarnám eladni. :)

Így viszont elfogom.....

Nekem anno, amikor vettem a kocsit, azt mondták a Twinportok-ról, hogy a "twinport szelep szokott meghibásodni, és az százezres nagyságrendű összeg cserélni".

Ezt nyilván én nem tudom megítélni, hogy igaz-e vagy sem.

Mondjuk én esélytelen voltam twinportra, az ára (kora) miatt :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lesz ez a rendőri látni és...

mire kellene figyelni a világításnál?

Eléggé matt az első fényszóróm, az utángyártottakról mi a vélemény? Konkrétan Depot néztem, valakinek "tapasztalat". Vagy jobb átpolíroztatni?

Polirozás olcsóbb.Látni, sztem a magasság meg az erősség.

Enyémmel vmi van mert a bal oldali feljebb világíti. Állítómotorok mennek, csak amikor odaállok egy kocsi mögé szépen látszik h a bal feljebb. Lámpához nem nyúltam, égőt eddig nem cseréltem benne (nem kellett)..

Link to comment
Megosztás:

Érdekelne hogy mi a baja a Twinportokkal?

Nekem az van és minden rendben van vele.Nem eszi az olajat, jól is megy...Ha lenne a csomagtartóban +200L hely, meg gyári fedélzeti számítógép, tempomat,hátsó könyöklő, akkor nem is akarnám eladni. :)

Így viszont elfogom.....

A twinport szelepekkel volt baja.Meg azzal,hogy nem mondták meg a vevőknek,mikor újonnan megvették,hogy ne használják 2000-es fordulat alatt.Meg a gumi és műanyag alkatrészeikkel.Nekem caravan van,így nem mindig hiányzik a hely hátul,ha meg de,akkor ráakasztom az utifutit:) Tempomat meg ilyenek nekem nem hiányoznak,nem járok pályán.

Link to comment
Megosztás:

A twinport szelepekkel volt baja.Meg azzal,hogy nem mondták meg a vevőknek,mikor újonnan megvették,hogy ne használják 2000-es fordulat alatt.Meg a gumi és műanyag alkatrészeikkel.Nekem caravan van,így nem mindig hiányzik a hely hátul,ha meg de,akkor ráakasztom az utifutit:) Tempomat meg ilyenek nekem nem hiányoznak,nem járok pályán.

Talán azért nem hiányzik a tempomat mert még nem használtál! :)

Egy percig sem bánom, hogy rászántam az időt és a pénzt a beépítésre! Pedig én sem járok autópályán!

Módosítva : gezoli
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Talán azért nem hiányzik a tempomat mert még nem használtál! :)

Egy percig sem bánom, hogy rászántam az időt és a pénzt a beépítésre! Pedig én sem járok autópályán!

Reggel beállítanám 10 km/h-ra és elmennék melózni :)Tudom én nyomni a gázt:)Amerikába való az ahol 8000 km-t elmennek a pusztába.

Link to comment
Megosztás:

Nem akarlak megbántani, de ez butaság!

Nem bántottál meg.Én már csak ilyen régimódi vagyok.Trabanton szocializálódtam.Nekem ez a fapados kocsi is űrtechnika.Ebben elektromos ablak meg tükör sincs.Nekem annyi volt az elvárásom,hogy legyen benn klíma,de az is csak a kutyák miatt.Napi 20 km-t kibírok tempomat meg könyöklők nélkül is :)

Link to comment
Megosztás:

Nem bántottál meg.Én már csak ilyen régimódi vagyok.Trabanton szocializálódtam.Nekem ez a fapados kocsi is űrtechnika.Ebben elektromos ablak meg tükör sincs.Nekem annyi volt az elvárásom,hogy legyen benn klíma,de az is csak a kutyák miatt.Napi 20 km-t kibírok tempomat meg könyöklők nélkül is :)

Nekem az első autóm egy Trabi volt. Imádtam!

Ha annyi pénzem volna akkor beszereznék egyet és felújítanám full gyári állapotra!

89-ben jártam az NDK-ban Zwickauban. Láttam a Trabant gyárat sajnos csak kívülről!

Itt láttam először négyütemű Trabit és Wartburgot kirakatban, beárazva! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lesz ez a rendőri látni és...

mire kellene figyelni a világításnál?

Eléggé matt az első fényszóróm, az utángyártottakról mi a vélemény? Konkrétan Depot néztem, valakinek "tapasztalat". Vagy jobb átpolíroztatni?

Jobban jársz ha átpolíroztatod, vagy gyári lámpát veszel. Nekem Depo lámpák vannak elől, így vettem. Egyszer fényszóró beállításnál a szaki vakarta a fejét mert nem olyan volt a vetített fény mint amilyennek lennie kellene. A lámpa foncsorozásában lehet valahol a hiba. Az előző kocsim világításához képest még ez is nagyon jó, de egy gyári lámpa biztosan jobb lehet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Érdekelne hogy mi a baja a Twinportokkal?

Nekem az van és minden rendben van vele.Nem eszi az olajat, jól is megy...Ha lenne a csomagtartóban +200L hely, meg gyári fedélzeti számítógép, tempomat,hátsó könyöklő, akkor nem is akarnám eladni. :)

Így viszont elfogom.....

Én is ezekért fogom eladni, vagyis a hely miatt.

A twinport szelepekkel volt baja.Meg azzal,hogy nem mondták meg a vevőknek,mikor újonnan megvették,hogy ne használják 2000-es fordulat alatt.Meg a gumi és műanyag alkatrészeikkel.Nekem caravan van,így nem mindig hiányzik a hely hátul,ha meg de,akkor ráakasztom az utifutit:) Tempomat meg ilyenek nekem nem hiányoznak,nem járok pályán.

Igen, én eddig csak ilyeneket cseréltem... A gumik és műanyagok nem tudom honnan valók, de egy olcsó .... .

Link to comment
Megosztás:

Itt valaki installált TYC-t, én inkább azt a márkát venném, bár nincs tapasztalatom, de én azt fogom választani.

Talán ezeken a helyeken a legolcsóbb:

http://www.mificar.hu/spl/356497/Elso-lampa

http://www.alkatresz.eu/shop/arlista.php?sid=4vre6penkp266pdqiban8uj9c3

Sziasztok!
Lesz ez a rendőri látni és...
mire kellene figyelni a világításnál?
Eléggé matt az első fényszóróm, az utángyártottakról mi a vélemény? Konkrétan Depot néztem, valakinek "tapasztalat". Vagy jobb átpolíroztatni?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem bántottál meg.Én már csak ilyen régimódi vagyok.Trabanton szocializálódtam.Nekem ez a fapados kocsi is űrtechnika.Ebben elektromos ablak meg tükör sincs.Nekem annyi volt az elvárásom,hogy legyen benn klíma,de az is csak a kutyák miatt.Napi 20 km-t kibírok tempomat meg könyöklők nélkül is :)

:icon13:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Új vagyok itt ,tanácsot szeretnék kapni.

Van egy ISUZU motoros G astrám az a hondom ,hogy a jobb oldali féltengelynél a váltó olaj szivárog .Ezzel nem is nagy a gondom ,szimering csere és gondolom meg fog szünni,ami érdekel ha kotyog a váltó felöli csapágy (megfogom a rudazatot és a csapágyat megpróbálom forgatni és kottyan) akkor szerintetek le kellene azt is cserélnem vagy ez /normális /?

Előzménye : lengéscsillapító lett rajta cserélve és meg lett ütve de ez kb 6 hónapja történt a hajtás egyyszercsak megszűnt ,aztán némi kormánymozdulat ,jobbra,balra és vissza állt azóta nem tapasztaltam efféle hibát de a váltónál megjelent az olaj.

Köszönöm a segítségeteket.

Link to comment
Megosztás:

Minőségileg, tartósság szempontjából gondoljátok, h jobb a TYC, vagy méretpontosság miatt?

Csak érdekelne a különbség, mert nekem ismerős pont a Depot ajánlaná :)

mondjuk ez engem is érdekelne mennyire jó a TYC mert gondoltam ha lesz első ködlámpa olyat veszek,

a gyári bontott iszonyat drága ahhoz képest, hogy használt, és sokszor már jócskán matt is.

ha meg veszek bontott matt gyárit, üveget is csak után gyártottat láttam emberi áron..akkor meg legyen az egész új...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Új vagyok itt ,tanácsot szeretnék kapni.

Van egy ISUZU motoros G astrám az a hondom ,hogy a jobb oldali féltengelynél a váltó olaj szivárog .Ezzel nem is nagy a gondom ,szimering csere és gondolom meg fog szünni,ami érdekel ha kotyog a váltó felöli csapágy (megfogom a rudazatot és a csapágyat megpróbálom forgatni és kottyan) akkor szerintetek le kellene azt is cserélnem vagy ez /normális /?

Előzménye : lengéscsillapító lett rajta cserélve és meg lett ütve de ez kb 6 hónapja történt a hajtás egyyszercsak megszűnt ,aztán némi kormánymozdulat ,jobbra,balra és vissza állt azóta nem tapasztaltam efféle hibát de a váltónál megjelent az olaj.

Köszönöm a segítségeteket.

Nekem ilyen akkor volt amikor a féltengely kihuppant a váltóból némi padkázás és vasuti betontalpfa segítségével:))

úgy is ment, csak kicsit fura volt, aztán vissza a váltóba, szimmering és váltóolaj csere és rendben is volt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem TYC első lámpáim vannak lassan kb fél éve.

Szereléskor pik pakk a helyére raktam minden faragás nélkül. Szervízben kb 5 perc alatt beállították a vetítési képet minden gond nélkül.

Jól látok velük igaz Osram Cool Blue Intense izzóim vannak (összes).

Azóta kapott a jobb első lámpa egy kavicsot is. (Pont mire rászántam volna magam a lámpa fóliára) Keletkezett sérülés: Szószerint egy tűhegynyi pötty a burkolaton.

Párásodni még nem láttam őket. Fél év alatt nem lett karcos, nem kezdett mattulni.

Nyílván nem gyári minőség de nem bántam meg, hogy megvettem.

Senkit nem akarok rábeszélni, csak a tapasztalataimat osztottam meg.

Ködlámpáim Depo-k.Szintén saját kezűleg beépítve. Ezt se bántam meg, szintén Osram izzókkal....De beállítani... Kovi nem forgatott akkora....szo...t :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem TYC első lámpáim vannak lassan kb fél éve.

Szereléskor pik pakk a helyére raktam minden faragás nélkül. Szervízben kb 5 perc alatt beállították a vetítési képet minden gond nélkül.

Jól látok velük igaz Osram Cool Blue Intense izzóim vannak (összes).

Azóta kapott a jobb első lámpa egy kavicsot is. (Pont mire rászántam volna magam a lámpa fóliára) Keletkezett sérülés: Szószerint egy tűhegynyi pötty a burkolaton.

Párásodni még nem láttam őket. Fél év alatt nem lett karcos, nem kezdett mattulni.

Nyílván nem gyári minőség de nem bántam meg, hogy megvettem.

Senkit nem akarok rábeszélni, csak a tapasztalataimat osztottam meg.

Ködlámpáim Depo-k.Szintén saját kezűleg beépítve. Ezt se bántam meg, szintén Osram izzókkal....De beállítani... Kovi nem forgatott akkora....szo...t :D

mondjuk ez engem is érdekelne mennyire jó a TYC mert gondoltam ha lesz első ködlámpa olyat veszek,

a gyári bontott iszonyat drága ahhoz képest, hogy használt, és sokszor már jócskán matt is.

ha meg veszek bontott matt gyárit, üveget is csak után gyártottat láttam emberi áron..akkor meg legyen az egész új...

Depot raktam be én is. Helyére ment minden, Osram izzók vannak benne, magasságot a tompított alatt van kicsivel,

Kép

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem ilyen akkor volt amikor a féltengely kihuppant a váltóból némi padkázás és vasuti betontalpfa segítségével:))

úgy is ment, csak kicsit fura volt, aztán vissza a váltóba, szimmering és váltóolaj csere és rendben is volt.

Köszönöm Wakond! :) Valami hasonlóra gondoltam magam is,másik kérdés vajon a csapágy rendben van vagy mégsem ?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.