Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

A kocsimban -nagy örömömre- van riasztó!

Valószínüleg nem gyári a cucc. A gondom a tegnap este jött elő vele. Nem nagy csak bosszantó.

A távkapcsolója ügyesen leszakadt a kulcsomról. Ráadásul nem is lehet kicserélni a felfogató részét mert egybe van öntve a nyomógombok gumijával. :)

Kérdésem az lenne nem ismeri-e valaki, mert semmi felirat szám típusjel nincs rajta. :D

Hopacsek! Már csak arra kellene rájönnöm hogyan lehet fotót feltenni ide!

Link to comment
Megosztás:

És utána mi következett, ha szabad érdeklődnöm, vagy minél hamarabb javittassam meg?

(gondolom az utóbbi)

Tipp: minél hamarabbi vizsgálat, hogy az-e!

De amúgy további tünetek:

Egyre gyakrabban rángat, majd kuplung kinyomásnál elveszti az alapjáratot és leáll a motor (ezt simán megcsinálja, akkor is, ha mondjuk 70-80-nal mész).

Nekem akkor tett be végképp, amikor egy Eger-Budapest úton 5-ször állt le.

Ezek után felkerestem az Opel-szervízt, ahol kigyógyították, azóta (lekopog) semmi ilyesmi gond nincsen.

És még egyszer köszönöm a szervíznek is :)

További tünetek lehetnek, hogy később már be sem akar majd indulni a motor, ebbe a fázisba én nem jutottam el.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis kérdéske:

A légzsák mikor nyilik ki akkor a kocsi elején ugye ütéstől kapcspl be és nyilik ki a légzsák!

DE HOL VAN EZ AZ ÉRZÉKELŐ????? Tudja valaki??

Abszolút laikusként: szerintem nem az ütéstől, hanem a nagy negatív gyorsulástól, az meg bárhol mérhető.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis kérdéske:

A légzsák mikor nyilik ki akkor a kocsi elején ugye ütéstől kapcspl be és nyilik ki a légzsák!

DE HOL VAN EZ AZ ÉRZÉKELŐ????? Tudja valaki??

Holnapra megnézem neked, de szerintem valahol az utastérben van, ha jól emlékszem. Szerintem ez a jeladó vezérli az övfeszítőt is.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem mondjuk nem MOL-t kéne tankolni, de ha neked ok, hogy a Te pénzedből támogatja egy magyar cég a horvát focit...

Ja meg máshol sokkal jobb a benzin. ;) ;)

Akkor elmesélem, hogy Magyarországon többnyire MINDEN benzínkút MOL üzemanyagot forgalmaz!

Még az OMV is 50%-ban! Az OMV-nél abban van különbség, hogy hol veszed. Nyugat-Magyarországon többnyire oszták OMV üzemanyagot árulnak (amit Schwechatról hoznak le a Dunán), de közép-Magyarország jórészén s Kelet-Magyarországon már szinte csak MOL üzemanyag van!

A Shell is MOL-t árul, csak ők raknak bele adalékot - már amelyik kútnál belerakják! Merthogy ezt inkább eladják külön általában.

Szóval sajnos szinte mindegy, hogy kinél tankolsz... szinte mindig ugyanazt a szar MOL üzemanyagot kapod!

(Meg kell kérdezni a kutasokat az OMV kutakon, hogy ők honnan hozzák a benyát. Meg szokták mondani és keresni kell olyan, ahol oszták benya van. Az jobb)

Jaaa, az egyetlen dolog, ami tuti import az a prémium dízel az OMV-nél meg a Shell-nél. (ha minden igaz, azokat mindig kintről hozzák)

üDV!

Ugyan nem vok G astra tulaj de összeeszkábáltam egy Gastrát ill. egy oasmit. Makettről van szó akit érdekel hesszölje meg :P

http://makettinfo.hu/forum/upload/197.119.1_20060114_055.jpg

http://makettinfo.hu/forum/upload/197.119.3_20060114_061.jpg

http://makettinfo.hu/forum/upload/197.119.4_20060114_066.jpg

:D Ez nagyon-nagyon tuti lett! Gratulálok!

Én is nézegettem már ezeket - amióta megvan a kisautóm ;).

Gondoltam arra is, hogy a németeknél rendelek valami olcsóbb RC coupe-t! ;) De mindenképp jó lenne valami ilyesmi makett / modell a polcra! ;)

Tényleg, vajon F Astra makett-et lehet kapni? :)

Link to comment
Megosztás:

....Az OMV-nél abban van különbség, hogy hol veszed. Nyugat-Magyarországon többnyire oszták OMV üzemanyagot árulnak (amit Schwechatról hoznak le a Dunán)....

....(Meg kell kérdezni a kutasokat az OMV kutakon, hogy ők honnan hozzák a benyát. Meg szokták mondani és keresni kell olyan, ahol oszták benya van. Az jobb)....

Ó csak ennyi ?

Majd feljárunk Sopronba benyát tankolni :)

Link to comment
Megosztás:

Ó csak ennyi ?

Majd feljárunk Sopronba benyát tankolni :D

Én megkérdeztem Kecskeméten 2 OMV kúton is. Azt mondták, hogy minden MOL, amit ők adnak, illetve időnként keverve vagy oszták OMV-vel.

De alapvetően MOL.

Találtam viszont egy olyan kutat - egy ügyfelünk benzinkútja, ami nem is OMV - ahol a tulaj azt mondja, hogy ők mindig az OMV-nek arról a dunai telepéről hoznak benyát, ahol osztrák üzemanyag van.

Most tankoltam náluk. Meglátjuk, hogy mi lesz a tapasztalat.

Lehet, hogy Pesten is sok helyen van oszták anyag! Szerintem érdemes rákérdezni. (bár nem biztos, hogy mindenhol bevallják, ha MOL) :)

Link to comment
Megosztás:

A Józsa és T. kútnál ( Hetény és régi 5-ös út ) a gázoil a sógorok OMV finomítójábol való.... ;)

Ez tuti... ;)

A benyát nam tudom de majd utánnanézek... :)

:D akkor még egy példa Kecskeméten.

A másik pedig a Canada Petrol az 52-esen (a Pólus után). Elég lerobbant kút. Nem sok bizalma lenne hozzá az embernek, de mivel ismerem a tulajt és mondta, hogy mi a szitu, így oda merek menni tankolni.

Link to comment
Megosztás:

Én úgytom, hogy a V-power Németó.-ból jön és én többnyire azt szoktam tankolni.

Vagy 95 OMW-t. De akkor ezek szerint az sem tuti. :)

Sajnos én úgy tudom, hogy még a V-POWER Racing sem német import! (bár ha valakinek ellenkező biztos infoja van, cáfoljon meg) Ha minden igaz az is csak 98-as adalékkal!

A V-Power 95 az meg nyilvánvaló, hogy csak adalékos 95-ös.

Ráadásul azt pedig már több helyről is hallottam, hogy a kúton - a kutasok ismerősök körében - el adják az adalékot külön és nem rakják bele a tartályba... vagy legalábbis messze nem annyit, mint amit kellene! :D

Ez a gáz Magyarországon, hogy mindehol ez megy. Bármilyen területről is legyen szó. ;)

Hm. Na jó. ennek is megvan a kiváltó oka. (de ez már politika lenne! ;))

Link to comment
Megosztás:

...Mostanság vettem észre, hogy 2,3,4,5-ben olyan 40-60 körüli sebességnél elkezd rángatni az autó,...

Voltam vele szerelőnél, azt mondta, hogy egy 6 éves (130e km) autónál, ez nem szokott előfordulni.

Szte kihagy az egyik henger vagy kilyukadt a henger valamilye, és belefolyik valami olaj is, mert iszonyú

büdös, ami a kipufogoból jön ki, de agr szelepról nem beszélt.

És még azt mondta, hogy nagyon drága megcsináltatni, szte még várhat, meg ha ilyen jön elő, akkor lépjek

oda neki, de városban..... De néha nagyon zavaró :)

Valami javítási tippet kérhetek? Vagy, hogy hengert hol és hogyan érdemes cseréltetni?

Link to comment
Megosztás:

Szte kihagy az egyik henger vagy kilyukadt a henger valamilye, és belefolyik valami olaj is, mert iszonyú

büdös, ami a kipufogoból jön ki, de agr szelepról nem beszélt.

A kérdés, hogy van-e színe ennek a "füstnek", mert pl. szimplán hengerfejes is lehet, de azt meg észrevennéd, ha fogyna a víz, olajos lenne a víz, vizes lenne az olaj, meg ilyenek.De ha csak 1Xűen túlontúl büdös a kipuff, akkor ott inkább benzinadagolási, vagy gyújtásprobléma lesz.Vagy ilyenek.Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

A kérdés, hogy van-e színe ennek a "füstnek", mert pl. szimplán hengerfejes is lehet, de azt meg észrevennéd, ha fogyna a víz, olajos lenne a víz, vizes lenne az olaj, meg ilyenek.De ha csak 1Xűen túlontúl büdös a kipuff, akkor ott inkább benzinadagolási, vagy gyújtásprobléma lesz.Vagy ilyenek.Szerintem.

ennek a füstnek semmilyen szine, csak iszonyat büdös.

Blitz:

akkor mit lehet vele csináltatni, ha mégis valami hengeres lenne a dolog?

Más:

most van opel hétvége, sztetek érdemes lenne márkaszervízben is megnézetni??

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.