Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Ezek azok a dolgok ami ellen igazán sosem lehet mit tenni ... lehet BKV-zni helyette meg kilóméterekre parkolni az uticéltól dehát ezek ilyen vicces megoldások ...

:(

útálom az ilyet mikor esélyed sincs arra hogy tegyél érte vagy ellene... ráadásul tele az ilyenekkel ez az ország sajnos ... tudom tudom nem csak ez az ország ... :P

Link to comment
Megosztás:

Valaki rányitotta az ajtót az autóra...ma vettem észre... első sárvédő behorpadt ... ######a....

Főleg hogy szinte sérülésmentes volt a kasztni szinte mindenhol ...

Nekem dettó. Nemrég rám is rámnyitotta valaki. Nekem a vezetőoldali ajtómon van függőleges horpadás, plusz lakkréteg sérülés. Pedig még direkt messze parkoltam mindenkitől, mikor leálltam. Ennyit ér ha az ember óvatos próbál lenni... :(

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Abszolút átérzem a kis horpadásos balesetekkel kapcsolatos fájdalmat és dühöt. Nekem az 1 hónapos autóm 1 hetes korában elvitték mind a 4 dísztárcsát, most meg a csomagtérajtajánál pont az élet horpasztotta be valahogyan, valaki...de hogy mivel és hogy elképzelni sem tudom... :P :(

festék, lakkréteg repedezett, de nem pattogzott le...

Szeintetek mennyi ennek a javítása és hol érdemes megcsináltatni?

Sajnos engem irritál, hogy olyan és szeretném javíttatni...

Segítsetek, kérlek! (priv, vagy itt)

Kis horpadás, nincs 2 cm átmérőjű, de mivel pont az élet találhatta meg valamivel, így az él alatti terület is deformált... :cry:

Köszi előre is!

Kellemes hétvégét!

Üdv.:

Krisztián

Link to comment
Megosztás:

Olyan sok lehetőséged nincs nagyon, elmész lakatoshoz aki felcsiszolja,gletteli és jó esetben van egy fényező haverja aki leködöli,(vagy telifény arra az elemre) vagy kihúzza a horpadást heggyesztővel, vagy kikalapálja, ezt általában eldönti amint látja...vagy veszel újat/bontottat.

Olcsó semmiképp nem lesz ...

sziasztok!

Abszolút átérzem a kis horpadásos balesetekkel kapcsolatos fájdalmat és dühöt. Nekem az 1 hónapos autóm 1 hetes korában elvitték mind a 4 dísztárcsát, most meg a csomagtérajtajánál pont az élet horpasztotta be valahogyan, valaki...de hogy mivel és hogy elképzelni sem tudom... :P :(

festék, lakkréteg repedezett, de nem pattogzott le...

Szeintetek mennyi ennek a javítása és hol érdemes megcsináltatni?

Sajnos engem irritál, hogy olyan és szeretném javíttatni...

Segítsetek, kérlek! (priv, vagy itt)

Kis horpadás, nincs 2 cm átmérőjű, de mivel pont az élet találhatta meg valamivel, így az él alatti terület is deformált... :cry:

Köszi előre is!

Kellemes hétvégét!

Üdv.:

Krisztián

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A mai napon,a hátso ajtomba belenyitottak egy mási kajto ajtaját,persze ott hagyták,szerintetek mit érdemes vele kezdenem?

Egy 8-9 cm-es karcolás láthato,a sötét auton fehéren,gondolom ez az alap festése.....

Szerintetek mit érdemes vele kezdeni?

Link to comment
Megosztás:

Ha mély és horpadt akkor ugyanaz amit a kolegának is javasoltam sajnos csodát nem lehet tenni már :( :P

Ha nem mély csak fényezési hiba akkor rendelhetsz színkód alapján kis flakont "opeléktól" és próbálhatsz enyhíteni a dolgon ...

R.I.P :cry:

Link to comment
Megosztás:

Ha mély és horpadt akkor ugyanaz amit a kolegának is javasoltam sajnos csodát nem lehet tenni már :( :P

Ha nem mély csak fényezési hiba akkor rendelhetsz színkód alapján kis flakont "opeléktól" és próbálhatsz enyhíteni a dolgon ...

R.I.P :cry:

Hát nem olyan mély szerencsére...

De menyibe kerül "opeléknál" egy ilyen kis adag festék ugy nagyjábol?

És ha azzal utánna huzok mennyire lesz észrevehetö a javitás mondjuk?

Esetleg polirral nem lehet kiszedni ha nem olyan mély???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tanácsot szeretnénk kérni, ma este résztvettem egy balesetben az erzsébet hídon,Az eset 3 sáv, kettő haladó plussz busz sáv, a középső sávból bevágott elém egy autó, mire én félrerántottam a kormányt s nekiütköztem a melletem haladó autónak a buszsávban(sajnos aki elémjött azzal nem ütköztem össze).

A vétkes természetesen nem állt meg, így csak a marc. 15 téren sikerült utolérni, nem ismerte el(természetesen biztosító társasági céges autó). Kihívtam a rendőrőket, mire a helyszínre értek addigra a harmadik autó(buszsáv levő) soforje elment a helyszínről, helyette az öccse jelent meg, az autó a helyszínen maradt(szintén céges autó BMW...). A rendőrőknek elmondásra került az eset, s kaptam egy igazolást a balesetről, majd felhívott a károsult, hogy jobb lenne a töröltetném az egészet, s adjak egy betétlapot neki, s majd szerzünk az én káromhoz is egy betétlapot, s akkor melletem tanuskodik...? Holnap bemegyek a biztosítomhoz, kárszemlére(nincs CASCO-m), tanácsra, de nem tudom mit tegyek nem szeretem "vételenül" elismerni a dolgokat... Tegyek feljelentést az ellen aki bevágott elém?

Köszi,

Engem egy apróbb részlet érdekelne....mit keresett azaz autós a busz sávban? ott csak kanyarodási szándékkal vagy külön engedéllyel lehet tudtommal haladni...vagy itt épp ez volt a szitu?

Várom én is a fejleményeket...Írd majd le légyszíves..kamerákkal kapcsolatlban is, hogy mit sikerűlt...

Link to comment
Megosztás:

Olyan sok lehetőséged nincs nagyon, elmész lakatoshoz aki felcsiszolja,gletteli és jó esetben van egy fényező haverja aki leködöli,(vagy telifény arra az elemre) vagy kihúzza a horpadást heggyesztővel, vagy kikalapálja, ezt általában eldönti amint látja...vagy veszel újat/bontottat.

Olcsó semmiképp nem lesz ...

Szia!

Kö9szi a választ erre magam is rájöttem, hogy kasznishoz kell menni véle... :P :cry: A telifény erős lenne, alig 1,5-2 cm-s a horpadás, tehát a javítandó terület sem lenne ennél nagoybb. Na jó, max 5 cm. :9 Kissé értek hozzá régebben foglalkoztam autókkal. (behozatal, vám, forgalombahelyezés, vizsga, jav-kaszni is...de már nem)

Azonban arra lennék kíváncsi, hogy tudtok-e ajánlani valami megbízható igazán jókezű kasznis/fényező kollégát, aki nem bebarmolja, hanem mondjuk észrevehetetlenül (szerény kérés... :( ) megjavítja a dolgot, hogy NE is lássam már...

A bajom az, hogy megrepedt a lakkozás (esetleg festés) és nmem akarom, hogy a hideg és a víz bemenjen, korrodálást okozzon...

Tehát megbízható, többektől ajánlott kasznis-fényező munkaerőt keresek, aki esetleg nem most akar új mercit venni. :D

Köszi

Krisztián

Link to comment
Megosztás:

Van egy ilyen barátom, korrekt nem simlis srác, Budapesti ... 18. kerületi ... neked az közel van?! Írj PÜ-t ha érdekes ....

Szia!

Kö9szi a választ erre magam is rájöttem, hogy kasznishoz kell menni véle... :P :cry: A telifény erős lenne, alig 1,5-2 cm-s a horpadás, tehát a javítandó terület sem lenne ennél nagoybb. Na jó, max 5 cm. :9 Kissé értek hozzá régebben foglalkoztam autókkal. (behozatal, vám, forgalombahelyezés, vizsga, jav-kaszni is...de már nem)

Azonban arra lennék kíváncsi, hogy tudtok-e ajánlani valami megbízható igazán jókezű kasznis/fényező kollégát, aki nem bebarmolja, hanem mondjuk észrevehetetlenül (szerény kérés... :( ) megjavítja a dolgot, hogy NE is lássam már...

A bajom az, hogy megrepedt a lakkozás (esetleg festés) és nmem akarom, hogy a hideg és a víz bemenjen, korrodálást okozzon...

Tehát megbízható, többektől ajánlott kasznis-fényező munkaerőt keresek, aki esetleg nem most akar új mercit venni. :D

Köszi

Krisztián

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy parkolóban belémtolattak ,és mivel nem volt még ilyen problémám ezért a tel számot kértem csak el,majd otthonról felhívtam és elkértem a többi adatát.

Szerintetek mit kell ilyenkor tenni?

A kocsi 3 hetes és metál fekete amin minden meglátszik.Maga a sérülés nem olyan brutál, dehát új kocsi és nem azért vettük ,hogy egy sérüléssel a bal elején mászkáljünk vele.

Azt se tudom ilyenkor most kijavítják valahogy ,vagy cserélik az egész lökhárítót? :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy parkolóban belémtolattak ,és mivel nem volt még ilyen problémám ezért a tel számot kértem csak el,majd otthonról felhívtam és elkértem a többi adatát.

Szerintetek mit kell ilyenkor tenni?

A kocsi 3 hetes és metál fekete amin minden meglátszik.Maga a sérülés nem olyan brutál, dehát új kocsi és nem azért vettük ,hogy egy sérüléssel a bal elején mászkáljünk vele.

Azt se tudom ilyenkor most kijavítják valahogy ,vagy cserélik az egész lökhárítót? :(

Senki nincs a családban aki tudna segíteni, hogy ilyenkor mit kell tenni?

1-2 hibát elkövettél ami miatt remélem nem fogsz túl nagyot szívni....

1. Európai baleseti bejentő lapot kellett volna ahelyszínen kitölteni, mert ezzel lehet utánna vmit keresni...ebben is meri el a vétkes a "hibáját"

2. ha nem akarja elismerni, mindenképpen a helyszínre rendőrt kell hívni...

Sajnos, ha jól értem ebből egyik sem történt meg és még egy cetli sem lett írva, hogy itt és itt elismeri az okozott kárt.

Ugyanis ezek után Ő simán letagadhatja, nem ismeri el vagy teljesen másként meséli..pl kihajtottál elé a "parkoló kocsik sorából" és mehetsz a rendőrségre, aztán esetleg tovább a pereskedés, hónapokig vagy évekig, ha be bírod bizonyítani, hogy így volt, ahogy te mondod és addig nincs kocsi javítás.

Szóval legközelebb már okosabban, most pedig remélem még utólag ezt a papírt korrekten megírja veled (amit az 1es pontban írtam) és akkor semmi gond, azzal a papírral mész a biztosítóhoz, és onnan már intézik....kárfelvétel, stb..

Link to comment
Megosztás:

Senki nincs a családban aki tudna segíteni, hogy ilyenkor mit kell tenni?

1-2 hibát elkövettél ami miatt remélem nem fogsz túl nagyot szívni....

1. Európai baleseti bejentő lapot kellett volna ahelyszínen kitölteni, mert ezzel lehet utánna vmit keresni...ebben is meri el a vétkes a "hibáját"

2. ha nem akarja elismerni, mindenképpen a helyszínre rendőrt kell hívni...

Sajnos, ha jól értem ebből egyik sem történt meg és még egy cetli sem lett írva, hogy itt és itt elismeri az okozott kárt.

Ugyanis ezek után Ő simán letagadhatja, nem ismeri el vagy teljesen másként meséli..pl kihajtottál elé a "parkoló kocsik sorából" és mehetsz a rendőrségre, aztán esetleg tovább a pereskedés, hónapokig vagy évekig, ha be bírod bizonyítani, hogy így volt, ahogy te mondod és addig nincs kocsi javítás.

Szóval legközelebb már okosabban, most pedig remélem még utólag ezt a papírt korrekten megírja veled (amit az 1es pontban írtam) és akkor semmi gond, azzal a papírral mész a biztosítóhoz, és onnan már intézik....kárfelvétel, stb..

Köszönöm szépen a gyors választ!

Azt beszéltem meg a hapsival, hogy eljön velem az opel kereskedésbe és kifizeti a számlát.Vagy ez rossz ötlet?Az anyósomék voltak velem a kocsiba ,akik tudnák tanusítani a dolgokat mert pont a Nyugatiba vittem őket csak aztán ők elmentek mert indúlt a vonatuk.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a gyors választ!

Azt beszéltem meg a hapsival, hogy eljön velem az opel kereskedésbe és kifizeti a számlát.Vagy ez rossz ötlet?Az anyósomék voltak velem a kocsiba ,akik tudnák tanusítani a dolgokat mert pont a Nyugatiba vittem őket csak aztán ők elmentek mert indúlt a vonatuk.

nem tudom mekkora a kár az autóban, de nem hiszem, hogy megéri bárkinek kp-ben rendezni akárcsak egy lökhárító árát is....hivatalos kereskedésben egy lökös csere festéssel szerintem 100 eFt környékén van...ha csak az sérűlt...ki akar ennyit kicsengetni..amikor az éves kötelezőjének díja talán csak 10 eft -tal lessz több? Jobb lenne szerintem, ha megírnátok a papírt...ha korrekt az illető, akkor nem lesz gond..elmentek a szakszervízbe, ott lelombozzák az illetőt mennyi az annyi, és ott írjátok meg a papírt és a kereskedés intézi is a biztosítóval a dolgokat. Bizzunk benne nem lesz gond. holnap már többet tudunk...:(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A mai napon,a hátso ajtomba belenyitottak egy mási kajto ajtaját,persze ott hagyták,szerintetek mit érdemes vele kezdenem?

Egy 8-9 cm-es karcolás láthato,a sötét auton fehéren,gondolom ez az alap festése.....

Szerintetek mit érdemes vele kezdeni?

Egyszer vki kulccsal végighúzott 3 elemet a kocsimon. Akkor nem találtam olyan szakembert, aki elvállalta volna a javítást, mindenáron a teljes elemek fényezését javasolták. Az alábbi - http://www.carwellness.hu/ - céghez fordultam és szépen megcsinálták, a fényezés árának töredékéből.

Link to comment
Megosztás:

Egyszer vki kulccsal végighúzott 3 elemet a kocsimon. Akkor nem találtam olyan szakembert, aki elvállalta volna a javítást, mindenáron a teljes elemek fényezését javasolták. Az alábbi - http://www.carwellness.hu/ - céghez fordultam és szépen megcsinálták, a fényezés árának töredékéből.

Ez tényleg szuper ,de mivel nem az én hibámból következett be a dolog ezért inkább kicseréltetem az első lökhárítót, mivel az ő biztósítója állja .

Ha egyébként 1-2 éves lenne a kocsi lehet hogy nem izgatna a dolog és elmennék egy jó szerelőhöz aki 10-ed részért megcsinálná ,de így 3 hetesen kicsit bosszant,és azért megyek az opel márkakereskedésbe.Mert hát azért az ember nem hoz ki minden héten egy új autót a szalonból.Ja .. a fényezés 55.000Ft megkérdeztem.

Link to comment
Megosztás:

Mindenképpen kell fényezni, ha cserélik, akkor is :(

Egyébként meg a biztosítóé az utsó szó.

Én azt hittem , hogy ha nekem kell egy zafír fekete lökhárító akkor rendelnek egyett aztán kész.

Megmondom őszintén, hogy azért nem akarom fényeztetni ,mert ott kell hagyni a kocsit 2 napra.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.