Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

A sima 7-esen gondoltam, hogy megyünk (Szerémi fele indulnánk). Igaz kissé lassabb, de ha nagyon szeretnétek, mehetünk pályán is.

Teló,velencére mikorra tervezitek az érkezést 13-13.30,mert akkor úgy időzítem a dolgaim.

Link to comment
Megosztás:

Tudom hogy van máshol ilyen téma de ott nincs senki sosem.

Foliázásrol valaki tud nekem pontos infokat adni????

Szabályok stb 2008as érdekelne.

3 éve fóliáztattam a Corsát, akkor az volt, hogy 70% alá nem mehettél a szélvédőnél és a két első oldalablaknál. A hátsó ablaknál is csak akkor, ha volt 2 oldaltükör a verdán. Hátsó ajtóknál mind1.

A fóliáról kell egy műbizonylat a felrakó cégtől, milyen a fényáteresztő képessége.

Azóta nem tudom, mi van.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól emlékszem a fehér színkódja a 10-s. De ez már nem 100%. 11 a törtfehér emlékeim szerint. De jobb megkérdezni egy hozzáértőt. Régen tudttam egy pár színkódot de mostanra kikopott a fejemből. :D

Megnéztem, Y-474 a színkód, ahogy írták a srácok.

Akkor beballag legközelebbi szakszervíz, és simán ilyen stiftet vesz?

Megpróbálom.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

3 éve fóliáztattam a Corsát, akkor az volt, hogy 70% alá nem mehettél a szélvédőnél és a két első oldalablaknál. A hátsó ablaknál is csak akkor, ha volt 2 oldaltükör a verdán. Hátsó ajtóknál mind1.

A fóliáról kell egy műbizonylat a felrakó cégtől, milyen a fényáteresztő képessége.

Azóta nem tudom, mi van.

Igen, ha van mindkét oldalon külső visszapillantó a fényáteresztőképesség mindegy (akár lemez is lehet, lásd furgonok), csak a környezete ne tükröződjön benne.

Link to comment
Megosztás:

Ezt az olajat próbálta már valaki? :

Elf 5w30

A teljesítményszintje alapján felső kategóriás, többet tud, mint a Mobil1 ESP 5w30

Az ára meg elég pénztárca barát.

Mennyire jó szerintetek egy z14xe motorba?

Acea A5/B5

Most 5w30 Mobil1 van benne.

Miért tesznek bele 30-ast? A 40-es miért nem jó bele?

Link to comment
Megosztás:

Jó bele a 40-es is.

Nézd meg a metabond olajokat is, abban is elf alapanyag van :D

http://www.opel16v.hu/metabond/metabond.htm

A fent említett ELF olajról van valami tapasztalatod? Általában az Elf olajok milyenek? Nálunk nincsenek annyira reklámozva, mint Castrol, stb. A specifikációi szerint viszont nem rosszak.

A fent belinkelt oldalon láttam Total quartz 9000 olajat is, arról esetleg tapasztalat?

Link to comment
Megosztás:

Ha nem kajálja a mostanit, akkor továbbra is az 5W30 vagy 5W40 olajat ajánlom bele.

Személyszerint a 40-est tenném bele, mert az olcsóbb, és ugyanolyan jó bele :D

Metából ez a Top típus, ebből 5L 10100Ft.

Hogy kajálja-e, még nem tudom.

kb 200km mentem még csak vele. Majd kiderül.

Nem tudom, miért 30-ast tesznek bele, mivel ezek drágábbak is elvileg. A szám meg elvileg a felső hőtartományt mutatja csak, ha jól tudom. (ez így -30C-tól +40C-ig tudja az előírt teljesítményét)

Miért drágábbak, amik csak 30-asak? Nem értem.

Link to comment
Megosztás:

Nekem csak a metáról van tapasztalatom, de abban is az elf van felhasználva. Ezek a tapasztalataim elég jók az évek során :D

Köszi!

Az a baj, hogy messze vagy, nem megyek Pestre egy kanna olajért. Posta meg jól megdobja az árát sajnos.

A környékbeli forgalmazókról hol lehet informálódni vajon?

Link to comment
Megosztás:

Nekem csak a metáról van tapasztalatom, de abban is az elf van felhasználva. Ezek a tapasztalataim elég jók az évek során :D

Megnéztem a Metabond oldalát, ott is árulják az Elf olajait, igaz, horror áron.

Teljesítményszintre az Elf Evolution SXR is ugyanaz a kategória, mint a Metabond Top, a Solaris széria meg még egyel feljebb van, és most 1900/l a motorolajbolt.hu oldalon. (ez Metabondéknál miért duplája????)

Olyan rossz akkor nem lehet.

Azért érdekelne, hogy a viszkozitása milyen, nem kajálja-e az Opel motor.

Senki nem használt még ilyet?

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Az a baj, hogy messze vagy, nem megyek Pestre egy kanna olajért. Posta meg jól megdobja az árát sajnos.

A környékbeli forgalmazókról hol lehet informálódni vajon?

Ez jó kérdés :D www.metabond.hu, gondolom :D Én nemtom arrafelé hol van közel.

ezeknél az olajshopoknál is rájön a posta vagy futár díja, nem?

Link to comment
Megosztás:

(ez Metabondéknál miért duplája????)

Ez is jó kérdés. Talán az egyik ok az lehet, hogy ők legálisan hozzák be az országba, ami megdrágítja :D

A másik meg olyan ok is lehet, mint a castrol rs-nél... abból a német nagyon jó minőségű, a magyar töltésű

viszont közel sem olyan jó. Mindkettő ugyanolyan dobozban van, csak a magyaron van magyarul is felirat

a cimkén, és sokkal olcsóbb :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.