Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

spirál kötegelöt akarok venni, talán abbol nem birja kiszedni. :D

nyestriaszto van a motortérben....

Ez valami ultrahangos cucc?

Nekem a garázs padlásán akartak megtelepedni, akkor próbálkoztam ilyennel. Az elején mintha jó lett volna, de megszokták... (hozzá nem fértek, lemez dobozban volt)

Végül a kutyánk oldotta meg a problémát véglegesen... :D

Link to comment
Megosztás:

Ez valami ultrahangos cucc?

Nekem a garázs padlásán akartak megtelepedni, akkor próbálkoztam ilyennel. Az elején mintha jó lett volna, de megszokták... (hozzá nem fértek, lemez dobozban volt)

Végül a kutyánk oldotta meg a problémát véglegesen... :D

22.5KHz-es frekivel hajt meg egy hangszorot, vaterán vettem, Alpine márkáju cucc....

Link to comment
Megosztás:

22.5KHz-es frekivel hajt meg egy hangszorot, vaterán vettem, Alpine márkáju cucc....

Én úgy csináltam egyet, de ez nem fix frekis, hanem kb 20kHz-től megy kb 30kHz-ig, oda-vissza. Így idegesítőbb, nehezebb megszokni. A fix frekis nálam kb 3 napig volt hatékony. Ezzel hetekig elvoltak. Aztán Léna elbeszélgetett az egyikkel éjszaka, miután megint megjelentek. Felhívta a figyelmüket, hogy "ellenséges terület" számukra.

Reggel moshattam a vért a garázs faláról. :D

Link to comment
Megosztás:

Srácok! Megkérhetlek benneteket, hogy a véres leszámolós, a mérgezős és hasonló durva dolgokat mellőzzük ha lehet.

Megoldható lenne?

Természetesen. Én nem is erre buzdítottam, csak leírtam, nálunk mi lett a vége. Közöm nem volt hozzá.

Mint írtam, és is ultrahanggal próbálkoztam.

Amúgy egyszerű mozgásérzékelő nem lenne jó a motortérbe, ami egy szirénát indítana? 130dB azért csak elűzné.

Link to comment
Megosztás:

Természetesen. Én nem is erre buzdítottam, csak leírtam, nálunk mi lett a vége. Közöm nem volt hozzá.

Mint írtam, és is ultrahanggal próbálkoztam.

Amúgy egyszerű mozgásérzékelő nem lenne jó a motortérbe, ami egy szirénát indítana? 130dB azért csak elűzné.

Próbáld ki.

Link to comment
Megosztás:

Természetesen. Én nem is erre buzdítottam, csak leírtam, nálunk mi lett a vége. Közöm nem volt hozzá.

Mint írtam, és is ultrahanggal próbálkoztam.

Amúgy egyszerű mozgásérzékelő nem lenne jó a motortérbe, ami egy szirénát indítana? 130dB azért csak elűzné.

És te is értékelnéd, ha 130dB üvöltene az utcán....vagy a kertben..biztos nem lennél ideges, mondjuk hajnali 2 órakor :D

Link to comment
Megosztás:

A stabilizátor egy darab vas (rúd), ami összeköti a futómű jobb és bal oldalát. Ha a kasztni dől valamerre, akkor ez az ellenkező oldali futóművet a föld felé nyomja, hogy ne emelje fel a "lábát" az autó....

Amivel gond szokott lenni, az a "kutyacsont", illetve annak a szilentjei. A kutyacsont ami a stab.rudat a futóműhöz köti. Vékony kis pálca két szilenttel a végén, gondolom a neve alapján megtalálod :D Megrángatva, ha kopog, akkor csere. Ha nem kopog elsőre, billegtesd meg kicsit a kasztnit, miközben rajta tartod a kezed - ha lóg, érezni fogod. Szervize válogatja, hogy komplett cserét csinál, vagy csak a szilentet cseréli benne. De nem drága kompletten sem, úgyhogy nem szoktak sz@rakodni vele. Ja, és mindig párban illik cserélni - bár sokszor spórolnak ezzel.

Robicsucsu történetéhez: szóval, ha egy szervíz nem találja meg a szilenthibát, hanem százezres cseréket erőltet, el kell gondolkodni, érdemes-e oda járni. Ha odafigyelnek, rázópadon minimum ki kellene jönnie - ez a "műszeres vizsgálat" ez kamléder szagú, műszerrel max. a lengéscsillapító hatásfokát tudják ellenőrizni a padon, azt, hogy hol kopog, a szaki kell kiderítse. A "műszer" nem fog fülelni, meg tapogatni, mi kopog, meg lóg...... vagy van már valami hiper-szuper mérőmikrofonos/piezoszenzoros szerkezet, ami végigcsápolja a futóműalkatrészeket, miközben rángatja a kasztnit, és én nem tudok róla? Hát ez is lehet, mostanában inkább a gyerekek kötik le az időm, nem tájékozódom.... :P :D

Ráadásul a magyar utakon a legnagyobb valószínűséggel először a kutyacsont megy tönkre. Nekem a közelmúltban két új autómon egymás után ugyanez ment tönkre először.... (Focus 15ekm, Stilo 40ekm) Szóval ez egy szervíznek rutin kéne legyen....

Igaz,ami IGAZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

És te is értékelnéd, ha 130dB üvöltene az utcán....vagy a kertben..biztos nem lennél ideges, mondjuk hajnali 2 órakor :D

Mi idegesít jobban, a 15 másodperces szirénázás, vagy a szétrágott kábelköteged, amit esetleg reggel találsz az autódban?

Vicsor: Nincs min kipróbálni, mivel elköltözött a maradék.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.