Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

egy tipp ha kicsit csattog a motor általában a hidrotőke szokta csinálni lehet kifejezetten hidrotőke csendesítő adalékot tenni bele. A hidrotőkére ráég az olaj így nem fekszik be a helyére és azért szeret zajoskodni,az egyik ismerősünk kiszedte az összeset és lepucolta vissza tette és neki i elmult minden zaj!

Link to comment
Megosztás:

Érdemes megpróbálni egy hidrotőke adalékot !!! Hátha az használ !

persze...ha befogod a füled, akkor sem fogod hallani... :D ;) :D

Nem akarlak bántani, de szerintem egyenlőre maradj a kérdezők oldalán... :D Mert amiket itt pár hozzászólás alatt elkövettél, azért már a középkorban akasztottak... :P

Link to comment
Megosztás:

egy tipp ha kicsit csattog a motor általában a hidrotőke szokta csinálni lehet kifejezetten hidrotőke csendesítő adalékot tenni bele. A hidrotőkére ráég az olaj így nem fekszik be a helyére és azért szeret zajoskodni,az egyik ismerősünk kiszedte az összeset és lepucolta vissza tette és neki i elmult minden zaj!

És a "hidrotőke csendesítő" adalék azt mit csinál??? Mert ha oldja az olajat mint ahogy írtad, az annyira nem jó egy mociban... ;) :D

Link to comment
Megosztás:

T zolex!

A Mobil Synt S 5W-40 és Castrol Magnatec C3 5W-40 motorolaj nem rendelkezik GM (opel) benzines (GM-LL-A-025) gyártóművi jóváhagyással.

Nem való az autódba. Ha olcsó, akkor sem.

Az említett márkák GM benzines gyártóművi jóváhagyással rendelkező motorolajai:

Mobil 1 Protection Formula 0W-40

Castrol Edge 0W-30

A Valvoline SynPower 5W- 30 is rendelkezik (GM-LL-A-025) GM jóváhagyással

3231 ft /l 12 261 ft/4l

itt megrendelhető:

http://gumi.altavizsla.hu/valvoline/synpower_5w_30/

De aShell Helix Ultra AG 5w/30 1 liter 5530 Ft

Kifejezetten a legkorszerűbb GM motorok leghatékonyabb védelmére fejlesztették ki, a régabbi GM motorok számára visszafelé kompatibilis. Kiterjesztett olajcsere-periódus dízel- és benzinmotorokhoz egyaránt alkalmas.

API SL/CF, ACEA A3/B3/B4, GM-LL-A-025, OPEL

ezt itt találtam . :

http://www.olajdepo.hu/index.php?action=sh...ype=ASC&p=2

Az én autómba 1-éves kötelezőnél ezt tették a márkaszervízbe.(10300-at fizettem az olajér mivel járt rá 20% kedvezmény+csak annyit számoltak amit ténylegesen beletöltöttek azt hiszem 3.6 l)

Link to comment
Megosztás:

egy tipp ha kicsit csattog a motor általában a hidrotőke szokta csinálni lehet kifejezetten hidrotőke csendesítő adalékot tenni bele. A hidrotőkére ráég az olaj így nem fekszik be a helyére és azért szeret zajoskodni,az egyik ismerősünk kiszedte az összeset és lepucolta vissza tette és neki i elmult minden zaj!

Meg eltömődnek a mikrofuratok rajta, melyeken az olaj hivatott áramlani és ez az olajnyomás állítaná a hézagot.

Na most ha ez nincs meg nem fog rendesen működni az a szerencsétlen tőke, ezért csattog és zajos míg fel nem épül valahogy az olajnyomás.

Tipikus esete amikor motortisztító adalákkal átmossák a szerencsétlen motort olajcsere előtt, többet ártva neki mint sem!

Ha ez a verzió nem játszik, akkor valszeg visszafolyik az olaj jelentős része a hosszú állás után a deknibe és addig csattog amig a szivattyú fel nem nyomja a kritikus helyekig. Na már most normális esetben az olajnak sem kellene visszafolyni teljesen, van erre egy szelep amely ezt megakadályozná.

Érdemes lenne esetleg olajnyomást méretni.

Semmiféle csoda adalék nem fog tartós javulást eredményezni,főleg ha kopottak a tőkék, csak tűzoltást végzel vele.

A tőkék kiszedése, átmosása adott esetben segíthet, de hallottam már olyanról is, hogy a komplett (16db) tőke cseréje után is volt hangja továbbra is.

Hosszútávon a rossz hidrotőke aránytalanul terheli és koptatja a vezérmű tengelyt!

Link to comment
Megosztás:

egy tipp ha kicsit csattog a motor általában a hidrotőke szokta csinálni lehet kifejezetten hidrotőke csendesítő adalékot tenni bele. A hidrotőkére ráég az olaj így nem fekszik be a helyére és azért szeret zajoskodni,az egyik ismerősünk kiszedte az összeset és lepucolta vissza tette és neki i elmult minden zaj!

Már bocs, de Neked fogalmad sincs miről van szó.

Az autó 3-4 napig állt, tehát tényleg állati alacsony volt az olajnyomás.

Az én cartársam meg műanyagból tákolt kipufogóvéget! :D

Link to comment
Megosztás:

Különben nagyon sok kíváló motorolaj nem rendelkezik a GM jóváhagyásával,ennek ellenére használják Opelbe is őket.

T zolex!

Én nem a motorolaj kiválóságáról, hanem gyártóművi elfogadásáról beszéltem. Ez két különböző, egymással nem keverendő dolog.

A kiválóság mindenkinek más jelentéssel bír. A gyártóművi jóváhagyás egyértelmű jelzése a motor gyártójának a motorolaj felhasználhatóságát illetően.

Természetesen a felhasználó tudhat többet a motor gyártóinál, fejlesztőinél a motorról, de ez igen ritka.

Link to comment
Megosztás:

HÁt majdnem megfuladtam a reggelitől míg olvastam a hozzásólásokat a probklémámra. a Fülbefogást kipróbálom sztem rövid távon ez lenne a legolcsóbb megoldás.

Adalékot még nem töltöttem sohae gy autómba se és nem is szeretnék a mostani olaj kb 4e km el ezelőtt volt cserélve total quatrz7000. Kb 30 e km et mentem eddig ilyen olajjal és 3szor volt cserélve. Megnézetem az olaj nyomást. Próbáljam más olajjal esetleg? A szétszedést annyira nem szeretném egyenlőre valami "humánusabb" megoldást keresnék.

Link to comment
Megosztás:

T dionaea!

A Total Quartz 7000 10W-40 következő gyártóművi előírásokat teljesíti:

PSA Peugeot-Citroen,

VW 500 00, 505 00,

Mercedes-Benz 229.1.

Mit keres ez az olaj egy OPEL-ben?

A fenti márka GM (opel) gyátóművi előírásokat teljesítő motorolaja:

Total Quartz Energy 9000 0W-30.

Link to comment
Megosztás:

Na hát akkor itt a hiba oka bár megmondom őszintén kicsit utána jártam mielőtt ezt szereztem bele és akikel beszélemt nem mondták hogy, ne lenne jó bele. Igaz nem kifejezeten opel szeklők.Az hogy nem felel meg a gm szavbánynak azt jelentheti, hogy csak gm álltal elfogadott olajat rakhatok bele? Mik ezek? vhol meg lehet tudni mit szeret.

Link to comment
Megosztás:

T dionaea!

Bármilyen olajat rakhatsz az autódba. Saját felelősségre.

Ésszerű GM gyártóművi elfogadással rendelkező olajat használni.

Benzines: GM-LL-A-025, dízel: GM-LL-B-025.

Legolcsóbb a Genuine GM Motor Oil 5W-30 feliratú olaj.

Igényesebb:

Gyártó Termék név

Castrol Edge 0W-30

Castrol SLX Professional Longtec 0W-30

ÖMV BIXXOL SPECIAL G

Meguin Motorenoel Quality SAE 5W-30 

Texaco Havoline Ultra G Longlife 5W-30

LIQUI MOLY Leichtlauf Special LL 5 W-30

Statoil LaserWay G 5W-30

Fuchs Titan Supersyn Ecoflex 5W-30

Total QUARTZ ENERGY 9000 0W30

FINA First 600 0W-30

Motul Specific LL A/B 025 5W-30

AGIP Formula LL G 5W-30

Shell Helix Ultra AG 5W-30

Selénia Multipower 5W-30

ARAL SuperTronic G 0W-30

MOL Dynamic Synt 5W-30

Q8 Formula G Longlife 5W30

Rowe HIGHTEC SYNT 5W-30 HC-GM

Ajánlom:

Mobil 1 Mobil 1 Protection Formula 0W-40

Valvoline SynPower GM 5W-30

Addinol EXTRA LIGHT MV 038 0W-30

Itt lehet kapni:

www.abaqua.hu

www.olajshop.hu

www.formula3000.hu

www.autoteka.hu

www.bgm.hu

www.addinol.hu

Link to comment
Megosztás:

T imy!

Minden jó bele, amit annak gondolsz!

Legfeljebb nem teljesíti a gyártóművi előírásokat.

A kérdezett olaj az 1999 előtt gyártott benzines (VW 502 00),

és 1999 előtt gyártott PD nélküli dízelek (VW 505 00) gyártóművi előírását teljesíti.

Link to comment
Megosztás:

T imy!

Minden jó bele, amit annak gondolsz!

Legfeljebb nem teljesíti a gyártóművi előírásokat.

A kérdezett olaj az 1999 előtt gyártott benzines (VW 502 00),

és 1999 előtt gyártott PD nélküli dízelek (VW 505 00) gyártóművi előírását teljesíti.

És ettől károsodhat a kocsi?

Mások is írták, hogy használják Z14XEP-be.

Link to comment
Megosztás:

T imy!

Igen, a nem megfelelő olajtól károsodhat a motor.

Rövid távon olajszint csökkenés, hosszabb távon

szervízköltség emelkedés a következménye.

A gyártóművi jóváhagyás egyértelmű jelzése a motor gyártójának a motorolaj felhasználhatóságát illetően.

Természetesen a felhasználó tudhat többet a motor gyártóinál, fejlesztőinél a motorról, de ez igen ritka.

Link to comment
Megosztás:

T imy!

Igen, a nem megfelelő olajtól károsodhat a motor.

Rövid távon olajszint csökkenés, hosszabb távon

szervízköltség emelkedés a következménye.

A gyártóművi jóváhagyás egyértelmű jelzése a motor gyártójának a motorolaj felhasználhatóságát illetően.

Természetesen a felhasználó tudhat többet a motor gyártóinál, fejlesztőinél a motorról, de ez igen ritka.

Várjuk meg mások véleményét is....

Link to comment
Megosztás:

jajjmááá... nem eszik olyan forrón a kását...

fú de jót írtam :lol:

tegyé bele 5w40 et ha nem szi aZ OLAJAT, vagy 10w40 et ha szegeti.

a X16XEL be minden olaj jó, amikor ezt a motort megtervezték, akkor még nem voltak ilyen nagyon hiperszuper szabványok, jó bele minden csak ne teszkó gazdaságos olaj legyen...

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.