Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Üdv mesterek!

Ma lemosattam a motort (Z14XE) és amikor megtudta a szerelőm, jól lehordott.

Mondván, hogy ezeket a motorokat nem szabad vízzel mosni, mert valami többszázezres elektronika csatlakozói eloxidálódhatnak, oszt nyúlhatok mélyen a zsebembe. Van ennek valami alapja? Mert akkor többet nem mosatom.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mesterek!

Ma lemosattam a motort (Z14XE) és amikor megtudta a szerelőm, jól lehordott.

Mondván, hogy ezeket a motorokat nem szabad vízzel mosni, mert valami többszázezres elektronika csatlakozói eloxidálódhatnak, oszt nyúlhatok mélyen a zsebembe. Van ennek valami alapja? Mert akkor többet nem mosatom.

van

Link to comment
Megosztás:

Üdv mesterek!

Ma lemosattam a motort (Z14XE) és amikor megtudta a szerelőm, jól lehordott.

Mondván, hogy ezeket a motorokat nem szabad vízzel mosni, mert valami többszázezres elektronika csatlakozói eloxidálódhatnak, oszt nyúlhatok mélyen a zsebembe. Van ennek valami alapja? Mert akkor többet nem mosatom.

van,ha sterimóval lemosod,a bandázsszalag mentén befolyik a viz a kábelekhez,amik bevezetik a vizet az elektromos egységekig..... oxidáció,esetleg ha ki van dörzsölödve a kábel valahol,zárlat is lehet...

Link to comment
Megosztás:

igyekszem,bár ha mindent beirnék,kiderülne hogy sok pénzbe van a kocsi,ezért inkább nem irok be sokmindent.... <_<

most viszem air brush-ra is:)

Én is meglepődtem, hogy mennyibe is van valójában egy kocsi. Addig amíg nem néztem így, nem is gondoltam volna. Pedig az elmúlt 16 év alatt volt már 1-2. autóm..

Link to comment
Megosztás:

Én is meglepődtem, hogy mennyibe is van valójában egy kocsi. Addig amíg nem néztem így, nem is gondoltam volna. Pedig az elmúlt 16 év alatt volt már 1-2. autóm..

hát igen,mondjuk nekem az üzemben tartás nem sok,kamionszervizben dolgozom,mindent ingyen csinálok rajta...

Link to comment
Megosztás:

van

Ez engem is érdekel...

Már előző pacinál is gondolkoztam, hogy a 2-3 éves mocskot le kéne mosni motorról és motortérből, de végül nem nyúltam hozzá.

Szóval, akkor azt mondjátok az ilyen benzinkutas nagynyomású vízpuskával lecsapataom megoldás gázos? :)

Milyen módja van akkor ennek? Szervízben csak kitaláltak valamit ilyen esetekre nem? <_<

Link to comment
Megosztás:

Ez engem is érdekel...

Már előző pacinál is gondolkoztam, hogy a 2-3 éves mocskot le kéne mosni motorról és motortérből, de végül nem nyúltam hozzá.

Szóval, akkor azt mondjátok az ilyen benzinkutas nagynyomású vízpuskával lecsapataom megoldás gázos? :)

Milyen módja van akkor ennek? Szervízben csak kitaláltak valamit ilyen esetekre nem? <_<

elhozod leveszem az ecut és helyben lemoshatod ameddig csak akarod addig mosod.......

Link to comment
Megosztás:

A motormosást én is kérdeztem kb. két hete (06.03-án) és akkor is elég megoszló vélemények születtek :lol: .

Azóta se mertem lemosni. Az ember 10 hozzászólásból 2 negatívra eléggé beparázik "az örDÖG nem alszik" alapon. És ha gáz van, akkó az tuti nálam van :lol: :) :lol: :) <_<

Link to comment
Megosztás:

csillaggyermek83!

Mi a szitu szemöldökileg?

Ebben a pillanatban jött postás, és hozta meg a csere balos szemest.

Rápróbáltam lámpára, hááát, franc se tudja, most hívom Uhuhu-t, elugrok hozzájuk és megnézzük ott szakival érdemes-e 1általán színre fújni a cuccot, mert ha ezt sem tudja rátenni rendesen akkor fölösleges.

Ha bukom ezt is, akkor részemről carelli tuningal végeztem 1 életre, és szerzek irmschert horror áron <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.