Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok Opeles honfitársaim!

Lenne egy qva nagy problémám :S

Ma anyum kocsival ment dolgozni, és délután rám telefonál, h nemtudja elfordítani a kulcsot.

Elsőnek azt hittem a kormányzár miatt nemtudja könnyen, de NEM.

Utána mentem és amikor énis próbáltam elfordítani, nem ment.

Kb 5perc hadakozás után sikerült elfordítanom a kulcsot.

Mitől van ez, mi lehet a probléma??

Nincs kedvem a kulccsal hadakozni percekig mire el tom fordítani a kulcsot.

Olyan mint ha nem megfelelő kulcs lenne vagy a kormányzár nem oldana ki.

DE: ha nincs rajta a kormányzár is ua. ez a szitu :S

Kezd idegesíteni?

Mitévő legyek?

A) WD40?

B ) szedjem le a kormány oszlop burkolatát és nézzem meg h mi lehet a baj?

Mit javasoltok, ti mint sokat látott opelesek? sad.gif((

Lécci aki tudja írja már meg h szerinte mi lehet a baj!!!

Előre is köszönöm a segítőkészségeteket!!!

Szia!

Nálam volt már hasonló probléma...

Először azt hittem valaki feltörte az autót és megpróbálta elfordítani a gyújtáskapcsoló betétjét.

Azután rájöttem mi lehet a probléma...

A kulcsot egy kicsit erőssebben kell befelé nyomni a zárba 1-2 alkalommal olyan irányba ahogy alapból is beleteszed,és amikor már erősebben nyomod,csak azután fordítod el gyújtás irányba.

Remélem nálad is csak ennyi lesz a problem,és nem egyéb nyalánkság.

Sok sikert a próbálgatáshoz!

Link to comment
Megosztás:

Hello

gondoltam megosztom veletek mekkora egy balfék lettem ma este fél 9 körül.. :lol:

több mint 100e kilóméterrel a hátam mögött, rengeteg féle kocsit vezetve, parkolásból és tolatásból verhetetlen érzékkel megáldva (most komolyan :lol: ) úgy oda Qrtam az jobbelső alufelnit a padkának parkolás közben, hogy sírni tudnék... :lol:

keskeny utca..sötét..féltve a kocsit minél közelebb akartam parkolni a padkához..és pont ott kilógott a fa gyökerétől a padkakő (1 db), ráadásul ott volt egy vízelfolyó is, persze lesüllyedve...és bakker pont sikerült belehajtanom...ami pont annyira volt mély, hogy a felnit odavágjam...

még mindig nem tudok magamhoz térni...szép 7 centis nyúzás a felni peremén..

gondolom a felni teljes festése ami megoldás lehetne a problémára..persze akkor a többit is kellene az árnyalat miatt...

óóóóó bakkker....

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nálam volt már hasonló probléma...

Először azt hittem valaki feltörte az autót és megpróbálta elfordítani a gyújtáskapcsoló betétjét.

Azután rájöttem mi lehet a probléma...

A kulcsot egy kicsit erőssebben kell befelé nyomni a zárba 1-2 alkalommal olyan irányba ahogy alapból is beleteszed,és amikor már erősebben nyomod,csak azután fordítod el gyújtás irányba.

Remélem nálad is csak ennyi lesz a problem,és nem egyéb nyalánkság.

Sok sikert a próbálgatáshoz!

Időközben a WD40en meg tette a hatását :lol:

Köszönöm a válaszodat!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,legjobban UHUHU-hoz mert úgy tudom,hogy ő dolgozik OPEL szervízbe most lesz 1 éves az autó és vinni kellene szervizeltetni.Megkérdeztem a szalont ahol vettem az autót,hogy mennyibe kerülne a szervizelés ha én viszek mindent,azt írták,hogy a munkadíj 26500ft úgy,hogy nem adnak semmit nem tudom ez reális ár vagy egy kicsit túlzás?A munka amit elvégeznének a szűrők illetve az olajcsere meg féktisztítás fékmérés az autó alját megnéznék meg a fényezést és ennyi.Ennyi pénzért én tízszer megnézem.Akár hogy is számolom a garanciális szervizelés még így is 50000ft-ba jön ki,hogy én veszek meg mindent.

Köszi a válaszokat előre is.

Link to comment
Megosztás:

a hivatalos munkadíja nálunk egy 1 éves / 30 ezres reviziónak kb 10.000 Ft.

a 25 az kicsit tulzás.

ne vidd oda.

keress másikat.

egy 30.000 k m es revizio olyan 35 ezer forint, de a munkadíj akkor is annyi, csak a felhasznált anyagok mennyisége miatt drágább.

egy 1 éves revizio kevés km-rel meg olyan 25 ezer forint.

nálunk. hogy máshol mennyi azt nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

a hivatalos munkadíja nálunk egy 1 éves / 30 ezres reviziónak kb 10.000 Ft.

a 25 az kicsit tulzás.

ne vidd oda.

keress másikat.

egy 30.000 k m es revizio olyan 35 ezer forint, de a munkadíj akkor is annyi, csak a felhasznált anyagok mennyisége miatt drágább.

egy 1 éves revizio kevés km-rel meg olyan 25 ezer forint.

nálunk. hogy máshol mennyi azt nem tudom.

Lassan nálam is itt a 15 ezres időszaki... :lol: I'll be in touch! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kössz a tippet.

Egyébként mit tudsz arról hogy

melyik eredeti és melyik nem?

Még én is új vagyok, de olvass visszább a "Olaj...." című topikban és választ kapsz, de egyébként létezik Opel márkanevű olaj is, de tapasztalatom nincs róla! Én vallószinűléeg Castrolt, vagy Shellt választok!

üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdekelne valakinek lenne e tippe,egy 1.4 XEP motorral kapcsolatban,alig van benne 20 ezer km még,és néha indulásnál hidegen,gáz adásra egy pillanatra megtorpan,szoval nem a motor beindulásánál,hanem mikor az autoval el akarok indulni 1-es sebességben,kuplung szépen elenged mejad nyomom a gázt és megtorban pár másodpercre és utánna elkapja ujra és megy rendesen,de abban az idöben hiába nyomom neki jobban a gázpedált is egyszerüen semmi nem történik.Hiba lámpa és ilyenek semmi.

Valami ötlet esetleg,mitöl lehet ez?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdekelne valakinek lenne e tippe,egy 1.4 XEP motorral kapcsolatban,alig van benne 20 ezer km még,és néha indulásnál hidegen,gáz adásra egy pillanatra megtorpan,szoval nem a motor beindulásánál,hanem mikor az autoval el akarok indulni 1-es sebességben,kuplung szépen elenged mejad nyomom a gázt és megtorban pár másodpercre és utánna elkapja ujra és megy rendesen,de abban az idöben hiába nyomom neki jobban a gázpedált is egyszerüen semmi nem történik.Hiba lámpa és ilyenek semmi.

Valami ötlet esetleg,mitöl lehet ez?

ez ilyen. hideg, és túldúsit...

ilyennel már énis találkoztam...

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Most kicsit megijedtem ezzel a hamis-nem hamis olaj témával. Én is castrolt használo 6000ft körüli áron... :lol:

Ez benzineshez való lehet? Szimpinek tűnik árban is és még opel gm is ajánlja. Bár lehet dízelhez való????

Mobil Synt S 5w/40 4 liter7682Ft Extra nagyteljesítményű, SZINTETIKUS, üzemanyagtakarékos motorolaj. Alacsony viszkozitásszintjének köszönhetően könnyű futást és kiemelkedő hidegindítást biztosít. Kiválóan alkalmazható a modern, nagy teljesítményű motorokban, különösen turbófeltöltésű járművekben.

API SL/CF, ACEA A3/B3/B4, VW 502.00/505.00(1/97), BMW Longlife 98, Opel GM-LL-B-025

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.