Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Gáré, romnyi, csaj = lány (enyhén lovári nyelvi beütésekkel)

Birtokos esetben barátnő, nem pedig "lánya"-ként értendő :lol:

ezen nyelvi használattal persze nem célozni akartam a lányka cipész mivoltára, mert nem tűnik annak, csupán meg fertőzte már a szóhasználatomat a Nógrádi "Kisseb"-ség.

A múltkor jókat rögögtem a KSH %-os adatain e tekintetben.

Link to comment
Megosztás:

Gáré, romnyi, csaj = lány (enyhén lovári nyelvi beütésekkel)

Birtokos esetben barátnő, nem pedig "lánya"-ként értendő :lol:

ezen nyelvi használattal persze nem célozni akartam a lányka cipész mivoltára, mert nem tűnik annak, csupán meg fertőzte már a szóhasználatomat a Nógrádi "Kisseb"-ség.

A múltkor jókat rögögtem a KSH %-os adatain e tekintetben.

A romnyi-t sem ismertem :lol: DE köszi a felvilágosítást.

Ja azt hallottátok, hogy Győzikét kirabolták meg megverték a posta előtt? pffff

Link to comment
Megosztás:

A romnyi-t sem ismertem :lol: DE köszi a felvilágosítást.

Ja azt hallottátok, hogy Győzikét kirabolták meg megverték a posta előtt? pffff

Nem is hallottam róla, pedig Édesanyámmal lakik egy utcában, (vagy lakott már nem is tudom, hogy elköltözött-e)

Link to comment
Megosztás:

Óóó, még tavaly volt, de csak tegnap tették közhírré

ime

Szerintem egyébként kamu...

Hát én egy szót sem hallottam róla, ami persze nem jelenti, hogy nem lehet igaz.

A szituáció elvben könnyen elképzelhető, nem kevesen csapnának neki oda szívesen :lol:

DE az is igaz, hogy rengeteg álhír szokott megjelenni róla.

A Győzike show is egy akkora megjátszás volt, hogy az elképesztő.

Egy Ismerősöm egy könyvesboltban dolgozott, ahová egyszer betért a stáb.

Teljesen normálisan viselkedett mindenki, aztán az ismerősöm elmondása szerint intett a kamerás, hogy készen állnak a felvételre.

No ekkor Győzi szólt a kis Virágnak, hogy lehet kezdeni és akkor elkezdett látványosan mindent lepakolni, rosszalkodni.

Aztán vége lett a felvételnek és a hangoskodásnak is. Aztán összepakoltak...

Anyámnál is voltak egyszer az üzletében, (tavaly télen) mikulásruhát kölcsönözni. Akkor az öccse volt ott.

Az is akkora agybajnok, hogy 5x kellett újravenni a jelenetet, pedig csak egy egyszerű ruhakölcsönzésről volt szó.

Anyám jókat odamondott úgy finoman, persze azt kivágták :lol:

szerk: Bátyja bocs, nem öccse

Link to comment
Megosztás:

én csak azt nem tudom, hogy a "celebek" akarnak a tv-ben szerepelni vagy a tv akar "celebek"-et mutogatni...

de végülis mindegy.

nálam elérték, hogy tv2-n; rtl-en kb csak hiradót nézek.

szerintem utóbbi, külben nem a tv fizetne a celebeknek

Link to comment
Megosztás:

általában mennyi ideig jár indítás után emelt alapjáraton a motor?

lehet sok mindentől függ, nekem most reggel -3 fokban kb fél perc után visszaállt a normálra..

ehhez képest az F-ben télen percekig nyomta, biztos jó ez így? valami hőmérsékletet kell elérnie ami felett visszaveszi, vagy hogy van ez?

Link to comment
Megosztás:

általában mennyi ideig jár indítás után emelt alapjáraton a motor?

lehet sok mindentől függ, nekem most reggel -3 fokban kb fél perc után visszaállt a normálra..

ehhez képest az F-ben télen percekig nyomta, biztos jó ez így? valami hőmérsékletet kell elérnie ami felett visszaveszi, vagy hogy van ez?

Az enyémen semeddig. Legalábbis én nem veszem észre (lehet, hogy 700 helyett 800-on megy és neki az az emelt), mert 800 fölött sohasem járt.

Link to comment
Megosztás:

nekem a Z14XE még nincs kész a garázsom és hát csak egy tető van felette így kb 1200 pörög majd rövid időn belül 1000 majd 800.

Nekem szintén ugyan ez! Motor nekem is Z14XE! Mikor voltak azok a -18 ak akkor azért feltekerte 1300 ig ott kb 2 percig járt aztán mikor visszajött 1100 re akkor már indultam szal tovább nem figyeltem.

Link to comment
Megosztás:

Nekem szintén ugyan ez! Motor nekem is Z14XE! Mikor voltak azok a -18 ak akkor azért feltekerte 1300 ig ott kb 2 percig járt aztán mikor visszajött 1100 re akkor már indultam szal tovább nem figyeltem.

jaja nekem is valami ilyesmi. -18 ban egy éjszakás állás után pár másodpercig megmutatta hogy van benne hidrotőke, :lol: taktaktak

Link to comment
Megosztás:

jaja nekem is valami ilyesmi. -18 ban egy éjszakás állás után pár másodpercig megmutatta hogy van benne hidrotőke, :lol: taktaktak

Igy igaz nekem is! Meg nekem nyáron is ha tűzforró a motor akkor is néha hallani bár akkor azért oda kell figyelni. Szerelő szerint az 5w40 es olaj következménye. Szerinte Z14XE 80-90 ezer km vel simán 10W40. Állítólag a szakszervizbe is ezt teszik bele.

Link to comment
Megosztás:

Igy igaz nekem is! Meg nekem nyáron is ha tűzforró a motor akkor is néha hallani bár akkor azért oda kell figyelni. Szerelő szerint az 5w40 es olaj következménye. Szerinte Z14XE 80-90 ezer km vel simán 10W40. Állítólag a szakszervizbe is ezt teszik bele.

ismerősöm aki előző tulaj volt meg én is csak 10W40-et teszek bele. télen azért hallani a hitrotőkéket pár másodpercig mert nagyon megszikkad az olaj ezért beindításkor kell egy kis idő mire megtörik és elkezd kenni.

Nyáron még nem nagyon tapasztaltam, persze lehet van valamennyi hang ha sokat áll de annyira nem észlelhető szerintem szabad füllel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.