Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Újabb érv hogy beszerezzek egy zárható kesztyűtartót... csak sajnos elég ritka, tudtommal csak Cabrioban volt ilyen.

Á, dehogy! :rolleyes:

A Caravanomban is zárható van (gyárilag). De az se nem trezor, se nem széf.

Legtutibb ha nem hagysz bent semmit. Nekem már nyomták fel autómat 12V-os fázisceruzáért meg egy bontott csomag papírzsepiért. Szomorodjanak meg!

Link to comment
Megosztás:

Újabb érv hogy beszerezzek egy zárható kesztyűtartót... csak sajnos elég ritka, tudtommal csak Cabrioban volt ilyen.

Hádde hiába zárható ember!, Meg akár el is viheted és nem teszed bele, nem ez számít.

A lényeg az, hogy csupán a szélvédőn lévő nyom miatt feltörik a verdát!

Link to comment
Megosztás:

Á, dehogy! :rolleyes:

A Caravanomban is zárható van (gyárilag). De az se nem trezor, se nem széf.

Legtutibb ha nem hagysz bent semmit. Nekem már nyomták fel autómat 12V-os fázisceruzáért meg egy bontott csomag papírzsepiért. Szomorodjanak meg!

Tesómét is feltörték anno. Azóta ha megáll, még a kesztyűtartót is kinyítja, hogy lássák nincs benne semmi értékes.

Link to comment
Megosztás:

Olyan is volt,hogy a fiú és a lány sétáltak este.A lánynak megtettszett egy autó

belső visszapillantóján csüngő plüssállatka a fiú,hogy bizonyítsa szerelmét betörte az

üveget és átnyujtotta szerelmének az ajándékot! :rolleyes:

Én a golyóját megetetném vele :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Új Opel Astra tulajdonos vagyok (2003-as 1.6-os Astra G) és új fórumtag is :(. Szóval először is sziasztok :lol:. Már egy ideje olvasom a fórumot, de most jutottam el odáig, hogy regisztráljak és rögtön egy kérdéssel is fordulnék hozzátok. Tegnapi napom az Árpád hídon jöttem át 4 személlyel Pestre és a híd vége felé van egy nem túl barátságos huppanó az útban. Mondhatni egy csúnya hullámnak is, amitől az autó segge először elindult lefelé a hátsó két ember súlyától- vagy 200 kg volt hátul :D - majd koppant is egyet, ami nem kicsit meglepett :lol: . A kérdésem az lenne, hogy ez mennyire normális? Mármint az, hogy ekkora súlynál az autó hátsó futóműve már nem tudja teljesen elnyelni a terhelés? Lehet hogy alapból így viselkedik a futómű vagy kezdjek aggódni? Az autón 195/65 R15-ös gumik vannak és olyan 2.4-2.5 lettek felfújva. Bocsánat, ha valahol nagyon szakszerűtlen voltam, de hát nem mozgok túl otthonosan ezen a területen. A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv,

Prono

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Új Opel Astra tulajdonos vagyok (2003-as 1.6-os Astra G) és új fórumtag is :(. Szóval először is sziasztok :lol:. Már egy ideje olvasom a fórumot, de most jutottam el odáig, hogy regisztráljak és rögtön egy kérdéssel is fordulnék hozzátok. Tegnapi napom az Árpád hídon jöttem át 4 személlyel Pestre és a híd vége felé van egy nem túl barátságos huppanó az útban. Mondhatni egy csúnya hullámnak is, amitől az autó segge először elindult lefelé a hátsó két ember súlyától- vagy 200 kg volt hátul :D - majd koppant is egyet, ami nem kicsit meglepett :lol: . A kérdésem az lenne, hogy ez mennyire normális? Mármint az, hogy ekkora súlynál az autó hátsó futóműve már nem tudja teljesen elnyelni a terhelés? Lehet hogy alapból így viselkedik a futómű vagy kezdjek aggódni? Az autón 195/65 R15-ös gumik vannak és olyan 2.4-2.5 lettek felfújva. Bocsánat, ha valahol nagyon szakszerűtlen voltam, de hát nem mozgok túl otthonosan ezen a területen. A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv,

Prono

Szia,

Üdv a forumon! És gratula!!! Sajnos nem tudok semmi infót erről, de annak örülök, hogy 1-gyel többen vagyunk!

Hány szeleppel müzsikál a kicsike?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Eladó kerekek (nem az enyém):

Sziasztok!

Van 4 db eladó kerekem G Astrára való (legalábbis nekem azon volt).

Paraméterek:

- ENZO H alufelni, 4x100 lyukkör 6,5x15 ET38 (http://www.aabroncs.hu/alufelni/enzo_h_modell.html)

- FULDA Carat Progresso nyári gumi 195/60 R15 (http://www.fulda.com/fulda_hu_hu/press/press_images/FULDA_Products/Summer/Carat_Progresso.jsp)

A szett 3 szezont futott, és sürgősen eladó

Irányár: 80eFt.

Ha valakit (vagy valakinek a valakijét) érdekel, keressen!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Új Opel Astra tulajdonos vagyok (2003-as 1.6-os Astra G) és új fórumtag is :( . Szóval először is sziasztok :lol: . Már egy ideje olvasom a fórumot, de most jutottam el odáig, hogy regisztráljak és rögtön egy kérdéssel is fordulnék hozzátok. Tegnapi napom az Árpád hídon jöttem át 4 személlyel Pestre és a híd vége felé van egy nem túl barátságos huppanó az útban. Mondhatni egy csúnya hullámnak is, amitől az autó segge először elindult lefelé a hátsó két ember súlyától- vagy 200 kg volt hátul :D - majd koppant is egyet, ami nem kicsit meglepett :lol: . A kérdésem az lenne, hogy ez mennyire normális? Mármint az, hogy ekkora súlynál az autó hátsó futóműve már nem tudja teljesen elnyelni a terhelés? Lehet hogy alapból így viselkedik a futómű vagy kezdjek aggódni? Az autón 195/65 R15-ös gumik vannak és olyan 2.4-2.5 lettek felfújva. Bocsánat, ha valahol nagyon szakszerűtlen voltam, de hát nem mozgok túl otthonosan ezen a területen. A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv,

Prono

Üdv a fórumon!

Már eggyel többen vagyunk, akik örülünk, hogy eggyel többen vagyunk :D

Link to comment
Megosztás:

Honnan tudni, hogy magyar vagy?

Amikor több tejfölt használsz, mint ketchupot.

Amikor a paprika legalább olyan fontos mint a só és bors.

Amikor valamelyik rokonod Attila. Vagy József. Vagy János. Vagy László. Vagy István.

Amikor szereted a Túró Rudit, de nem igazán tudod elmagyarázni a külföldieknek, mi a fene az, amíg ki nem próbálták.

Amikor külföldi barátaid megkérdezik, hogy hiszel-e még abban, hogy a Mikulás ajándékot hoz dec. 24-rõl 25-re virradóra, a válaszod némiképp zavart, hiszen a Mikulás nálunk dec. 6-án ajándékoz és amúgy karácsonykor a kis Jézus ajándékoz, és az ajándékok már 24-én este ott vannak.

Amikor nem beszélsz teli szájjal.

Amikor 5 percen keresztül tudsz egy levegõvel káromkodni úgy, hogy nem használod ugyanazt a szót kétszer.

Amikor az eljegyzési gyûrûd az ellenkezõ oldalon viseled.

Amikor a vonat még el sem hagyta az állomást, de te már eszed a szendvicsed (általában egy fél paprika vagy paradicsom van benne) és többnyire rántott hús.

Amikor egy 79 km hosszú tavat Magyar Tengernek hívsz.

Amikor soha nem mész el otthonról vizes hajjal, mert megfázol, és mindig viszed a hajszárítót, ha külföldre mész és megdöbbensz, amikor valakinek nincs legalább egy otthona.

Amikor mindig ugyanazon a helyen, vagy széken foglalsz helyet, még akkor is, ha a terem, szoba üres és a te helyed a szoba végében van.

Amikor tudod mi az a pogácsa/dobos torta/kürtõs kalács/fõzelék/túrógombóc, és szereted is õket.

Amikor sokkal találékonyabb vagy, ami a csalást illeti, bármelyik nemzetnél.

Amikor a Micimackó és a Flinstone család sokkal viccesebb szinkronizálva.

Amikor tudod, hogy a 'rézfánfütyülõ rézangyalát' igazából egy káromkodás.

Amikor van névnapod, és senki nem érti, mire jó az.

Amikor gyümölcsöt használsz leveshez is.

Amikor tudod, hogy minden zseninek vagy hírességnek van magyar kapcsolata, vagy csak szimplán magyar.

Amikor mindenkinek elmondod, hogy a Rubik kocka magyar találmány.

Amikor esküszöl, hogy a fokhagyma és a mézes tea kiûzi belõled a nyavalyát kevesebb, mint egy nap alatt.

Amikor gyerekként folyton répát kellett enned, és arra a kérdésedre, hogy miért, a szüleid azt válaszolták, hogy azért, hogy jobban tudj fütyülni.

Amikor nehéz elmagyarázni, hogy családnév az elsõ helyen van, vagyis ez nem a keresztneved.

Amikor tudod, hogy a vörösbor - kóla kombináció finom, és furcsa, hogy a külföldiek furcsálják.

Amikor boldog szülinapot kívánnak meghúzva a füled.

Amikor termálvíz vagy fürdõ van a városodban, vagy közel hozzá.

Amikor tudod, hogy melyik nemzet adta a legtöbb Nobel-díjast a világnak.

Amikor tudod, mi az a tepertõs pogácsa.

Amikor ha esõben állsz, megnõsz.

Amikor el tudsz beszélgetni idegenekkel a buszon vagy az orvosra várva intim dolgokról, de felháborodsz, ha az anyagi helyzetedrõl érdeklõdnek.

Amikor nem jó a normál méretû párna, mert vagy óriásinak, vagy nagyon kicsinek kell lennie.

Amikor magyarul beszélsz külföldieknek, de lassabban és hangosabban, hogy "értse".

Amikor madártejet eszel desszertnek.

Amikor nem pazarolod az ételt, a maradékot elteszed másnapra.

Amikor a mesék nem úgy végzõdnek, hogy örökké boldogan élnek, hanem hogy boldogan élnek, míg meg nem halnak.

Amikor a nagyid azzal "fenyeget", hogy ne vágj pofákat, mert úgy maradsz.

Amikor saját erõs paprikát termesztesz az udvaron, vagy az erkélyen kis cserépben, hogy garantáld az erõsségét.

Külföldiek nem értik, ha azt ecseteled, hogy ne egyenek görögdinnyét augusztus 15-e után, mert Lõrinc belepisilt.

/subbáról/

az utolsó előttit magaménak érzem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Új Opel Astra tulajdonos vagyok (2003-as 1.6-os Astra G) és új fórumtag is :( . Szóval először is sziasztok :lol: . Már egy ideje olvasom a fórumot, de most jutottam el odáig, hogy regisztráljak és rögtön egy kérdéssel is fordulnék hozzátok. Tegnapi napom az Árpád hídon jöttem át 4 személlyel Pestre és a híd vége felé van egy nem túl barátságos huppanó az útban. Mondhatni egy csúnya hullámnak is, amitől az autó segge először elindult lefelé a hátsó két ember súlyától- vagy 200 kg volt hátul :D - majd koppant is egyet, ami nem kicsit meglepett :lol: . A kérdésem az lenne, hogy ez mennyire normális? Mármint az, hogy ekkora súlynál az autó hátsó futóműve már nem tudja teljesen elnyelni a terhelés? Lehet hogy alapból így viselkedik a futómű vagy kezdjek aggódni? Az autón 195/65 R15-ös gumik vannak és olyan 2.4-2.5 lettek felfújva. Bocsánat, ha valahol nagyon szakszerűtlen voltam, de hát nem mozgok túl otthonosan ezen a területen. A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv,

Prono

Üdv a Fórumon!

Ha lépésben jöttél, akkor szar ügy, ha alacsonyan repültél ne csodálkozz! :D

Viccet félretéve, meg kéne méretni a lengéscsillapítók hatásfokát.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az üdvözléseket:D

Hát az erős túlzás, hogy alacsonyan repültem :(. Egy olyan 80 körül jöhettem és a huppanó sem volt az a barátságos fajta. Az a tipikus sunyi fajta, hogy hirtelen kimegy alólad a talaj és után ívesen emelkedik vagy mi :lol:

Bármelyik műhelyben tudnak mérni nekem lengéscsillapító hatásfokot? Alacsonyabb guminyomás segíthet átmenetileg? Nem szoktam ilyen kemény fújni a kerekeket, csak pár hete voltunk Bécsben és 5-en jöttünk haza csumára megpakolva :lol:

Link to comment
Megosztás:

Honnan tudni, hogy magyar vagy?

Amikor saját erõs paprikát termesztesz az udvaron, vagy az erkélyen kis cserépben, hogy garantáld az erõsségét.

/subbáról/

az utolsó előttit magaménak érzem.

Erről az jut eszembe, mikor egy nyári hétvégén összejön a család és főzőcskézés meg ivászat van. Majdnem mindig van halászlé amibe azért szoktak erőspaprikát is tenni utólag. Olyan "'macskapöcse" vagy az a pici hegyes vagy akár hosszú zöld erős. Anyós mindig elmondja mindenkinek, felhívja a figyelmet, hogy nagyon erős a paprika vigyázzatok vele. Majd mikor mindenki ízesítette magának kis idő múlva anyósnak vörösödik a feje és kéri a vizet... :lol:

Mondjuk régebben mindig mondta a lányának, hogy le ne egye magát, majd az ebéd felénél látjuk, hogy "gitározik" anyós... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Amikor külföldi barátaid megkérdezik, hogy hiszel-e még abban, hogy a Mikulás ajándékot hoz dec. 24-rõl 25-re virradóra, a válaszod némiképp zavart, hiszen a Mikulás nálunk dec. 6-án ajándékoz és amúgy karácsonykor a kis Jézus ajándékoz, és az ajándékok már 24-én este ott vannak.

Na én meg erre vagyok kifejezetten érzékeny.

Gyűlölöm a nyugatról importált karácsonyi mikulást, főleg ha tálapónak hívják (itt most szerencsére nem, de legtöbb helyen igen).

A télapó, az nem télapó hanem Mikuás, mert és Szent Miklós püspökre emlékezünk vele.

Ezért van Miklós napján és zérus köze van a karácsonyoz a magyar kultúrában.

Minden szart átveszünk nyugatról (azelőtt a komcsiktól, mindegy), csak a saját értékeinket, kultúránkat nem tudjuk megvédeni.

Sokak azt mondják, nincs is mit megvédeni, ez a legszomorúbb.

Tovább nem írom mert....

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Üdv a forumon! És gratula!!! Sajnos nem tudok semmi infót erről, de annak örülök, hogy 1-gyel többen vagyunk!

Hány szeleppel müzsikál a kicsike?

ECOTEC 16 szelepes motor van benne. Nekem nagyon bejön :lol: Szerencsére olajfogyást sem tapasztaltam egyelőre (kb. 2500 km-t mentem vele), szóval ha lehet ilyet mondani 3 hónap után, de nagyon megszerettük :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az üdvözléseket:D

Hát az erős túlzás, hogy alacsonyan repültem :( . Egy olyan 80 körül jöhettem és a huppanó sem volt az a barátságos fajta. Az a tipikus sunyi fajta, hogy hirtelen kimegy alólad a talaj és után ívesen emelkedik vagy mi :lol:

Bármelyik műhelyben tudnak mérni nekem lengéscsillapító hatásfokot? Alacsonyabb guminyomás segíthet átmenetileg? Nem szoktam ilyen kemény fújni a kerekeket, csak pár hete voltunk Bécsben és 5-en jöttünk haza csumára megpakolva :lol:

Gondolom a tanksapka ajtaján levő értékeket használod a keréknyomásra. Nos itt értelmesen le van írva az, amire általában elfelejtik a figyelmet felhívni.

+0.2-0.3 bar nyomáskülönbség miatt nem kéne felütnie.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az üdvözléseket:D

Hát az erős túlzás, hogy alacsonyan repültem :(. Egy olyan 80 körül jöhettem és a huppanó sem volt az a barátságos fajta. Az a tipikus sunyi fajta, hogy hirtelen kimegy alólad a talaj és után ívesen emelkedik vagy mi :lol:

Bármelyik műhelyben tudnak mérni nekem lengéscsillapító hatásfokot? Alacsonyabb guminyomás segíthet átmenetileg? Nem szoktam ilyen kemény fújni a kerekeket, csak pár hete voltunk Bécsben és 5-en jöttünk haza csumára megpakolva :lol:

80-al?? Akkor ne csodálkozz hogy felütközött.

Így én is jártam egyszer a 81-es úton Kisbér után. Útfelújítás volt és már este mentem haza harmad magammal. Forgalom nem nagyon volt, csak 40-es táblák, hogy útfelújítás, de több km-en. Én mentem 80-al kb majd felszaladtam egy frissen leaszfaltozott szakaszra, ami kb 6-8 cm-el magasabb volt mint a régi. Lengéscsillapítók kopp, utasok feje kopp és a rádió-előlap leesett a lábam alá. Hozzáteszem reggel nem volt ott a bukkanó és tábla sem jelezte este, hogy az ott van csupán 40es táblák voltak.

Link to comment
Megosztás:

ECOTEC 16 szelepes motor van benne. Nekem nagyon bejön :lol: Szerencsére olajfogyást sem tapasztaltam egyelőre (kb. 2500 km-t mentem vele), szóval ha lehet ilyet mondani 3 hónap után, de nagyon megszerettük :lol:

Az naggyon zsír, nekem is olyan van benne. Én is beleszerttem, mondhatni első látásra. Amikor megláttam a kereskedőnél, még meleg volt a motroja és ki sem volt rakva az ára, de tudtam, hogy Ő az igazi :(

Amugy szerintem jó ez e motor, mert a kissebbek is ennyit esznek kb és az érzés ahogy gumi az aszfalton PRÓBÁL tapadni elég jó tud lenni!

Link to comment
Megosztás:

80-al?? Akkor ne csodálkozz hogy felütközött.

Így én is jártam egyszer a 81-es úton Kisbér után. Útfelújítás volt és már este mentem haza harmad magammal. Forgalom nem nagyon volt, csak 40-es táblák, hogy útfelújítás, de több km-en. Én mentem 80-al kb majd felszaladtam egy frissen leaszfaltozott szakaszra, ami kb 6-8 cm-el magasabb volt mint a régi. Lengéscsillapítók kopp, utasok feje kopp és a rádió-előlap leesett a lábam alá. Hozzáteszem reggel nem volt ott a bukkanó és tábla sem jelezte este, hogy az ott van csupán 40es táblák voltak.

Nah, akkor megnyugodtam :lol:. Mert alapvetően nagyon jól tartja az utat és az uthibákat is jól lereagálja, de ez a tegnapi egy kicsit megrémített.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.