Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Szevasztok Urak.Egy garanciával kapcsolatos kérdésem lenne hozzátok.Adott 1 D-s corsa 1,3cdti 2008.októberi aminek 2 év a garanciája.Az autóban van 17e km,és meghalt a turbója.A turbót kicserélték garanciában,de azt mondták,hogy a garancia időben újonan beépített turbóra nincs 2 év garancia,csak 2010.októberig adják meg,ameddig az autóra is jár.

Kérdésem,hogy ez tényleg így van,vagy esetleg érdemes tovább feszegetni a dolgot.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok Urak.Egy garanciával kapcsolatos kérdésem lenne hozzátok.Adott 1 D-s corsa 1,3cdti 2008.októberi aminek 2 év a garanciája.Az autóban van 17e km,és meghalt a turbója.A turbót kicserélték garanciában,de azt mondták,hogy a garancia időben újonan beépített turbóra nincs 2 év garancia,csak 2010.októberig adják meg,ameddig az autóra is jár.

Kérdésem,hogy ez tényleg így van,vagy esetleg érdemes tovább feszegetni a dolgot.

A cserélt cuccoknak szerintem 0-ról indul a garanciája.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok Urak.Egy garanciával kapcsolatos kérdésem lenne hozzátok.Adott 1 D-s corsa 1,3cdti 2008.októberi aminek 2 év a garanciája.Az autóban van 17e km,és meghalt a turbója.A turbót kicserélték garanciában,de azt mondták,hogy a garancia időben újonan beépített turbóra nincs 2 év garancia,csak 2010.októberig adják meg,ameddig az autóra is jár.

Kérdésem,hogy ez tényleg így van,vagy esetleg érdemes tovább feszegetni a dolgot.

Ha gyárit raktak bele akkor igenis 2 év garancia kell hogy legyen rá.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok Urak.Egy garanciával kapcsolatos kérdésem lenne hozzátok.Adott 1 D-s corsa 1,3cdti 2008.októberi aminek 2 év a garanciája.Az autóban van 17e km,és meghalt a turbója.A turbót kicserélték garanciában,de azt mondták,hogy a garancia időben újonan beépített turbóra nincs 2 év garancia,csak 2010.októberig adják meg,ameddig az autóra is jár.

Kérdésem,hogy ez tényleg így van,vagy esetleg érdemes tovább feszegetni a dolgot.

ez tényleg így van.

a garancia időben dijmentesen cserélt alkatrészre nem jár a 2 év garancia, hanem csak az autó eredeti garancia lejártáig garanciális.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem azért,mert ha megadná a cserélt alkatrészre is, akkor egy kis trükközéssel a végtelenségig lehetne cserélgetni a drága alkatrészeket. Így viszont csak arra jár majd gari (jó esetben ) amit ki fizetsz rendesen.

Azt nem értem, hogy miért? Csak? GM South-Europe ezt találta ki?
Link to comment
Megosztás:

Szerintem azért,mert ha megadná a cserélt alkatrészre is, akkor egy kis trükközéssel a végtelenségig lehetne cserélgetni a drága alkatrészeket. Így viszont csak arra jár majd gari (jó esetben ) amit ki fizetsz rendesen.

Ez igaz, viszont ezzel ösztönözve lennének, hogy jó részegységeket gyártsanak.

Link to comment
Megosztás:

Ez is igaz, de nekik nem ez az üzleti érdekük.

Ki van ez találva. Okos gazdasági és műszaki szakemberek megtalálják azt az arany középutat, ami még nem kelti a megbizhatatlanság érzetet a tulajban, de azért rendszeresen kell ezt-azt cserélni... Aztán végül a kocsit :devlish:

Ez igaz, viszont ezzel ösztönözve lennének, hogy jó részegységeket gyártsanak.
Link to comment
Megosztás:

Ez is igaz, de nekik nem ez az üzleti érdekük.

Ki van ez találva. Okos gazdasági és műszaki szakemberek megtalálják azt az arany középutat, ami még nem kelti a megbizhatatlanság érzetet a tulajban, de azért rendszeresen kell ezt-azt cserélni... Aztán végül a kocsit :devlish:

Ja.Csak akkor néznek nagyot ha kocsival eggyüt márkát is cserélsz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azt nem értem, hogy miért? Csak? GM South-Europe ezt találta ki?

nem, ez a jogszabály magyaroszágon.

viszont ha fizetsz is érte akáb 1 forintot is / pl: költségmegosztás / akkr megint megillet a 2 év.

de a garancia az nem a cserére szól, hanem hogy a gari időn belül a gyártó szavatolja a hibamentességet, illetve ha mégis van akkor dijmentesen kijavitja azt.

Link to comment
Megosztás:

Ja.Csak akkor néznek nagyot ha kocsival eggyüt márkát is cserélsz. :devlish:

bár mit csinálsz, ugyanabban a szarban ülsz, csak az embléma más.

neked ezt kellett cseréni, az enyémbe pont 3 éves korban ás 38.000 km nél kuplungot.

más a kuplungpedálja ropog, másnak a szervoja megy el szarni rendszeresen.

ma már nem a lehel hütő korában élünk, ami 30 év után is müködik...

ösztönöznek, hogy vegyél újat.

és te veszel, mert eleged lesz a szopásból, az állandó szervizbe járásból.

holnap veszel egy rönót. ott szopsz az elektronikával. de akinek eddig rönója volt és utálta, az majd vesz opelt. és így tovább. ez a körforgás.

Link to comment
Megosztás:

bár mit csinálsz, ugyanabban a szarban ülsz, csak az embléma más.

neked ezt kellett cseréni, az enyémbe pont 3 éves korban ás 38.000 km nél kuplungot.

más a kuplungpedálja ropog, másnak a szervoja megy el szarni rendszeresen.

ma már nem a lehel hütő korában élünk, ami 30 év után is müködik...

ösztönöznek, hogy vegyél újat.

és te veszel, mert eleged lesz a szopásból, az állandó szervizbe járásból.

holnap veszel egy rönót. ott szopsz az elektronikával. de akinek eddig rönója volt és utálta, az majd vesz opelt. és így tovább. ez a körforgás.

Végülis igazad van.Eddig 3 különböző gyártmányu,azon belül több tipusu autóm volt.Valami mindig előjött bennük.

Link to comment
Megosztás:

http://szabadosauto.hu/

Elgurulsz ide ,náluk van minden.

Ja ,én az új árat írtam előbb. :devlish:

Nincs nekik.De ezeket nem is nagyon szeretem,mert eléggé el vannak szállva az árakkal.Még a soroksárit kell felhívnom,ott van egy ismerős ismerőse,és múltkor is 1000-ft ért vettem egy kuplung kapcsolót,meg egy féklámpa kapcsolót,máshol 3-4 ezret is elkérnek /db ért,Ja,és még házhoz is hozta a srác,mert az ismerőse az én szomszédom.

Link to comment
Megosztás:

ez tényleg így van.

a garancia időben dijmentesen cserélt alkatrészre nem jár a 2 év garancia, hanem csak az autó eredeti garancia lejártáig garanciális.

"A jótállást, mint egy sajátos jogi szakszót a fogyasztók inkább garancia elnevezésként ismerik." A fogalommal kapcsolatban minden további felhomályosítás itt.

Nehezen magyarázható az általad is felvázolt értelmezés. Mert ez azt jelenti, hogy a 24 havi jótállási idő utolsó napján cserélt alkatrészre mindössze 24 óra lenne a jótállás (garancia).

A következőt vagy én értelmezem rosszul, vagy a GM-SE:

"A termék vagy jelentősebb részének kicserélése esetén a jótállás időtartama a kicserélt termék (annak kicserélt része) tekintetében újra kezdődik."

Ami biztos:

- "A jótállás esetében nem a vásárlónak kell bizonyítania, hogy vétlen a termék meghibásodásában."

- "Fogyasztót védő rendelkezés, hogy fogyasztói szerződés esetében a hiba felfedezésétől számított két hónapon belül közölt kifogást kellő időben közöltnek kell tekinteni. A felek ettől eltérő megállapodása semmis. A közlés késedelméből eredő kárért a vásárló a felelős."

- "A jótállási határidő a vevő részére történő átadás, vagy ha az üzembe helyezést a forgalmazó vagy annak megbízottja végzi, az üzembe helyezés (beszabályozás) napjával kezdődik."

- "A termék kijavítása esetén a jótállás időtartama meghosszabbodik a hiba közlésének napjától kezdve azzal az idővel, amely alatt a vásárló a terméket a hiba miatt nem használhatta rendeltetésszerűen. Ilyen javítás esetén a szerviz köteles a jótállási jegyen feltüntetni a jótállási idő meghosszabbodott lejáratának napját."

stb. stb...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.