Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

A G Astránál valami típushiba a sok izzómeghibásodás, vagy csak én szívok vele ennyit?

2008. nyarán vettem az autót, utána rögtön egy b.h. izzócsere, tavaly b.e., majd j.e. fényszóróizzó csere, idén ismét egy b.e. fénysz. + azóta mindkét első helyzetjelző izzó és múlt héten j.h. féklámpa izzó!

Nem sok ez egy kicsit?!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A G Astránál valami típushiba a sok izzómeghibásodás, vagy csak én szívok vele ennyit?

2008. nyarán vettem az autót, utána rögtön egy b.h. izzócsere, tavaly b.e., majd j.e. fényszóróizzó csere, idén ismét egy b.e. fénysz. + azóta mindkét első helyzetjelző izzó és múlt héten j.h. féklámpa izzó!

Nem sok ez egy kicsit?!

A régebbi típusoknál ilyen, kicsit alul van méretezve. Ellenállást szoktak bekötni. Vagy figyelni arra, hogy csak alapjáraton legyen kapcsolgatás, ne magas fordulaton.

Link to comment
Megosztás:

A régebbi típusoknál ilyen, kicsit alul van méretezve. Ellenállást szoktak bekötni. Vagy figyelni arra, hogy csak alapjáraton legyen kapcsolgatás, ne magas fordulaton.

2007. a gyártási éve, elvileg nem régi, persze nem tudom, hogy mennyit módosítottak az első G Astrákhoz képest.

Eszembe jutott még egy hiba: a tengelykapcsoló hidegen rángat, mi lehet az oka? Melegen már jól működik, de hideg induláskor kicsit kényelmetlen így indulni :D

Link to comment
Megosztás:

Tegnap már én is belinkeltem neked a kódolás menetét. Az alábbi linkre rákattintasz majd ott az "ÍGY" szóra akkor ott megtalálod.

http://www.opelforum.hu/index.php?s=&s...st&p=664080

Hello, igen, ugyan az van nekem is a könyvben.

Lehet csak én nem értem az a fogalmazást...

Végigolvastam a hozzászólásokat, amiiket írtatok, indet, de lehet elkerülte figyelmem 1-2 hsz.

Elnézést kérek !

Akkor ma kipróbálom ezt a 10perces bekapcsolást, és utána próbálkozom.

Még 1x köszi mindenkinek a segítséget itt is, meg a másik topicban is !

Link to comment
Megosztás:

2007. a gyártási éve, elvileg nem régi, persze nem tudom, hogy mennyit módosítottak az első G Astrákhoz képest.

Eszembe jutott még egy hiba: a tengelykapcsoló hidegen rángat, mi lehet az oka? Melegen már jól működik, de hideg induláskor kicsit kényelmetlen így indulni :D

Az enyém is rángat, párás időben, hidegindítást követően, elinduláskor pláne, rázza az egész bódét... Javíttatása nekem most van folyamatban, a márkaszervizben előadtam a problémámat, erre ők: menjünk egy próbakört... Mondom, hideg-indításkor van a baj, melegen semmi. Válasz: Jaaa! Akkor hagyjam ott egy estére, és reggel megvizslatják, hogy milyen. Jelenleg itt állunk, kedden viszem a gépet, de szinte előre érzem, hogy ők nem fognak semmi rendelleneset tapasztalni. Bár tévednék. Nem nagyon értem, hogy a "szakértő" beszámolóm a hibáról miért nem elegendő nekik egy "kuplungtárcsa"vizsgálatra, tuti, hogy ott van a hiba, pláne hogy fubela kartárs hasonló hibájára is ez volt a megoldás, tudomásom szerint azóta nála minden rendben. Persze nagyon jól tudom, hogy nem két perces meló, de hát talán ez a dolguk.

Bocs, egy kicsit bő lére engedtem a témát, de egy kicsit bosszant, hogy ha ennyi ügyfélnél felmerül ez a probléma (+vezérműtengely törés, stb), akkor minek futtatják ezeket a felesleges köröket a kereskedés részéről, tudják ők nagyon jól, hogy mi a baja, csak nyűg a garanciális javítás.

Mennyire más arccal néztek rám másfél éve, mikor megvettem a kocsit, azóta úgy érzem, hogy akkor, csak akkor voltam ügyfél a szemükben.

Bocs még egyszer.

Link to comment
Megosztás:

Ugyan nem tudom, hogy milyen ez a kuplungos rázás, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy mi lehet a hibás abban a kuplungszerkezetben, ami hidegen ezt csinálja, melegen meg jó. Nem ugyanaz van itt is, mint a fékeknél, hogy a tárcsa megrozsdásodik, aztán az első néhány fékezésnél mindenféle hangokat hallani meg kicsit rángat, amíg le nem kopik a rozsda?

Link to comment
Megosztás:

Ugyan nem tudom, hogy milyen ez a kuplungos rázás, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy mi lehet a hibás abban a kuplungszerkezetben, ami hidegen ezt csinálja, melegen meg jó. Nem ugyanaz van itt is, mint a fékeknél, hogy a tárcsa megrozsdásodik, aztán az első néhány fékezésnél mindenféle hangokat hallani meg kicsit rángat, amíg le nem kopik a rozsda?

Nálam is megvan ez a jelenség,de én lefosom :D

A fék eső után,majd megszárad olyat fog,hogy beleharapok a kormányba ^_^

Szerintem a rángatás a rásegítő miatt van, amíg hideg benne az olaj.

Link to comment
Megosztás:

Nálam is megvan ez a jelenség,de én lefosom :D

A fék eső után,majd megszárad olyat fog,hogy beleharapok a kormányba ^_^

Szerintem a rángatás a rásegítő miatt van, amíg hideg benne az olaj.

Az a gáz, hogy az F Astrám is csinálta, na azt én is lefostam, 16 éves volt. "Bizalmas" szerelőm, aki egy jelenleg csődbe menő Opel márkakereskedés szervizvezetője azt mondta, hogy bármi is a bibi a kuplungommal, ekkora futásteljesítménynél (15.000 Km) cakk-pakk cserélni lehet a tárcsát, akár a szerkezettel együtt is. Igaz, "könnyen" beszél, ők már nem vállalnak garis javítást.

U.i.: Megtaláltam fubela cartárs hozzászólását, hátha segít valakinek:

"Ma megvolt a kuplung csere, azóta nem érezhető az eddigi rázkódás induláskor. Még úgy sem, hogy alapjáraton engedem rá lassan a kuplungot. (Remélem így is marad.) A szerelő megmutatta a kivettet, mondta hogy kopás nem látszik rajta (12000 km-nél szerintem nem is kellene), de a tárcsa "fém agya" össze vissza lötyögött."

Link to comment
Megosztás:

Az a gáz, hogy az F Astrám is csinálta, na azt én is lefostam, 16 éves volt. "Bizalmas" szerelőm, aki egy jelenleg csődbe menő Opel márkakereskedés szervizvezetője azt mondta, hogy bármi is a bibi a kuplungommal, ekkora futásteljesítménynél (15.000 Km) cakk-pakk cserélni lehet a tárcsát, akár a szerkezettel együtt is. Igaz, "könnyen" beszél, ők már nem vállalnak garis javítást.

Nem egyszerű a helyzet .

Meddig van még garid?

Link to comment
Megosztás:

Nálam is megvan ez a jelenség,de én lefosom :D

A fék eső után,majd megszárad olyat fog,hogy beleharapok a kormányba ^_^

Szerintem a rángatás a rásegítő miatt van, amíg hideg benne az olaj.

rásegítő? a kuplung munkahegerre gondolsz? ha abban melegszik az olaj az fura lenne...ugyanis fék(olaj)folyadék van benne...

Link to comment
Megosztás:

rásegítő? a kuplung munkahegerre gondolsz? ha abban melegszik az olaj az fura lenne...ugyanis fék(olaj)folyadék van benne...

arra gondolok.

abba nem ugyan az a szervó olaj van mint a kormányhoz?

Arra gondolok,hogy az egy kőr.

Na megnézem honnan kapja a betápot az a munkahenger

De csak írva gondolkozok ^_^

Szerk:

Tényleg dot 4 kell bele. :D

És a fékkel van egy olaj körön.

Nem tom miért van ,de én így szeretem :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok:

Fateromnak 1.2es G Opelje van 2000.évi kiadású. Olyan hiba jelenség jött elő 1hete,hogy indítás után nem alszik el a sárga / talán kis motort ábrázol/ lámpa. Ilyenkor nincs alapjárat,vagy nagyon ingadozik és nehezzen indul, nincs benne erő.

Ha eleszik az a lámpa akkor semmi gond,viszont valamikor meg a másik sárga / autó meg villáskulcs / világít, a tünetei ugyanazok. Mi lehet ez?? Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel??

Szervízben még nem voltunk hibakód kiolvavsáson.

Üdv Tom

Link to comment
Megosztás:

arra gondolok.

.

Na megnézem honnan kapja a betápot az a munkahenger

De csak írva gondolkozok :P

Szerk:

Tényleg dot 4 kell bele. ^_^

És a fékkel van egy olaj körön.

Nem tom miért van ,de én így szeretem ;)

A fékfolyadék tartály ABS felé eső oldalán megy lefelé egy kb 8 mm-es cső...ő lesz az... :D

Link to comment
Megosztás:

azaz

megnéztem én is. :D

engem nem zavar,csak érdekes.

kibírom azt az öt percet. ^_^

Még azt sem kell csak kicsit bővebb gázzal indulsz. Haveromé is csinálta mondtam neki tutti nem nyomja eléggé. Azóta kicsit jobban rálép a gázra egyből nem rángat. Amúgy marha érdekes. Mert nagyobb hidegbe (-5 és alatta) pl neki nem csinálja. Ez csak a classicokra jellemző?

Link to comment
Megosztás:

Még azt sem kell csak kicsit bővebb gázzal indulsz. Haveromé is csinálta mondtam neki tutti nem nyomja eléggé. Azóta kicsit jobban rálép a gázra egyből nem rángat. Amúgy marha érdekes. Mert nagyobb hidegbe (-5 és alatta) pl neki nem csinálja. Ez csak a classicokra jellemző?

Mostanság nincs ilyen ,gondolom a meleg miatt.

De engem nem zavar. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

kb 2 hete szarakodik a kormányzáram: a kulcs simán kijön, de a zár nem ugrik ki vele ezért nem tudom a kocsit távkapcsolóval lezárni, ill. a rádió sem kapcsol ki.

Mit tudok tenni vele? csere vagy lehet valahogyan javítani?

kösz

1,6 16V 2001 G Astra

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

kb 2 hete szarakodik a kormányzáram: a kulcs simán kijön, de a zár nem ugrik ki vele ezért nem tudom a kocsit távkapcsolóval lezárni, ill. a rádió sem kapcsol ki.

Mit tudok tenni vele? csere vagy lehet valahogyan javítani?

kösz

1,6 16V 2001 G Astra

Először próbálkozz a barkácsolok barátjával :WD40

Ha nem segít akkor csere.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok:

Fateromnak 1.2es G Opelje van 2000.évi kiadású. Olyan hiba jelenség jött elő 1hete,hogy indítás után nem alszik el a sárga / talán kis motort ábrázol/ lámpa. Ilyenkor nincs alapjárat,vagy nagyon ingadozik és nehezzen indul, nincs benne erő.

Ha eleszik az a lámpa akkor semmi gond,viszont valamikor meg a másik sárga / autó meg villáskulcs / világít, a tünetei ugyanazok. Mi lehet ez?? Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel??

Szervízben még nem voltunk hibakód kiolvavsáson.

Üdv Tom

Otthon is kiolvashatod a hibakódot!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.