Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Új fórumtag vagyok, nem tudom jó helyen kopogtatok, de az alábbi problémával fordulok hozzátok.

Mostanság egyre erősebb búgó, morgó hangot észlelek az autóban vezetés közben. Eleinte a motorra gyanakodtam. Kipróbáltam, hogy üresbe helyezve gázt adva hallható ez a hang, de nem jelentkezett, így kizártnak tartom, hogy a motorral lenne valami.

Aztán elkezdtem a futóműre gyanakodni, mert rendszeresen egy bizonyos sebesség/fordulatszám esetén jelentkezik, erősödik, néha a kormány is rezonál.

Mi lehet a probléma? Csapágy? Ha csapágy mennyibe kerülhet? Tudtok ajánlani valakit/valamit?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Van egy 98-as G astrám (x14xe) amin nemsokára olajat kell cserélnem,GM 10W 40-re gondoltam,de közben szólt tesóm,hogy neki van,majd ő ad,csak annyi baj van vele,hogy dieselbe való az olaj,természetesen nem fogom beletenni,bár ő azt mondta nem lesz baja,sőt még jobb is mert finomabb mint a benzinesekbe való.Nagy hülyeséget mondott??Mi a különbség a benzines és a diesel olajok között?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Van egy 98-as G astrám (x14xe) amin nemsokára olajat kell cserélnem,GM 10W 40-re gondoltam,de közben szólt tesóm,hogy neki van,majd ő ad,csak annyi baj van vele,hogy dieselbe való az olaj,természetesen nem fogom beletenni,bár ő azt mondta nem lesz baja,sőt még jobb is mert finomabb mint a benzinesekbe való.Nagy hülyeséget mondott??Mi a különbség a benzines és a diesel olajok között?

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1613

itt bogarásszál :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új fórumtag vagyok, nem tudom jó helyen kopogtatok, de az alábbi problémával fordulok hozzátok.

Mostanság egyre erősebb búgó, morgó hangot észlelek az autóban vezetés közben. Eleinte a motorra gyanakodtam. Kipróbáltam, hogy üresbe helyezve gázt adva hallható ez a hang, de nem jelentkezett, így kizártnak tartom, hogy a motorral lenne valami.

Aztán elkezdtem a futóműre gyanakodni, mert rendszeresen egy bizonyos sebesség/fordulatszám esetén jelentkezik, erősödik, néha a kormány is rezonál.

Mi lehet a probléma? Csapágy? Ha csapágy mennyibe kerülhet? Tudtok ajánlani valakit/valamit?

Csapágyas is lehet,az búgó hangot ad a kerék felől.Vagy ha a kerék mellé állsz és megrángatod a gumit akkor kopog-lötyög a felni.

Nem nagy pénz a csapágy,de csak aggyal együtt van ,külön nem lehet cserélni. kb.10-15-20 ezer,márkától függ.

Sziasztok!Van egy 98-as G astrám (x14xe) amin nemsokára olajat kell cserélnem,GM 10W 40-re gondoltam,de közben szólt tesóm,hogy neki van,majd ő ad,csak annyi baj van vele,hogy dieselbe való az olaj,természetesen nem fogom beletenni,bár ő azt mondta nem lesz baja,sőt még jobb is mert finomabb mint a benzinesekbe való.Nagy hülyeséget mondott??Mi a különbség a benzines és a diesel olajok között?

Ne halgass a tesódra!A GM is jó,de bármely más is ami az előírásnak megfelel,meg a pénztárcának!Lásd a fenti linket!

Link to comment
Megosztás:

vagyok ám :lol: ,nem tűntem el :lol:

sok a melóm,meg vettem egy új telót oszt még nagyon kínai :D ,SE xperia x10 ....durva jószág :D

Francér veszel kínai telefont? :) Meg nem is értessz hozzá,utána meg elhanyagolod a munkát,a

családot,a fórumot.Kell ez neked? :D

Link to comment
Megosztás:

Francér veszel kínai telefont? :lol: Meg nem is értessz hozzá,utána meg elhanyagolod a munkát,a

családot,a fórumot.Kell ez neked? :D

azért hogy napközben is tudjak fórumra nézni :D ,nem mindig van időm irodáskodni :)

Tényleg kínai ...legalább is ott készült... :lol:

Tegnap voltunk valami cipő boltba...ott láttam egy olyan címkét a dobozon hogy nem kínai ,hanem lengyel....

Link to comment
Megosztás:

ha már itt vagyunk...

indítás :

kulcs elfordít világit aminek kell ,és el is alszik aminek el kell.

majd tovább fordít a kulcsot ,indul ahogy kell és akkor elkezd világítani az abs visszajelző kb 1-2 sec-ig,ezt csak mínuszokba csinálja és hideg motornál...

olajszint ok.

???

Link to comment
Megosztás:

ha már itt vagyunk...

indítás :

kulcs elfordít világit aminek kell ,és el is alszik aminek el kell.

majd tovább fordít a kulcsot ,indul ahogy kell és akkor elkezd világítani az abs visszajelző kb 1-2 sec-ig,ezt csak mínuszokba csinálja és hideg motornál...

olajszint ok.

???

igy jó ahogy van......

Link to comment
Megosztás:

Ezt láttátok?

http://www.alon.hu/egy-zalai-jaror-kozleke...ndorfokapitanyt

Kérdés: mi célt szolgál az autok elsö szélvédöjén lévö,álltalában jobb also sarokban lévö matrica?

Nekem szélvédöt cseréltek és mehetek az okmányirodába egy ujért mert a régit állitolag nem szabályos visszarakni,van aki visszateszi van aki nem,nekem nem tették vissza azt mondták 1200 ft-körül van az okmányirodában az új.

Link to comment
Megosztás:

Ezt láttátok?

http://www.alon.hu/egy-zalai-jaror-kozleke...ndorfokapitanyt

Kérdés: mi célt szolgál az autok elsö szélvédöjén lévö,álltalában jobb also sarokban lévö matrica?

Nekem szélvédöt cseréltek és mehetek az okmányirodába egy ujért mert a régit állitolag nem szabályos visszarakni,van aki visszateszi van aki nem,nekem nem tették vissza azt mondták 1200 ft-körül van az okmányirodában az új.

Át kell rakni szélvédőcserekor!Kötelező.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.