Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Az enyémbe 118000 van,de szerintem én fogom kicserélni a gyári cuccokat,mert most kezdenek fáradni szépen sorba..... <_<

A lényeg hogy sose hagyd széthullani,ha valami baja van csináltasd meg amint van rá lehetőséged mert arra fogsz eszmélni hogy le van lakva ekkor már nem vigyázol rá annyira,,még rosszabb lesz és a végén a belét huzza és egyszerre kell rá rengeteget költeni!Amúgy sem egy szervízigényes és drága alkatrészű autó!

Link to comment
Megosztás:

most mé kötözködsz vele???

jó fej, taxis, tudja mit csinál, hisz 255 ezret ment 3 év alatt, ami nemsemmi.......

<_<

Hát köszönöm szépen!!Még annyit hogy ez a kilométer 80%-ban város,renget indítással sőt hidegindítással sok-sok alapjárattal és hidegüzemmel a téli fűtésről nem is beszélve úgyhogy üzemóra is van rendesen valamint terhelés is bár mi néhány utasnál már csak élőállat szállításnak hívjuk!Ez csak részben az én érdemem,inkább az autó kvalitásait mutatja,mert ugyanazon az úton ugyanannyit megyek hasonló sebességgel sőt olykor többel is mint a kolegák,ez mégse romlik el SOHA!!!!Újkora óta van neve mivel úgy érzem neki már lelke van Tündérmackónak hívom! :angry:

Link to comment
Megosztás:

Hát köszönöm szépen!!Még annyit hogy ez a kilométer 80%-ban város,renget indítással sőt hidegindítással sok-sok alapjárattal és hidegüzemmel a téli fűtésről nem is beszélve úgyhogy üzemóra is van rendesen valamint terhelés is bár mi néhány utasnál már csak élőállat szállításnak hívjuk!Ez csak részben az én érdemem,inkább az autó kvalitásait mutatja,mert ugyanazon az úton ugyanannyit megyek hasonló sebességgel sőt olykor többel is mint a kolegák,ez mégse romlik el SOHA!!!!Újkora óta van neve mivel úgy érzem neki már lelke van Tündérmackónak hívom! <_<

Írtad, hogy nem lett e ömlengős!

Hát ez a Tündérmackó sokat rontott a helyzeten! :angry:

Link to comment
Megosztás:

Ez megint nem kötedés <_< , nem 150e a csere, vagy én tudom rosszul. De valóban 4e forinton ne múljék az ember keresőképessége. Átlag fogyiról valami adat ??

A hosszb.szíj cserperiódusa 60ezer km. de például tesóméban a gyári 120.ezret ment el mert a szervizben nem cserélték,gond nem volt vele csak már nagyon csúnya sorjás és kopott volt,tehát ez is eléggé túl van méretezve hála az égnek,lehet hogy a kor jobban árt neki mint a km.!Meg hát 4000ft a márkás német,ezen már ne múljon!

Feszítő és vízpumpa sem volt cserélve!!A szíjas motoroknál a vezérlés cseréjekor ildomos cserélni ezért drága dolog a nagyszerviz,de mivel ez láncos és csere nincs így a vízpumpa is ott marad!Ha elromlik valószínű észreveszem!

Köszi a tetsziket remélem nem lett ömlengős!

Link to comment
Megosztás:

Nem hagyom széthillani,mert szeretem a vasat. Bár nem tudom az elöző tulaj mennyi kárt tett az autóban. Állítólag csak suliba hordta vele a srácokat,de "körbe" törte az autót :angry: Vannak parkolási sérülések,lepdkázott felnik,megnyomott lökhárítók.Soroljam még? Inkább nem. <_<

A lényeg hogy sose hagyd széthullani,ha valami baja van csináltasd meg amint van rá lehetőséged mert arra fogsz eszmélni hogy le van lakva ekkor már nem vigyázol rá annyira,,még rosszabb lesz és a végén a belét huzza és egyszerre kell rá rengeteget költeni!Amúgy sem egy szervízigényes és drága alkatrészű autó!
Link to comment
Megosztás:

Ez megint nem kötedés <_< , nem 150e a csere, vagy én tudom rosszul. De valóban 4e forinton ne múljék az ember keresőképessége. Átlag fogyiról valami adat ??

Őszintén pontos adatot nem tudok erről de utánanézek ennek a vizpumpa dolognak!

A fogyasztás az tág fogalom ,de volt már Móvár-Balaton-Móvár 5,1l 4 személlyel persze teljesen nyugisan,a max.7,5 de ebben volt fűtés is!Én rengeteg motorféket használok,és ha nem sietős 2000rpm-nél elváltok a mi városunkban a forgalom rimusát bőven fel lehet így venni!Az átlag kb.6,2-6,5 főleg hogy megjött a meleg,de sokszor megy 6 alá is!Ezek relatíve pontos adatok mert minden műszakot tele tankal kezdek és a végén meg újra teletank mindíg ugyanúgy!Ha az 52L-ből van benne 6-7l E85 akkor még simmábban is jár a motor kimutatható fogyasztásnövekedés nélkül,arra jó hogy egy picit takarítja ott a dolgokat,többet nem rakok bele!Azt vegyétek figyelembe hogy van olyan 24 órás műszak amikor az autó csak ebédidőmben van leállítva,tehát folyamatosan meleg motorral megyek ezért is kevesebb az átlagfogyi!Van aki megy vele napi kétszer 3-4km-t,neki nem lesznek ilyen adatai mert nincs ideje bemelegedni a motornak olyankor pedig sokat fogyaszt!

Link to comment
Megosztás:

Őszintén pontos adatot nem tudok erről de utánanézek ennek a vizpumpa dolognak!

A fogyasztás az tág fogalom ,de volt már Móvár-Balaton-Móvár 5,1l 4 személlyel persze teljesen nyugisan,a max.7,5 de ebben volt fűtés is!Én rengeteg motorféket használok,és ha nem sietős 2000rpm-nél elváltok a mi városunkban a forgalom rimusát bőven fel lehet így venni!Az átlag kb.6,2-6,5 főleg hogy megjött a meleg,de sokszor megy 6 alá is!Ezek relatíve pontos adatok mert minden műszakot tele tankal kezdek és a végén meg újra teletank mindíg ugyanúgy!Ha az 52L-ből van benne 6-7l E85 akkor még simmábban is jár a motor kimutatható fogyasztásnövekedés nélkül,arra jó hogy egy picit takarítja ott a dolgokat,többet nem rakok bele!Azt vegyétek figyelembe hogy van olyan 24 órás műszak amikor az autó csak ebédidőmben van leállítva,tehát folyamatosan meleg motorral megyek ezért is kevesebb az átlagfogyi!Van aki megy vele napi kétszer 3-4km-t,neki nem lesznek ilyen adatai mert nincs ideje bemelegedni a motornak olyankor pedig sokat fogyaszt!

És ez nem csak a fogyasztásban jó, hanem a motorkopásban is. Autóvételnél ezért sem kizárólagosan mérvadó a futott km. Ha egy autó keveset futott ugyan, de azt legtöbbször hideg üzemben, sokkal rosszabb, mintha 3-szor annyi lenne benne, de a menetek többségét üzemmeleg motorral tették bele.

Link to comment
Megosztás:

Nem is tudtam,hogy az etanolt lehet így is átalakítás nélkül is használni.

Ennyire lemaradtam? <_<

Őszintén pontos adatot nem tudok erről de utánanézek ennek a vizpumpa dolognak!

A fogyasztás az tág fogalom ,de volt már Móvár-Balaton-Móvár 5,1l 4 személlyel persze teljesen nyugisan,a max.7,5 de ebben volt fűtés is!Én rengeteg motorféket használok,és ha nem sietős 2000rpm-nél elváltok a mi városunkban a forgalom rimusát bőven fel lehet így venni!Az átlag kb.6,2-6,5 főleg hogy megjött a meleg,de sokszor megy 6 alá is!Ezek relatíve pontos adatok mert minden műszakot tele tankal kezdek és a végén meg újra teletank mindíg ugyanúgy!Ha az 52L-ből van benne 6-7l E85 akkor még simmábban is jár a motor kimutatható fogyasztásnövekedés nélkül,arra jó hogy egy picit takarítja ott a dolgokat,többet nem rakok bele!Azt vegyétek figyelembe hogy van olyan 24 órás műszak amikor az autó csak ebédidőmben van leállítva,tehát folyamatosan meleg motorral megyek ezért is kevesebb az átlagfogyi!Van aki megy vele napi kétszer 3-4km-t,neki nem lesznek ilyen adatai mert nincs ideje bemelegedni a motornak olyankor pedig sokat fogyaszt!

Link to comment
Megosztás:

Igen! Ez kicsit furi..... <_< Tündérmackó!!

Az enyémet az asszony nevezte el a rendszám után haxi-nak :angry: Ez is gáz nem?

Nem, ez tűrhető!

Engem meg a kocsi után neveztek el:

Kiss Róbert a becsületes nevem, a rendszám meg KIX.

Mióta megvan a verda, természetes, hogy Kixrobi vagyok!

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!!!

Egyszer kipróbálom,már csak kiváncsiságból is!!!

Tényleg kiváncsi vok,hogy milyen lesz <_< :P :angry:

50% -ig elméletileg lehet tölteni minden probléma nélkül,de

ha biztosra akarsz menni és óvatos vagy, akkor max 30-40%-ig

engeded csak etanollal.

Link to comment
Megosztás:

És ez nem csak a fogyasztásban jó, hanem a motorkopásban is. Autóvételnél ezért sem kizárólagosan mérvadó a futott km. Ha egy autó keveset futott ugyan, de azt legtöbbször hideg üzemben, sokkal rosszabb, mintha 3-szor annyi lenne benne, de a menetek többségét üzemmeleg motorral tették bele.

Hát igen,nekem is mindig mondják hogy nem kellene az én autóm mert rengeteg a km. benne!Lehet hogy sok,de mindig minden időben cserélve lett még akkor is ha még bírta volna,minőségi olykor gyári alkatrészekkel és én tudom hogy mindíg vigyáztam rá,pl:a végsebességet talán egyszer próbáltam ki,a motor sosem forgott még a leszabályozás környékén a max 5000/perc volt kb.ennyit forog 160-nál ezt sem tartósan mivel nagyon ritkán megyek pályán!Vagy lehet választani olyat amiben csak 50 ezer van 4-5 év alatt,csak egyszer volt 30ezres revízión és ócska GM olajat töltöttek bele és rengetegszer a tulaj 20 éves fia vezette a haverokkal,nem vigyázva a hideg motorra jó párszor a 6000-6500-as fordulatig hajtva had mennyen szerencsétlen erő nincs már akkor de az a menő ha ledadog,vagy épp a nagymama aki behúzott kézifékkel megy el a Tescoba meg vissza vagy addig csúsztatja a kuplungot amíg el nem éri az 50-et ezek sem éppen jók,igaz az én főtengelyem már átfordult párszor de számoljátok ki hány olajcserém volt szigorúan 15 ezrenként pontosan 17db mindig ugyanaz a márkás fullszintetikus olajjal!Nem is fogyaszt olajat pedig sokan panaszkodnak rá!A titok a rövidebb olajcsereperiódus és ha muszáj hajtani csakis üzemmeleg motorral!!!Volt rokon aki egy 1 éves banki visszavett astrát vett 9000 km-el,gondoltuk biztos nem csinálhattak vele nagy kárt,de 30 ezer után zabálta az olajat,kiderült a csávó akié volt még alig volt 21 éves és hajtott mint a bodza,pörgette,ütötte vágta!

Link to comment
Megosztás:

Nagyon meg kell nézni,hogy kitöl veszel autót,sajnos sokszor hallottam,hogy belenyult a sz@rba és ráköltötte a gatyáját is......

Lehet,hogy én is belenyúltam,de ez majd kiderül.

Hát igen,nekem is mindig mondják hogy nem kellene az én autóm mert rengeteg a km. benne!Lehet hogy sok,de mindig minden időben cserélve lett még akkor is ha még bírta volna,minőségi olykor gyári alkatrészekkel és én tudom hogy mindíg vigyáztam rá,pl:a végsebességet talán egyszer próbáltam ki,a motor sosem forgott még a leszabályozás környékén a max 5000/perc volt kb.ennyit forog 160-nál ezt sem tartósan mivel nagyon ritkán megyek pályán!Vagy lehet választani olyat amiben csak 50 ezer van 4-5 év alatt,csak egyszer volt 30ezres revízión és ócska GM olajat töltöttek bele és rengetegszer a tulaj 20 éves fia vezette a haverokkal,nem vigyázva a hideg motorra jó párszor a 6000-6500-as fordulatig hajtva had mennyen szerencsétlen erő nincs már akkor de az a menő ha ledadog,vagy épp a nagymama aki behúzott kézifékkel megy el a Tescoba meg vissza vagy addig csúsztatja a kuplungot amíg el nem éri az 50-et ezek sem éppen jók,igaz az én főtengelyem már átfordult párszor de számoljátok ki hány olajcserém volt szigorúan 15 ezrenként pontosan 17db mindig ugyanaz a márkás fullszintetikus olajjal!Nem is fogyaszt olajat pedig sokan panaszkodnak rá!A titok a rövidebb olajcsereperiódus és ha muszáj hajtani csakis üzemmeleg motorral!!!Volt rokon aki egy 1 éves banki visszavett astrát vett 9000 km-el,gondoltuk biztos nem csinálhattak vele nagy kárt,de 30 ezer után zabálta az olajat,kiderült a csávó akié volt még alig volt 21 éves és hajtott mint a bodza,pörgette,ütötte vágta!
Link to comment
Megosztás:

Bocs cartársnak,aki egy sötétkék dízel G Astrával rója az utakat

Boldog szülinapot!

Ja, és Bocs cartársnak boldogat!

Ja!!

BOLDOGOT NEKI!!

Még sokat!! icon13.gif hiya.gif A CARTÁRSNAK!!!!

Sziasztok!

URAIM!

Nagyon szépen köszönöm a szülinapi köszöntést!Nagyon jó fejek vagytok! Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A Z14XE Classic II-ben gyárilag nincsen AGR! Wow! Ma néztem meg. És EURO 4 a besorolása.....

Akkor mire jó az, ha nem is kell.....

Veszek lezáró lemezt, és kiszerelem, talán még az autó is szebben fog menni és a fogyasztásnak is jót tesz majd....

Hol lehet kapni fém kapcsokat ami az utastér szűrő ajtaját fogja be BEHR szűrőnél?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.