Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Mit fújjak a gyújtáskapcsoló zárba hogy ne akadjon? Nehezen akar indításkor is elfordulni, kulcskivételkor pedig nem ugrik ki...

WD-40 vagy zárólajzó jégoldó spray! :D

A nagy melegben jön ez mindig elő már új kora óta, ajánlatos megelőzni, már tavasszal többször keveset belefújni. Nekem május környékén kezdte, majd fújtam bele, s kb 2 hétre megismételtem, és azóta sem jött elő.

Az ilyennel vigyázz, mert ha beáll a gyújtáskapcsolód, akkor az szivacs, autómentő is lehet a vége.

Link to comment
Megosztás:

A H-ba olvastam erről a wd40ről a zárba...

szerintem van benne igazság..

tartalmazhat valamilyen oldószert ami megehet valamit..

vagy igaz vagy nem... mindenki döntse el ;)

én szivárgásjelző spray-t fújtam bele.. az akadt a kezembe :icon4:

Miért ott mit írtak róla? :D

Hogy érted a megevést :icon4: , jó, vagy rossz szempontból? Mert a WD40 keni, nem megeszi.

Link to comment
Megosztás:

Astra F fórumból idézek:

Hogy pontosítsunk G astráról van szó!

Amint előzőekbe írtam az elindítás ment! Azt bárki megcsinálhatja,hogy ne keljen trailer-t hívni ha a puszta közepén van!

A takaró gumi levétele után életre tudtam kelteni! A kulcs bedugása

előtt az alsó részen van egy lamella aminek fel kell jönnie mert az reteszeli az elfordulást! Ezt ha felnyomom és utána beteszem a kulcsot elindul!

Nos 2500Ft volt a javítás!!! 10 perc az egész!

Leírás: A kormány feletti műanyag burkolatot levenni utána ablaktörlő kapcsolót kivenni. Egy vékonyabb hosszú csavarhúzóval fentről bebökni és

már ki is ugrik a zárbetét! FONTOS!!! (A kulcsnak bent kell lennie mert ha nincs szétugranak a lamellák!!!!!!!)

A betét hátsó részén van egy rugó által nyomott (olyan mint egy csapágygörgő) és ez a hiba oka! Mert ez egy alumínium házba mozog ha mozog!

Ezt kell megoldani mert a használat során berágódik az alumíniumba és ezért akad meg! Megoldás le kell csípni a görgő alatti rugóból ne nyomjon

akkorát, és persze jól megzsírozni! Megmozgatni megjáratni majd mehet vissza a helyére! Azt pontosan nem jegyeztem meg de mielőtt vissza tesszük

van a zárbetét helyének végén egy pöcök amit vissza kell kattintani a ablaktörlő kapcsoló felől lehet megcsinálni,hogy amikor vissza tesszük a betétet kattannia kell! Nagyjából ennyi!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat kezdetnek kerítek egy kis wd40et.

Viszont sokan úgy tapasztalták, hogy a wd40 "otthagy egy filmréteget és abba egy idő után erőszeretettel beleragad a por, piszok".

lehet, hogy a szétszedés a legjobb megoldás, a wd40 csak időhúzás

Link to comment
Megosztás:

Viszont sokan úgy tapasztalták, hogy a wd40 "otthagy egy filmréteget és abba egy idő után erőszeretettel beleragad a por, piszok".

lehet, hogy a szétszedés a legjobb megoldás, a wd40 csak időhúzás

Nincs akkor valakinek egy képes szétszedési leírása, vagy nem tervezi valaki bátor szétszedni?

Nekem még jó, de szétszedni nem merem, nehogy szétessen az egész...

És ha ez megvan, akkor meglehet csinálni a

"A betét hátsó részén van egy rugó által nyomott (olyan mint egy csapágygörgő) és ez a hiba oka! Mert ez egy alumínium házba mozog ha mozog!

Ezt kell megoldani mert a használat során berágódik az alumíniumba és ezért akad meg! Megoldás le kell csípni a görgő alatti rugóból ne nyomjon

akkorát, és persze jól megzsírozni! Megmozgatni megjáratni majd mehet vissza a helyére!"

Lehet jó lenne a hibát a fenti módszerrel megelőzni, és akkor nem kell félni, hogy egyszer csak a kocsi ott marad, ahol leállította az ember.

Link to comment
Megosztás:

arra gondoltam hogy tartalmaz oldószert.

a wd40is olyan mint az univerzális akármi...

mindenre jó.. de semmire :icon4:

Az igaz, hogy a meglévőt kioldja. :D

Csak legyen valaki bátor aki szétszedi, megkeni (s közben lefényképezi) :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek mennyiért lehet eladni egy 1.8-as 2003-as 5 ajtós G astrát? 170e Km van benne, etanolra átalakítva, téli nyári gumikkal, alufelnivel, jó állapotban.

Válaszokat előre is köszi!

Az etanol átalakító már nem előny, inkább hátrány....

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Akkor ezek szerint a hátsó ablakfűtésem szálszakadásainak javítását még előtte kell beiktassam.

meg nézz utána a sötétités mértékének is,hogy mennyire lehet,két elsőt semennyire,a szélvédőt meg a napellenző lehajtásának vonaláig...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.