Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

:omg:

Most tényleg, jobb lesz a világ, meg hatékonyabb a helyszíni ellátás, ha a bontatlan sebkötözőket egy újabb bontatlan sebkötőze cseréljük?...

Kérjük a sapka-adót is kivetni az autósokra: sapka nélküli vezetés: 25.000 Ft, baseball sapkában vezetés: 30.000 Ft, karimás kalap viselése Skodában: 150.000 Ft+10 napi elzárás... :goofy:

Link to comment
Megosztás:

:omg:

Most tényleg, jobb lesz a világ, meg hatékonyabb a helyszíni ellátás, ha a bontatlan sebkötözőket egy újabb bontatlan sebkötőze cseréljük?...

Kérjük a sapka-adót is kivetni az autósokra: sapka nélküli vezetés: 25.000 Ft, baseball sapkában vezetés: 30.000 Ft, karimás kalap viselése Skodában: 150.000 Ft+10 napi elzárás... :goofy:

Ez eddig is így volt, ne tegyünk úgy mint ha kormányunk újjabb jócselekedete lenne.

Azt, hogy ennek a hype-nak tényleg van-e alapja nem tudom, mindenesetre marketing szempontból nem semmi: jelenleg már nem tudsz dobozt venni - pedig egyszerűen nem hiszem el, hogy tényleg ennyi autóban nem stimmelt - ha meg tényleg nem, akkor én azért örülök neki hogy az aki eddig lesz*rta most legalább beleteszi... (azon felesleges vitázni hogy nem lehetne-e az érvényességet máshogy - lehetne - de sajnos ez a szabály... mint ahogy műszakizni is 2 évente kell hiába én csak 5 évente szeretnék, stb)

Valaki elkezdte terjeszteni, és jól eladott egy vagonnyit 2 nap alatt, szerintem ennyi történt...

Link to comment
Megosztás:

Ez eddig is így volt, ne tegyünk úgy mint ha kormányunk újjabb jócselekedete lenne.

Azt, hogy ennek a hype-nak tényleg van-e alapja nem tudom, mindenesetre marketing szempontból nem semmi: jelenleg már nem tudsz dobozt venni - pedig egyszerűen nem hiszem el, hogy tényleg ennyi autóban nem stimmelt - ha meg tényleg nem, akkor én azért örülök neki hogy az aki eddig lesz*rta most legalább beleteszi... (azon felesleges vitázni hogy nem lehetne-e az érvényességet máshogy - lehetne - de sajnos ez a szabály... mint ahogy műszakizni is 2 évente kell hiába én csak 5 évente szeretnék, stb)

Valaki elkezdte terjeszteni, és jól eladott egy vagonnyit 2 nap alatt, szerintem ennyi történt...

Persze, tiszta sor. Hiszen maga a KöHÉM rendelet 22 éves, a szabályokat meg úgy általában "illik" betartani.

Az egész ügy életszerűtlenségére utaltam csak, nem másra.

Link to comment
Megosztás:

Ez eddig is így volt, ne tegyünk úgy mint ha kormányunk újjabb jócselekedete lenne.

Azt, hogy ennek a hype-nak tényleg van-e alapja nem tudom, mindenesetre marketing szempontból nem semmi: jelenleg már nem tudsz dobozt venni - pedig egyszerűen nem hiszem el, hogy tényleg ennyi autóban nem stimmelt - ha meg tényleg nem, akkor én azért örülök neki hogy az aki eddig lesz*rta most legalább beleteszi... (azon felesleges vitázni hogy nem lehetne-e az érvényességet máshogy - lehetne - de sajnos ez a szabály... mint ahogy műszakizni is 2 évente kell hiába én csak 5 évente szeretnék, stb)

Valaki elkezdte terjeszteni, és jól eladott egy vagonnyit 2 nap alatt, szerintem ennyi történt...

Szerintem ez egyáltalán nem meglepő, mégpedig azért, mert nagy valószínűséggel a doboz meglétével eddig se nagyon lehetett probléma senkinél, de ezzel el van intézve. Az senkinek eszébe nem jut, hogy a lejárati dátumát nézegesse. Nem meglepő, mert jó esetben ezt soha nem használod, elásod a csomagtartóban, megnyugszol hogy van, és el is felejted. Most meg ugye jött ez a hisztéria, mindenki előkaparta a kocsi hátuljából, és kiderült, hogy már rég le van járva (mint ahogy az enyém is lejárt tavaj szeptemberben, úgyhogy én is kénytelen leszek venni egyet), aztán indult a bevásárlási roham.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez egyáltalán nem meglepő, mégpedig azért, mert nagy valószínűséggel a doboz meglétével eddig se nagyon lehetett probléma senkinél, de ezzel el van intézve. Az senkinek eszébe nem jut, hogy a lejárati dátumát nézegesse. Nem meglepő, mert jó esetben ezt soha nem használod, elásod a csomagtartóban, megnyugszol hogy van, és el is felejted. Most meg ugye jött ez a hisztéria, mindenki előkaparta a kocsi hátuljából, és kiderült, hogy már rég le van járva (mint ahogy az enyém is lejárt tavaj szeptemberben, úgyhogy én is kénytelen leszek venni egyet), aztán indult a bevásárlási roham.

Hát nemtom, elvileg ugye műszakin is csak akkor megy át, ha érvényes a pakkod... Most akkor az pozitívum, hogy ott ezek szerint nem szivatnak ezzel? :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez egyáltalán nem meglepő, mégpedig azért, mert nagy valószínűséggel a doboz meglétével eddig se nagyon lehetett probléma senkinél, de ezzel el van intézve. Az senkinek eszébe nem jut, hogy a lejárati dátumát nézegesse. Nem meglepő, mert jó esetben ezt soha nem használod, elásod a csomagtartóban, megnyugszol hogy van, és el is felejted. Most meg ugye jött ez a hisztéria, mindenki előkaparta a kocsi hátuljából, és kiderült, hogy már rég le van járva (mint ahogy az enyém is lejárt tavaj szeptemberben, úgyhogy én is kénytelen leszek venni egyet), aztán indult a bevásárlási roham.

Nekem a csomagolás külsején: gyártási dátum: 2007, felhasználható 5 évig

A belsejében pedig mindennek a lejárata: 201202

Link to comment
Megosztás:

Az egész, ha másra nem is, de arra jó, hogy előkotorjam a gyári, bontatlan, eredeti német pakkot és selejtezzek.

Az ollón nem találtam lejárati dátumot! Az baj? :o :D

Ha baleset ér, és sugárban spriccel a vérem, mellettem ugyan meg ne állj az ótvaros ollóddal... :sick:

Link to comment
Megosztás:

Hát nemtom, elvileg ugye műszakin is csak akkor megy át, ha érvényes a pakkod... Most akkor az pozitívum, hogy ott ezek szerint nem szivatnak ezzel? :)

Az én eü-dobozom az autómmal egyidős, és gyönyörűen műszakizott már párszor...

Különben a műszakivizsga-állomáson lenne a legegyszerűbb megoldani ezt a mizériát: vizsgabiztos pakkot néz --> nem jó --> berakja az újat --> ügyfél fizet --> mindenki halad a dolgára.

Link to comment
Megosztás:

És hol vegyek, kollegák mondták, hogy bevásárlóközpontban már nem kaptak, meg egyik autósboltban sincs, azt mondták, hogy majd rendelésre valamikor...

Vatera esetleg...

De elég cumi most, felverik az árat ezzel a cirkusszal nagyon :(

Link to comment
Megosztás:

Különben a műszakivizsga-állomáson lenne a legegyszerűbb megoldani ezt a mizériát: vizsgabiztos pakkot néz --> nem jó --> berakja az újat --> ügyfél fizet --> mindenki halad a dolgára.

Én anno megtapasztaltam pont ezt, ezért is írtam le.

Mondjuk vlsz nem a kpm rakta bele hanem a mester akihez beadtam hogy vizsgáztassa le, de mindegy, lényeg hogy így rendben volt.

Link to comment
Megosztás:

Persze, az izzókészlet újabban nem kötelező tartozék, viszont a forgalomban hiányos világítással ugye nem lehet részt venni, tehát ha éjjel Jajgatán-alsón kiég az egyik izzóm, le kell álljak, ott kell hagyjam az autót, majd másnap hoznom kell egy izzót, ki kell cserélnem, és folytathatom az utam...

Nyilván mindenki tart izzókészletet, mert ez tényleg fontos és élet múlhat rajta, de az eü-doboz összes darabjának a lejártát (mert nyilván mindegyik más) hadd ne tartsam már számon, mégha oly szépen elő is írják...

(Ehh, még felhúzom itt magam... :lipssealed: )

Link to comment
Megosztás:

Ezt ne csináld, feláll a hátamon a szőr!!! :D :D

Amúgy tényleg vitték, mint a cukrot. Lehet mindenki kapott e-mailt!

Én nem kaptam emailt, ettől függetlenül tavaly cseréltem, biztos ami tuti alapon, soha nem lehet tudni, meg aztán nehogymá' ilyenért büntessenek meg. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

De. Első szerelőig elmehetsz. (tehát bárhol ezt bemondod, el kell fogadnia)

Nono, nem mindig:

Azt mondja a KRESZ, hogy:

„56. § Mûszaki hiba

/1/ A vezetõ köteles a jármûvet - lehetõleg olyan helyen, ahol a forgalmat nem akadályozza - haladéktalanul megállítani, ha a jármû olyan hibáját észleli, amely balesethez vezethet, különösen ha elromlott a jármû

a/ kormányszerkezete,

b/ üzemi fékberendezése,

c/ összes féklámpája,

d/ irányjelzõ berendezése, kivéve ha kézzel megfelelõ irányjelzés adható,

e/ bal oldali elsõ vagy hátsó helyzetjelzõ lámpája, kivéve, ha a jármû kivilágítása nem szükséges vagy az elromlott lámpa a távolsági fényszórót és a hátsó helyzetjelzõ ködlámpát kivéve más lámpával helyettesíthetõ.

/2/ Az /1/ bekezdésben említett hiba elhárításáig a jármûvel - a (3) bekezdésben említett esetet kivéve - közlekedni nem szabad.

/3/ A közlekedés biztonságát közvetlenül nem veszélyeztetõ mûszaki hiba esetében a jármûvel - fokozott óvatossággal, lehetõleg kis forgalmú úton és idõszakban - a legközelebbi olyan helyig szabad közlekedni, ahol a hiba elhárítható. Ha az ilyen mûszaki hiba autópályán vagy autóúton következik be, arról a legközelebbi lehajtásra szolgáló úton, illetõleg útkeresztezõdésben le kell térni.

Link to comment
Megosztás:

Vatera esetleg...

De elég cumi most, felverik az árat ezzel a cirkusszal nagyon :(

A rendőrség pedig a médiában cáfol. Olyan kis szabálysértés ez, amiért eddig kb. 80 esetben róttak ki 5.000 Ft bírságot. Azt is leginkább a hiányzó e.ü. dobozért. 50.000Ft-ért komolyabbat vagy többet kell "teljesíteni".

Link to comment
Megosztás:

A rendőrség pedig a médiában cáfol. Olyan kis szabálysértés ez, amiért eddig kb. 80 esetben róttak ki 5.000 Ft bírságot. Azt is leginkább a hiányzó e.ü. bobozért.

A nagy hírverés után pedig nem hiszem, hogy majd nekiállnak 50e-es csekkeket osztani, mert akkor bebukták a nyilvános kijelentésüket... Mind1 le kell cserélni, de nem égető sztem...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.