Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Ugye-ugye! Nem egy kóbor benzinkutas szólt, hanem a bátyám. Mondta, hogy többen kerestek eü dobozt, mert megbüntették.

Úgyhogy cáfolhatnak hivatalosan...

De attól ez még az "urban legend" kategória. Mert:

  • mióta járművezetésre jogosító engedélyem van (smkp. bő 30 éve) ez már a sokadik ilyen felreppenő hír, csak anno lassabban terjedt
  • lehet, hogy megbüntették, de csak 5.000Ft-ra
  • lehet, hogy megbüntették 50.000Ft-ra, de vagy másért, vagy halmazatilag
  • lehet, hogy megbüntették, de egész másért ám így mennyivel érdekesebben hangzik
  • lehet, hogy megbüntették, csak annyira betojt az élő, hús-vér rendőr bácsi testközeli látványától, hogy azt sem tudja miért.

Egyszerűen néha rá kéne nézni. Legalább műszaki vizsga előtt. Szerintem nem is érdemes több szót vesztegetni erre a témára.

Link to comment
Megosztás:

De attól ez még az "urban legend" kategória. Mert:

  • mióta járművezetésre jogosító engedélyem van (smkp. bő 30 éve) ez már a sokadik ilyen felreppenő hír, csak anno lassabban terjedt
  • lehet, hogy megbüntették, de csak 5.000Ft-ra
  • lehet, hogy megbüntették 50.000Ft-ra, de vagy másért, vagy halmazatilag
  • lehet, hogy megbüntették, de egész másért ám így mennyivel érdekesebben hangzik
  • lehet, hogy megbüntették, csak annyira betojt az élő, hús-vér rendőr bácsi testközeli látványától, hogy azt sem tudja miért.

Egyszerűen néha rá kéne nézni. Legalább műszaki vizsga előtt. Szerintem nem is érdemes több szót vesztegetni erre a témára.

Persze, tiszta sor. Időről időre előkerül ez a téma. Én nem is aggódom, nekem mindig rendben van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Abban kérném a segítségeteket, hogy szeretnék venni egy Torx csavarhúzó készletet az autóhoz, de nem tudom pontosan, hogy mely méretekre lesz leggyakrabban szükségem (olajcsere, váltószoknya csere, kesztyűtartó kivétele,stb.). Tudna nekem ebben valaki segíteni?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Abban kérném a segítségeteket, hogy szeretnék venni egy Torx csavarhúzó készletet az autóhoz, de nem tudom pontosan, hogy mely méretekre lesz leggyakrabban szükségem (olajcsere, váltószoknya csere, kesztyűtartó kivétele,stb.). Tudna nekem ebben valaki segíteni?

Előre is köszönöm!

Általában T10-től T50-ig mennek a (9-10 db-os) jobb minőségű (nem Tesco) készletek 4-5.000Ft-tól. Ez bőven lefedi az általános javításokhoz szükséges torx igényt.

Pár éve OBI-ban 2.500 Ft körül vettem egy szerényebb (hobby) képességű bit készletet, amiben szinte minden létező csavarfej kialakításhoz van fej.

Módosítva : Zachi
Link to comment
Megosztás:

Általában T10-től T50-ig mennek a (9-10 db-os) jobb minőségű (nem Tesco) készletek 4-5.000Ft-tól. Ez bőven lefedi az általános javításokhoz szükséges torx igényt.

Pár éve OBI-ban 2.500 Ft körül vettem egy szerényebb (hobby) képességű bit készletet, amiben szinte minden létező csavarfej kialakításhoz van fej.

Köszi a tippet :).

Én valami ilyesmire gondoltam, csak félek nehogy pont valamelyik méret ne legyen benne ami kell :

http://epitkezes-otthon.vatera.hu/barkacs_szerszam_gep/kezi_szerszamok/csavarhuzo_kulcs/mannesmann_pro_49r_racsnis_csavarhuzo_bit_keszlet_1583992964.html

Link to comment
Megosztás:

Én nem igazán rajongok az ilyen bitfejes csavarhúzókért. Nem lehet erőt kifejteni velük. Ez tényleg csak műanyag burkolatok levételére szolgál. Arra viszont tökéletes. Én inkább ezt ( htt )a kialakítást részesítem előnyben. Pl egy olajleeresztő csavarhoz már nem biztos hogy jó. Ilyen masszívabb dolgokhoz már inkább egy fél colos rendszer való. A legjobb az, ha mindkettő van.

Link to comment
Megosztás:

Én nem igazán rajongok az ilyen bitfejes csavarhúzókért. Nem lehet erőt kifejteni velük. Ez tényleg csak műanyag burkolatok levételére szolgál. Arra viszont tökéletes. Én inkább ezt ( htt )a kialakítást részesítem előnyben. Pl egy olajleeresztő csavarhoz már nem biztos hogy jó. Ilyen masszívabb dolgokhoz már inkább egy fél colos rendszer való. A legjobb az, ha mindkettő van.

A crowa készletemben van olyan szár, amibe lehet fogni bit fejet, ha nagyobb erő szükségeltetik. De ilyen célra valóban jobb egy hajlított kulcs, esetleg T kulcs.

Egyébként nem vagyok híve az otthoni, esetleg lakótelepi parkolóban történő olajcserének. Ki tudja hol végzi az a fáradt olaj, használt szűrő? Csatornában? Tűzön? Nem vagyok elvetemült környezetvédő, de mindenki tisztában van a hazai hulladék kezelési kultúrával. Tisztelet a kivételnek!

Link to comment
Megosztás:

Én nem igazán rajongok az ilyen bitfejes csavarhúzókért. Nem lehet erőt kifejteni velük. Ez tényleg csak műanyag burkolatok levételére szolgál. Arra viszont tökéletes. Én inkább ezt ( htt )a kialakítást részesítem előnyben. Pl egy olajleeresztő csavarhoz már nem biztos hogy jó. Ilyen masszívabb dolgokhoz már inkább egy fél colos rendszer való. A legjobb az, ha mindkettő van.

Én azért gondolkodtam a bitfejes csavarhúzókészletben, mert inkább az apróbb csavarozási feladatokat akartam lefedni plusz ugye más fejek is vannak benne, de ha már veszek akkor legyen benne olyan fej is, ami akár az olajcseréhez is alkalmas. Ki tudja mikor vetemedek rá :), annak ellenére, hogy osztom azon véleményt, hogy a fáradt olajjal nem tudom mit lehet kezdeni. Bár gondolom le lehet adni valahol?!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Abban kérném a segítségeteket, hogy szeretnék venni egy Torx csavarhúzó készletet az autóhoz, de nem tudom pontosan, hogy mely méretekre lesz leggyakrabban szükségem (olajcsere, váltószoknya csere, kesztyűtartó kivétele,stb.). Tudna nekem ebben valaki segíteni?

Előre is köszönöm!

hi!

http://www.nabooshop.hu/mannesmann-szerszamleszlet/52-215-reszes-szerszamkeszlet.html

Link to comment
Megosztás:

Én azért gondolkodtam a bitfejes csavarhúzókészletben, mert inkább az apróbb csavarozási feladatokat akartam lefedni plusz ugye más fejek is vannak benne, de ha már veszek akkor legyen benne olyan fej is, ami akár az olajcseréhez is alkalmas. Ki tudja mikor vetemedek rá :), annak ellenére, hogy osztom azon véleményt, hogy a fáradt olajjal nem tudom mit lehet kezdeni. Bár gondolom le lehet adni valahol?!

Apróbb csavaroknak, kárpitnak, stb... hibátlan. Gondolom motorfelújításba úgysem kezdesz bele.

A fáradt olajat pedig nagyon sok benzinkúton, vagy lakossági hulladékudvarban le lehet adni.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Azt szeretném kérdezni hogy mikor megnézem az olajat,honnan tudom hogy hány liter van bent,ha mondjuk félig van vagy alatta,van erről valami skála beosztás?Előre is köszi

Motorolaj a szűrőcserével együtt 1.2, 1.4 és 1.6-ban össz. 3.5 liter. A nívópálca min. és max. szintje között 1 liter a különbség.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.