Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Lehetséges... Mi a pontos oka ennek egyébként? Mitől kerreg néha, főként melegen?

Mert ez nem sima csapágy, hanem görgők vannak a tengely körül, és ha ezek megkopnak (elég

laza az illesztése gyárilag is), akkor össze-vissza futnak, nem közvetlen egymáson.

Link to comment
Megosztás:

Lehetséges... Mi a pontos oka ennek egyébként? Mitől kerreg néha, főként melegen?

Majdnem......

Igazából sokat változott a hangja, jóval csendesebb lett, meleg motornál semmi (eddig hallható volt ott is), hidegen előjön, de csak az indítás után kb 2 perc múlva szépen lassan és ahogy melegedik úgy tűnik is el.

A legviccesebb az egészben, hogy közel 30 e km ment így le vele és a hang nem változott főleg nem erősödött és még soha senki nem tudta megmondani mi lehet ez???

Aztán szépen lassan kiderül itt a fórumon, hogy van ez más tulajnál is.

Bevallom nektek őszintén: már-már az autó eladásának a gondolata jár a fejemben, kezd belőle elegem lenni...!!

Link to comment
Megosztás:

az enyémnek is volt egy rakás problémája, nemkevés pénz ráment..... én is el akartam adni - de már örülök, hogy nem tettem. :lol: szuperjó praktikus és gyors autóm van. :huh:

És rengeteget veszít az értékéből, nem akartam elhinni, hogy egy év alatt képes közel egy millát amortizálódni, ez azért dúrva....

Link to comment
Megosztás:

Valaki használ krómozott kipufogó véget a kocsiján? Az lenne a kérdésem, csak a gyári egyhe hajtásának levétele után lehet feltenni? Vga yvalami hoszabbat venni, és ugy egyenes lessz?

A másik kérdés, hol lehet valami jó minőségő üléshuzatot venni G-s asztrára?

Pl.: Újpesten csinálnak méretpontosat választható kárpittal. Alig drágább mint univerzális társai....

A cím most sajna nincs kéznél de páran lehet előbb megtalálják mint én...

28412896.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nekem is nemrég készült ugyanitt az omiba űléshuzat, 17ezer volt a garnitúra.

Szerintem életreszóló lesz, mert olyan strapabíró az anyaga, és mindenhova pontosan

illeszkedik :huh:

Sajna nemtom az elérhetőségüket, nincs most itt a névjegykártya, de itt valamelyik astra g topicban fent van.

Link to comment
Megosztás:

Valaki használ krómozott kipufogó véget a kocsiján? Az lenne a kérdésem, csak a gyári egyhe hajtásának levétele után lehet feltenni? Vga yvalami hoszabbat venni, és ugy egyenes lessz?

hát gyári kipuff végre ne rakj másik véget,én azt javaslom.

régi véget levágják a dobról,felhegesztik az újat,és kész.nem kellett alakítani semmit,bár ez a vég méretétől és kialakításától függ.

nekem ilyen lett

Link to comment
Megosztás:

Pl.: Újpesten csinálnak méretpontosat választható kárpittal. Alig drágább mint univerzális társai....

A cím most sajna nincs kéznél de páran lehet előbb megtalálják mint én...

http://img3.tar.hu/astragcaravan/img/28412896.jpg

Nagyon jó, és nekem pont ilyen színű kellene a kék autómra. :huh:

Ha meglenne valakinek az elérhetősége, az jó lenne, mert meg kelle velük beszélnem (telefonon, vagy mailben), hogy Zala megyébe el tudják-e juttatni, mert azért nem megyek fel Bp-re.

Én Itt drágábban találtam, de kinézetre szerintem nem térnek el, de sajnos árban 10+ al drágábbak. Inkább várok egy kicsit még.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom az omi ára sem éppen szigorúan monoton növekvőben..... :D

Röhögni fogsz, 3 éve van már nálam, azóta nem sokat csökkent a piaci értéke :huh:

13 éves jelenleg (lassan megkapja a személyit :lol: ), és 700 az ára a piacon a

hasonló gyári állapotúaknak. :D Persze újkorában biztos ennek is sokat esett

az értéke pár év alatt, de ez mindegyik autónál így van.

Link to comment
Megosztás:

Mindenképpen fel kell jönni, mert ők szerelik be, a végső igazításokat is akkor csinálják.

Másfél-2 óra az egész :D

Hi!

Neked is hozzávarták pár öltéssel az ülőlaphoz? Nekem vissza kellett bontani, de eredetileg masszívabban rögzült. :huh: Már vettem görbe tűt, csak eszement hideg van mostanában, semmi kedvem varrogatni az udvaron. :lol:

Tomka

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Neked is hozzávarták pár öltéssel az ülőlaphoz? Nekem vissza kellett bontani, de eredetileg masszívabban rögzült. :huh: Már vettem görbe tűt, csak eszement hideg van mostanában, semmi kedvem varrogatni az udvaron. :lol:

Tomka

Az nem lenne jó, ha hozzávarják, azért az ember évente kimossa, fő a tisztaság.

Link to comment
Megosztás:

szeretném ha valaki megmondaná, hogy mi az iskoláért eszik olyan sok olajat az 1.6 16V motorom. és legfőképpen mi a teendő?? a motorban van már úgy 170000 km. a városban elég magas az olajfogyasztás, országúton elenyésző. szeretném még idejében elfojtani a bajt, mielőtt több olajat öntök bele, mint benzint.

előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

szeretném ha valaki megmondaná, hogy mi az iskoláért eszik olyan sok olajat az 1.6 16V motorom. és legfőképpen mi a teendő?? a motorban van már úgy 170000 km. a városban elég magas az olajfogyasztás, országúton elenyésző. szeretném még idejében elfojtani a bajt, mielőtt több olajat öntök bele, mint benzint.

előre is köszi

Mennyi az a sok? Az ecotec pl ha jó akkor is beveszi a 7-8 dl-t/1000 km.

Link to comment
Megosztás:

Mennyi az a sok? Az ecotec pl ha jó akkor is beveszi a 7-8 dl-t/1000 km.

ez közelről sem igaz.

annyit csak a kopott motorok esznek, azok is inkább terhelés alatt csak.

nekem pl a versenyautó ilyen motorral beéri 2-3 decivel 1000km-ként, pedig

nem egyszerű amit kap :huh: 140LE körül van amúgy :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A korábbi fórumokon már emlitett benzingőz szelep-kattogás engem is utolért (egy 1.4-es, 16V-es, 2000-es évjáratú Astra G-m van). Meg tudná valaki mondani, hogy a kellemetlen hang mellett ez okozhat-e valamilyen károsodást, ha huzamossabb ideig igy jár vele az ember? Ha jól láttam a motortérben, ezt igazából ki is lehet "iktatni" egy csatlakozó egyszerű széthúzásásval. Előre is köszi a segitséget!

Link to comment
Megosztás:

ez közelről sem igaz.

annyit csak a kopott motorok esznek, azok is inkább terhelés alatt csak.

nekem pl a versenyautó ilyen motorral beéri 2-3 decivel 1000km-ként, pedig

nem egyszerű amit kap :lol: 140LE körül van amúgy :D

Akkor én értettem félre, hogy ezen gépeknek ennyi van engedélyezve a használatijában? Mintha erre emlékeznék korábbi hsz-okban. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Akkor én értettem félre, hogy ezen gépeknek ennyi van engedélyezve a használatijában? Mintha erre emlékeznék korábbi hsz-okban. :huh:

azt irják a gépkönyvben , hogy a megengedett max olajfogyasztás 0,6 L/1000 km.

de akkor azért már vanbaj, ha ennyit eszik...

az enyém is ennyit vagy inkább kicsit többet eszik, és én 2 hét mulva szedem szét a motort, kap egy kis generált karácsonyra :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.