Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Mindig próbálok gyári alkatrészt tenni a gépbe (merthogy nem véletlenül rakja az autóiba a GM éppen azt, amit), de a GM-olajról elég sok rosszat hallani, és erről nem feltétlenül a GM tehet..., ugyanis sokszor keveredett már hamisítási gyanúba a kiskereskedelmi forgalomban kapható olajuk. Szóval, a helyedben én lehet, hogy más márka felé néznék.

Én tavaly (vagy 2éve?) használtam először Gm olajat. Korábban az OPEL márkájút használtam. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem is tudom már melyik régi autó volt, lehet, hogy mikrobusz, amiben a fűtést olajkályha biztosította.

Talán az üzemanyagtartájból vette lévén, hogy diesel volt.

Úgy emlékszem a Barkas-nak volt olyan. Saját kis tankja volt. Páran még használják műhelyt, sufnit fűteni. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem is tudom már melyik régi autó volt, lehet, hogy mikrobusz, amiben a fűtést olajkályha biztosította.

Talán az üzemanyagtartájból vette lévén, hogy diesel volt.

A Zaporozsecnek is volt benzinkályhája, mi azt applikáltuk be régen a Trabantba. Jól adta a meleget... :D

Link to comment
Megosztás:

Van 1 jó hírem .

Sikerült a kopogást megszüntetni. Elvittem az autót egy szervízbe (OPEL TORMÁSI kellemesen csalódtam bennük!!) ahol megoldották a problémát ingyen !! Az ajtóknál bekenyték valamivel a gumikat be olajozták a zárakat és csodálatos módon megszünt minden zaj !!

Örülök, hogy sikerrel jártál!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2005-ös évjáratú Astram van. Gyárilag nincs benne ködlámpa, kérdésem az lenne, hogy valaki tudja e, hogy elő van e készítve a ködlámpához a kábelköteg?Szeretnék bele rakni. Aknáról néztem de nem nagyon láttam, a plusz vezetékeket.

Tamás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2005-ös évjáratú Astram van. Gyárilag nincs benne ködlámpa, kérdésem az lenne, hogy valaki tudja e, hogy elő van e készítve a ködlámpához a kábelköteg?Szeretnék bele rakni. Aknáról néztem de nem nagyon láttam, a plusz vezetékeket.

Tamás

én ugy tudom,hogy az utastérben elő van készitve,kapcsolót kell cserélni,relét és biztit dugni,mármint a helyére,a többit nem tom,de szerintem elő van készitve...

Link to comment
Megosztás:

miért akarod lezárni?

A szelep az elvileg jó.Nekem reggelente ingadozik az alapjáratom.Nem is kicsit,500 alatt van a fordulat,utána felmegy 2000-ezerig.Gyertya csere volt.Új trafóhíd van benne.Új fojtószelep ház van,és még mindíg szaraxik.Most ki akarom próbálni hogy ha lezárom mi fog változni/történni.

Ja,és eszik 13-14 litert.Akár milyen vezetési stílussal vezetek,se lejjebb,se feljebb nem megy a fogyim

Link to comment
Megosztás:

A szelep az elvileg jó.Nekem reggelente ingadozik az alapjáratom.Nem is kicsit,500 alatt van a fordulat,utána felmegy 2000-ezerig.Gyertya csere volt.Új trafóhíd van benne.Új fojtószelep ház van,és még mindíg szaraxik.Most ki akarom próbálni hogy ha lezárom mi fog változni/történni.

Ja,és eszik 13-14 litert.Akár milyen vezetési stílussal vezetek,se lejjebb,se feljebb nem megy a fogyim

légtömeg mérőt nézted már? Esetleg nem lett cserélve?

Link to comment
Megosztás:

A szelep az elvileg jó.Nekem reggelente ingadozik az alapjáratom.Nem is kicsit,500 alatt van a fordulat,utána felmegy 2000-ezerig.Gyertya csere volt.Új trafóhíd van benne.Új fojtószelep ház van,és még mindíg szaraxik.Most ki akarom próbálni hogy ha lezárom mi fog változni/történni.

Ja,és eszik 13-14 litert.Akár milyen vezetési stílussal vezetek,se lejjebb,se feljebb nem megy a fogyim

Szia!

Az Astram előtt egy B Corsam volt 1.4 16v X14XE motorral. Nekem is volt hasonló jelenség, hogy ennyire ingadozott a fordulatszám 500-2000. Nekem a lambdaszonda csere után teljesen megoldódott ez a probléma. Igaz a fogyasztásom nem nött meg mint neked, amikor ez a hiba fent állt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.