Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Kecskeméten tudok egy kis üzletet aki forgalmaz Osram izzókat. Amikor beszéltem vele akkor azt nyilatkozta, hogy be tud szerezni bármilyen Osram izzót.

Az üzlet /nem vagyok kecskeméti/ azon az úton van ami a repülőtér felől /44-es út/ jön a térkép szerint szolnoki út a neve. Elhagyod a körforgalmat és a vasúti aluljáró mellett baloldalon van ez az üzlet a reptér felöli oldalon! Nagyon rendes a tulaj.

Légyszi majd írd meg az izzó árát mert engem is érdekelne!

A villanyszerelői boltot mondod? Mert ott csak azt találtam. Ők is tudnak rendelni, 3050 Ft/db áron, de nincs garancia... Állítólag a gyár nem ad. Úgyhogy megkövezzük Norbedleet, mert ő kapott fél éves garit. :)

Link to comment
Megosztás:

Én még nem adtam be és nem is tervezem. :)

Na még egy kérdés a fránya izzókról: ezek közül melyik az igazi?

http://racing-bazar.hu/alkatresz/lampa-xen...alight_ultra_90

http://bolthely.hu/tungsram/id/00880_Halog..._PX26d_58520SXU

http://www.vatera.hu/izzo_12v_55w_h7_megal..._151628743.html

3000 Ft - 4700 Ft - 5000 Ft /2db?

Piros vagy lilás dobozos? Ezüst vagy fekete az izzó vége?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

nem tudom, hogy találkoztatok e már ilyennel, van egy 98-as G astrám, és egyszer mikor indítottam volna, akkor csak kattant az indító relé, de az indító motor meg se moccant, kicsipánik :) pont vidéken voltam. Meglöktük egy kicsit az autót úgy egyből beindult, aztán leállítottam és most minden működik rendesen. Kell tartanom, hogy megadja magát az indító motor, vagy csak megmakacsolta magát?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

nem tudom, hogy találkoztatok e már ilyennel, van egy 98-as G astrám, és egyszer mikor indítottam volna, akkor csak kattant az indító relé, de az indító motor meg se moccant, kicsipánik :) pont vidéken voltam. Meglöktük egy kicsit az autót úgy egyből beindult, aztán leállítottam és most minden működik rendesen. Kell tartanom, hogy megadja magát az indító motor, vagy csak megmakacsolta magát?

Ellenőrizd át a vezetékeket, amik mennek az indítómotorra. Nem okvetlenül maga a motor a probléma forrása, lehet egész máshol is rossz érintkezés

Link to comment
Megosztás:

Ja, még annyit hogy nem is tudtam hogy a H astrában nincs hőfok ijelző. Viszont ha belegondolok, nem is kell. A mai autókban már lehet olyan az elektronika hogy vigyázzon a motorra. Kit érdekel hogy hány fokos a víz? Akkor szóljon ha kínja van.

Lehetne olyan elektronika, de már volt, akinek megfőtt a H Astraban a motorja, mert elfolyt a hűtővíz, úgyhogy abban nincs ilyen védelem. Persze semmiből se állt volna már egy F Astra vezérlőjébe is belerakni, csakhát abból nincs haszna az autógyárnak, ha nem engedi megfőni a motort...

Link to comment
Megosztás:

Jólvan, akkor azért csak próbálkoztak valamivel. :) Az meg, hogy az új típusba visszatették, azt bizonyítja, hogy azért a mérnökök hangja erősebb volt, mint a könyvelőké... :)

Az a baj, hogy egyre süllyed az autóvezetők színvonala, így az ott levő műszer is kb. annyit ér, mintha nem lenne. Van ahol még rátesznek egy lapáttal, és a műszert nemis a hőmérő hajtja meg direktben, hanem azt is az ECU vezérli, aztán egy perccel az indítás után már azt mutatja, hogy üzemmeleg, közben meg még ráfagy a kezed a blokkra. Bár végülis igazuk van a gyártóknak, hogy nem tesznek védelmet a túlmelegedésre a hőmérő mellé. Ha valaki annyira hülye, hogy egy hőmérő mellett is megfőzi a motort, akkor nem kellene autóba ülnie, mert agyilag képtelen rá. Vagy ha nem tudja, hogy egy perccel az indítás után lehetetlen, hogy a blokk üzemmeleg legyen, az hajtsa csak szét és csengessen a felújításért. Kb. a miért jár szépen a karburátoros autó hidegen egyiknél, míg a másiknál rángat, lefullad esete áll fenn. Azért, mert az egyik tudja, hogy mikor mit kell csinálni a szivatóval ahhoz, hogy szépen járjon, míg a másik annyit tud, hogy hidegen ki kell húzni, aztán meg visszatolni. Namost ha hülye és nem tolja vissza, akkor bezabál és lefullad. Ha visszatolja és még hideg, akkor attól fullad majd le, hogy gázadásra elszegényedik a keverék alacsonyabb fordulatnál, annak meg nincs ereje, ekkor mégjobban nyomja, és végül teljesen le is áll. Aki meg tisztában van ezekkel, annál szépen fog menni. Az a baj, hogy mindenki el van kényelmesedve. Az autót meg manapság a puhány kripliknek gyártják, akik maguk alá szarnak ha nincs klíma, meg 10000+1 elektronikus szirszar, mint pl a tempomat meg elektromosan állítható tükör meg anyámkínja. Nem számit, hogy a 99%át sosem fogja használni, akkor sem tudná használni, ha akarná, mert sötét mint a hold árnyékos fele, de neki az kell, mert azt mondták, hogy az jó...

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy egyre süllyed az autóvezetők színvonala, így az ott levő műszer is kb. annyit ér, mintha nem lenne. Van ahol még rátesznek egy lapáttal, és a műszert nemis a hőmérő hajtja meg direktben, hanem azt is az ECU vezérli, aztán egy perccel az indítás után már azt mutatja, hogy üzemmeleg, közben meg még ráfagy a kezed a blokkra. Bár végülis igazuk van a gyártóknak, hogy nem tesznek védelmet a túlmelegedésre a hőmérő mellé. Ha valaki annyira hülye, hogy egy hőmérő mellett is megfőzi a motort, akkor nem kellene autóba ülnie, mert agyilag képtelen rá. Vagy ha nem tudja, hogy egy perccel az indítás után lehetetlen, hogy a blokk üzemmeleg legyen, az hajtsa csak szét és csengessen a felújításért. Kb. a miért jár szépen a karburátoros autó hidegen egyiknél, míg a másiknál rángat, lefullad esete áll fenn. Azért, mert az egyik tudja, hogy mikor mit kell csinálni a szivatóval ahhoz, hogy szépen járjon, míg a másik annyit tud, hogy hidegen ki kell húzni, aztán meg visszatolni. Namost ha hülye és nem tolja vissza, akkor bezabál és lefullad. Ha visszatolja és még hideg, akkor attól fullad majd le, hogy gázadásra elszegényedik a keverék alacsonyabb fordulatnál, annak meg nincs ereje, ekkor mégjobban nyomja, és végül teljesen le is áll. Aki meg tisztában van ezekkel, annál szépen fog menni. Az a baj, hogy mindenki el van kényelmesedve. Az autót meg manapság a puhány kripliknek gyártják, akik maguk alá szarnak ha nincs klíma, meg 10000+1 elektronikus szirszar, mint pl a tempomat meg elektromosan állítható tükör meg anyámkínja. Nem számit, hogy a 99%át sosem fogja használni, akkor sem tudná használni, ha akarná, mert sötét mint a hold árnyékos fele, de neki az kell, mert azt mondták, hogy az jó...

Hjaaaj a Trabinál hogy tudtam! Sőt, hogy hogyan kell leállítani, hogy reggel hidegben induljon!! hmmm! régi szép idők! :)

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy egyre süllyed az autóvezetők színvonala, így az ott levő műszer is kb. annyit ér, mintha nem lenne. Van ahol még rátesznek egy lapáttal, és a műszert nemis a hőmérő hajtja meg direktben, hanem azt is az ECU vezérli, aztán egy perccel az indítás után már azt mutatja, hogy üzemmeleg, közben meg még ráfagy a kezed a blokkra. Bár végülis igazuk van a gyártóknak, hogy nem tesznek védelmet a túlmelegedésre a hőmérő mellé. Ha valaki annyira hülye, hogy egy hőmérő mellett is megfőzi a motort, akkor nem kellene autóba ülnie, mert agyilag képtelen rá. Vagy ha nem tudja, hogy egy perccel az indítás után lehetetlen, hogy a blokk üzemmeleg legyen, az hajtsa csak szét és csengessen a felújításért. Kb. a miért jár szépen a karburátoros autó hidegen egyiknél, míg a másiknál rángat, lefullad esete áll fenn. Azért, mert az egyik tudja, hogy mikor mit kell csinálni a szivatóval ahhoz, hogy szépen járjon, míg a másik annyit tud, hogy hidegen ki kell húzni, aztán meg visszatolni. Namost ha hülye és nem tolja vissza, akkor bezabál és lefullad. Ha visszatolja és még hideg, akkor attól fullad majd le, hogy gázadásra elszegényedik a keverék alacsonyabb fordulatnál, annak meg nincs ereje, ekkor mégjobban nyomja, és végül teljesen le is áll. Aki meg tisztában van ezekkel, annál szépen fog menni. Az a baj, hogy mindenki el van kényelmesedve. Az autót meg manapság a puhány kripliknek gyártják, akik maguk alá szarnak ha nincs klíma, meg 10000+1 elektronikus szirszar, mint pl a tempomat meg elektromosan állítható tükör meg anyámkínja. Nem számit, hogy a 99%át sosem fogja használni, akkor sem tudná használni, ha akarná, mert sötét mint a hold árnyékos fele, de neki az kell, mert azt mondták, hogy az jó...

Szóról-szóra egyetértek. :) Igen, hülyeség ellen valóban nincs orvosság... Egyébként régebben valóban, szó szerint is kihullhattak a sorból azok, akik nem éltek együtt a technikával valamilyen szinten (Trabant, Lada, Dacia, stb.). Nem sírom én ezt vissza, de valóban a teljesen steril, az otthoni nappali kényelmét űberelő fisz-f@szokkal telerakva tolják ránk az autókat a marketingesek. Színes-szagos fogyasztási cikké vált az autó.

Mondjuk, az éremnek két oldala van: hatalmasat fejlődött pl. a biztonság (egy Daciával azért hamarabb ottmaradt az ember...), sokkal kisebb étkűek az autók, megbízhatóbbakká is váltak + 1000 egyéb hasznos dolog.

(Azért egy Trabikával néha jó lenne fordulni egyet, csak az ízéért. :) )

Link to comment
Megosztás:

Én még nem adtam be és nem is tervezem. :)

Na még egy kérdés a fránya izzókról: ezek közül melyik az igazi?

http://racing-bazar.hu/alkatresz/lampa-xen...alight_ultra_90

http://bolthely.hu/tungsram/id/00880_Halog..._PX26d_58520SXU

http://www.vatera.hu/izzo_12v_55w_h7_megal..._151628743.html

3000 Ft - 4700 Ft - 5000 Ft /2db?

Piros vagy lilás dobozos? Ezüst vagy fekete az izzó vége?

A másodikat nyugodtan megveheted.

A harmadiknál egy bárhonnan importálható kép van csak, így hát ezt elpasszolnám.

Az elsőről még nem esett szó, de már te is tudod, hogy ... nono.gif

Link to comment
Megosztás:

De vissza ám !! És nekem igen bejön a belseje a színes műszerfal betétekkel, amelyek harmonizálnak a kocsi színével! :)

Amúgy uhuhu már korábban felvilágosította a cartársakat - csak ezek szerint elfelejtették :) - hogy sárga lámpa felügyeli, ha túl hidegen valakire rájön az állatias ösztön és nem bír a jobb lábával...piros meg, ha a motornak lett elege és megforralja a folyadékot.

Ami meg az olcsóbb műanyagot illeti, szerintem a H-belseje már így is elég igénytelen, nem tudták már hová lerontani.

ez az,ami elriasztott a h strától.... a belseje...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.