Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

én meg főleg az Z14XEP-vel :wacko: ,hát akkor milyen jó lenne ha Z10XEP lenne benne. <_<

Aszongya a részecskeszűrős nem olyan gáz.... Öööö csak a CDTI az? vagy az enyém is?! Alibim van: én csak 7végén használom (na jó, nemsokára prágába is, már alig várom), 7közben szigorúan csak bringa. Szal CDTI???

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Multkor is itt tudtatok segiteni nekem egy problémámon,most lenne még egy.

Megörököltem egy lambda szondát,és és nem tudom mibe való.

Annyit tudok hogy Opel,és eredeti,és többet semmit sem.

Ami szám rávan irva az a következö:

024435097

3013 P 1

Csatlakozoja 4 csatis,4 szál drot megy bele.

Néztem az én 1.4 xep-s motoromnál,az is 4 szálas négyes csatis de teljesen más a csati ahogy néztem......

Ha esetleg ebböl valaki tudna nekem segiteni,nagyon megköszönném,hogy mihez valo,milyen tipushoz,stb.vagy ha eladnám mit lehet ezért kérni mennyi lehet az ára egy ilyennek?

Link to comment
Megosztás:

Aszongya a részecskeszűrős nem olyan gáz.... Öööö csak a CDTI az? vagy az enyém is?! Alibim van: én csak 7végén használom (na jó, nemsokára prágába is, már alig várom), 7közben szigorúan csak bringa. Szal CDTI???

Ha az Astra G CDTI-re (Euro4) gondolsz, akkor nem, az nem részecskeszűrős. Az Euro5 kategória alapfeltétele a részecskeszűrő.

Arra azért kíváncsi lennék, hogy eme szűrő tisztításakor/kiégetésekor mi távozik belőle. Gyanítom nem manna az sem. <_<

Link to comment
Megosztás:

Ha az Astra G CDTI-re (Euro4) gondolsz, akkor nem, az nem részecskeszűrős. Az Euro5 kategória alapfeltétele a részecskeszűrő.

Arra azért kíváncsi lennék, hogy eme szűrő tisztításakor/kiégetésekor mi távozik belőle. Gyanítom nem manna az sem. <_<

Igen, arra gondoltam, meg voltam győződve, hogy a CDTI már az. Dehát akkor az enyém tuti nem az. Ami nem részecskeszűrős az nem is égeti ki magát? Vagy a szokásos fagyizás megfelel kvázi-égetésnek?

Link to comment
Megosztás:

Igen, arra gondoltam, meg voltam győződve, hogy a CDTI már az. Dehát akkor az enyém tuti nem az. Ami nem részecskeszűrős az nem is égeti ki magát? Vagy a szokásos fagyizás megfelel kvázi-égetésnek?

Hosszabb távokon, így fagyizás alkalmával is kiég az a sok trutyi, ami a gyakori rövid távú ill. városi használat során lerakódik. Persze ez a lerakódás, mint ahogy a tisztulás sem ugyanaz, mint a részecskeszűréses rendszerben.

Emlékezz csak! Biztos volt a családban valamilyen kétütemű járgány (autó, motor, smkp). Azokat is időről időre illett meghajtani, hogy tisztuljanak, de attól, hogy nem látszott mögöttük a jellegzetes színű és szagú füstfelhő, attól még ugyanolyan környezetszennyezőek maradtak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.