Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

sziasztok.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy 2002es F astrámon gyárilag 236os fék van. Ezt szeretném lecserélni 256os-ra az érdekelne, hogy milyen átalakítások kellenek a nagyobb féknek gondolok erre: fékerőszabályzó kell-e másik? A féknyereg a mostani elég a 256oshoz vagy nagyobb féknyereg is kell.

Nem értek ehhez a részéhez a dolognak ezt csak így magamtól gondoltam, hogy valószínűleg ezek cserére szorulnak. Valaki mondja meg legyen szíves, hogy miket kellene kicserélnem vagy átalakítani előre is köszönöm. ÜDV yankee

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy 2002es F astrámon gyárilag 236os fék van. Ezt szeretném lecserélni 256os-ra az érdekelne, hogy milyen átalakítások kellenek a nagyobb féknek gondolok erre: fékerőszabályzó kell-e másik? A féknyereg a mostani elég a 256oshoz vagy nagyobb féknyereg is kell.

Nem értek ehhez a részéhez a dolognak ezt csak így magamtól gondoltam, hogy valószínűleg ezek cserére szorulnak. Valaki mondja meg legyen szíves, hogy miket kellene kicserélnem vagy átalakítani előre is köszönöm. ÜDV yankee

Már ne haragudj meg , de kicsit olvass vissza, ezen ment a csevej nem olyan rég, meg találsz némi leírást a GYIK-ben mi kell hozzá. De ha csak első fékeket akarsz cserélni akkor nem kell a fékerőszabályzóhoz nyúlni, azt csak a hátsó fék cserekor kell mókolni. Nyereg is másik kell.

Link to comment
Megosztás:

Már ne haragudj meg , de kicsit olvass vissza, ezen ment a csevej nem olyan rég, meg találsz némi leírást a GYIK-ben mi kell hozzá. De ha csak első fékeket akarsz cserélni akkor nem kell a fékerőszabályzóhoz nyúlni, azt csak a hátsó fék cserekor kell mókolni. Nyereg is másik kell.

Csak első féket akarok de akkor asszem megis adtad a választ a féknyeregről meg a szabályzoról is a GYIK. pedig már néztem de ott csak a gyári tárcsát irták le. Kössz a választ

Link to comment
Megosztás:

Hidd el nekem,ha nincs feleslegesen kidobandó pénzed,vegyél jó első 256-ot(tárcsák betétek) és a hátsót pedig újítsátok fel.

Bőven elég és nincs vele akkora szívás.

Háát, lehet, hogy igazad van.... :lol:

De az bizos, hogy olcsóbb (és egyszerűbb is) lenne ez a megoldás. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Ma voltam műszakin, minden jó volt, csak első fékpofákat kellett cserélni meg index izzót. Kérdezték milyen fékpofát rakjanak be, közepes, vagy gyári minőségűt. Szerintetek mi a különbség a 2 ő között. Jobb a gyári hatásfoka, vagy csak tovább bírja?

Másik mondtam, hogy cseréljenek fékolajat, nem sikerült beletört a hátsó fékmunkahengerbe a légtelenítő csavarja. Állítólag be volt rohadva. Örültem neki, meg annak is hogy párban kell persze cserélni. Asszem egy darabig nem bántom, majd jövőre ha zöldkártyára megyek le és kicseréltetem.

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam műszakin, minden jó volt, csak első fékpofákat kellett cserélni meg index izzót. Kérdezték milyen fékpofát rakjanak be, közepes, vagy gyári minőségűt. Szerintetek mi a különbség a 2 ő között. Jobb a gyári hatásfoka, vagy csak tovább bírja?

Másik mondtam, hogy cseréljenek fékolajat, nem sikerült beletört a hátsó fékmunkahengerbe a légtelenítő csavarja. Állítólag be volt rohadva. Örültem neki, meg annak is hogy párban kell persze cserélni. Asszem egy darabig nem bántom, majd jövőre ha zöldkártyára megyek le és kicseréltetem.

Ja hát a légtelenítő csavar vagy beletörik vagy nem, én megúsztam elől is sok csavarlazítóval, kocogatással, meg óvatos feszegetéssel. Szerintem nem olyan nagy árkülönbség rakjál bele gyárit, bár nem tudom ez milyen márkát takar.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Valaki próbált már rátenni előre x14nz-s kódú astrára calibra féket előre? Felmehet, avagy nem csak nyerget, s velejáróit kell cserélni, hanem esetleg mást is?

előre is köszönöm!

Üdv mindenkinek!

Tudom semmi közöm hozzá. De x14nz-re minek 256os tárcsa előre?:lol: Nincs abba 100ló hogy ne tudjon meg állni a 236ossal. Én mondjuk x14nz-s opelomon a féket annyiban változtattam hogy a teli tárcsa helyett hűtött tárcsát raktam. Ezzel érezhető a különbség vagy csak mert új a tárcsa?:lol: na mind1.

Amúgy meg igen ujj fék nyereg, tárcsa, és 14es felnikell ahogyan azt előttem szóló leírta. (A 236os hűtötthöz is kell új nyereg)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Szeretném kicserélni a féknyerget + tárcsát GSi-re ha jót tom 256-os. Ez a művelet megoldható könnyedén vagy valamit át kell alakítani? A 13" lemezfelnim amin téli gumi van felmenne e ? Vagy csak nyereget cserélném és 236-os hűtött tárcsát tennék be akkor elférne a 13" Felni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném kicserélni a féknyerget + tárcsát GSi-re ha jót tom 256-os. Ez a művelet megoldható könnyedén vagy valamit át kell alakítani? A 13" lemezfelnim amin téli gumi van felmenne e ? Vagy csak nyereget cserélném és 236-os hűtött tárcsát tennék be akkor elférne a 13" Felni?

256-oshoz 14-es felni kell

236-osnál még maradhat a 13-as felni

Link to comment
Megosztás:

Yankee!

Anno C14NZ-s Astrámmal voltunk Jávorkúton 5 személlyel, teli csomagtartóval. Előtte 2 hónappal lett minden fékbetét, 236-os tömör tárcsák, fékfolyadék cserélve és 2 nappal előtte volt műszaki vizsgán ahol a fékhatás is jó volt. Mit mondjak 4-ik fékezés után már nem fogott a fék pedig nem mentem gyorsan direkt figyeltem rá ne kelljen sokat fékezni stb. utána jött a lehetetlen nem fogott a fék és majdnem a szakadékba mentünk alig tudtam bevenni a kanyart begyorsultunk 60-ra, folyamatos küzdelem a motorfékkel, kézifékkel végül enyhe emelkedő jött és végre nagy nehezen megálltunk. Hazaértünk szerencsére de másnap egyből mentem a bontóba GSi 256-os első fékért és GSi hátsó tárcsafékes hídért stb. 1 évvel később megint arra jártunk de semmi probléma nem volt a 256-os fékekkel.

Hidd el van olyan eset amikor a 60 pacis 1.4-es is betud gyorsulni, szerintem 5 utassal és fullos csomitartóval kevés a 236-os tömör féktárcsa hegyvidéken. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Yankee!

Anno C14NZ-s Astrámmal voltunk Jávorkúton 5 személlyel, teli csomagtartóval. Előtte 2 hónappal lett minden fékbetét, 236-os tömör tárcsák, fékfolyadék cserélve és 2 nappal előtte volt műszaki vizsgán ahol a fékhatás is jó volt. Mit mondjak 4-ik fékezés után már nem fogott a fék pedig nem mentem gyorsan direkt figyeltem rá ne kelljen sokat fékezni stb. utána jött a lehetetlen nem fogott a fék és majdnem a szakadékba mentünk alig tudtam bevenni a kanyart begyorsultunk 60-ra, folyamatos küzdelem a motorfékkel, kézifékkel végül enyhe emelkedő jött és végre nagy nehezen megálltunk. Hazaértünk szerencsére de másnap egyből mentem a bontóba GSi 256-os első fékért és GSi hátsó tárcsafékes hídért stb. 1 évvel később megint arra jártunk de semmi probléma nem volt a 256-os fékekkel.

Hidd el van olyan eset amikor a 60 pacis 1.4-es is betud gyorsulni, szerintem 5 utassal és fullos csomitartóval kevés a 236-os tömör féktárcsa hegyvidéken. :rolleyes:

Ott valami más gond volt. Nem hiszem, hogy csak azért ment el a féked mert 236-os tárcsáid voltak. Akkor már nagyon sokan lennének arrafelé a szakadékban.

Link to comment
Megosztás:

Nem figyelsz a részletekre túlterhelt volt a verda ezért nem volt elég a "sima" tömör 236-os féktárcsa + dobfék rajta. Csodákat azért ne várjunk tőle, akkor még én is kezdő sofőr voltam biztos, hogy akaratlanul is elkövettem pár erőteljes fékezést és elég sűrűn jöttek a lejtős kanyarok ahol a motorfék nem ért semmit rá kellett fékezni és a 4-ik után már nem volt fék. Megálltunk vártam 15 percet utána már volt újra fékem, szépen szakaszosan jöttem le. Kicsit váratlanul ért előtte 1.8-as Astrával jártam errefelé azzal nem volt ilyen gondom.

Link to comment
Megosztás:

Nem figyelsz a részletekre túlterhelt volt a verda ezért nem volt elég a "sima" tömör 236-os féktárcsa + dobfék rajta. Csodákat azért ne várjunk tőle, akkor még én is kezdő sofőr voltam biztos, hogy akaratlanul is elkövettem pár erőteljes fékezést és elég sűrűn jöttek a lejtős kanyarok ahol a motorfék nem ért semmit rá kellett fékezni és a 4-ik után már nem volt fék. Megálltunk vártam 15 percet utána már volt újra fékem, szépen szakaszosan jöttem le. Kicsit váratlanul ért előtte 1.8-as Astrával jártam errefelé azzal nem volt ilyen gondom.

Jogos amit mondasz. És van benne igazság is. Én ahogy használom az autóm amióta kimondottan az enyém (megyek mindenfele) OKÉ hegyen még nem voltam 5ember plusz csomival. Csak ha egyszer így álmodták meg a 236os tárcsával akkor annak bírnia kell (kellene) Mi is voltunk az F-esel Romániában, Horvátországban anno szerpentin 4személy plusz csomival semmi gond nem volt. Tény hogy a tömör tárcsa nem egy élet biztosítás ha kicsit már el is használódott gondolom neked sem voltak ujjak a tárcsáid ennél az esetnél? Na most ebből csak azt akarom kihozni, ha már nagyobb fék előre bőven elég a 256 de még a 236 hűtött is. Nem kell ide semmiféle tárcsás hátsó híd. Ugyan annyit fog a tárcsás híd mint a dobfék. Előre egy jó fékrendszer és az meg fog állni MEG kell, hogy álljon. Én véleményem a 236os hűtöttről, ég és föld a tömör és a hűtött. Amúgy sem 5ös az F-es féke de ezzel így elég jó. Megvagyok elégedve vele jelenleg még:D

Link to comment
Megosztás:

Új tárcsák, fékbetétek voltak, még a dobféknél is 2 hónappal előttte cserélve szépen bejáratva, 2 nappal előtte műszaki vizsgán is jó volt a fékhatás. Itt inkább a túlterhelés volt a fő probléma, azóta szünetmentes tápegységeket is szállítok vele ami nem kis súly és a jelenlegi fékekkel simán megáll bármikor. <_< Végül is ennek az esetnek köszönhetem, hogy elkezdtem tuningolni a verdát. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Új tárcsák, fékbetétek voltak, még a dobféknél is 2 hónappal előttte cserélve szépen bejáratva, 2 nappal előtte műszaki vizsgán is jó volt a fékhatás. Itt inkább a túlterhelés volt a fő probléma, azóta szünetmentes tápegységeket is szállítok vele ami nem kis súly és a jelenlegi fékekkel simán megáll bármikor. <_< Végül is ennek az esetnek köszönhetem, hogy elkezdtem tuningolni a verdát. :rolleyes:

Biztos jobb a nagyobb fék ez nem kérdéses de szerintem ott anno valami nem volt ok. Lehet csak dot3-as olajat kapott vagy a nagy terhelés nagyobb fékerőt adott hátulra és nem birták az új fékpofák (gondolom nem gyári lett beletéve)

Én is sokat jártam a bükkben kezdőként waresszal, aztán ladával tempósan, és most nyáron is astrával családdal rengeteg csomaggal, tetőboxal, hátul bringákkal. És hát sem a waresz sem a lada nem adta meg magát pedig azoknak a fékje az astrához képest még kőbalta és a waresznál még motorfék sem segített. Igaz mindkettőben szigorúan dot4-et raktam.

Na de ezen ne vitatkozzunk tovább. Jobb a nagyobb ez a közös nevező :D

A tulmelegedést állítólag nem az okozza ha pár erőset fékezel hanem ha folyamatosan finoman rajt állsz a féken. Állítólag jobb ha párszor intenzívebben fékezel mint folyamatosan.

Amugy könnyen beszélek mert nekem is 256-os van az asztrán -_- és nincs vele gondom kopp... kopp... Főleg most hogy rendberaktam.

A tárcsánál a ferrodo/brembo páros nagyon bevált, de a hátsó dobfékekhez vett ferrodo pofák nyekeregnek, meg tapadósak. Puhább mint a gyári volt és ezt lehet a gyári dob nem szereti. Persze lehet csak most a bejáratás után nem ártana kitakarítanom belőle a fékport.

Link to comment
Megosztás:

Nem vitatkozom de elhiheted, hogy minden ok volt azaz minden megfelelő volt. Viszont az enyém 93-as évjáratú, ott még lehetett visszahívás (ebben hátul még nem a rugós fékerőszabályzó van), egy biztos ott abban a pillanatban nem működött a fék. Nem sajnáltam a pénzt, gyári tárcsa és fékbetét és Bosch dot4-es fékfolyadék ment bele. Pár dolgot nem cseréltem anno a fékcsöveket és hátul a munkahengereket azok jók voltak.

Na de mindegy, remélem másoknál nem fog előfordulni ilyen probléma, mert nem terhelik túl annyira a verdát mint anno én. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nem vitatkozom de elhiheted, hogy minden ok volt azaz minden megfelelő volt. Viszont az enyém 93-as évjáratú, ott még lehetett visszahívás (ebben hátul még nem a rugós fékerőszabályzó van), egy biztos ott abban a pillanatban nem működött a fék. Nem sajnáltam a pénzt, gyári tárcsa és fékbetét és Bosch dot4-es fékfolyadék ment bele. Pár dolgot nem cseréltem anno a fékcsöveket és hátul a munkahengereket azok jók voltak.

Na de mindegy, remélem másoknál nem fog előfordulni ilyen probléma, mert nem terhelik túl annyira a verdát mint anno én. :rolleyes:

Hát igen:D A forgalmiba benne van az össztömeg és a terhelhető tömeg ha azt valaki túllépi lehetnek ilyen problémák:P na meg hát a hegy menet az eleve terhelő motornak féknek kuplungnak egyaránt. Nagybátyám mesélte volt neki egy 2ezres vekcra GT-je Elől hátul tárcsa ABS.

És hegynek lefele neki is elment a fékerő meg kellett állni neki még kicsit le hűl. Szval előfordul az nagy fékkel is sztem. Ne értsd félre nem kritizálom sem az autod sem téged. Csak hallottam ilyet is hogy megtörtént

Link to comment
Megosztás:

Yankee!

Ezzel maximálisan egyetértek a fő gond nálam a túlterhelés volt, a fene gondolta volna amit az 1.8-as kibír azt nem fogja bírni az 1.4-es verda fékrendszere. Ha a forgalmiban feltüntetett értékek között lettem volna tömegben akkor biztosan kibírja. Tuningolás után már minden ok volt, most már bírja a strapát....aki pályanapon kint volt az láthatta mit tud a verda. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Yankee!

Anno C14NZ-s Astrámmal voltunk Jávorkúton 5 személlyel, teli csomagtartóval. Előtte 2 hónappal lett minden fékbetét, 236-os tömör tárcsák, fékfolyadék cserélve és 2 nappal előtte volt műszaki vizsgán ahol a fékhatás is jó volt. Mit mondjak 4-ik fékezés után már nem fogott a fék pedig nem mentem gyorsan direkt figyeltem rá ne kelljen sokat fékezni stb. utána jött a lehetetlen nem fogott a fék és majdnem a szakadékba mentünk alig tudtam bevenni a kanyart begyorsultunk 60-ra, folyamatos küzdelem a motorfékkel, kézifékkel végül enyhe emelkedő jött és végre nagy nehezen megálltunk. Hazaértünk szerencsére de másnap egyből mentem a bontóba GSi 256-os első fékért és GSi hátsó tárcsafékes hídért stb. 1 évvel később megint arra jártunk de semmi probléma nem volt a 256-os fékekkel.

Hidd el van olyan eset amikor a 60 pacis 1.4-es is betud gyorsulni, szerintem 5 utassal és fullos csomitartóval kevés a 236-os tömör féktárcsa hegyvidéken. <_<

Szerintem is ott más fékprobléma is lehetett! Nekem a 200 ezer futott km alatt egyszer volt csak problémám a fékemmel annó ('94) a 60 lovas Astrán. Az is Németországban volt és (óra szerint) 180-as tempónál amikor hirtelen elfogyott a 3. belső sáv és leszűkült mellettem 2 sávra... No akkor azt hittem, hogy a talpam kijön a padlólemezen! :rolleyes: De nem akart lassulni sehogyse...

Egyébként "hegyen völgyön lakodalom..." :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.