Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Ezzel vitatkoznék. Mert a tengelyterhelés kicsit másképp van. Hátul csak akkor van ugyanakkora terhelés, mikor ülnek hátul legalább ketten... :D

Szted miért kell hátul kisebb guminyomással közlekedni, ha nincs megterhelve?? :)

Lengéscsillapíitó mérésnél mérnek tengelyterhelést is, és nálam üresen ez 275Kiló volt minden keréken. Fékezéskor a kerekek, és az út viszonyát nézzük, blokkol-e vagy sem a kerék, stb, ettől függetlenül lehet orrnehéz a kocsi, elül lévő súlypontal, mert az első kerék közelebb van az orrához talán mint a hátsó a farához. Hiába nehezedik mind a 4 kerék egyformán a talajra a súlypont mégis előrébb van a kocsi közepéhez képest.

Link to comment
Megosztás:

Lengéscsillapíitó mérésnél mérnek tengelyterhelést is, és nálam üresen ez 275Kiló volt minden keréken. Fékezéskor a kerekek, és az út viszonyát nézzük, blokkol-e vagy sem a kerék, stb, ettől függetlenül lehet orrnehéz a kocsi, elül lévő súlypontal, mert az első kerék közelebb van az orrához talán mint a hátsó a farához. Hiába nehezedik mind a 4 kerék egyformán a talajra a súlypont mégis előrébb van a kocsi közepéhez képest.

Ha készen lesz a taliga futóműve teljesen, akkor most már elviszem egy rezegtetésre... mert kíváncsi vagyok, mit mutatna a műszer... :)

Link to comment
Megosztás:

Ha készen lesz a taliga futóműve teljesen, akkor most már elviszem egy rezegtetésre... mert kíváncsi vagyok, mit mutatna a műszer... :D

Aha én utoljára Unixos ingyenes mérésen voltam a tecsónál, nézegették, hááát nem valami fényes milyen márka van benn? Mondom Unix. :D Ja, oké bent van a tűrésben. :)

Link to comment
Megosztás:

Lengéscsillapíitó mérésnél mérnek tengelyterhelést is, és nálam üresen ez 275Kiló volt minden keréken. Fékezéskor a kerekek, és az út viszonyát nézzük, blokkol-e vagy sem a kerék, stb, ettől függetlenül lehet orrnehéz a kocsi, elül lévő súlypontal, mert az első kerék közelebb van az orrához talán mint a hátsó a farához. Hiába nehezedik mind a 4 kerék egyformán a talajra a súlypont mégis előrébb van a kocsi közepéhez képest.

elég nehéz elképzelni h minden kereket azonos súly terhel egy mezei astrán, ami még egy ferrarinak is nehéz feladat :)

Link to comment
Megosztás:

...

Ja azt meg kihagyjátok a nagy ffh csere közben, hogy lehet nem is illik a kisebb helyére a nagyobb ugyanazon szervódobba... :lol:

Volt már itt szó róla, csak nem részleteztük jobban, ha eleve a felfogatás más. :D

... Igaza volt aki írta, hogy a Delconál és az ATEnál más a felfogatás így szereznem kell 1 rásegítőt is sajna.

A felfogatáson kívül eltér a felfogató csavarok távolsága, a csatlakozási méret, a tömítés a ffh és a rásegítő között, és a nyomórúd kialakítása. :)

... Mindenki annyira ért hozzá így szar meg úgy szarabb lesz azt fogadok még életükbe nem cseréltek le se 256osra a rendszert se nagyobbra a rásegítést. ;) Aki már cserélt nagyobb fékre és cserélte a főfékhengert is leírta, hogy cserélni kell és jobb lesz. Felesleges viták a semmiről és a fele tök hülyeség :)

A felfogatási problémák megoldása után, feltehető az ATE rásegítő a kis méretű ffh-hez, és egész jól adagolható kis fék lesz belőle. :lol: Mondjuk nem lesz olyan, hogy már a lábszagtól is állóra fékez, de érezhető a változás és a 236-os tömör tárcsás fékkel is úgy érezni, hogy meg lehet állni. :D Ez után a hűtött 256-os fékre cserélve, már nem is rossz. :D Nyilván nem lesz soha olyan mint a spzoli nagy tárcsáival és a dupla omega rásegítővel, de elmegy. :D

Azt viszont nem szeretném, hogy azért legyen igazam, mert csináltam már ilyesmit :D (vagy leírtam, hogy csináltam már?), csak ha valamit megváltoztatunk, akkor azt nem árt tudni melyik rész mit befolyásol. Az pedig egyértelmű, hogy egy jobb hatásfokú gyári rendszerre érdemes cserélni, erről nem is volt vita.

Link to comment
Megosztás:

Csukjuk már le a témát... Aki érti, annak már készen van, aki nem, az meg úgyse fogja. Előrébb nem jutunk, csak osztódik az ész...

OK . :D Leszálltam a témáról, csak még annyit, a mérnökök is emberek, itt élnek köztünk. :) :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

fékbetét csere előtt állok, de úgy gondoltam lecseréltem a tárcsát is, hiszen már szabályozták.

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1467456844.html

szerintetek ezt érdemes megvenni?

Úgy gondoltam, hogy nem kell nekem a legdrágább, de mivel fékről van szó, a legolcsóbb - leggagyibbat sem szeretném.

Jó árban van szerintem. :)

Nekem Delphi fékjeim vannak és nincs velük gond. Már vagy kétszer megmentettek... :D

Link to comment
Megosztás:

Jó árban van szerintem. :)

Nekem Delphi fékjeim vannak és nincs velük gond. Már vagy kétszer megmentettek... :D

Delphi jó márka de brembo is olcsó persze nekem mert kedvezményem van 40% :D Hűtőtt 236os brembo 5 rongy. Textar betét 7. Gyári merci beszállítója szar nem lehet :D Viszont a hűtött és nem hűtött tárcsa vásárlásával vigyázni kell mert nem mind2 jó ugyan arra kocsira mert más a nyereg tehát meg kell nézni mi jó vagy nyerget is cserélni ha jól tudom.

mcxq5dlunag2zccs3dnw.jpg

1id9dfidceww002urqwa.jpg

kicsit közel van a nyereg :lol:

Link to comment
Megosztás:

Volt már itt szó róla, csak nem részleteztük jobban, ha eleve a felfogatás más. :D

A felfogatáson kívül eltér a felfogató csavarok távolsága, a csatlakozási méret, a tömítés a ffh és a rásegítő között, és a nyomórúd kialakítása. :)

Igen megnéztem és a felfogatás más a DElco 236 az vízszintesen van az Ate 256 az meg 45fokba szóval lehet kéne szereznem 1 új rásegítőt vagy nem tudom :D

Link to comment
Megosztás:

Igen megnéztem és a felfogatás más a DElco 236 az vízszintesen van az Ate 256 az meg 45fokba szóval lehet kéne szereznem 1 új rásegítőt vagy nem tudom :)

Szerintem szerezz... :D

Az a biztos, mert akkor lesz rendszerben a dolog... :D

Szerintem is. :lol: Rásegítőt lehet kapni pár ezerért, de ha mégsincs, a kpl. rásegítő+ffh sem drága.

Így gyári rendszered lesz, és a csere sem bonyolult, egy biztosítólemez + csapszeg a pedálnál, a 4db fékcső, és 4 csavar a rásegítőnél. ;) (bár a 4 csavar közül a bal alsót 10x ki-be szereltetném azzal, aki úgy tervezte oda) Azután visszatenni és a légtelenítéshez tényleg jó, ha van haver. :) :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok az a problémám hogy az ABS hibajelzőm kigyullad menet közben , leginkább tolatáskor , vagy göröngyös úton.

Már 3 kerékagyat ujjitottam fel , minden esetben elmaradt a probléma pár hónapig viszont a 4. a jobb hátsó elég jó állapotunak tűnik (nem érzek rajta kotyogást) lehet hogy igy is megzavarja az ABS-t?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok az a problémám hogy az ABS hibajelzőm kigyullad menet közben , leginkább tolatáskor , vagy göröngyös úton.

Már 3 kerékagyat ujjitottam fel , minden esetben elmaradt a probléma pár hónapig viszont a 4. a jobb hátsó elég jó állapotunak tűnik (nem érzek rajta kotyogást) lehet hogy igy is megzavarja az ABS-t?

Nem lehet, hogy inkább a szenzorral van gond, pl. törött a kábele, vagy kh-s a csatija?

Link to comment
Megosztás:

Ha Ate a fékrásegítő akkor nekem kéne ha bele lehet tenni a 22est ATE főfékhenger :D:D és át lehet alakítani ABS nélkülire.

Link to comment
Megosztás:

Ez a lényeg, ha át lehet alakítani, akkor meghagyom tartaléknak. :D Sose lehet tudni alapon! :D

Hogy ATE vagy nem, azt nem tudom, meg hogy belemegy-e a 22-es, azt sem. :D

Ez az ATE rásegítő. Ezt nem kell átalakítani a nem ABS-es ffh-hoz, csak ki kell cserélni. :lol: (ha ugyanolyan van benne)

Itt is van ATE, igaz nem a legszebb, a Delco pedig ilyen: Klikk

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.